REFORMATIECONCERT PVDA PEILT MENINGEN WADDINXVEEN 2011: DOOMSDAY OF DORPS KARAKTER IN GOUDA? VRIJWILLIGERS KUNNEN 00K NETWERKERN PROEFLES SPELEN MET MUZIEK EN KLEUTERMUZIEK MUZIEK, DANS EN EEN ZOMERJURK VOL VERDRIET OP CULTUURFESTIVAL WADDINXVEEN EN PELHRIMOV LEREN ELKAAR KENNEN DOOR KUNST m WADDINXVEEN NIEUWE DJ'S VOOR DE PADDESTOEL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 pagina 13 Waddinxveen - Wethouder Dorenda Gerts opende op maandag 12 okto ber in het gemeentehuis een expositie in het kader van de vriendschaps band tussen Waddinxveen en het Tsjechische Pelhrimov. De inmiddels vijftien jaar oude band werd onlangs aangehaald door burgemees ter Bert Cremers, tijdens een bezoek aan burgemeester Bambula van Pelhrimov. Marion van den Eijnden in 'Een zomerjurk vol verdriet.' Waddinxveen - Een eenakterfes tival is het allang niet meer. Op 9 en 10 oktober vond in gebouw Kreater het cultuurfestival plaats. Burgemeester Bert Cremers ver richtte vrijdagavond de opening van een festival vol drama, muziek en dans. In de stand-up story 'Zo zie je me liever, mevrouw Tjendol' liet vertel ster Ria Volk het publiek kennis ma ken met een Sumatraans sprookje: De Slangenkoning Lembayung. Loes Koop beeldde dit uit, waarbij ze gebruik maakte van haar krach tige mimiek, lichaamstaal en een flinke dosis humor. Volk en Koop, die het sprookjes ook op het Ver- halenfestival in Gouda brengen, hebben zich laten inspireren door de boeken van de Tsjechische Zorica Dubovska. Da Danza bracht onder leiding van Miranda van Heemskerk 'Plezier in beweging en dans' De dertien danseressen dansten onder meer op de muziek van 'We will rock you'. In zwarte kleding met roze ac centen werden beweging en dans inderdaad met veel plezier vormge geven. Na de pauze en een flinke verbou wing van het podium speelde Ka meleon 'Een zomerjurk vol verdriet', dat oorspronkelijk werd geschreven voor de Haarlemse theatergroep Het Volk, die het stuk waarin drie zussen centraal staan, speelt met een mannelijke bezetting. Kame leon koos ervoor het stuk door vouwen te laten opvoeren: Marion van den Eijnden, Helma de Wit en Janine Peek. De zussen komen na lange tijd weer bij elkaar, nadat de oudste een poging tot zelfmoord heeft on dernomen. Beetje bij beetje wordt hun verleden ontrafeld. De totaal verschillende zusters sparen elkaar niet. Aaf, die geplaagd door oud schuldgevoel zichzelf in een slacht offerrol gevangen houdt, werd overtuigend neergezet door Van den Eijnden. De jongste, die Pluis genoemd wordt, kreeg via De Wit gestalte in haar overgevoeligheid, oeverloos gebabbel en besluite loosheid. De middelste zus Riet, mooi gespeeld door debutante Peek, is de meest kordate en neemt uiteindelijk de touwtjes in handen. Muziek, decor en belichting zorg den voor een boeiend geheel. De teksten van Het Volk stonden als gebruikelijk garant voor rake be schrijvingen van menselijke zwak tes, en werden rijkelijk gelardeerd met scheuten wrange humor. Door Marianne Fortuin Voorzitter Piet Roefs van de Stich ting Vriendschapsband Waddinx veen - Pelhrimov: "Door beide burgemeesters is de vriendschaps band opnieuw ondertekend en dat houdt in, dat we nog jaren lang hiermee door mogen gaan. Er zijn al vele uitwisselingen geweest en één ervan is een expositie, die ook in Pelhrimov gehouden wordt." In de St. Vituskerk in de Tsjechi sche stad, worden momenteel schilderijen van kunstenaars uit de Kunstkring Waddinxveen tentoon gesteld. De Waddinxveense Kunst kring heeft in overleg met de Stich ting leerlingen van basisschool de Kameleon uitgenodigd deel te ne men aan de expositie in Pelhrimov. In totaal zijn zo'n dertig schilde rijen en twintig tekeningen van in de St. Vituskerk te bewonderen. Voor de leerlingen is hieraan ook een wedstrijd verbonden: bezoe kers van de expositie kunnen hun stem uitbrengen. De makers van de drie mooiste tekeningen zullen worden beloond met een prijs. De wethouder gaf aan, de uitwisse ling heel erg waardevol te vinden. Gerts: "De mensen in Pelhrimov kunnen zien waar de kinderen hier mee