1 REISDUIF-VOORZITTER LEO DE GROOT: "ONZE LEDEN ZIJN ECHTE LIEFHEBBERS" VEILIGHEID IN NIEUWERKERK: MAGER ZESJE ONDANKS POSITIEVE ONTWIKKELINGEN BOEKEN VOOR EEN PRIKKIE OOK NIEUWERKERK MOET INLEVEREN DOOR CRISIS WIJZIGING DATUM POMPOEN SNIJDEN IN TAVERNA nieuwerkerk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 pagina 25 Nieuwerkerk aan den IJssel - Geen spectaculaire activiteiten voor de le den van postduivenvereniging De Reisduif bij het 75-jarig bestaan van hun club. Het jubileum van de kleine vereniging - De Reisduif telt vijf entwintig leden - werd gevierd met een receptie in het clubgebouw. Voorzitter Leo de Groot: "De Reisduif is een relatief kleine vereniging, maar het gaat hierbij om echte liefhebbers." Door Marlonneke Willemsen Jeugdleden De Groot: "Het is in de moderne woonwijken niet gemakkelijk meer om duiven te houden. Het heeft een slechte naam gekregen en mensen denken dat het veel overlast geeft, maar dat valt reu ze mee. Als eigenaar van duiven moet je je realiseren dat er rede lijk wat kosten op je af komen. Je moet een hok hebben, voer kopen en ook het elektronische registratiesysteem, voor tijdens de vluchten, is niet goedkoop." Dit verklaart volgens de Groot waarom de leden van de vereni ging een wat hogere gemiddelde leeftijd hebben. "Het houden van duiven is niet iets wat jon geren snel zullen doen. Daarom zijn onze leden relatief oud. We hebben twee leden van rond de veertig en die noemen we gek scherend onze jeugdleden. Het voordeel is dat je de sport tot een hoge leeftijd kunt blijven beoefe nen, mits je een plek hebt waar je de duiven kunt huisvesten." Geen commerciële sport Om duiven te houden moet je vol gens De Groot ook wel een echte liefhebber zijn. "Het gaat om le vende wezens, dus je moet goed voor de duiven zorgen en er elke dag tijd aan besteden. Ik weet ook precies wie wie is en herken een duif vaak al als hij komt aan vliegen. Als duivenhouder is het dan ook niet leuk als een van je vogels niet naar huis komt. Ik blijf dan nog weken naar hem uitkij ken. Het beeld dat mensen alleen duiven houden voor het geld, is pertinent onjuist. Het komt één of twee keer per jaar voor dat een dier voor een groot bedrag wordt verkocht en dat komt dan gelijk in de media, waardoor het lijkt alsof het een commerciële sport is." Topsporters De meeste leden hebben rond de veertig duiven en deze vogels zijn echte topsporters. Sommige kun nen over afstanden van duizend kilometer de weg naar huis vin den. In Nieuwerkerk is volgens De Groot maar één liefhebber, die aan deze langeafstandsvluchten mee doet. "Na de winter beginnen we de afstand rustig op te bouwen. We laten de dieren eerst tien ki lometer vliegen en dat wordt dan steeds een beetje meer. Uitein delijk vliegen de wedstrijdduiven Voorzitter Leo de Groot neemt de felicitaties van wethouder Jan Verbeek in ontvangst. ongeveer vijfhonderd a zeshon derd kilometer. Daarbij halen ze snelheden van tussen de zeventig en honderdtwintig kilometer per uur. De duiven hebben allemaal een ring met een chip om de poot en zodra een vogel terugkeert op zijn hok en over een antenne naar binnen loopt, wordt zijn aankomsttijd geregistreerd."Het is volgens de Groot een alge meen misverstand, dat de duif die het eerste thuis aankomt, al tijd de winnaar is. "De afstand die de duiven moeten afleggen, is niet gelijk, omdat de hokken op verschillende plaatsen in de regio staan. Daarom wordt er een berekening gemaakt, waarbij de tijd gedeeld wordt door het aantal afgelegde kilometers. De duif met het hoogste aantal af gelegde meters per minuut is de winnaar." Nieuwerkerk aan den IJssel - De inwoners van de gemeente voelen zich veiliger en op een paar probleemgebieden na, laten ook de politiecij fers een dalende trend zien. Dit zijn de conclusies die getrokken kunnen worden na de analyse van de veiligheidsmonitor en de streefcijfers poli tie van Nieuwerkerk aan den IJssel. Ondanks deze positieve uitkomsten, moet er nog veel gebeuren. Er is nog veel parkeer- en jongerenoverlast en ook de fietsendiefstallen blijven een groot probleem. Door Marlonneke Willemsen In vergelijking met drie jaar eerder, voelen de inwoners van Nieuwer kerk zich veiliger. In oktober 2008 kreeg de gemeente een 6.9, terwijl dit in 2005 een 6.4 was. Deze stij ging is opvallend, aangezien er lan delijk een trend waarneembaar is, waarbij het gevoel van onveiligheid toeneemt. Bij de leefbaarheid is het cijfer gedaald van 7.8 naar 7.3. Dit is in overeenstemming met de lan delijke cijfers. Opvallend is ook de score voor de tevredenheid over het functioneren van de gemeente. Nieuwerkerk scoort hier weliswaar een stuk hoger dan een aantal re ferentiegemeenten, maar de scores zijn erg laag. Zo wordt