GEFUSEERD GEMEENTEBELANGEN BLIJFT TOCH LOKALE PARTIJ INFORMATIEAVOND HOLLANDSCHE IJSSEL: OP WEG NAAR EEN SCHONERE RIVIER VLUCHTELINGENWERK ZOEKT VRIJWILLIGERS de Haij £^van der Wende advocaten vc**¥ Fietsverlichtingsactie fietsklaar.g! Thuis in de regio. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 pagina 3 Regio - Gratis openbaar vervoer voor senioren binnen de kernen en doorpakken met de bouw van starterswoningen zijn twee elementen uit het verkiezingsprogramma van Gemeentebelangen Zuidpias. De recent gefuseerde partij zoekt de balans tussen eenheid en eigenheid. Roerganger Harm Lamberts ziet graag dat inwoners Zuidpias als één gemeente ervaren, maar hecht eveneens aan de Sinterklaasintocht en andere lokale evenementen in de afzonderlijke kernen. Door Marlonneke Willemsen Lamberts noemde tijdens de pre sentatie van het verkiezingspro gramma de fusie een heugelijk moment. "We hebben jaren zelf standig de belangen binnen de gemeenten behartigd. Nu gaan we de belangen van de gehele gemeente Zuidpias behartigen. We hebben veel gemeenschap pelijk, maar daarnaast blijven ook de lokale afdelingen gewoon bestaan." GBZ vindt het dan ook belangrijk dat de inwoners de nieuwe gemeente als een een heid gaan ervaren. "De mensen zullen moeten gaan beleven dat het echt één gemeente is. Daarom willen we gratis openbaar vervoer voor 65+ers binnen de kernen. Daarnaast moeten de basisvoor zieningen, in de breedste zin van het woord, in de kernen blijven. Dit geldt ook voor de feestdagen. De lokale evenementen moeten in de kernen blijven. We moeten bijvoorbeeld niet slechts één Sin terklaasintocht krijgen." Volgens Lamberts moet er in de nieuwe gemeente ook meer aan dacht komen voor starterswonin gen. "We moeten gaan bouwen voor onze eigen behoeften. Op dit moment is er een overschot aan dure woningen. Daarom moe ten we ons gaan concentreren op de soort bebouwing waar echt behoefte aan is. We denken dat dit de starterswoningen zijn. We pleiten er voor om eerst een gron dig behoefteonderzoek te gaan doen en daar onze plannen op aan te passen." GBN wil ook extra aandacht besteden aan de plan nen voor woningbouw in Moerka- pelle. "De achthonderd woningen moeten daar ook daadwerkelijk gerealiseerd worden, waardoor de voorzieningen behouden blij ven wat ervoor zorgt dat het aan trekkelijk blijft om in deze kern te wonen." Naast het verkiezingsprogramma werd ook de kandidatenlijst ge presenteerd. Volgens Lamberts is dit netjes om en om verdeeld tussen de twee fusiepartners. "Ik kom uit Nieuwerkerk, Claes Oos- terhoff, de nummer twee, komt uit Zevenhuizen-Moerkapelle, Paul van Drenth uit Nieuwerkerk is nummer drie enzovoorts. Ik vind het alleen jammer dat de eerste vier allemaal mannen zijn. Geluk- Het GBZ team. kig staan op de rest van de lijst een aantal vrouwen met ervaring en wie weet wat er nog mogelijk is, met voorkeursstemmen." Nieuwerkerk-'Schoner, mooier en Hollandscher'. Met dat motto is Rijks waterstaat bezig om van de Hollandsche IJssel een prachtige rivier te maken. De laatste fase gaat binnenkort van start en daarom werd don derdag een informatieavond belegd voor belanghebbenden. Door Elias van der Plicht In 2008 is men begonnen met de schoonmaak van de Hollandsche IJssel. Dit najaar wordt het laatste stadium van de werkzaamheden in gang gezet. Werknemers van Rijkswaterstaat gaven donderdag in Hotel Nieuwerkerk uitleg aan omwonenden om hen in te lichten over welke gevolgen de schoon maak voor hen heeft. De Hollandsche IJssel is één van de