VISSERS SLUITEN ZOMERCOMPETITIE AF §NTWIKKELINGSSTRATEGIEKADER: "WAAR STEMMEN WE NU EIGENLIJK MEE IN?" KINDERBOEKENWEEKFEEST IN BIBLIOTHEEK WD EN SGP VALLEN OVER VERKEERSDREMPELS Ill MOORDRECHT HENGELSPORT KERKDIENSTEN ZONDAG 11 OKTOBER KINDERDAGEN KLEURRIJK YOGA Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 oktober 2009 pagina 29 Moordrecht-De 17een laatste wed strijd van de zomercompetitie van Hengelsportverenging Moordrecht werd zaterdag 3 oktober gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug. Het weer was slecht met heel veel wind en af en toe een spatje regen. Er waren een paar plekjes uit de wind en die waren in het voordeel. Zij konden de gehele wedstrijd door blijven vissen met de vaste hengel terwijl de rest moest overschakelen naar de feeder. De feeder leverde veel minder vis op maar toch had iedereen vis na vier uur hengelen. Er werden bijzondere vangsten gemeld: een grote winde en een snoek vielen ten prooi aan Hannie Hoek en anderen vingen winter- voorns. Dagwinnaar werd Erik Faas met ruim tien kilo. De uitslag: A- Groep: 1. Erik Faas, 10.920 gram; 2. Cees van den Heuvel met 2.680 en 3. Hannie van den Hoek met 2.390 gram. B-Groep: 1. Wim de Zwart, 3.680, 2. Kees Dekwaadsteniet, 2.870 en 3. Willem van Veen met 2.300 gram. C-Groep: 1. Jan Brouwer, 2.850; 2. Sjaak Vonk, 1.910 en 3. Johan Sapu- letej 1.650 gram. Na afloop was er een hapje en een drankje ter ere van het einde van de zomercompetitie en werden de kampioenen gehuldigd. De nieu welingen deden het dit jaar erg goed en Jan Brouwer uit de C-groep kreeg het voor elkaar gekregen om vanuit het niets verenigingskampi oen te worden. Hij eindigde met 23 wedstrijdpunten en met meer dan 100 kilo vis ruim voor de rest en promoveert naar de A-groep. De eindstand: A-Groep: 1. Erik Faas met 35 punten en 100.180 gram; 2. John van Uunen met 62 punten en 63.640 gram; 3. Cees van den Heu vel met 69 punten en 54.290 gram vis. B-Groep: 1. John-Pierre Quist met 95 punten en 45.070 gram; 2. Wim de Zwart met 95 punten en 44.530 gram en 3. Henk Multem Dat verdient een bloemetje. met 102 punten en 39.050 gram vis. C-Groep: 1. Jan Brouwer met 23 punten en 102.300 gram (vereni gingskampioen); 2. Sjaak Vonk met 77 punten en 51.650 kg en 3. Bart Klarenberg met 165 punten en 9.440 gram vis. Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. H. Schipper (doopdienst). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur ds.P.J. Teeuw. R.K. parochie St. Johan nes Onthoofding: 28e zondag door het jaar; Eucharistieviering met Wim Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. I Moordrecht - De kaders voor de Zuidplasontwikkeling staan vast. Het OSK of ontwikkelingsstratgiekader behelst in het totaal vijf deelgebie den waarvan er drie van belang zijn voor de gemeente Moordrecht: Rest- veen en Groene Waterparel, de Rode Waterparel en de Gouweknoop. De raad gaf haar fiat niet zonder slag of stoot. De fracties van de SGP en Beter Moordrecht wilde eerst weten waarmee ze precies instemden. Door Natasha Qualm "Na het lezen van het rapport blijft onze fractie toch met wat vragen zitten,"liet Maarten van der Lin den (SGP) aan het college weten. 