bezig zijn. Wij kunnen hier in Waddinxveen zien hoe de men sen uit Pelhrimov schilderen. Wij hechten er veel waarde aan elkaar te leren kennen, op weg naar één Europa, één grote wereld. Dit hier zijn daarvan praktische uitingen; dat kunnen we niet vaak genoeg onderstrepen. Ik vind het heel erg leuk om deze tentoonstelling te mogen openen. Ik hoop dat heel veel mensen zullen komen kij ken!" De expositie is tijdens de reguliere openingstijden van het gemeen tehuis te bezoeken. Wie interesse heeft om een schilderij te kopen, kan zich ter plaatse wenden tot Aad van Hees van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov. Waddinxveen - Jongerenkoor Vox Jubilans en de christelijk gereformeerde zangvereni ging Soli Deo Gloria geven zaterdag 31 oktober een re formatieconcert in de Brug- kerk. Daniëlle van Laar op dwars fluit, Kees de Bruin op piano en Christian Boogaard op or gel verlenen hun medewer king. De meditatie wordt ge houden door ds. P. Nobel. Het thema luidt 'Een vaste burcht is onze God'. Het con cert begint om 20.00 uur, kerk open 19.30 uur open. De entree bedraagt 5,- euro voor volwassenen en 3,- voor kinderen tot en 12 jaar. Waddixveen - Wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel houdt 18 oktober de maandelijkse kinderdis co. Met ingang van oktober wordt de muziek verzorgd door DJ School Gouda. Elke maand komt een an dere DJ draaien. De disco wordt elke derde vrijdag van de maand gehouden. De vereniging heeft de leeftijdsgrenzen veranderd. Voor kinderen van 7 tot en met 9 jaar is de disco van 19.00 tot 20.30 uur. Voor kinderen van 10 tot en met 15 jaar van 20.45 tot 22.30 uur. De toegang bedraagt 1,50 euro. Waddinxveen - de PvdA Waddinxveen legt op donderdagavond 15 ok tober de eerste opzet van het programma, voor de gemeenteraadsver kiezing van 3 maart, voor aan het volk. De PvdA heeft uitgangspunten en ideeën voor een programma dat, zo menen de sociaal-democraten, past bij Waddinxveen. Of het pro gramma aan de wensen van de in woners voldoet, is nog de vraag. Dirk Lont: "Welke ruimte en kan sen bieden wij jongeren? Wat doet de PvdA om sport en bewegen te stimuleren? Wat vindt Waddinx veen van onze plannen om de jeugdwerkloosheid te bestrijden? Hoe betrekt de PvdA inwoners bij hun buurt? En hoe denkt de PvdA over woningbouw en duurzaam heid? Allemaal punten waarover we in gesprek willen gaan." Informatie over de eerste opzet is te vinden op www.waddinxveen. pvda.nl. Aanvang 20.00 uur in het gebouw van VONK aan de Kerk- weg-West. A'addinxveen - Een duidelijk doel en communicatie met de bevolking. Dit zijn volgens de raad noodzakelijke wagons die aan de bestuurlijke- toekomst-HSL gekoppeld moeten worden. Twee moties van respectie velijk CDA en WeWa, zorgden ervoor dat deze twee elementen extra goed vergrendeld zijn op de trein, die met volle snelheid richting 2011 dendert: het moment dat wordt besloten of er samengewerkt of gefu seerd wordt met Gouda. Waddinxveen - Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen organiseert voor dinsdag 3 november de eerste 'netwerkavond voor vrijwilligers', welke plaats zal vinden in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad 1. Door Niels Raas Het voorstel regelt de procesaf spraken en het tijdspad voor de bestuurlijke toekomst tot maart 2011. Dit houdt vooral in dat er nog meer onderzoeken gedaan zul len worden en dat er geprobeerd wordt draagvlak te creëren door middel van gesprekken met 'sta keholders.' Hugo van Berkesteijn (CDA) legde een analogie met Tur kije. Dit land heeft volgens hem als duidelijke visie om snel bij de EU te komen. Waddinxveen mist echter die visie. Van Berkesteijn gaf aan dat er op een bepaald moment keuzes gemaakt moeten worden. "Dit moet gebeuren aan de hand van goede afwegingen en op basis van meerdere scenario's. Er is nu maar één scenario." Wat de toe komst ook brengt, het doel kan volgens van Berkesteijn nooit de gemeentelijke organisatie zijn. Het CDA diende daarom een motie in om de gewenste identiteit uit het oorspronkelijke plan van