TEXTIEIINZAMEUNGSWOEDi LEVERT GELD OP VOOR KINDERBOERDERIJ APART SAMEN REDDERS IN NOOD ALS HELDEN ONDERSCHEIDEN PARKEERPERIKELEN KUYPERSTRAAT HOUDEN GEMOEDEREN BEZIG M moordrecht m KERKDIENSTEN ZONDAG 4 OKTOBER HENGELSPORT JAN BROUWER WINT MET FLINKE VANGST KLEURRIJK YOGA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 pagina 31 Moordrecht - Stichting KICI Kledinginzameling en de gemeente overhan digden op woensdag 23 september een cheque ter waarde van 2500,- euro aan kinderboerderij In de Krom. KICI bedankt hiermee de inwoners van Moordrecht die goed zijn voor gemiddeld 5,2 kilo textiel per inwo ner. "Daar heb je gulle gevers voor nodig," liet Maarten van Renssen van de Stichting KICI tijdens de uitreiking van de cheque weten. Door Natasha Qualm "Het is een erg mooie opbrengst wat er vorig jaar hier in deze gemeente aan textiel is ingeza meld," zei van Renssen. "Daarom wil Stichting KICI de inwoners van Moordrecht bedanken voor hun inzet door middel van deze bijdra ge aan het goede doel." Stichting KICI zamelt al ruim dertig jaar ge bruikte kleding, textiel en schoe nen in en is uitgegroeid tot een van de grootste inzamelaars van Nederland. Alles wat KICI inza melt wordt doorverkocht aan sor- teerbedrijven in Nederland. Deze bedrijven zoeken de kleding, tex tiel en schoenen uit op kwaliteit, maat, soort en stof. Na het sorte ren wordt dat wat nog bruikbaar is geëxporteerd, veelal naar Oost- Europa en Afrika. Veel van de ingezamelde kleding is echter van onvoldoende kwali teit. Dat wordt gerecycled of in het ergste geval weggegooid. Duurzaamheid in deze is belang rijk voor KICI en daarom inves teert de stichting in onderzoek om te komen tot ontwikkeling van nieuwe producten, gewonnen uit het niet-herdraagbare deel van de kledinginzameling. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om duurzaam isolatiemateriaal voor woningen, plaatmateriaal waarvan meubels kunnen worden gemaakt en zelfs stoffen en dekens die worden ge weven van opnieuw gewonnen garens. Die dekens kunnen vervol gens ingezet worden voor nood opvang door het Rode Kruis. Met de opbrengst steunt KICI goede 2500 Euro voor de Moordrechtse vodden. doelen als Amnesty International en het Lilianefonds, maar ook lo kale projecten van gemeenten waar KICI textiel inzamelt kun nen financiële steun krijgen. De cheque die kinderboerderij In de Krom kreeg uitgereikt zal worden besteed om een aantal dierver- blijven, zoals konijnen- en vogel hokken te vervangen voor nieuwe ruime hokken waar het publiek de dieren goed kan bekijken. Moordrecht - Onder de naam Apart Samen worden er voor dit na jaar allerlei activiteiten georganiseerd die de zelfstandigheid van de ge meente Moordrecht uitluiden, omdat Moordrecht op 1 januari 2010 een van de kernen van de nieuwe gemeente Zuidpias wordt. Feestweek In de week van dinsdag 13 tot en met vrijdag 17 oktober vinden in een tent op het terrein van de Zuidplasruiters een aantal feesten plaatsen. De ingang van de tent bevindt zich bij het bedrijf van de fa. J. Bos en Zn. Kaarten ad 18,50 euro zijn verkrijgbaar bij de boek handel en bij Fit en Fun Sports. Op vertoon van de kaart kunnen kaarthouders vervolgens alleen op dinsdagavond 13 oktober bij de ingang van de tent de benodigde passé partout ophalen met vijf polsbandjes, elk met een andere kleur, bestemd voor de diverse feesten. Op de betreffende avond kan men op vertoon van de juiste kleur polsband de feesttent betre den. Kom zoveel mogelijk per fiets of lopend in verband met beperkte parkeermogelijkheden. Consump ties zijn verkrijgbaar via een munt jessysteem. Het avondprogramma start iedere