'Zo hebben wij geen begroting aangetroffen en dat vinden wij een gemiste kans. Graag zouden wij van de wethouder willen we ten of hier een financieel ricico aan vastzit?" Wethouder Jan Oomen liet in een reactie weten dat de fi nanciële paragraaf inderdaad nog vaag is. "Het heet niet voor niks een kader. Als je cijfers neerzet moeten ze ook realiteitszin heb ben. Wat dat betreft ben ik blij dat er weinig cijfers en veel letters in het stuk staan," aldus Oomen. Verder liet hij weten dat het ka der elk jaar bijgesteld zal worden. In een reactie gaf van der Linden Moordrecht - De kinderboeken week 2009, van 7 tot en met 17 oktober, staat in het teken van eten en snoepen. Op de feest middag, welke in de biblio theek georganiseerd wordt voor woensdag 14 oktober van 14.00 tot 16.00 uur, kunnen kinderen aan de hand van een stempel kaart onder meer meedoen aan een smulspeurtocht, taartver sieren, knutselen en schminken. Volle stempelkaarten maken aan beste te snappen dat nog niet alles gekaderd is, maar zei het wel raar te vinden dat andere punten in het OSK dan wel dichtgetim merd zijn. Van der Linden doelde hierbij ondermeer op de grond aan de Knibbelweg waar 110 hectare is gereserveerd voor een bedrijven terrein. "Wij hebben vaker aange geven dat in eerste instantie leeg staande bedrijventerreinen voor dit doel moeten worden gebruikt alvorens nieuwe bedrijventerrei nen worden gecrëerd. Wij zouden dan ook graag zien dat die 110 hectare nog niet wordt ingevuld." Wethouder Oomen zei hierop dat het toch juist goed is om wat wel duidelijk is alvast vast te leggen. "Bovendien is het aan de gemeen te Zevenhuizen - Moerkapelle om over dit terrein aan de Knibbelweg te beslissen. Dit valt niet onder kans op een prijs. De toegang is vrij. De bibliotheek is tijdens de kin derboekenweek versierd door kinderen van groep vijf van School met de Bijbel De Rank en groep vijf van de Sint Jozef. Er zal in de Kinderboekenweek uiteraard ook aandacht besteed worden aan de bekroonde Gou den en Zilveren griffels en pen selen. onze bevoegheid." Bij de fractie van Beter Moordrecht was het onduidelijk waar nu pre cies mee ingestemd werd. "Het is mij onduidelijk waar ik mij nu voor vast leg als ik met het stuk instem. Als er komend jaar een groot fi nancieel risico op de proppen zou komen is dat dan een geldige re den om bij een volgend OSK te zeggen: hier kunnen we niet mee instemmen?" vroeg Huib van Dam (BM). Wethouder Oomen liet we ten dat nu instemmen met het OSK niet vrijblijvend is. "Instem men betekent dat je instemt met deze koers. Dat betekent niet dat er niets kan veranderen. De raad kan een zienswijze indienen." De andere fracties waren positiever over het stuk. Kors van der Wolf: "Hoewel wij moeten leven met de nodige vraagtekens kunnen we ge zien het karakter van het stuk best leven met een niet volledig uitge- kristalleerd document.Daarnaast is het voor Moordrecht van belang dat de groene schil er komt." Uit eindelijk werd dan ook ingestemd met het OSK. Moordrecht - De Volle Evangelie Gemeente in 't Goudse organiseert voor 24 en 25 oktober de jaarlijks terugkerende Kinderdagen. Aan de hand van het thema 'Niet te meten' kunnen kinderen vanaf 4 jaar op de zaterdag tussen 10.30 en 15.30 uur onder meer zingen, knutselen, eten en spelletjes doen. Op de zondag is iedereen welkom vanaf 15.00 uur, wanneer de ge- zinsdienst van start zal gaan met daarin een optreden van Matthijs Vlaardingerbroek en zijn buik- spreekpoppen. Voor de allerklein sten is een oppas aanwezig. Alle activiteiten vinden plaats in de Schakel aan het Oosteinde 27. De kosten bedragen 2,- euro voor bei de dagen; wanneer men één dag komt, bedragen de kosten 1,50 euro. De toegangsprijs geldt alleen voor kinderen in de leeftijd van de