Uitgebreid hypotheekadvies Wonen in een monumentaal huis Verhuizen of verbouwen? Prijs "Schat de Schade" uitgereikt Rabobank. Een bank met ideeën. Huis gekocht of verbouwingsplannen? Benieuwd of er subsidies en garantieregelingen zijn waar u gebruik van kunt maken? Maak snel een afspraak om de mogelijkheden te bespreken. Bel voor een afspraak (0182) 69 51 20 Rabobank pagina 2 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 7 oktober 2009 en zeer sociaalvoelende Haagse familie. "Voordat ik het Jachthuis kocht, woonde ik op een flat in de stad. Maar omdat ik van zeilen hield, zocht ik destijds een plek dichtbij het water. Dit huis was vroeger het chique buitenverblijf waar de familie Romunde enige maanden per jaar verbleef. De naam "The Jolly Duck'op de daklijst boven de veranda verwijst nog altijd naar de oorspronkelijke functie van het Jachthuis. Het heeft dus helemaal niets te maken met de gelijknamige Amerikaanse bommenwerper die in de tweede wereldoorlog bij Zoetermeer werd neergehaald. John McCormick, vliegenier van dat toestel, moet wel heel vreemd van de naam op de gevel hebben opgekeken toen hij al vluchtend voor de vijand hier aankwam. Nota bene daags voor de bevrijding vond hier nog een overval plaats. De op waarheid berustte oorlogsroman 'De dag dat het manna viel'van schrijver J.N. Voorhoeve beschrijft die geschiedenis uitvoerig. Ook het schitterende monument van kunstenares Corry Ammerlaan dat naast het Jachthuis staat, herinnert daaraan. Op internet zijn tal van foto's en artikelen over dit huis en John McCormick te vinden", aldus Huldy. Evenals het Jachthuis kent ook de ruim hon- derdentienjarige Rabobank een bijzonder rijke geschiedenis. Want crisis of niet, de coöperatieve bank bewijst telkens weer een degelijke en betrouwbare partner te zijn. Een bank ook waar men sinds jaar en dag terecht kan voor deskun dige adviezen en financiële diensten die staan als het spreekwoordelijke huis. Tijdens het Oogstfeest kon iedereen de schade aan een voor de Rabobank geparkeerde auto schatten. Uit de vele ingeleverde taxaties kwam die van mevrouw Kruis het dichtste bij de werkelijke berekening van 6.245,27. Het verschil bedroeg slechts een paar tientjes. Vorige week ontving zij uit handen van Petra van Dam haar prijs. v.l.n.r. Steffen Broeders, mevrouw Kruis en Petra van Dam Wie het Jachthuis aan de oevers van de Rotte in Zevenhuizen binnengaat, stapt in een wereld die ogenschijnlijk de laatste vijftig jaar heeft stilgestaan. Het is een prachtig statig hou ten herenhuis uit de twintiger jaren dat rijk aan historie en riekend naar de traditie van weleer reeds tientallen jaren geleden tot rijksmonument werd uitgeroepen. Een pand ook waarop haar bewoner, de heer Ruud Huldy, maar wat trots is. Huldy kocht het begin jaren zestig van de oud-bankier Romunde; telg uit een welgestelde

Hart van Holland | 2009 | | pagina 2