weinigezoetwatergetijdenrivieren in Nederland. Tot aan Gouda is de invloed van eb en vloed merkbaar. De twee voornaamste activiteiten die plaats zullen vinden zijn ener zijds saneringswerkzaamheden die noodzakelijk zijn om de rivier schoner te maken, en anderzijds de herinrichting van zellingen door riet aan te planten. Een zelling is het gedeelte van de rivierbodem aan de voet van de dijk dat bij eb droogvalt. Het wordt gevormd door slibafzetting die het gevolg is van de getijdenwerking. Tijdens de informatieavond wil den de heer en mevrouw Van Zwieten weten waarom het vuil dat zich heeft afgezet nu wordt gesaneerd, terwijl hen voorheen was medegedeeld dat het vuil via de vaargeul weg zou stromen. Er werd hen uitgelegd dat deze optie te veel tijd in beslag zou nemen en dat er daardoor voor gekozen is om de bodem te saneren. De heer en mevrouw Van Zwieten hebben nadeel ondervonden van de sane ringswerkzaamheden. Het echt paar woont langs de rivier en door sanering nabij Gouderak is er vuil water op hun laaggelegen tuin ge komen. Andere nadelen die omwonenden van de werkzaamheden kunnen ondervinden zijn geluidshinder van schepen en kranen die op en langs de rivier aan het werk zijn. De aannemer zal een loket openen waar bewoners en belanghebben den met hun vragen terecht kun nen. In de loop van 2011 moet het project gereed zijn en zal de Hol landsche IJssel veranderd zijn in een schonere rivier in een groene omgeving. Regio - Veertig vluchtelingen in Nieuwerkerk en Moordrecht kunnen vanwege de pardonregeling na jarenlange onzekerheid hun bestaan opbouwen. Woonruimte hebben de meesten al, maar iemand die hen wegwijs maakt in hun gemeente zou heel welkom zijn. Vluchte lingenwerk is daarom op zoek naar mensen die hun nieuwe dorpsge noten daarbij willen helpen. Als vluchtelingen vanuit een asielzoekerscentrum naar hun nieuwe woonplaats verhuizen, komen ze voor hun gevoel vaak in een doolhof terecht en is hulp van iemand die hen de weg wijst onmisbaar. Iemand die uitlegt hoe je een goede dokter vindt, hoe je iets kunt ruilen bij de Hema, of die helpt met het oefe nen van de taal en misschien ook wel het lokale dialect. Maar ook uitleg over de Paardenmarkt, de rommelmarkt en de weekmarkt en wanneer deze zijn. Vragen waar bewoners van Nieuwerkerk of Moordrecht niet meer over na hoeven te denken, maar die voor nieuwkomers niet vanzelfspre kend zijn. Helpen kan al vanaf een paar uurtjes per week en op allerlei manieren; van taaimaatje tot jobcoach, van rots in de bran ding tot klusser in het nieuwe huis. "Er is altijd wel iets dat je als vrijwilliger kunt doen wat bij je past, of je nu maar twee uur tjes per week tijd hebt of op op- roepbasis iets wilt doen. Mensen beseffen vaak niet hoe ontzet tend belangrijk onze vrijwilligers zijn voor vluchtelingen, aldus Hannie Tuinenburg, coördinator bij Vluchtelingenwerk Zuid-Hol land Midden. Voor meer informatie op: www.weetudeweg.nl Laat uw verlichting repareren op zaterdag 3 oktober van 09.00-17.00 uur vóór het gemeentehuis in Zevenhuizen. U betaalt alleen de gebruikte onderdelen, de arbeid is Tevens gratis veiligheidskeuring mogelijk. Voor bij u thuis of op het werk .-(06)30727212 www.fietskfanr.nl Dé mobiele fietsenmaker Het adres voor: Reparatie en onderhoud van fietsen, ATB én Race Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop gebruikte fietsen Showroom op afspraak geopend Schoner, mooier en Hollandscher. Borbizonloan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland | 2009 | | pagina 3