basisschool. Informatie: www.vegintgoudse.nl. Moordrecht - Stichting Jeugd en jongerenwerk Midden Holland or ganiseert voor 8 oktober van 10.45 tot 11.45 uur, in het kader van kleurrijk participeren, voor vrou wen een kennismakingsles Hatha Yoga/Power Yoga bij yogastudio SuZoN aan de Schielandstraat 82. Gedurende een uur wordt, onder leiding van docente Anja Dek ker, het lichaam van top tot teen Door Natasha Qualm De verkeersdrempels versche nen afgelopen zomer in het ka der van de veiligheid. Wethouder Ron Gast: "We hebben meerdere signalen gekregen dat de situatie op de Schielandse Hoge Zeedijk onveilig zou zijn. In verband met de realisering van woningbouw aan het water is de bestaande 30 kilometerzone opgeschoven in de richting van Nieuwerkerk aan den IJssel. Omdat alleen bebording met een snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur niet het ge wenste effect sorteert, hebben wij voor de veiligheid van de fietsers een aantal tijdelijke ribbels aange bracht. Omdat de bouwvakantie enkele dagen later zou beginnen was de tijd beperkt en was het niet mogelijk om verkeersdrempels volgens de ASW-richtlijnen aan te brengen. Binnenkort worden de tijdelijke drempels echter wel ver vangen door asfaltdrempels vol gens de ASW-richtlijnen." De SGP liet weten tegen extra ver keersdrempels in het dorp te zijn en riep het college dan ook op om deze situatie tijdens de komende commissievergadering verder te bespreken. De fractie kreeg daar bij bijval van de overige fracties. Met name de VVD bleek ook fel doorgewerkt, zodat spieren en ge wrichten onderhouden blijven in souplesse en kracht. Vanuit bewe ging naar rust. Na de eerste kennis- makingles kan men zich inschrijven voor 14 lessen op de donderdag ochtend. Er kunnen maximaal 10 vrouwen meedoen. Voor meer informatie en aanmel den: archimoudidouh@stjjmh.nl, 06-25179683, ilonavanelswijk@ stjjmh.nl of 06-18995154. tegenstander van de drempels. "Wij vinden als fractie 10 drempels op zo'n kort stuk weg te gek. Bo vendien zitten de bewoners van de Westeinde nu met de gevolgen van het sluipverkeer dat nu onderdijks gaat." Wethouder Gast liet in een reactie weten dat er met de be woners van ondermeer het West einde over de situatie is gepraat. Daarnaast zei hij het een goede zaak te vinden om in de commis sie in detail het over deze situatie te hebben. Daar waren de fracties in eerste instantie blij mee totdat bleek dat de nieuwe drempels wel licht al geplaatst zouden worden voor de aankomende commissie vergadering. Dit leidde tot een schorsing en een verhitte discussie op de gang. Uiteindelijk kwam de raad weer terug in de vergadering waarop de VVD een motie indiende waarbij het college opgedragen werd om de werkzaamheden betreffende de drempels op de Schielandse Hoge Zeedijk op te schorten tot na de behandeling in de commissie Ruimtelijke Ordening van 12 okto ber aanstaande. Wethouder Gast zei vervolgens toe dat de werk zaamheden uitgesteld werden tot na behandeling in de commissie, waarop de VVD haar motie weer introk. Moordrecht - De tijdelijke verkeersdrempels op de Schielandse Hoge Zeedijk hebben vorige week dinsdag tijdens de raadsvergadering tot een verhitte discussie geleid. In augustus stelde de SGP vragen over de tijdelijke drempels, die de fractie en doorn in het oog zijn, maar was toen niet tevreden met de antwoorden. Zodoende kwam het onderwerp op de agenda van de raadsvergadering.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29