dag om 20.00 uur. Het programma voor de feest week, met onder meer een op treden van Nick en Simon op de woensdagavond, is te vinden op www.apartensamen.nl. Moordrecht - Twee bescheiden mensen kregen vorige week dinsdag uit handen van burgemeester Huub van der Meer een onderscheiding van het Carnegie Heldenfonds. Faan Pattiheuwean en Cees Jonkheid kregen de onderscheiding vanwege hun moedige optreden in januari van dit jaar toen zij met gevaar voor eigen leven een vrouw redden die met haar auto te water was geraakt. Door Natasha Qualm Het was op 15 januari rond 12.00 uur dat een auto de Drost IJser- mansingel inreed. Het ongeluk ontstond doordat de 41-jarige be stuurster een vergissing maakte hij het wegrijden. Haar automaat stond per abuis in de achteruitver snelling. Toen zij weg wilde rijden schoot de auto achteruit tegen een daar geparkeerde auto aan. De vrouw uit Krimpen aan den '-Issel zette de auto daarop in de drive en gaf van de schrik te veel gas. De auto schoot vooruit waar bij ze de controle over de auto verloor. Ze schampte een tweede auto en schoot vervolgens via de berm het water in. Gemeentebode Pattiheuwean en Waddinxvener Jonkheid bedach- Echte helden. ten zich geen ogenblik en spron gen het ijskoude water in. Met hun ellebogen braken zij zich een weg door het ijs om bij de auto te komen en konden zo de vrouw uit het water redden die met onder- koelingsverschijnselen naar het ziekenhus werd gebracht. Zo'n daad van moed en onzelfzuchtig heid kon volgens de gemeente niet onopgemerkt voorbij gaan. Reden voor de gemeente om bij het Andrew Carnegiefonds de onderscheiding voor de twee mannen aan te vragen. Het fonds verleent de onderscheiding aan personen die het leven van an deren hebben gered. Aan burge meester Van der Meer de eer om de twee helden hun getuigschrift te overhandigen en de bronzen medailles op te spelden. Door Natasha Qualm Een week eerder, tijdens de com missievergadering Ruimtelijke Ordening, bleek hoezeer het on derwerp leefde in de straat. Veel bewoners maakten tijdens die ver gadering bezwaar tegen de door het college aangebrachte belijning van parkeervakken aan de even zijde van de straat. Ook werd door een bewoonster informatie ver strekt over de parkeerdruk in de avonduren die niet zo ernstig is als door de gemeente was veronder steld. Reden voor de leden van alle politieke partijen om de wethou der en het College van Burgemees ter en Wethouders op te roepen het genomen parkeerbesluit terug te draaien en weer met de bewo ners in gesprek te gaan. Zodoende toog het college op maandag 21 september naar de bewonersavond. Aan het begin van de avond voor wethouder Ron Gast namens de gemeente zijn excuses aan voor het feit dat som mige bewoners verrast werden door de werkzaamheden waarbij de belijning van de parkeervakken werden aangebracht. Vooral bij bewoners aan de even zijde vielen de werkzaamheden slecht. Door de nieuwe parkeervakken worden auto's en busjes nu pal voor de woonkamers aan de even kant ge parkeerd lieten bewoners weten. Bewoner Vloerman gaf tijdens de bewonersvergadering aan het on eerlijk te vinden dat de even kant benadeeld wordt ten opzichte van de oneven kant. Wethouder Gast zei dat omdat er aan de oneven zijde opritten zijn, er logischerwijs Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep. Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Bethelgem. n.n.b. R.K. parochie St. Johannes Onthoof ding: 27e zondag door het jaar; woord- en communieviering/ gezinsviering met Thomas van der Horst. De kerk is elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Moordrecht - Het was een drukte van belang tijdens de tweede bewo nersbijeenkomst over de parkeerdruk in de dr. A. Kuyperstraat die vorige week in 't Zespunt werd gehouden. De huidige parkeerdruk in de straat had de tongen losgemaakt en veel bewoners waren naar de bijeenkomst gekomen om hun mening over de huidige situatie weer te geven. parkeergelegenheid gecreëerd moest worden aan de andere kant van de straat. Gast zei open te staan voor sug gesties van bewoners, en werd op zijn wenken bediend. Zo werd geopperd om de glasbak te ver plaatsen, waardoor er parkeer plaatsen zouden kunnen worden gecreëerd en het openbaar groen in te ruilen voor parkeerplaatsen. Bewoner Den Ouden merkte op dat het kritieke punt van parkeren ligt rond 22.00 en 23.00 uur 's avonds. "Rond die tijd is er vaak geen par keerplaats meer beschikbaar. Als er nu 's avonds tussen 22.00 uur en 's ochtends 8.00 uur parkeren op de stoep wordt toegestaan is het pro bleem al een eind opgelost." Een andere oplossing droeg be woonster Kerpels aan. Zij had uit gemeten dat op het terrein naast de bakker voldoende ruimte was om zeven nieuwe parkeerplaatsen te creëren. "Met de huidige oplos sing zijn er volgens de gemeente acht parkeerplaatsen bijgekomen. Met dit plan komen er zeven nieu we parkeerplaatsen bij. Dat is een parkeerplaats minder dan in jullie plan, maar er zijn dan wel meer te vreden mensen." Wethouder Gast liet weten de opmerkingen en al ternatieven van de bewoners mee te nemen en uit te werken in een aanvullend voorstel. Dit voorstel komt op 29 september ter besluit vorming in het college en wordt daarna voor de commissie Ruimte lijke Ordening op 12 oktober verder behandeld. Omwonenden worden hierover per brief geïnformeerd. Moordrecht - Hengelsportvereni ging Moordrecht viste afgelopen zaterdag met 19 vissers in de Haar lemmerringvaart bij Aalsmeer. Deze voorlaatste wedstrijd van de competitie werd gewonnen door Jan Brouwer uit het C-korps. Hij ving ruim 7 kilogram vis, over het algemeen allemaal mooie voorns die vanaf de grote rivieren in grote aantallen naar binnen trekken voor de winter. Erik Faas werd eerste in het A-korps met 6850 gram, ge volgd op een tweede plaats door Hans Speulman met 4720 gram; derde werd Ron Hofland met 3750 gram. In het B-korps werd Wim de Zwart eerste met 7150 gram, John Pierre Quist werd tweede met 5400 gram en Henk Multem eindigde op de derde plaats met 2350 gram. Het C-korps werd, zoals eerder ver meld, gewonnen door Jan Brou wer met 7480 gram, op de tweede plaats gevolgd door Sjaak Vonk met 1650 gram; derde werd Wil lem van der Laar met 1100 gram. De laatste wedstrijd van het sei zoen wordt traditiegetrouw gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. Moordrecht - Stichting Jeugd en jongerenwerk Midden Holland or ganiseert voor donderdag 8 okto ber van 10.45 tot 11.45 uur, in het kader van kleurrijk participeren, voor vrouwen een kennismakings les Hatha Yoga/Power Yoga bij yo- gastudio SuZoN aan de Schieland- straat 82. Hatha Yoga, in combinatie met Po wer Yoga, is een lichaamsgerichte manier om het lichaam en de adem te oefenen en te leren kennen. Ge durende een uur wordt, onder lei ding van docente Anja Dekker, het lichaam van top tot teen doorge werkt, zodat spieren en gewrichten onderhouden blijven in souplesse en kracht. Vanuit beweging naar rust. Na de eerste kennismakingles kan men zich inschrijven voor 14 lessen op de donderdagochtend. Er kunnen maximaal 10 vrouwen meedoen. Voor meer informatie en aanmelden: archimoudidouh@ stjjmh.nl, 06-25179683, ilonavanels- wijk@stjjmh.nl of 06-18995154.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31