Naweeën van de droogte WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR ENTHOUSIASTE BEZORGERS VAN RIJK Rf: fi1 www.hhsk.nl voor de verspreiding van het Hart van Holland in Moordrecht omgeving Uiterwaard en Weidezoom en in Waddinxveen omgeving Groensvoorde 3 ,v; week 41, nr. 46 l;v- fel vF-. *4^ (far. m Vergunningen VERSPREIDING Tel: 0182 615438 - Staringlaan 17d - 2741 GC Waddinxveen Fax: 0180-638451 - Mobiel: 06-22223459 - www.vanrijkverspreiding.nl r^- Naam: Adres: Woonplaats: i Tel: Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 7 oktober 2009 Al zou je het nu niet meer zeggen, maar het is de laatste weken heel droog geweest. Het heeft nauwelijks geregend. Daar hebben we nog steeds de naweeën van. Je zou denken, dat er genoeg water is in Nederland? Alleen was het water uit de rivier (in het gebied van het hoogheemraadschap) op dat moment te zout om in te laten. Te zout water is ongeschikt voor drinkwater voor vee en voor het besproeien van het gewas. Daarnaast is uitdroging van de grond een probleem. Droogte kan namelijk zorgen voor zwakke plekken in groene dijken. De veenkaden en -dijken zijn kwetsbaar bij droogte en zijn in de afgelopen periode extra scherp gecontroleerd. Bomen op dijken versterken deze verdroging, omdat ze water uit de grond opnemen. In de verdroogde en zwakke plekken ontstaan scheuren en plaatselijke verzakkingen. Dit vermindert de samenhang van de grond en de stabili teit van de dijk. Ook is de kans dat een boom omvalt en daarmee een gat in de kade veroorzaakt groter. De gevolgen en de maatregelen Zo zijn er bij droogte-inspecties verzakkingen geconstateerd bij de Rottekade op verschillende locaties. Bij het Korenmolengat zijn bomen en struiken gerooid en is de grond aangevuld. Dit alles in samenwerking met recreatie schap Rottemeren (GZH). En bij de Bergse Rottekade bij het Bleiswijkse Verlaat is bij een grote populier een uitspoe ling ontdekt. Deze groenstrook, plus de populier, worden gerooid en de grond opgehoogd. In totaal werd tot nu toe ruim 700 m3 lichte kleigrond op de zwakke plekken aangebracht. Om het tekort aan (zoet) oppervlaktewater aan te vullen, kon het hoogheemraadschap bij collega-waterschap Delfland voor korte periode water binnenlaten via de Bergsluis in Rotterdam. Ook zijn de waterpeilen wat hoger gezet, zodat we dit water als waterberging konden gebruiken. Iferommetsers afstappen Wegafzetting voor beginnende werkzaamheden Bleiswijkse Verlaat Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). Capelle aan den IJssel - (K.09.511) Gemeente Capelle aan den IJssel, verwijderen en opnieuw aanbrengen van tien duikers en het aanleg gen van natuurvriendelijke oevers, diverse locaties in de wijk Schollevaar; - (W.09.532) W. van Vliet, bouwen van een schuur, Piet Heinstraat 6; - (K.09.538) Gemeente Capelle aan den IJssel, verwijderen van een brug, Maria Danneelserf 88. Gouda - (K.09.543) N.V. Stedin Midden-Holland, verwijderen van twee elektra aansluitingen, Sluisdijk 15. Moordrecht - (K.09.512) Eurofiber Nederland B.V., d.m.v. een gestuurde boring aanbrengen van een mantelbuis, vanaf de Kanaaldijk te Waddinxveen naar het Gouwe Park te Moordrecht; (K.09.542) N.V. Stedin Midden-Holland, aanleggen van een laagspanningskabel, Schielands Hoge Zeedijk West 12. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.09.441) A.P. Kool, graven van een watergang, 's-Gravenweg 59a; (K.09.516) Z.A. de Vogel, maken van een op- afrit, De Britten 10. Waddinxveen (K.09.512) Eurofiber Nederland B.V., d.m.v. een gestuurde boring aanbrengen van een mantelbuis, vanaf de Kanaaldijk te Waddinxveen naar het Gouwe Park te Moordrecht. - (K.09.528) H. Molenaar, verwijderen en aanbrengen van een dam met duiker, Tweede Bloksweg 52. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.09.323) M.C. van der Spek, dempen en verbreden van een watergang, Herenweg 42. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de keurvergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk t/m 18 november 2009 bezwaar maken bij het hoog heemraadschap. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Stuur deze bon op naar bovenstaand adres

Hart van Holland | 2009 | | pagina 38