Zevenhuizen-I 0i FUSIENIEUWS Y Gemeente VEILIGE INRICHTING BLOEMENBUURT ZEVENHUIZEN Uitvoering werkzaamheden achterpaden VRIJWIIJLIGERSV] NTE ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE BELANGRIJKE MEDEDELING AWBZ INDICATIES Op korte termijn indicatie aanvragen bij het Centrum Indicatiestelling Zorg (C3Z)\ RUIMTELIJKE ORDENING r\ 18 NOVEMBER V GEBRUIK UW STEM! ay uwi VGEN: NUMMERING KANDIDAATLIJSTEN WgZK3NG OPENINGSTIJDEN BEGRAAFPLAATSEN OPKNAPBEURT mDEN BEGRAAFPLAATSEN VERLEENDE UITWEGVERGUNNING BEKENDMAKING WEGENVERKEERSWET - Aanvragen bouwvergunning: Aanvragen sloopvergunning: Bouwvergunningen: Sloopvergunningen: Ontheffing bestemmingsplan pagina 4 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 7 oktober 2009 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zeve WWW.ZEVENHUIZEN-MOFR If A per c NL WEEK 41 Zien en gezien worden is belangrijk in een veilige buurt Om de inrichting transparant en overzichtelijk te maken in de Bloemenbuurt, worden op diverse hoeken bij de achterpaden spiegels geplaatst Ook is het nodig enkele lichtmasten extra te plaatsen. Waar moge lijk worden deze lampen richting tuinen afgeschermd. Hierna wordt de wijk door de Landelijke Beoordelingscommissie Politie Keurmerk Veilige Wonen (PKVW) getoetst met als uiteindelijk resultaat het certificaat Veilige Omgeving voor de Bloemenbuurt Politie Keurmerk Veilig Wonen Eén van de aandachtspunten in de revitalise ring van de Bloemenbuurt is een veilige inrich ting. De gemeente heeft dan ook van begin af aan de inrichtingsplannen getoetst aan de omgevingseisen van het PKVW. Dit Keurmerk omvat eisen ten aanzien van de buurt om over last inbraak en vandalisme zoveel mogelijk te beperken. Meer informatie over het Politie Keurmerk vindt u op de internetsite: www.politiekeurmerkjil. Start werkzaamheden Op maandag 19 oktober 2009 wordt een begin gemaakt met het plaatsen van de spiegels. De werkzaamheden duren ongeveer een week. De achterpaden zijn tijdens de werkzaamheden voor de aanwonenden toegankelijk. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer H. Gerritsen van de afdeling Open bare Werken, tel. 0180637777. Nederland kent ongeveer vier miljoen vrijwil ligers. Helaas zijn lang niet alle vrijwilligers goed verzekerd. De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft daarom een verzekering afgesloten die de risico's van vrijwilligerswerk zo goed mogelijk dekt De gemeente wil hier mee het maatschappelijk belang van vrijwil ligerswerk benadrukken en de deelname van vrijwilligers stimuleren. Voor wie is de verzekering bedoeld? De verzekering is voor elke vrijwilliger die in enig organisatorisch verband onverplichte en onbetaalde werkzaamheden verricht voor anderen en/of de samenleving, waarbij een maatschappelijk belang wordt gediend. Met de verzekering zijn de vrijwilligers verzekerd: - ongeacht hun leeftijd; - ook bij eenmalige activiteiten; - zonder een minimum aantal uren; - ook bij kerkelijk werk en buurtactiviteiten. Voor wie is de verzekering niet bedoeld? - Vrijwillige brandweerlieden en vrijwillige politiemedewerkers zijn uitgesloten van de vrijwilligersverzekering, op basis van de speciaal voor hen getroffen rechtspositiere gelingen. - Mantelzorgers worden, ook vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), niet beschouwd als vrijwilliger. Dit hangt samen met de persoonlijke relatie die mantelzor gers hebben met degene die zij verzorgen bij aanvang van de zorgverlening. Er is wel een passende dekking opgenomen. Mantelzor gers zijn nu meeverzekerd op de Ongevallen en persoonlijke eigendommenverzekering voor vrij willigere. - Stagiaires in het kader van de maatschap pelijke stage voor scholieren vallen eveneens niet onder de definitie van vrijwilligers. Verzekeringspakket BasisPolis - Ongevallen- en persoonlijke eigendommen- verzekering voor vrijwilligers - Aansprakelijkheidsverzekering voor vrijwil ligers PlusPolis - Aansprakelijkheidsverzekering voor rechts personen - Bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering voor vrijwilligers - Verkeersaansprakelijkheidsverzekeringvoor rechtspersonen - Rechtsbijstandverzekering voor vrijwilligers Eenvoudig, gemakkelijk