Bxnsmsco m taverna PCM^) 000 W/MM») Alternative Night! woensdag-kroes POLITICUS JAN WILLEM SCHUURMAN: "IK HOU NIET VAN MAKKELIJK SCOREN" SUCCESVOL TRAININGSWEEKEND ROLLING '90 PyamapHrty en bingo spelen in Paddestoel PEPTALK Autosport www.joskuypcrs.eu pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - Alter natieve muziek uit de jaren '70 en '80 klinkt zaterdag 3 oktober uit de speakers bij Taverna. DJ's Laura en Johan zorgen voor de muziek. Deur open om 21.00 uur. De toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van Taverna is vanavond, woensdag 30 september vanaf 20.30 uur open. Even gezellig bijkletsen onder het genot van een drankje! 'Kroeg je mee?' Waddinxveen - In de Paddestoel aan de Lijster besstraat 18 wordt voor de nacht van vrijdag 2 op zaterdag 3 oktober een 'Pyjamaparty' georgani seerd voor kinderen in de leeftijd van 9 tot en met 14 jaar. De kinderen worden, met luchtbed, slaap zak en goed humeur op de vrijdag om 19.30 uur verwacht; zaterdag is het feest, na afloop van het ontbijt, rond 10.00 uur afgelopen. Voor leden is deelname gratis; niet-leden betalen 5,- euro. Lid worden kan nog. Voor meer informatie en aan melden: 0182-610434. Kinderbingo Op elke eerste woensdag van de maand wordt er kinderbingo georganiseerd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De eerstvolgende kinderbingo vindt plaats op woensdag 7 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang bedraagt voor leden 1,25 euro; niet-leden betalen 1,50 euro. Voor meer informatie: 0182-611650 of www.wsv-depaddestoel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste kidsdisco in Taverna van dit sei zoen wordt georganiseerd voor vrijdag 9 oktober. Kinderen van de basis school zijn vanaf 19.00 uur welkom op de 's-Gravenweg. Het feestje duurt tot 22.00 uur. Er zijn deze avond meerdere volwassenen aanwezig om een oogje in het zeil te houden. De toegang is vrij. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Hij is pas begin twintig, maar toch staat hij al op de derde plaats op de kandidatenlijst van de Chris tenunie voor de gemeenteraads verkiezingen. Jan Willem Schuur man is sinds vorig jaar lid van de commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs van de gemeente Nieu werkerk. "Het is leuk om met de mensen in contact te komen en er achter te komen wat hun drijft en waarmee je ze kunt helpen." Op de universiteit is hij zich gaan deweg meer in politiek gaan ver diepen. "Ik leerde dat er meer in de wereld was, dan alleen maar geld verdienen. Ik vond de over- 1 heid erg interessant, dus ben ik, naast bedrijfskunde, ook be stuurskunde gaan studeren. Ik heb me toen aangemeld bij de Christenunie en in 2006 ben ik lid geworden van het campagne team. In 2008 ben ik in de com missie Welzijn begonnen." Vol gens Jan Willem hou je je als jon ge politicus niet automatisch met jongerenzaken bezig. "Als poli ticus ben je er voor alle mensen en alle onderwerpen en niet één specifiek dingetje. Vaak zie je dat politici een thema kiezen waar- mee ze makkelijk kunnen scoren, maar daar hou ik niet van. Ik wil serieus politiek bedrijven." Volgens Jan Willem is het voor jonge politici vooral belangrijk om zich goed voor te bereiden. I "Als je van plan bent om iets in de politiek te gaan doen, moet1 je beginnen met de actualiteit te gaan volgen via de tv, internet en kranten. Je kunt ook een verga deringen bezoeken zodat je ziet hoe het daar gaat. Als je dan weet1 waar je staat, kun je een partij benaderen waar je je prettig bij voelt, met de vraag of je wat voor hen kunt gaan doen. Daarna gaat t het meestal vanzelf." Jan Willem vindt het dan ook een goede ontwikkeling dat er meer! jongeren in de politiek komen. "Ouderen hebben natuurlijk1 meer ervaring en kennis, maar als politicus moet je vooral kunnen sturen op hoofdlijnen en dat kun nen jongeren ook best." Moerkapelle - Ter voorbereiding op de jaarlijkse wintershow werd in het weekend van 19 en 20 september hard getraind door vooral de Juniorformatiegroep, een groep van 20 rolschaatsers tussen de 10-16 jaar. Deze rolschaatsers trainen momenteel voor een nieuw, technisch moeilijker, nummer met het thema 'High School Musical'. De groep heeft in het trainingsweekend grote vooruitgang geboekt. Voor meer informatie: www.rolling90.nl Valkenswaard/Nieuwerkerk aan den IJssel - Naast Leo van der Eijk in de Mini Cooper (divisie 1A) reed 14-jarige broer Martin zijn eerste wedstrijd in de Ford RST Junior cup. De eerste manche ging bij Martin aftastend, maar in de 2e en 3e manche reed hij diverse persoon lijke ronderecords en zijn tijden kwamen al snel dichterbij de top van het veld. Martin zou als 6e de A-finale in gaan met zijn Ford RST. Martin had een perfecte start. Doordat voorin veel getrokken en geduwd werd kon Martin hiervan profiteren en sleept er een vijfde plaats uit; een super resultaat De broertjes Van der Eijk. voor de eerste racewedstrijd van zijn leven. Broer Leo behaalde in zijn eerste manche op za terdag een vierde plaats, wat betekende dat hij al met een been in de A-finale stond. Op zondag werd Leo in beide manches 7e, wat een A-finale betekende. Hij klasseerde zich op de 6de positie in de finale waarin hij een goede start kende. Leo verloor zijn plek echter door vermogenstekort en ging als 7e de eerste bocht uit. Ondanks veel strijd wist Leo niet terug te keren naar de 6e plaats en eindigde aldus als 7e, zij het wel in een persoonlijk record en wat rondetijden betreft op een vierde positie.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 18