VRACHTWAGENCIRCULATIE PLAN: PASSEN EN METEN ROND ORANJELAAN AFSLUITING ROTONDES BEIJERINCKLAAN VLISTER ZANGERS IN ANNE FRANK-CENTRUM "THEATER ZIT ONS IN HET BLOED!" KERKEN IN WADDINXVEEN BIEDEN HULP KERKDIENSTEN ZONDAG 4 OKTOBER Theatrale duizendpoten organiseren achtste cultuurfestival waddinxveen Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 pagina 13 Waddinxveen - Voorlopig geen Westelijke Randweg. Het betekent dat er de komende jaren nog veei vrachtverkeer door de gemeente zal moe ten rijden. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis probeert door middel van het vrachtwagencirculatie plan het verkeer nu de komende jaren zo goed mogelijk te leiden. Het plan om de Oranjelaan in één richting af te sluiten zorgt echter voor benauwde gezichten bij de ondernemers aan de Noordkade. Door Niels Raas Volgens het plan is het in de toe komst alleen nog maar mogelijk om de Oranjelaan in Noordelijke richting in te rijden. Dit levert op vrijdag grote problemen op voor het vrachtverkeer dat op de Noord kade moet zijn. Henk Bakker, eige naarvan onder andere de voormali ge kabelfabriek, uitte als inspreker in de commissie Openbare Ruimte grote zorgen over het voornemen van Dijksterhuis om ook op vrijdag de Oranjelaan in Zuidelijke richting af te sluiten. "Dit betreft een stuk van 240 meter. Vrachtauto's zullen straks 2,6 kilometer moeten omrij den over de Staringlaan, Koningin Wilhelmina Singel en de Juliana van Stolberglaan. Dit betekent dat er op vrijdag 60 tot 70 vrachtwa gens over de Luifelbaan zullen rij den." Verplaatsing weekmarkt Marleen Kroes (VVD) deed de suggestie om de weekmarkt te verplaatsen naar één van de vel den van WSE, zodat op vrijdag de vrachtwagens over de Willem de Zwijgerlaan kunnen rijden. De planning is om de weekmarkt naar het nieuwe centrum te verplaat sen, maar dit zal nog even op zich laten wachten. Peter van den Berg (PCW) deed een andere sugges tie. "Het is goed om een tijdelijke proef te doen, waarbij de Oranjel aan één dag in de week in twee richtingen wordt opengesteld." Hugo van Berkesteijn (CDA) herin nerde de wethouder er nog maar eens aan dat de transformatie van de Noordkade niet ten koste mag gaan van de ondernemers. Ook heeft het Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) middels een brief laten weten dat er nog verschil van mening met de gemeente is. Van Berkesteijn sprak ook zijn steun uit voor de proef van de PCW. "De markt verstoppen achter een par keerplaats is niet goed." Luifelbaan onveilig Alleen Peter Rubeling (D66) sprak zijn volledige steun uit voor het plan. "Ik hoor niemand over de veiligheid van de basisschool aan de Oranjelaan. Bovendien is de Luifelbaan al jaren onveilig." Ru beling opperde als pragmatisch gebaar het idee om de markt te verplaatsen naar het evenemen- Het plan om de Oranjelaan in één richting af te sluiten zorgt voor be nauwde gezichten bij ondernemers. tenterrein. De parkeerplaats van het zwembad biedt dan ook gelijk een goede parkeermogelijkheid. Van Berkesteijn zag dat wel zitten aangezien het evenemententer rein bij hem voor de deur is. "Zijn we ook mooi van die kermis af." Wethouder Dijksterhuis gaf aan dat tot aan de afwikkeling van de Henegouwerweg er nog veel ver keer over de Hefbrug zal moeten. Het plan is overigens een college- besluit, wat inhoudt dat het plan in huidige vorm uitgevoerd gaat worden. Het is volgens Dijksterhuis zeer belangrijk om het uitgaande verkeer richting de Hefbrug