"PESTEN ZAL ALTIJD BLIJVEN BESTAAN WADDINXVEENS CULTUURFESTIVAL KINDERKOOR ZOEKT NIEUWE LEDEN KARROS IN IMMANUELKERK KRAAN WINT HERFSTDAG HSW WIJKDAG ZUIDPLAS SUSAN SMIT IN BIBLIOTHEEK n EGEL OP SCHOOL WADDINXVEEN HENGELEN ROMMELMARKT ZUIDH0NK KABOUTERVOETBAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpfas 7 oktober 2009 pagina 19 Waddinxveen - Een jaar geleden begon een werkgroep op de Regen- boogschool met de opzet voor een nieuw pestprotocol. Voor ouders werd woensdag 30 september een informatieavond met workshops ge houden over pesten. "We hadden vorig jaar nooit kunnen bedenken dat meer dan honderd ouders zich voor deze avond zou aanmelden", zegt Ria van der Horst, directeur van de Regenboogschool. Door Joke Heikens De avond was door de gemeente aangegrepen om het CJG (Cen trum voor Jeugd en Gezin) onder de aandacht te brengen. Wethou der Dorenda Gerts bezocht de school en gaf informatie over hoe zo'n CJG eruit zal gaan zien. De feedback uit de zaal was voor haar het belangrijkst. "We willen een laagdrempelig punt in de buurt creëren waar mensen zo naar bin nen kunnen stappen voor een kop koffie en een advies en waar ze ook andere ouders tegenkomen. Het CJG is bedoeld voor signale ring en preventie, voor licht peda gogische hulp en voor coördinatie van de zorg in het gezin, zodat er niet diverse instanties langs elkaar heen in een gezin werken", ver telde Dorenda Gerts in haar work shop. Om ideeën uit de zaal te krij gen, deelde ze lijsten uit waarop mensen konden schrijven wat zij zouden doen als ze directeur van het CJG waren. Door deze lijsten als vliegtuigjes te vouwen, konden ze 'teruggestuurd' worden. Verrassende ideeën kwamen er uit de zaal, waaronder een voorstel om samen te werken met sport clubs en om in de bibliotheek een ruimte voor het CJG te openen. Het idee om gespreksgroepen te starten voor ouders met kinderen in dezelfde leeftijd of situatie, zag de wethouder eerst niet zitten, maar de enthousiaste geluiden uit de zaal overtuigden haar. "We nemen alle lijsten door. We vinden het heel belangrijk om aansluiting te hebben met de mensen in de buurt", zei Gerts die zichtbaar blij en verrast door de respons. De Regenboogschool overweegt een herhaling van een dergelijke avond. "In ieder geval hebben we in november nog twee workshops van Astrid Tol. De belangstelling was zo groot, dat we iedereen graag een kans willen geven om die mee te maken", aldus Van der Horst. Astrid Tol is een moeder van school die kinderen begeleidt en coacht. Haar workshop ging over weer baarheid, hoe laat je je kind ster ker staan. "Want pesten zal altijd blijven bestaan, uitroeien is een il lusie. Maak je kind flinker en geef het zelfvertrouwen", was een deel van haar boodschap aan de ou ders. De overige workshops waren 'het debat', 'terug in de schoolbanken' en 'pesten op het internet'. Vader Rick van Haaren volgde pesten op het internet: "Het was heel herken baar. Er is niet veel veranderd met vroeger, maar het is wel ingrijpen der geworden doordat er steeds meer toeschouwers zijn, zeker via internet. Ik ga nu zeker de compu ter in de woonkamer zetten, als mijn dochter van vier er aan toe is om te gaan internetten." Ouders vullen hun ideeën in. Waddinxveen - De Waddinxveense toneelgroepen Kameleon, Toi Toi en Maskerade verzorgen in het weekend van vrijdag 10 en zaterdag 11 ok tober optredens tijdens het Waddinxveens Cultuurfestival. Dit festival, dat plaatsvindt in de Kerkstraat 13, zal op de vrijdagavond om 19.45 uur geopend worden door burgemeester Bert Cremers. Eenakters Maskerade speelt op vrijdag 'Bin nen de regenboog' en 'De groeten uit Annecy' en Kameleon speelt op zaterdag 'Een zomerjurk vol verdriet'. Toi Toi brengt een 'stand up story' met als titel 'Zo zie je me