MEER DAN DUIZEND WOORDEN PRIJSUITREIKING BIJ GIRAFFE KINDERMODE WERELDWIJNEN PROEVEN MET TOPSLIJTER JOHAN SCHALK GIRL POWER OP DE LADIES NIGHT WEES EEN LICHTEND VOORBEELD DANKZIJ FIETSKLAAR.NL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 pagina 15 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Waddinxveen - Op het Coenecoop industrieterrein in Waddinxveen was het afgelopen donderdag een drukte van jewelste. Ruim vijfhon derd dames kwamen op uitnodiging van de Van der Linden groep Hy undai en Seat dealer op bezoek voor een praktische workshop over alle ins en outs van een auto. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ilse, Gianluca, Tom, Romy en Dani zijn de gelukkige winnaars van de ballonnenwedstrijd ten behoeve van Speeltuin IJsselkids. Op het Dorpsfeest van 4 juli lieten zij een ballon op en hoopten zij dat hij het verst zou komen van alle maal. De ballon van de tweejari ge Ilse zweefde 131 kilometer en kwam terecht in het Limburgse Mook. Sponsor Giraffe kinder mode reikte de kinderen hun prijzen uit. door Geertrude Verweij Illustratief vormgever. Zo om schrijft Ed van Brummen zijn be roep. "Illustratief omdat ik van huis uit illustrator en visualizer ben. Een illustrator maakt een eind product dat rechtstreeks naar de drukker gaat. Een visualizer maakt ideeën zichtbaar, zodat ze daarna uitgewerkt kunnen wor den. Soms krijg ik verzamelde input aangeleverd, maar tegen woordig kom ik ook als snelteke naar bij overlegsessies om direct het probleem te visualiseren. Eén beeld zegt immers meer dan dui zend woorden. Daarnaast geef ik vorm aan bijvoorbeeld jaarversla gen, boeken, flyers, huisstijlen, visitekaartjes en briefpapier. Op het Mediacollege van het Gra fisch Lyceum geef ik avondcur sussen vormgeven en typografie. Verder werk ik met fotografie en maak ik bruidsreportages. Al met al een behoorlijk uitgebreid crea tief pakket." Na twee keer zes jaar voor recla mestudio's gewerkt te hebben, begon Van Brummen in 1987 voor zichzelf. Zijn werk bestaat uit verschillende stijlen, van rea listisch en technisch tot cartoons en vrije stijl. "Ik illustreer bijna uitsluitend voor reclamedoelein den. Eén van mijn grootste pro jecten was een illustratie voor Blueband die op de zijkant van een tien meter lange vrachtauto gezet is." Een ander groot project is te vin den op Schiphol. "Het verwerken van de bagage gaat grotendeels ondergronds, daar ziet nooit ie mand iets van. Ik heb de laadsta- tions in beeld mogen brengen op Ed van Brummen: "Ik heb het mooiste vak van de wereld. Het enige dat me eraan herinnert dat het werk is, is de deadline." een paneel van zes meter breed, zodat de mensen de weg van hun koffers kunnen volgen. Ik zie bij dit soort projecten mijn werk re gelmatig terug en dat geeft veel voldoening." Bij zijn werk maakt hij gebruik van een Cintiq, een beeldscherm waarop getekend kan worden. "Door de computer zijn er onein dig veel mogelijkheden bijgeko men. Het nadeel van handwerk is dat je op een gegeven moment de grens van je materiaal bereikt. Je kunt ook niet alle materialen combineren, want je moet reke ning houden met de eigenschap pen van je papier. Met de com puter kun je eindeloos blijven aanpassen en experimenteren, alles door elkaar heen." Ook in de fotografie is die voor keur voor het digitale werk zicht baar. "Juist de combinatie van foto grafie en illustraties trekken mij aan. Ik retoucheer en manipuleer foto's. Dat had ik allemaal nooit op de analoge manier kunnen doen." Ook de bruidsreportages maakt Van Brummen op een bijzonder creatieve manier. "Ik werk daarbij samen met mijn dochter, die fotografe is. We be ginnen heel vroeg, de één bij de bruid en de ander bij de bruide gom. Dan werken we naar elkaar toe. Het wordt een soort film van foto's en een gedetailleerd ver slag van de trouwdag. Ik verkoop puur sfeer." leder project, of het nu vormge ving is, illustratie, visualizing of fotografie, wordt door de illu stratief vormgever met hetzelfde enthousiasme begroet. "Ik heb het mooiste vak van de wereld. Het enige dat me eraan herinnert dat het werk is, is de deadline." Voor meer informatie: www.illustratief.nl Wereldwijnen van Johan Schalk zijn op 5 oktober allemaal te proeven. Hoe vervang ik een koplamp? En hoe vaak moet ik olie peilen? Hoe verwissel ik snel en vakkun dig een lekke band? Kortom, hoe hou ik mijn auto in topconditie? De monteurs, gekleed in roze po loshirts zorgden voor de begelei ding. De hele avond stond in het teken van de vrouw. Een groot aantal bedrijven gaf demonstraties, er was een wijnproeverij en lekkere hapjes. Op de roze loper verzorgde Ben gel De Kinderwinkel een oogstre lende modeshow en konden de benen gestrekt worden tijdens de Zumba dans demonstratie ver zorgd door Timmers Sport en Fit ness. Als afsluiting van de Ladies night stond zanger Irvine uit Wad dinxveen op het programma. Waddinxveen - Topslijter Johan Schalk houdt in samenwerking met verschillende importeurs op 5 oktober de jaarlijkse wijnproeverij in Hotel Café Restaurant de Unie. Ook dit jaar staat de proeverij weer garant voor lekkere en onverwachte kennismakingen. Naast de Europese wijnlanden, staan ook wijnen uit Austra lië en Zuid-Afrika op de proeftafel. Kortom, dit is een uitstekende gelegenheid om te komen genieten. Wellicht staat uw favoriet op de proeftafel en kunt u uw wijnvoorraad voor de ko mende feestdagen vast op peil brengen. Van 19.30 tot 22.30 uur kan er doorlopend geproefd worden. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Nu de lange zomeravonden definitief voorbij zijn en het 's morgens bij het opstaan nog akelig donker is, wordt het hoog tijd om de verlichting van de fiets te controleren. Goed zichtbaar zijn op de weg verhoogt de veiligheid van uzelf en van anderen. Bovendien controleert de politie steeds vaker wielrijders op goed werkende verlichting. U kunt zich de prijs van een boete - 35 euro voor één defecte lamp - uitsparen met de verlichtingsac tie van Fietsklaar.nl. Op 3 oktober staat de mobiele fietsenmaker van 09.00 tot 17.00 uur op het plein bij het gemeentehuis in Ze venhuizen. Bij reparatie van uw verlichting betaalt u alleen de on derdelen en niet het arbeidsloon. De actie betreft alleen fietsen, geen bromfietsen. Goed verlicht is allicht veiliger.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15