vanuit de Oranjelaan te beperken omdat zonder de Oranjelaan de Kerk- weg-Oost al zeer druk is. Volgens Dijksterhuis staat het ICW met uit zondering van individuele gevallen achter de gemeente. Dit werd he vig bestreden door van Berkesteijn. Dijksterhuis gaf aan geen kennis te hebben van de brief van het ICW. De verplaatsing van de weekmarkt is volgens Dijksterhuis geen optie, omdat voorgaande alternatieven altijd vastliepen. "Discussie zal moeilijk zijn. We kunnen beter wachten op de komst van het cen trum, als dat er komt..." Waddinxveen - De provincie gaat herstelwerkzaamheden uit voeren aan de rotondes op de Beijerincklaan. Door deze werk zaamheden is de Beijerincklaan vanaf de rotonde Bredeweg tot en met de rotonde Zuidelijke Rondweg in twee richtingen af gesloten voor verkeer. Oprit 10 van de A12, richting Den Haag wordt ook afgesloten. De afsluiting duurt van vrijdagavond 9 oktober 21.00 uur tot zaterdagmiddag 10 oktober 12.00 uur. Waddinxveen Ontmoetingskerk Groensvoor- de 9.30 uur ds. H.G. van Viegen m.m.v. Herman Singers. Immanuelkerk 10.00 uur ds. Tj. De Boer (ZWO, RTW). Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. M.J. Zandbergen en 18.30 uur ds. W.P. van der Hoeven. Ger.Kerk 9.30 uur ds. R. Roth en 16.30 uur ds. E. Brink (aangepas te dienst voor mensen met een verstandelijke beperking). MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Culturele Com missie van het seniorenwerk van de Stichting Vonk organiseert voor dinsdag 6 oktober om 20.00 uur in het Anne Frank-Centrum een muzikale avond met een op treden van Shantykoor de Vlister Zangers. Ook het publiek kan deze avond haar stem laten horen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 4,25 euro, inclusief een consumptie. Voor meer informatie: 0182-631932. Tijdens de afsluiting blijft af rit 10 van de A12, vanuit Gou da open voor verkeer richting Waddinxveen. Verkeer richting Moerkapelle wordt omgeleid. Afrit 10 van de A12, vanuit Den Haag blijft alleen open voor verkeer richting Moordrecht, verkeer richting Waddinxveen wordt omgeleid. Oprit 10, rich ting Gouda blijft open. Het verkeer wordt ter plaatse om geleid. Fietsers en voetgangers hebben geen last van de werk zaamheden. Nieuwe rotondes De provincie is momenteel bezig met de aanleg van de nieuwe N 219, een omieidingsweg om Zevenhuizen heen. De rotonde Bredeweg/Beijerincklaan is één van de maatregelen die hoort bij de aanleg van de omieidings weg. Hoewel deze rotonde net is aangelegd, zijn er al beschadi gingen ontstaan aan het wegdek en de scheidingsbanden door een verkeerde materiaalkeuze en onjuiste uitvoeringswijze. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van de deklaag van de rotonde en het herstel len van de scheidingsbanden in de dubbelstrooksrotonde. Voor meer informatie: www.n219.nl. Waddinxveen - Dit jaar geen eenakterfestival in Kreater, maar een mul tidisciplinair cultuurevenement met theater, muziek, dans en beeldende kunst. Organisatoren Helma de Wit en Adri Nieuwerf, vertellen over het hoe en waarom van het festival dat op 9 en 10 oktober zal plaatsvinden en door burgemeester Bert Cremers geopend zal worden. Waddinxveen/Boskoop - 'Hulp nodig? Bel 0900-4474474.' Met deze kreet bieden de gezamenlijke kerken in Waddinxveen hulp aan mensen in nood. HiP draait sinds 2006 op kleine schaal in Waddinxveen en Bos koop. Vanaf komende oktober zuilen acht extra kerkelijke gemeenten gaan meedraaien. Dat betekent een forse groei in