KLIKKEN RAAD NEEMT AFSCHEID VAN RINEKE VALK EN VERWELKOMT BEN DE DEUGD 1500 KEER DE SHUTTLE OVER SLAAN VOOR BRAINS DE KAMELEON: EEN GEWOON HUIS IN EEN WERELDWINKEL VERHUIST GEWONE WIJK NAAR DORPSSTRAAT Verkoop uw woning samen met: wim L GENDIJK ACTIE: nieuwerkerk dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl mommers. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 oktober 2009 pagina 9 Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel -Het was tijd voor een feestje op de Parallelweg Zuid, op donderdag 1 oktober. Daar werd na een ver huizing van het Lelieveld en een naamswijziging Leefgroep Kame leon officieel geopend. De feeste lijke opening werd verricht door gedeputeerde van de Provincie Zuid-Holland Tonny van de Von dervoort. In de Leefgroep Kame leon van Stek Jeugdzorg wonen jongens en meisjes van acht tot en met veertien jaar die om ver schillende redenen niet meer thuis kunnen wonen. De genodigden van de opening, waaronder wethouders Tamara Venrooy en Jan Verbeek, werden door de kinderen en begeleiding van het huis gastvrij ontvangen met de nodige hapjes en drankjes. Wie wilde werd door de kinderen enthousiast rondgeleid in het het huis. Leefgroep Kameleon is in alle opzichten een gewoon woonhuis met een woonkamer, keuken, spel ruimte en voor elk kind een eigen slaapkamer. De kinderen spelen, knutselen, praten en ondernemen veel met elkaar en de begeleiding die 24 uur per dag aanwezig is. Contact buiten de Kameleon is be langrijk en daarom wordt contact onderhouden met vrienden en fa milie. De kinderen die in de Kame leon wonen zijn daar terecht ge komen omdat er thuis problemen zijn, bijvoorbeeld omdat de ouders het niet meer aankunnen. De kin deren vallen tussen wal en schip en komen via Jeugdzorg in de Kame leon terecht. Daar krijgen ze hulp. De kinderen blijven een tot twee jaar in de Kameleon wonen. Som mige kinderen gaan daarna weer thuis wonen, anderen vertrekken naar een pleeggezin, gezinshuis of Nieuwerkerk aan den IJssel - Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel opent vandaag, woensdag 7 oktober, om 9.30 uur de deuren van haar nieuwe pand aan de Dorpsstraat 51. Hiermee gaat een langgekoesterde wens in vervulling. In de Kameleon wonen jongens en meisjes die om verschillende redenen niet thuis kunnen wonen. een andere groep. Gedeputeerde Van der Vonder voort vertelde tijdens haar toe spraak dat het haar tijdens de rondleiding door het huis was opgevallen dat de kinderen het naar hun zin hadden in het huis. "Fijn dat jullie je hier thuis kunnen voelen," zei van der Vondervoort. "We vinden het belangrijk dat als kinderen wegens omstandighe den tijdelijk uit huis wegmoeten dat ze dan worden opgevangen in een huiselijke situatie. Daarom ben ik ook zo blij dat de Kamele on een gewoon huis is in een ge wone woonwijk." Ook wees Van der Vondervoort erop dat de leef groep zo hartelijk ontvangen was door de gemeente en de buren. Daarna was het tijd voor het offi ciële gedeelte waarbij de gedepu teerde samen met een van de kin deren het naambord onthulde. In kleurrijke letters prijkt nu de naam 'Kameleon' op de gevel van dit bij zondere maar gewone woonhuis, waar gewone kinderen in een bij zondere situatie zo gewoon moge lijk kunnen leven. Openingsactie De Wereldwinkel verwelkomt van af vandaag haar klanten met een openingsactie aan de hand van het thema 'Onze droom komt uit; helpt u de droom van onze medemens in ontwikkelingslanden uit te laten komen?'. Elke bezoeker maakt, bij een minimale besteding van 10,- euro, kans op een grote korting. Door middel van het trekken van een envelop wordt duidelijk hoe hoog deze korting is, die varieert van 1 tot 40%. Bij een aankoop in de actieperiode, die loopt tot en met 17 oktober, ligt er, zolang de voorraad strekt, voor elke klant een attentie klaar, waarbij ook aan de kinderen wordt gedacht. Kinderboekenweek en wijnmaand De Wereldwinkel besteedt deze maand ook aandacht aan de Kin derboekenweek een aan het feit dat oktober 'Wijnmaand' is. Zo zijn er allerlei nieuwe kinderboeken in het Wereldwinkelassortiment te vinden en voor het verpakken van de Fair Trade Original wijnen zijn er handgemaakte wijnzakken verkrijgbaar met een boodschap. In de nieuwe Wereldwinkel vindt men tevens de Fair Trade najaars collectie 2009 met authentieke, veelal handgemaakte, artikelen uit onder meer Peru, India en Thai land. De Wereldwinkel is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: www.nieu- werkerkijssel.wereldwinkel.nl. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is nog maar voor een paar maandjes, maar de VVD heeft sinds vorige week een nieuw raadslid: Ben de Deugd. Hij neemt de plaats in van Rineke Valk, die zich permanent buiten de gemeente heeft geves tigd. ledereen vond het jammer dat Valk zo vlak voor het einde toch nog moest vertrekken. Valk was, volgens burgemeester André Bonthuis, een bijzonder lid van de gemeenteraad. "We nemen af- Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Verbeek was er erg trots op: dit seizoen hebben zich maar liefst vijftienhonderd kinderen aangemeld door BRAiNS. Afgelopen vrijdag opende Verbeek de eerste activiteit in Nieuwerkerk. Bijna veertig kinderen waren naar de Parkzoomhal geko men voor hun eerste badmintonles. Ook Verbeek had nog van alles te leren. "De leraar zei net dat ik mijn racket goed moest vasthouden. Dat gaat hij straks ook jullie leren." Door Marlonneke Willemsen BRAiNS staat voor BRede Activi teiten in Nieuwerkerkse Scholen. Het is een samenwerkingsver band tussen de gemeente, de Nieuwerkerkse scholen in het ba- sis- en voortgezet onderwijs, de peuterspeelzaalgroep, de buiten schoolse opvang, culturele instel lingen, sportverenigingen en het jeugdwerk om de leerlingen van de Nieuwerkerkse scholen kennis te laten maken met verschillende buitenschoolse activiteiten. Het project is in de afgelopen twee jaar uitgegroeid tot een groot suc ces en naast Nieuwerkerk worden sinds kort ook activiteiten in Moor drecht en Zevenhuizen-Moerka- pelle aangeboden. Verbeek was dan ook erg trots dat zich zoveel leerlingen hebben aangemeld. "Als wethouder van sport moet ik er onder andere voor zorgen dat er zo veel mogelijk mensen gaan sporten, dus ik ben heel blij dat zich zo veel kinderen hebben aan gemeld voor de sportactiviteiten van BRAiNS." Verbeek blijkt geen beginner te zijn: "Ik heb laatst nog met mijn vrouw op de camping gebadmin tond en dan proberen we altijd zo vaak mogelijk over te slaan. Nu wil ik met een van jullie proberen om vijftienhonderd keer over te slaan, voor elke deelnemer een keer. Maar is dat niet een beetje veel? We zullen het in ieder geval minimaal drie keer proberen, voor de drie deelnemende gemeentes." Zowel Verbeek als de leerlingen bleken best goed in badminton te zijn, de shuttle werd met gemak meer dan vijf keer overgeslagen. Op naar de 1500 keer. scheid van ons meest stoere raads lid." Bonthuis refereerde hiermee niet alleen aan het beroep van Valk, vrachtwagenchauffeur, maar ook aan haar optreden als raadslid. "Je had altijd een kordate manier van woordvoering, waaraan je afkomst uit het buitengebied merkbaar was. Je hebt je ook altijd zeer voor dit deel van Nieuwerkerk ingezet. Daarnaast zal ik me altijd het beeld van een blonde dame achter het stuur van een grote truck tijdens de danceparade blijven herinneren. VVD-er Henk van der Torn zei het jammer te vinden dat Valk zo kort voor het einde de raad verlaat. Maar van der Torn is er niet hele maal zeker van dat Valk, die nog wel op de lijst voor de komende verkiezingen staat, niet terugkomt in de Nieuwerkerkse raad. "Je hebt eerder laten zien dat je veerkracht hebt en wie weet wat er nog alle maal met voorkeurstemmen kan gebeuren." MAG! Arjan Lagendijk en Emile Brouwer en ontdek de voordelen van onze persoonlijke manier van werken. Bel naar 0180-323124 of mail naar info@makelaarlagendijk.nl voor een vrijblijvend gesprek en een gratis waardebepaling. Complete, persoonlijke begeleiding Contact met de ondernemers zélf Ook actief buiten kantoortijden Aantrekkelijke, eerlijke tarieven Aandacht voor details Opvallende, creatieve presentatie Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Tel: (01801 32 31 24 www.makelaarlaqendiik.nl GRATIS advies van woningstyliste Verbeek legt het nog één keer uit: zó moet je het racket vasthouden.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9