op 'de ge meente reageert goed op meldin gen en klachten' een 3.3 gescoord en de score voor 'De gemeente doet wat ze zegt' is nog lager, een 2.6. De leden van de commissie Veilig heid, Financiën, Bestuur en Beheer waren hier niet blij mee. Aart Slob be (ChristenUnie/SGP) noemde dit een getal om je voor te schamen. Burgemeester André Bonthuis maakte een kanttekening bij de cijfers. "Het onderzoek is bijna een jaar oud. De maatregelen die we de afgelopen tijd genomen heb ben, zoals het inzetten van bikers en het aanpakken van het parkeer probleem, zijn hier nog niet in ver werkt. Ik verwacht dat dit de cijfers positief zal beïnvloeden." Bij de streefcijfers van de politie was over het algemeen een dalende trend te zien, behalve op een aantal probleemgebieden; auto-inbraken, fietsendiefstal en overlast jeugd. Volgens teamchef Raoul Verweij lijkt het eerste probleem voorlopig opgelost. "De daders lijken zich ver plaatst te hebben naar een andere regio, maar we blijven alert. Van de fietsendiefstal krijg ik hoofdpijn. Er zijn een aantal verdachten aan-, gehouden, maar het blijft een pro bleem waar we hard aan werken." Voor de jongerenoverlast is geko zen voor een persoonsgebonden^ aanpak, waarbij de ouders van de overlastplegers worden aangespro ken. "Het gaat hierbij om maat werk. We willen ook de wijkagent beter positioneren." Verwey was ook blij met de toezegging dat de politie Zuidpias er volgend jaar ze ven formatieplekken bij krijgt. "Er moet meer blauw op straat komen. Er zijn nog heel veel kansen voor ons en met de extra mensen hopen we die te kunnen realiseren," Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de kinderboekenweek wa ren er op zaterdag 10 oktober in de gangen van het winkelcentrum De Reigerhof volop boeken te koop. Veel kinderboeken maar ook voor vol wassenen was er volop keuze. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door de huidige economische crisis zullen ook de gemeenten in Nederland flink moeten bezuinigen. De komende drie jaar zal het bedrag dat de gemeente Zuidpias krijg uit het gemeen tefonds verder afnemen. Volgens de laatste cijfers zal dit bedrag in 2012 afnemen met 1.4 miljoen. Hierin is nog niet een verdere bezuiniging van het rijk opgenomen, die voor heel Nederland 3 miljard zal bedragen. Een flinke financiële tegenvaller, maar de gemeente Zuidpias heeft een flinke buffer, waarmee een deel van dit bedrag kan worden opgevan gen. Door Marlonneke Willemsen Volgens wethouder Jan Verbeek zal de financiële situatie de ko mende jaren verslechteren, maar is dat geen reden tot wanhoop. "Je ziet het steeds donkerder worden, maar we moeten ook uitkijken dat we ons niet iets aanpraten wat niet zo is. We moeten vooral realistisch blijven. De 1.4 miljoen is een flin ke korting, maar die kunnen we voor een deel opvangen met onze bandbreedte, die ongeveer negen ton is. Waarop we straks moeten bezuinigen is niet een keuze die wij moeten maken. Dat moet de nieuwe raad van de gemeente Zuidpias doen. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de be groting voor 2010, maar die zal pas in het eerste kwartaal van dat jaar door de nieuwe raad worden vast gesteld." Volgens Aart Slobbe (Christen- Unie/SGP) wordt de situatie nog moeilijker door een toename van de kosten voor uitkeringen, zoals de bijstand. "Het rijk vraagt eigen lijk twee tegengestelde dingen van ons. Aan de ene kant moeten we een forse inspanning doen aan de uitgavenkant, terwijl we aan de andere kant een kleinere uitkering krijgen." Wethouder Tamara Venrooy zei zich hier ook zorgen over te ma ken. "We krijgen een macrobudget voor het verlenen van bijstand en ik verwacht dat dit met het aantal werklozen zal meestijgen. We heb ben het de laatste jaren erg goed gedaan met het aan het werk hel pen van mensen, waardoor ons budget is gedaald. Het is dus dui delijk een punt van zorg." Nieuwerkerk aan den IJssel - Niet zoals eerder gemeld op woensdag 14 oktober, maar op woensdag 28 oktober kunnen vanaf 20.30 uur tiental len pompoenen omgetoverd worden tot kunstwerkjes met, vooral, enge afbeeldingen, die een plaatsje kunnen krijgen op de Scary Halloween Party, welke georganiseerd wordt voor zaterdag 31 oktober. Voor koek jes en chocolademelk wordt gezorgd. Scary Halloween Party Voor deze party gaan de deuren van Taverna op zaterdag de 31e om 21.00 uur open. Wil je liever niet opvallen en het risico lopen dat je monsters achter je aan krijgt? Kom dan incognito en ver mom jezelf als het meest enge 'creature', waardoor je perfect zal passen bij de rest van de gasten. Vanaf volgende week zijn op www.jeugdwerkzuidplas.nl alle maal tips en links over 'vermom men' te vinden.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25