liever, mevrouw Trendol'. Expositie Er is dit jaar ook ruimte gemaakt voor andere kunstvormen. Zo is er tijdens het festival een expositie te bezichtigen van posters van eer dere voorstellingen en in een van de vitrinekasten ligt een verzame ling 'toi-toitjes'; kleine cadeautjes die spelers elkaar voor aanvang van de voorstelling geven en die geluk (zouden) brengen. Voorts zullen Buurman en Buurman hun uitgebreide repertoire ten gehore brengen en rond de bar is er accor- deonmuziek te beluisteren. Djembé en dansen Meetrommelen met Morilyabassa op de djembé of genieten van een spetterend optreden van Da Dan- za; het gevarieerde programma staat borg voor een kunstzinnig en cultureel weekend. De expositie en de bar zijn op bei de dagen geopend vanaf 19.00 uur. Het programma gaat om 20.00 uur van start. De toegang bedraagt 8,- euro per avond of 13,- euro voor beide avonden tezamen. Kaarten zijn te reserveren op 0182-614020 of zijn verkrijgbaar aan de zaal. Voor meer informatie: www.toneelgroepkameleon.nl. Waddinxveen - De aanbiddings band Karpós verzorgt dit jaar de 'Welkom Thuis Tour'. Tijdens deze toer, waarbij op de woens dagavond 20 protestantse kerken worden aangedaan, verzorgt deze band een optreden rondom het thema 'Heilige God, toegewijd volk'. In het kader van de toer staat voor woensdag 4 november om 20.00 uur een optreden gepland in de Immanuelkerk aan de Prin ses Beatrixlaan. De band bestaat uit Arend Jansen, Niek Smelt, Luca Genta, Kinga Ban, James MacMil- lan en Ronald Koops. Dominee Hans Eschbach houdt deze avond een toespraak. Deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 7,50 euro. Kaarten zijn verkrijg baar bij een kinderkledingwinkel aan het Kon. Wilhelminaplein 8, via www.digikompas.nl of aan de deur op de avond zelf. Waddinxveen - De jaarlijkse herfst dagwedstrijd en gelijktijdig ge viste 15e competitiewedstrijd van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) is gewonnen door Herman Kraan met 3.410 gram vis. Er werd gevist in de Oude Rijn bij 't Fort in Bodegraven waar de veer tien deelnemers gezamenlijk 18,5 kilo voornamelijk voorn en een en kele brasem vingen. De prijs voor de grootste vis (46 cm) ging naar Tinus Bogaard. De verdere uitslag was: 2. Aat van Leeuwen 2.730, 3. Rinus Reichard 1.970, 4. Wim Hout man 1.450, 5. Frans van Steenderen 1.420 gram. Van Leeuwen gaat aan kop met 23 punten en loopt weer een puntje uit op Reichard die nu 25 punten heeft. Jenner blijft der de met 38, Kraan vierde met 39 en Reijm vijfde met 46 punten. Voor de ouderencompetitie werd de 15e wedstrijd gevist in de Ring vaart bij Burgerveen. De vangst hier was heel slecht, bij elkaar nog geen negen kilo. De uitslag: 1. Frans van Steenderen 3.100, 2. Her man Kraan 2.540, 3. Aat van Leeu wen 880 gram. Van Steenderen blijft aan de leiding, gevolgd door Van Leeuwen en Reichard. Waddinxveen - Wijkplatform Zuid- plas organiseert voor zaterdag 10 oktober de eerste Wijkdag Zuid- plas. Van 10.00 tot 12.00 uur staan leden van het Wijkplatform klaar aan de voorzijde van winkelcen trum Zuidplashof om kennis te ma ken met de bewoners van de wijk Zuidpias en om hen te informeren over de ambities en activiteiten van het platform. Het is voor de bewoners dé gele genheid om wensen en verwach tingen aan hen mee te geven. Aan de hand van de verkregen infor matie kan het Wijkplatform haar verdere koers bepalen en kan men een gerichte bijdrage leveren aan een leefbare wijk. Het Wijkplatform Zuidpias is op gericht in mei 2008 als onderdeel van het project Leefbare Wijken van de gemeente Waddinxveen. Het wijkplatform bestaat uit ver tegenwoordigers van inwoners van de wijk Zuidpias en van instel lingen/organisaties die in de wijk actief zijn en die daarbij het stre ven hebben om de leefbaarheid te stimuleren. Het wijkplatform heeft daarbij een signalerende, een ad viserende en, indien gewenst, ook een uitvoerende functie. In het Zuidhonk aan de Zuidpla- slaan 552 wordt voor zaterdag 10 oktober van 9.30 tot 14.00 uur een rommelmarkt georganiseerd. De toegang is vrij en er zijn voldoen de, gratis, parkeerplaatsen. De bar is open voor een kopje koffie of een broodje. Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair wordt zaterdag 10 ok tober kaboutervoetbal gehouden voor kinderen van vier en vijf jaar. Zij kunnen tijdens deze ochtend kennismaken met de voetbalsport. Aanvang 10.00 uur. Voor meer in formatie: 06-29314883. Waddinxveen - Kinder- en tiener koor De Zangvogels is, onder lei ding van de nieuwe dirigent Peter Burger, druk bezig met het repete ren voor het nieuwe seizoen. Elke dinsdag worden er allerlei liederen ingestudeerd; van algemeen chris telijke liederen, zoals psalmenge zangen en opwekkingsliederen tot Engelse hymns en vrolijke liedjes. Kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 8 jaar repeteren van 16.15 tot 16.45 uur, de 8- tot 10-jarigen van 16.45 tot 17.30 uur en de kinderen van 11 tot en met 14 jaar van 17.15 tot 18.00 uur. Nieuwe leden zijn welkom en kunnen een kijkje ko men nemen tijdens de repetities, die plaatsvinden in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2. Voor meer informatie: www.voxjubilans.nl/zangvogels. Waddinxveen - Auteur Susan Smit zal op dinsdag 3 november om 20.00 uur een lezing verzorgen in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Mecklenburg Schwerinlaan 1. Susan Smit (1974) studeerde cul turele studies aan de Universiteit van Amsterdam en is werkzaam als journalist en literair recensent bij onder andere Marie Claire en Avantgarde. Ze werkte tien jaar als fotomodel in binnen- en bui tenland. Ze ervoer hoe oppervlak kig en eenzaam de wereld van uiterlijkheden kan zijn, wat haar behoefte aan inhoud voedde. In 2001 kwam haar boek 'Heks' uit, waarin zij haar persoonlijke zoek tocht naar moderne hekserij be schrijft. De interviewbundel 'Wijze vrouwen' uit 2003, waar Smit het deze avond zeker over zal hebben, bevat interviews met onder meer Irene van Lippe-Biesterfeld, Isabel Allende, Isabella Rosselini, Char Margolis en koningin Noor. De lezing is bestemd voor volwasse nen. De toegang bedraagt 6,- euro in de voorverkoop en 7,50 euro aan de zaal. Kaarten zijn verkrijg baar in de bibliotheek tijdens ope ningsuren en bij boekhandel Van Delft in de Dorpsstraat 124 te Ze- Karpos. Waddinxveen/Boskoop - In het kader van Jaar van de Egel én de onrustbarende terugloop van het aantal egels in Nederland wordt er aan alle kanten aandacht voor de egels gevraagd. Wilma de Lange van Egelopvang Boskoop bezocht hiertoe de Pr. Wil lem Alexanderschool, locatie Oran jelaan in Waddinxveen. De drie egeltjes uit de opvang die voor edu catieve doeleinden mee mochten naar de school, werden vol enthou siasme door de kinderen bekeken en, voor zover mogelijk, 'geaaid'. De kinderen kregen op al hun vragen antwoord en wisten zelf ook het een en ander over egels te vertellen vanwege het egelproject in de klas. Zo kwamen zij bijvoorbeeld te we ten, dat egels dol zijn op een bruine boterham met pindakaas. Aan het einde van het bezoek kreeg Wilma de Lange een enveloppe met in houd overhandigd, bestemd voor de Egelopvang. De Lange toonde zich heel verheugd met deze onver- Susan Smit. (foto: Herman van Heusden) venhuizen. De avond wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting Vrouwenraad Waddinxveen en de Wereldwinkel. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. wachte, zeer welkome, verrassing. Voor meer informatie: www.egelopvangboskoop.nl. Egeltje aaien.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 19