het aantal mensen dat vrijwillig hulp wil bieden aan mensen in nood. Op vrijdag 2 oktober staat HiP daarom van 13.00-15.00 uur op de markt om de hulplijn op nieuw onder de aandacht te brengen. Over HiP Stichting HiP is een landelijke or ganisatie die zich ten doel heeft gesteld kerkleden te mobiliseren om mensen in nood te helpen. In Waddinxveen en Boskoop doen in totaal 11 kerken mee. HiP schakelt bij hulpverzoeken vrijwilligers in van lokale kerken. Het gaat om al lerlei vormen van praktische hulp, zoals klusjes, boodschappen, ad ministratie, vervoer en dergelijke. Ook kan men een HiP vrijwilliger inschakelen voor sociale hulp, zo als koffiedrinken, wandelen of oppas of wanneer men als man- telzorger dag en nacht de zorg heeft over een gezinslid. Voor de mensen in Waddinxveen en Boskoop geldt: Hulp nodig? Bel HiP 0900 4474474. Door Marianne Fortuin De Wit: Ik heb het altijd erg leuk gevonden om ook andere discipli nes bij het theater te betrekken. Ik schrijf bijvoorbeeld gedichten bij beelden. Tijdens onze repetities zijn wel eens schilderijen en teke ningen gemaakt. De Wit en Nieuwerf vormen met Marion van den Eijnden Toneel groep Kameleon. Samen met mensen van toneelverenigingen Maskerade en Toi-Toi, en stichting Vonk, zorgen ze ook dit jaar weer voor een gevarieerd programma. Da Danza verzorgt een dansoptre- den en er is muziek van Buurman en Buurman. Er worden drie een akters gespeeld: 'Binnen de regen boog' en 'De groeten uit Annecy' door Maskerade en 'Een zomerjurk vol verdriet', door Toneelgroep Ka meleon. Toi Toi brengt een stand up story: 'Zo zie je me liever, me vrouw Tjendol'. Verder worden er theaterposters tentoongesteld. Ook is er beeldende kunst te zien van mensen van Ipse De Bruggen. Gastspelers In een driemansgezelschap als de Kameleon hou je de zaken lekker overzichtelijk, maar je komt soms net een personage tekort. "Met zo'n klein groepje is het makke lijker besluiten nemen en keuzes maken," zegt Nieuwerf. "We heb ben al zoveel gespeeld, dat we ook graag nieuwe dingen willen uitpro beren. Ook werken we af en toe met gastspelers. Dat zijn dan men sen die we voor een rol voor één seizoen benaderen. Dat werkt als een tierelier, want mensen vinden het fijn om gevraagd te worden. We kunnen nu zelf bepalen wat we gaan spelen en hebben al drie stukken gespeeld die Helma heeft geschreven. Er is een tendens om de professionals en de amateurs dichter bij elkaar te brengen, om dat naar men zegt de ideeën van de amateurs komen. Die hebben niet zoveel te verliezen als de pro fessionals." Duizendpoten De Wit en Nieuwerf staan garant voor meer evenementen in de re gio: Op hun conto staan onder meer de Talententuin in Boskoop en het Winterfestival. Op dit open podium, gehouden op zondagmid dag in januari, traden mensen uit Waddinxveen op. De Wit: "We ma ken er dan altijd een feestje van. Sommige mensen wilden naar af loop het liefste nog even blijven. Wij verzorgen de koffie en de thee en de gasten brengen iets te eten mee. Zo houd je het voor iedereen betaalbaar." De duizendpoten doen alles zelf: Nieuwerf houdt zich naast spelen en organiseren ook bezig met het ontwerp van posters, flyers en de cors en verzorgt tussen de bedrij ven door de website. Beiden zijn het er over eens: "Het theater zit ons in het bloed!" Voor meer informatie: www.toneelgroepkameleon.nl Theatergroep de Kameleon, zo veelzijdig als de naam doet vermoeden.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13