TWEEDE FASE BOUW PROJECT ESSE ZOOM VAN START OMLEIDINGEN DOOR WERK ZAAMHEDEN EUROPALAAN EN RINGVAARTLAAN SUIKERFEEST IN BATAVIER AANLEG 'NIEUWERKERKSE A4' EINDELIJK BEGONNEN KERKDIENSTEN ZONDAG 4 OKTOBER P^LITI E BERICHTEN NIET GEHELE MOSSENBUURT WORDT OPGEHOOGD pagina 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - "Gefeliciteerd met het slaan van de eerste paal, maar hij ging er wel een beetje rommelig in." Met een knipoog naar de vele voeten die het project in de aarde heeft gehad, bracht bur gemeester André Bonthuis zijn gelukwensen over aan zijn collega, wet houder Jan Slagt. De tweede fase van het bouwproject 'Brede School en starterswoningen' in Esse Zoom is van start gegaan. In mei is er begon nen met de eerste fase van het project, de school zelf. Dit verloopt zeer voorspoedig. Nu is ook het tweede deel, met daarin de ruimtes voor de ondersteunende diensten en de starterswoningen, aan de beurt. Door Marlonneke Willemsen Slagt refereerde toch nog even aan de voorgeschiedenis van het pro ject. In december 2008 gaf Vestia aan het onderdeel van de scholen en de gymzaal niet te kunnen rea liseren onder de afgesproken con dities. Later kwam Vestia hierop terug. "Het was een lastige beval ling", aldus Slagt, "Maar de ver loren tijd wordt door de bouwer voortvarend ingehaald. We zijn blij dat de wens van de gemeente, om woningen voor jongeren en starters in de huursfeerte bouwen, met dit project wordt uitgevoerd. Het is een markt die te lang verwaarloosd is. Dat er veel vraag naar starterswo ningen is, heeft de Beethovenlaan maar weer eens bewezen, waar de huizen wel drie keer verkocht had den kunnen worden." Slagt verwacht begin volgend jaar ook op het Wulpendaal te kunnen beginnen met het bouwen van de starterswoningen. "Ook daar zijn we naar mijn mening goed bezig. Ik heb de afgelopen weken een aantal boze telefoontjes van make laars gehad, dat we de markt aan het verpesten waren. Vergelijkbare woningen die op dit moment in de verkoop zijn, zijn toch een stuk L£-rt- Na wat keien op de weg gaan nu de sokken erin voor de tweede fase van de Brede School. duurder. Ik heb hier kennis van ge nomen, maar we zullen de prijs niet aanpassen." Volgens Slagt kan ook Vestia blij zijn met de woningen. "Er wordt een mooie loot aan hun stam toe gevoegd. Dit is een fantastische plek in een leuke omgeving." Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf begin oktober zullen automo bilisten in Nieuwerkerk regelmatig moeten omrijden. Gedurende ongeveer tien weken worden er verschillende werkzaamheden uitgevoerd. Op de Europalaan wordt op een aantal plaatsen het asfalt vervangen en op de Ringvaartlaan worden een aantal 30-ki- lometermaatregelen getroffen. Het verkeer zal worden omgeleid over onder meer de Schielandweg, de Batavierlaan en de Zuidpla- slaan. Door Marlonneke Willemsen Vooral de Ringvaartlaan wordt flink aangepakt, omdat uit re cente verkeersonderzoeken is gebleken dat hier te hard wordt gereden. Op de kruisingen met de Parallelweg-Zuid, Beker mos, Goudmos, Zilvermos en Zwanendaal wordt het asfalt vervangen door gele beton- straatstenen. Hierdoor worden de kruisingen beter zichtbaar, wat zal moeten leiden tot een beperking van de snelheid. Ook wordt langs de Ringvaartlaan aan beide kanten een fietssug- gestiestrook aangebracht. Op dit moment moeten de fietsers nog op de rijbaan rijden. Door het aanbrengen van de stroken van 85 centimeter breed, wordt het rijvlak voor automobilisten visueel kleiner, wat ook moet leiden tot een afname van de snelheid. Als laatste wordt de fietsoversteek bij De Bron aan gepast. De huidige wegversmal ling wordt verwijderd en de belijning wordt aangepast met onder andere een stuk rood as falt en haaientanden. De werkzaamheden aan de Eu ropalaan beginnen op 5 oktober en duren twee weken. Daarna wordt begonnen met de aan passingen aan de Ringvaartlaan gedurende zes tot acht weken, waarbij begonnen wordt met de kruising met het Zwanen- daal. Dit kan voor omwonenden enige overlast opleveren. Buurt bewoonster mevrouw Markus. "We wonen aan het begin van de straat en zullen last krijgen met parkeren. Persoonlijk vraag ik me af of we geen geluids overlast zullen krijgen door de betonstenen, maar dat zul len we moeten afwachten." Ze hoopt dat de maatregelen ook daadwerkelijk zullen helpen. "Er wordt op de Ringvaartlaan veel te hard gereden en er is veel onduidelijkheid ontstaan door het veranderen van de voorrangsregels. In het verle den was dit een voorrangsweg en sommige mensen denken dat dit nog steeds het geval is. Dan zouden gekleurde stenen kunnen helpen, maar de prak tijk zal moeten uitwijzen of dat zo is." Markus is ook blij met de nieuwe fietsstrook. "Hopelijk wordt het veiliger voor fietsers, want nu is er op dat stuk hele maal geen fietspad. Ik snap ook niet waarom dat niet vanaf het begin is aangelegd." Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel zoet gebak, Arabische muziek, verse muntthee met veel suiker en dames in prachtig bewerkte jurken. Vrou wenvereniging Andaloucia vierde op zondag 27 september het Suiker feest in De Batavier. Het islamitisch Suikerfeest, of id- al-fitr markeert het einde van de vastenmaand Ramadan, die op 20 september ten einde was. "Tot on geveer tien dagen na het einde van de Ramadan kun je nog Suikerfeest vieren", verklaart voorzitter Aicha Zerrouki de iets verlate viering in de Batavier. "De eerste dagen heb ben mensen het ook druk met fa miliebezoek. Vandaar dat we op deze zondag bijeenkomen." Andaloucia is een vereniging die voor een groot deel bestaat uit Algerijnse vrouwen uit de regio. Er zijn echter ook leden en bezoekers afkomstig uit Jordanië, Libanon, Irak en Nederland, "ledereen is welkom", lacht Zerrouki. Het Sui kerfeest is het tweede evenement van de jonge vereniging. In maart werd op Algerijnse wijze interna tionale vrouwendag gevierd. De Algerijnse ambassadeur Ben- chaa Dani prijst de goede sfeer en vertelt dat Nederland volgend jaar vaker Algerijnse sfeer zal proe ven. "In beide landen zal aandacht worden besteed aan het feit dat Nederland en Algerije vierhonderd jaar betrekkingen onderhouden." De naam zegt het al: suikerfeest is zoetigheid. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. C. van Schoonhoven en 18.45 uur ds. H.C. Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk ds. H.C. Mar chand en 17.00 uur ds. P.J. Stam. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur ds. G.J. Robbemond. Prot.Gem. de Bron 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. Kwadraad Algemeen Maatschappijk Werk. Inloop- en telefonisch spreek uur: Oranjepad 2, Nieuwerkerk aan den IJssel. Elke maandag tot en met donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoonnummer: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Zie ook info@stich- tingkwadraad.nl en www.stich- tingkwadraad.nl. Wie buiten kantoren dringend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereik baarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Verdachte verkrachting aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft na onderzoek op dinsdag 22 september een 18-ja- rige verdachte uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden in verband met de verkrachting van een 15-jarige meisje. Dit gebeur de in de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 september. De ver dachte is inmiddels voorgeleid. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de werkzaamheden rond het Korst mos, vragen veel bewoners van de Mossenbuurt zich af of ook hun straat zal worden opgehoogd. Dit zal voor velen niet het geval zijn. Alle bewoners van de op te hogen straten, zijn per brief door de ge meente op de hoogte gesteld. Het gaat hierbij om het Goudmos tus sen de kruisingen met het Takmos en het Zilvermos/Schildmos, het Krulmos, het Korstmos, het Takmos en het gedeelte van het Bladmos, dat in het verlengde van het Krul mos ligt. De andere straten van de Mossenbuurt zullen voorlopig niet worden opgehoogd. Voor vragen kunnen de bewoners contact op nemen met de gemeente of de werkbegeleider Dick Gravekamp. Hij is bereikbaar op het nummer 06-52414111. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het oplaten van groot aantal groene ballonnen, gaf wethouder Jan Slagt op dinsdag 22 september het of ficiële startschot voor de aanleg van het fietspad Groene Zoom. Al deze aandacht voor een relatief klein project lijkt wellicht wat overdreven, maar iedereen die de voorgeschiedenis kent, zal van mening zijn dat dit toch wel terecht is. Door Marlonneke Willemsen Over de aanleg van dit fietspad, dat de wijken Esse en Dorrestein/ Parkzoom met elkaar verbindt, wordt al jaren gesproken. Zou de ontsluiting toegankelijk moeten worden voor auto's of werd het verplicht trappen? Pas dit jaar kon er daadwerkelijk met de aanleg begonnen worden. Wethouder Slagt noemde het fietspad al gekscherend de Nieu- werkerkse A4, wat aangeeft dat ook het college van b en w blij is dat de verbinding eindelijk wordt aangelegd. "We moeten hiervoor ook onze partners bedanken, waaronder de provincie Zuid- Holland. Door de subsidie die we van hen gekregen hebben, kan dit project eindelijk gerealiseerd wor den." Het aan te leggen stuk is een onderdeel van de F205, de fietsver- binding tussen Nieuwerkerk en Ca- pelle aan den IJssel. Het begint aan de Bermweg en wordt doorgetrok ken tot en met het spoorviaduct. Dit is al aanwezig, maar wordt mo menteel niet gebruikt. Van daar uit zal het fietspad worden aangeslo ten op de bestaande verbindingen rondom de sportvelden. Als alles naar wens gaat, kunnen de werk zaamheden medio 2010 worden afgerond.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17