aanpak: "Waddinxveen als middelgrote ge meente met een dorps karakter," toe te voegen aan de doelstelling. Successen moeten gevierd wor den, ook de kleintjes, zo stelt Step- han Peters (WeWa). De bestaande samenwerking met Gouda heeft volgens Peters al veel opgeleverd. De gemeente communiceert dit alleen slecht met de inwoners. Peters diende een motie in om te zorgen dat de successen ook bij de burgers bekend worden. Yvonne van Went (D66) reageerde koeltjes op het voorstel. Stukken uit het convenant en de procesafspraken zijn volgens van Went rechtstreeks gekopieerd uit de brochure 'Hand vatten voor gemeentelijke herin deling.' Van Went benadrukte dat een fusie niet altijd goedkoper hoeft te zijn. Met name de Gou- weknoopontwikkeling is onzeker en kan roet in het eten gooien. Geluiden van vreugde kwamen van de PCW en de PvdA. Marjan Stof fers (PvdA) gaf aan dat de betrok kenheid van de gemeenteraden en burgers goed gewaarborgd is. Ook Kees Bax (PCW) toonde zich tevreden en toonde ook begrip voor Van Berkesteijn, die even de 'puntjes op de i' wil zetten. Zwarte woensdag Het voorstel werd op het laatste moment onder een koude dou che gezet door Abdelkader Alhaft (Fractie Alhaft), die sprak over een 'zwarte woensdag' en van een 'zwarte bladzijde in de geschiede nis' van Waddinxveen sprak. Vol gens Alhaft is allang besloten tot een fusie met Gouda en wordt de burger volledig opzij gezet tot na maart 2011. Alhaft stelde daarom voor de burgers van Waddinxveen een enquête voorte leggen waarin naar hun mening wordt gevraagd. Kees Bax heeft kennelijk in zijn eentje opinieonderzoek gedaan, want hij gaf aan dat de geluiden die hij opvangt uit het dorp aange ven dat er op dit moment genoeg draagvlak is voor samenwerking dan wel fusie met Gouda. Burgemeester Bert Cremers toon de begrip voor Alhafts emoties, maarstelde wel de volgende vraag. "Waar zijn al die verontwaardigde burgers in Waddinxveen dan?" Cremers erkende dat Waddinxveen nu misschien geen visie heeft. "We missen de bouwstenen om de visie aan de bevolking uit te leggen. Het voorstel vandaag is er juist voor bedoeld om die bouwstenen te leveren." De wijkplatforms zijn volgens Cremers een ideale manier om de stemming onder de burgers te peilen. Uiteindelijk stemden de PvdA en de WeWa tegen de CDA- motie. De PCW en het CDA stem den tegen de WeWa-motie. Beide moties en het voorstel werden aangenomen, het voorstel una niem. Netwerken klinkt wellicht wat on wennig voor vrijwilligers en vrijwil ligersorganisaties, maar het kan de uitvoering van vrijwilligerswerk vereenvoudigen. Het maakt in dit geval niet uit of men bestuurslid, dan wel klusjesman, begeleider bij een sportclub of collectant is. Vanaf 20.00 uur zijn belangstellende vrij willigers welkom, waarna om 20.15 uur het officiële gedeelte van de avond van start zal gaan met een openingswoord en de 'zeepkist'. Waddinxveen - Er wordt op woensdag 14 oktober van 15.00 tot 15.45 uur een proefles Kleu- termuziek gehouden. Deze cur sus van acht weken is bestemd voor kinderen van groep 1 en 2. Donderdag 15 oktober is er van 16.00 tot 16.45 uur een proefles Spelen met muziek. De jaarcursus Spelen met muziek is bestemd voor kinderen van groep 3 en 4. De cursisten zingen liedjes en spe- Staande op deze kist kan men een vraag aan de zaal stellen, waarna reacties hierop in het informele gedeelte van de avond vanaf 20.45 uur gegeven kunnen worden. Deze netwerkavond is bedoeld voor alle vrijwilligers, dus niet alleen voor bestuurders. Voor meer informatie en aanmel den, eventueel met onderwerp voor zeepkist: 0182-601729 of info@vrijwilligerswerkwaddinx- veen.nl. len op slag- en ritme instrument jes, blokfluit en piano/keyboard. Ze leren er noten lezen en luiste ren naar muziek. Ook mogen ze andere instrumenten uitprobe ren. Beide proeflessen worden gegeven in gebouw Kreater van Stichting Vonk in Waddinxveen. (Kerkstraat 13) Voor meer informatie en aanmel den: 0182-614422 of info@stich- tingvonk.nl Door Marianne Fortuin

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13