Wie neemt mij mee? KLIKKEN ADVIES AAN STARTENDE ONDERNEMERS: "GA ERVOOR EN GELOOF IN JEZELF" SCH00LKERKDIENST SPELLETJESMIDDAG OP 'T REIGERBOS INFORMATIEAVOND RIOLERING BRENGT GEMEENTE EN GROND EIGENAREN BIJ ELKAAR BIBLIOTHEEK GEZONDHEID LAAT JE ZIEN, LAAT JE HOREN yFVENHUIZ^^MQÊRKAPE1-^ cnor@hart-van-holland.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl WORKSHOP VOOR OUDERS OVER VOEDING EN OVERGEWICHT BIJ KINDEREN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 30 september 2009 pagina 7 MAG! Zevenhuizen - Hoe schrijf je een financieel plan, hoe zit het met de be lasting en waar haal je je klanten vandaan. Deze onderwerpen en meer werden afgelopen maandagavond besproken tijdens de startersavond van de Kamer van Koophandel in Dorpshuis Swanla. De aanwezigen kre gen veel praktische informatie van de Kamer en van ervaren onderne mers, die tijdens een uitgebreid interview openhartig vertelden wat zij allemaal hebben meegemaakt. Door Marlonneke Willemsen Nicole Kok van Medical Pet Shirts, een onderneming die T-shirts voor honden en katten maakt speciaal voor na een operatie; Pieter de Lange, directeur van een bouw bedrijf en Benno Schurink van de mobiele fietsenmaker Fietsklaar.nl, deelden hun ervaringen. Kok zei veel steun te hebben gehad van de Kamer van Koophandel. "Zij heb ben me goed geholpen en doen dat eigenlijk nog steeds. Daarnaast ben ik naar de Economische Voor lichtingsdienst gegaan en ook daar heb ik veel informatie gekregen. Wat vooral belangrijk is: geloof in jezelf en ja ervoor." Schurink waarschuwde de aan staande starters dat ze zich van te voren goed moesten voorbereiden. "Als je bijvoorbeeld een financi eel plan moet maken, zijn er een aantal manieren om aan de beno digde informatie te komen, zoals bij de Kamer van Koophandel of toekomstige concurrenten. Daarbij is het belangrijk dat je je gezonde verstand blijft gebruiken en je niet rijk rekent. Als je goed voorwerk doet, ben je al een heel eind." De Lange had vooral veel tips voor mensen die op een latere leeftijd nog een eigen bedrijf willen star ten. "Ik was vijftig toen ik met mijn eigen bedrijf begonnen ben. Dat was ongeveer tien jaar geleden. Je moetje dan wel een aantal din gen realiseren. Je heb al een groot deel van je pensioen opgebouwd. Dat valt weg als je voor jezelf gaat beginnen. Daarnaast kost het veel tijd. Toch is het starten op latere leeftijd prima te doen. Het hoeft nooit te laat te zijn." Zevenhuizen - In het buitengebied van de gemeente wordt een rioolnet werk aangelegd, zodat bedrijven en woonhuizen aangesloten kunnen worden op het riool. Vorige week dinsdag werd een informatieavond voor de belanghebbenden belegd. Door Elias van der Plicht Wethouder Bosman gaf aan dat hij signalen had ontvangen dat er vragen onder de grondeigenaren leefden en dat daarom besloten was om op korte termijn de infor matieavond te organiseren, want op 1 januari moeten de werkzaam heden achter de rug zijn. Een tien tal belangstellenden was naar het gemeentehuis gekomen om meer duidelijkheid te krijgen. De avond concentreerde zich op vragen over het opstalrecht. Doordat op di verse punten een pomp geplaatst moet worden, wil de gemeente een overeenkomst met de belang hebbenden aangaan. Namens de gemeente legde Jeroen Wouda het belang van het opstal recht uit. Hij gaf enkele voorbeel den waarbij de pomp door een boom, een weg of een brug onbe reikbaar was geworden, waardoor geen onderhoud kon plaatsvinden. De gemeente wil dergelijke situa ties voorkomen en daarom via het opstalrecht regelen dat de pompen op een vrijstaande plek komen te staan, zodat ze zonder problemen gecontroleerd en onderhouden kunnen worden. Notaris Jeroen van der Hammen verduidelijkte dat het opstalrecht ervoor zorgt dat de gemeente kan bepalen wat er met de grond rondom de pomp moet gebeuren. Verschillende vragen uit de zaal maakten duidelijk dat niet ieder een tevreden was over de werkwij ze van de gemeente. Zo werd de klacht gehoord dat de gemeente al een tijd geleden besloten heeft om de rioleringen aan te leggen en nu op het laatste moment nog al lerlei zaken geregeld moeten wor den. Bovendien was er onduide lijkheid over de eerder gemaakte afspraken over de plaatsen waar de pompen zouden komen. De ge markeerde punten op een tekening kwamen niet overeen met de plek die diverse bewoners eerder met de gemeente overeen waren ge komen. "Er wordt een aanspraak gemaakt op je houding als burger en dan worden de afspraken door de gemeente niet gedegen nage komen. Ik vind dat jammer," aldus één van de aanwezigen. Bosman verzekerde dat de ge meente op zeer korte termijn als nog met de belanghebbenden om de tafel gaat zitten om op een goede manier af te stemmen wat de beste opties zijn waar de pom pen geplaatst kunnen worden. Hij benadrukte dat de aanleg van de riolering niet alleen in het belang is van de gemeente, maar ook in het belang van de grondeigenaren, want zij kunnen nu worden aange sloten op de riolering. Daarmee leken de meeste belanghebben den tevreden, zodat gemeente en grondeigenaren er in de komende tijd waarschijnlijk samen uit zullen komen. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen vond zaterdag 19 september een Gezondheidsmarkt plaats. Bibliotheek De Groene Venen wil als informatiecentrum een bij drage leveren aan de behoefte van het publiek aan gerichte informatie over gezondheid, gezondheidszorg en ziekte. Belangstellenden konden deze dag informatie krijgen over onder meer babymassage, voetzoolreflex thera pie, het Inloophuis Boskoop, Nordic Sitting, Quantum Touch, het Rode Kruis, Stoelmassage en Vrouwen en Gezondheid. Workshop Voeding Overgewicht bij kinderen Voor maandag 12 en dinsdag 13 ok tober organiseert het Gezondheids Informatie Punt (GIP) een workshop met als thema 'Voeding Overge wicht bij kinderen'. Deze workshop is ontwikkeld voor ouders die meer willen weten over een gezonde voe dingsstijl voor het hele gezin. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen. nl of jspitsbergen@bibliotheekde- groenevenen.nl. Demonstratie van het Rode Kruis. Zevenhuizen - Op basisschool 't Reigerbos gaat donderdag 8 ok tober een cursus 'sociale vaardig heden' van start, bestemd voor kinderen van de midden- en bo venbouw. In de cursus maken de kinderen kennis met technieken op het gebied van spreken, voe len, luisteren en durven. In iedere les staat een bepaald thema cen traal, bijvoorbeeld boos zijn, bang zijn of pesten. De cursus is geen therapie. Kinderen van andere basisscholen uit Zevenhuizen en omgeving zijn ook welkom. Voor de kinderen van de groepen 4 en 5 begint de cursus, die bestaat uit acht lessen, om 15.30; de kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 zijn om 16.30 uur aan de beurt. Informa tie en aanmelden: www.goanna. nl of 06-55328557. Zevenhuizen - Wie informatie zoekt over 'gezonde voeding', kan tegenwoordig door de bomen het bos niet meer zien. Gezonde voe ding is een actueel onderwerp en het aanbod van zogenaamde ge zonde producten is enorm. Helaas zijn er door het grote aanbod aan informatie ook veel misverstan den. Verpleegkundigen Saskia Rigter en Joke Stroo hebben een work shop ontwikkeld voor ouders die meer willen weten over een ge zonde voedingsstijl voor het hele gezin. Er zal vooral aandacht wor den besteed aan de problematiek van kinderen die moeizaam eten en aan kinderen met overgewicht (obesitas). De workshop vindt plaats op in de plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Venen op maandagochtend 12 ok tober van 9.00 tot 12.00 uur en op dinsdagochtend 13 oktober van 19.00 tot 22.00 uur. De kosten be dragen 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet-leden. Voor meer informatie en aanmel den: www.bibliotheekdegroene- venen.nl of 0180-638388. Zevenhuizen - Openbare basisschool 't Reigerbos organiseerde vorige week een ouderwets gezellige spelletjesmiddag voor de kleuters. De van huis meegebrachte spelletjes werden onder leiding van een ouder ge speeld, waarbij de kinderen netjes op hun beurt moesten wachten en af en toe, hoe moeilijk ook, een verlies moesten incasseren. Zevenhuizen - Zowel in de Hervormde Kerk als in de Ontmoetingskerk, of wel Gereformeerde Kerk, werd afgelopen zondag dezelfde liturgie gevolgd met als thema 'een verrassingsmenu'. Deze liturgie werd voor bereid door een aantal ouders, leerkrachten en door alle leerlingen van basisschool de Eendragt. maar zij werden bijgestaan door verschillende leerlingen. De col lecte was bestemd voor Stichting de Speelgoedbank te Rotterdam, waar men het geld besteed aan speelgoed voor kinderen waar van hun ouders het niet zo breed hebben. Deze week wordt er op school speelgoed ingezameld voor ditzelfde doel. De jongste leerlingen hadden voor de versiering in de kerken gezorgd, terwijl groep 4 de kaars aan stak en een versje ten gehore bracht. Er werd enthousiast mee gezongen met de geleerde lied jes, er werden bijbelverhalen ver teld en werd er gebeden. Dit werd niet alleen door de voorgangers C. Haasnoot en A. Noordam gedaan.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 7