en zonder registratie! De verzekeringspakketten bieden een ruime dekking. Een bijkomend voordeel is dat er geen administratie of registratie van de vrijwilligers nodig is. Dus iedere vrijwilliger, actief in de gemeente of actief voor een orga nisatie uit de gemeente, is verzekerd! Schade... en dan? Bij schade moet de vrijwilliger of rechtsper soon het digitale schadeformulier down loaden op www.zevenhuizen-moerkapelle. nl. Vervolgens kan de claim digitaal naar de gemeente worden doorgestuurd (ta.v. Leo van Vliet - l.van.vliet@zevenhuizen-moerkapelle. nl). De gemeente zendt de claim vervolgens door naar de verzekeraar. Ook kan de gemeen te de gegevens nagaan bij de verenigingen of organisaties. Op deze wijze is te controleren of iemand terecht een claim indient. De schade wordt rechtstreeks door Centraal Beheer Achmea met de benadeelde afgewikkeld en de gemeente krijgt vervolgens bericht hoe de claim is afgehandeld. In geval van vragen kan de vrijwilliger contact opnemen met Centraal Beheer Achmea. Als er sprake is van een eigen risico, zal dit met de rechtspersoon worden afgewikkeld. De regels met betrekking tot de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) zijn aangescherpt De functies 'Ondersteunende - en activerende begeleiding (OB/AB)' verdwijnen per 1 januari 2010. Vanaf dat moment bestaat er al leen nog maar de functie 'Begeleiding". Als u een indicatie van het C3Z hebt waarin 'Ondersteu nende- of activerende begeleiding staat vermeld, dan heeft u in de afgelopen periode een briefvan het GZ ontvangen. In deze brief wordt gevraagd of u een nieuwe indicatie van het QZ wilt Nieuwe indicatie aanvragen op korte termijn Het is belangrijk om op korte termijn tB reageren op deze brief. U kunt op het antwoordformulier aangeven of u een nieuwe indicatie van het QZ wilt Wanneer u niet reageert vervalt uw recht op een indicatie vanuit het QZ. Wanneer blijkt dat uw nieuwe indicatie lager uitvalt dan voor heen, dan is er sprake van geheel of gedeeltelijk verlies van AWBZ begeleiding. Totaal of gedeeltelijk verlies van begeleiding AWBZ? MEE Midden-Holland helpt' Wanneer u een nieuwe indicatie heeft aange vraagd ontvangt u van het QZ opnieuw een brief Staat er in deze brief dat u geen of minder recht heeft op begeleiding vanuit de AWBZ, terwijl u deze begeleiding tot nu toe wel heeft gehad? Dan kan MEE MiddenHolland u helpen bij de veranderingen waarmee u te maken krijgt Wat is MEE? MEE helpt mensen met een beperking. U kunt met allerlei vragen bij MEE terecht MEE werkt samen met welzijnsorganisaties en gemeenten. Wat doet MEE Midden Holland voor u? Samen met een consulent van MEE gaat u op zoek naar een goede oplossing. De consulent van MEE verkent samen met u in hoeverre u zelfstandig kunt functioneren. Ook wordt met u gekeken of u de ondersteuning zelf kunt leren organiseren. U brengt met de consulent uw netwerk in kaart Dat zijn uw familieleden, vrienden, buurtgenoten en vrijwilligers. Samen met MEE kijkt u hoe uw netwerk kan worden vergroot Ook helpt de MEEconsulent zoeken naar voorzieningen bij u in de buurt zoals buurthuizen en verenigingen. Als u een beeld heeft van wat er mogelijk is in uw omgeving, dan zotgt de consulent er samen met u voor dat u er terecht kunt Meer informatie of aanmelden? MEE MiddenHolland - Bureaudienst is bereik baar op werkdagen van 09:00 tot 13:00 uur via telefoonnummer 0182-52 03 33. U kunt ook een email sturen naar algemeen@meemh.nl. fjieuweru^rv aan den rjssel en Zevenl»uizen-Moeri<apeiie Je nieuwe Gemeente Zj/iJpias. In de periode van 24/09/2009 t/m 01/10/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: naastJulianastraat35,2751GB Moerkapelle, oprichten woning met garage (BR/2009/0035) Julianastraat 72,2751 GB Moerkapelle, plaatsen hek (BL/2009/0037) Middelweg34,2751 GK Moerkapelle, slopen schuur met asbest na brand (SA/2009/0020) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 24/09/2009 Bredeweg84,2761 KA Zevenhuizen, oprichten garage/berging (BR/2009/0021) Verzonden: 24/09/2009 Middelweg34,2751 GK Moerkapelle, slopen schuur met asbest na brand (SA/2009/0020) Bezwaar veigurniingen/ontheföngen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen als u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank te 's-Gravenhage, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn van plan met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke orde ning bouwvergunning met ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan voor het plaatsen van een tuinhek op het perceel Van Hogendorpstraat 12,2751 AG Moerkapelle (BL/2009/0032). Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 8 oktober 2009 t/m 18 november 2009 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burge meester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, teL 0180637733. Op 18 november kiezen de inwoners van de huidige gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle de raad van de nieuwe gemeente Zuidpias. Uw stem telt daarin mee! Laat de politieke par tijen op 18 november weten wat u verwacht van de gemeente Zuidpias. Wilt u informatie over de verkiezingen? Houd de gemeentepagina in de gaten en kijk op www.stemmenvoorzuidplas.nl. Donderdag 8 oktober om 16.00 uur vindt in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den Ifssel de nummering van de kandidaatlijsten plaats. Tijdens deze officiële openbare zitting wordt door middel van loting de lijstvolgoide van de partijen bepaald. Vanaf vorige week zijn de begraafplaatsen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle niet meer 24 uur per dag te bezoeken. Zowel de begraafplaatsen Moerhage en Westhage in Moerkapelle als de begraafplaats in Zevenhuizen kunnen alleen van zonsop gang tot zonsondergang bezocht wonden. Na zonsondergang worden de hekken gesloten. De reden van deze maatregel is het voorkomen van ongewenste activiteiten op de begraafplaats. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken, tel. 018063 De wijziging in openingstij den wordt ook betend gemaakt via de informatieborden op de begraafplaatsen. Vanaf maandag 12 oktober worden de paden op alle begraafplaat sen in Zevenhuizen en Moerkapelle opgeknapt De reden hiervan is dat de huidige paden wraakt zijn. De werkzaamheden zullen ongeveer drie weten duren. Wij vragen uw begrip voor de overlast die de werkzaamheden met zich mee brengen. Meer informatie kunt u krijgen bij de afdeling Openbare Werken, teL 0180637777. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelfe maakt bekend dat een uitwegvergunning wordt verleend aan: Aanvraagdatum 29 juni 2009 onder no. 2341C. Hvirring, Van Hogendorpstraat 12,2751 AG Moerkapelle, voor een uitweg op de openbare weg van perceel met kadasternummer Moerkapelle sectie B perceelnummer 445, plaatselijk bekend als Van Hogendorp straat 12 te Moerkapelle. Tegen dit besluit kan iedereen die rechtstreeks in zijn of haar belang is getroffen, op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Be stuursrecht binnen zes weken na datum van bekendmaking van de beschikking aan betrokkene een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 30,2760 AA Zevenhuizen. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. 60 kilometer zone op buitenwegen Op grond van artikel 18 van de Wegenverkeerswet heeft het college op 29 september 2009 besloten de benodigde verkeersbesluiten te nemen om de delen buiten de bebouwde kom van de Julianaweg, Molenweg, Molenviergang, Rottekade, Wollefoppenweg en Zuide lijke Dwarsweg aan te wijzen als 60 kilometer zone. Voorheen mocht hier 80 kilometer per uur gereden worden. Met bebording wordt de 60 kilometer zone aangegeven. Eventuele fysieke infrastructurele maatregelen volgen in een later stadium. Tegen dit besluit kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na datum van deze publicatie, bezwaar worden gemaakt. Dit bezwaar moet gemotiveerd en onder vermelding van de datum van het besluit gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle, postbus 30,2760 AA te Zevenhuizen. Voorvragen over dit besluit kunt u contact opnemen met mevrouw D.WE. van Doorne, afdeling Openbare Werken, telefoon 0180637777. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Alarm Alarm 112 Publïekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur Politie 0900-8844 en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4