November Feestmaand in TaVerna XMOVE EN RETRHO OP INDOOR SPORTFEEST Blues Night in Taverna WE ALL LOVE 80's 90's PANNAT0ERN00I IN HERFSTVAKANTIE Volop namen voor nieuwbouw 'laverna Ghislaine van Yperen en Marit van Heckt: PEPTALK /j Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Parkzoomhal vindt tijdens de herfstvakantie, op woensdag 21 en donderdag 22 oktober, het 'Indoor Sportfeest' plaats. Dit evenement wordt georganiseerd door het 'WhoZnext team NWK3' en 'NWK Streetstyle'. Het WhoZnext team bestaat uit jongeren die een aantal keer per jaar een sportevenement organi seren en NWK Streetstyle is het selectieteam straatvoetbal van Nieuwerkerk. Tijdens het Sport feest staat zaalvoetbal centraal, maar veel spektakel is te verwach ten van optredens van Xmove.nl, hét sensatienummer van Urban Open Air supports Tibet, en van Freerunners Xmove. Retrho.nl, bekend van de basket ballshows. Er wordt tevens een 'NWK Streetstyle Freestyle Soccer Contest' georganiseerd en naar verwachting komen Breakdancers langs om een strakke show te ge- ven. Teams van vijf personen kunnen zich aanmelden voor het zaalvoet baltoernooi. De kosten bedragen 1,- euro per persoon. Aanmelden kan ter plaatse. De woensdag is bedoeld voor jeugd tot 14 jaar en de donderdag voor jongeren, ouder dan 14 jaar. Beide dagen duren van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 06- 48102366 of allard@jeugdwerk- zuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De band Bluesiastic komt zaterdag 17 ok tober naar Taverna voor een optreden. De band speelt op een geheel ei gen, uiterst moderne en vooral enthousiaste wijze een repertoire waarin veel oude klassiekers zijn opgenomen. De bandleden zien er ook niet tegenop de blues te mengen met wat rock 'n roll, funk en wat soul. Deur open om 20.30 uur. De toegang bedraagt 3,- euro. Rotterdam - Radio Veronica presenteert zaterdag 31 oktober van 22.00 tot 05.00 uur de volgende editie van 'We all love 80's 8i 90's'. Waan jezelf terug in de tijd met de meest geweldige hits en beelden uit de jaren '80 en '90 in een stijlvol aangekleed Off_Corso! Terug in de tijd naar de hoogtijda gen van The Pointer Sisters, Kurt Cobain en Ron's Honeymoonquiz! Maak de dansvloer onveilig en ga als vanouds uit je dak op 'Material Girl' van Madonna, dans op 'Dan cing Queen' van ABBA en rock met Kiss op 'I was made for loving you'. De VJ's bezorgen je de beste flash backs naar de tijd waarin je thuis bleef voor Miami Vice en wegzwij- melde bij Titanic met Leonardo Di Caprio. Zoek dus je schoudervullin gen op, doe je beenwarmers aan en kom naar Off_Corso! De Rotterdamse editie van WE ALL LOVE 80's 90's vindt elke maand plaats in de inmiddels alom beken de club Off_Corso aan de Kruiska de 22, te vinden in hartje Rotter dam. De toegang bedraagt in de voorverkoop 10,- euro (excl. fee); aan de deur 12,50 euro. Voor meer informatie en kaarten: www.wealllove.com, www.prime- ra.nl of www.off-corso.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op de parkeerplaats voor C-1000 wordt donderdag 22 oktober een '3 in 1' panna-boarding geplaatst waarin '1 tegen 1' wedstrijdjes gespeeld kunnen worden. De 12 tot 15 jari gen spelen van 12.00 tot 13.30 uur en de 16 tot en met 21-jarigen van 13.30 tot 15.00 uur. De prijsuitrei king vindt plaats om 15.05 uur. Te Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - ledereen kent het sprookje Assepoester, maar de versie van Ros sini is minder bekend. Deze componist heeft er een heuse opera van gemaakt en dat geeft het verhaal iets extra's. Deze bijzondere uitvoering wordt op dit moment gespeeld door jeugdtheater Hofplein. Twee Nieuwerkerkse scholieren zijn aan deze productie verbonden, Ghislaine van Yperen (13) en Marit van Heckt (15). Zij volgen sinds jaren lessen bij het Hofplein en willen later graag iets met theater doen. Voor Marit is dit het tiende seizoen bij Hofplein, Ghislaine is al zes jaar bezig met spel, zang en dans. Beide meiden vinden het nog steeds heel leuk om te doen. Volgens Ghislaine wilde ze altijd al iets met toneel doen. "Ik hou erg van zingen, dansen en toneel, dus was het voor mij een goede optie om bij het Hofplein te gaan. Vooral het dansen vind ik erg leuk, maar alles wordt goed ge combineerd, waardoor het eigenlijk allemaal leuk is." Marit kon in het begin ook niet wachten tot ze oud genoeg was voor het Hofplein. "Mijn zus zat erop en ik wilde altijd heel graag mee, dus ben ik vanaf groep 3 begonnen met de lessen. Eerst krijg je alleen spellessen. Vanaf groep 6 krijg je ook zang en dans. Na een aantal jaar moetje dan auditie doen, om aan een productie mee te mo gen doen. Veel mensen denken dat de docenten op het Hofplein erg streng zijn, maar dat valt wel mee. Nu bij de productie worden ze iets strenger, maar dat moet ook wel, anders gaat het mis." Marit, die lid is van het ensemble, is eigenlijk niet meer nerveus voor een voorstelling. "Ik ben nu niet meer zenuwachtig. Dat is eigenlijk niet goed, want door de zenuwen ga je je beter concentre ren." Ghislaine is nog wel een beetje gespannen voor de voorstelling. "Dit is mijn eerste productie, dus ik denk steeds bij mezelf, ik moet wel goed mijn best doen en me concentreren. Gelukkig zijn we met een grote groep, dus we hebben ook veel steun van elkaar. We gaan bijvoorbeeld voor elke voorstelling gezellig met elkaar eten." Ghislaine is ook lid van het ensemble. Daarnaast is ze ook een van de muizen. "Volgens regisseur Carla van Driel zijn we de rode draad van het stuk. We hel pen Assepoester, samen met een goede fee. In het oorspronkelijke sprookje zitten geen muizen. Die zijn er bij verzonnen door Rossini. Dat maakt het verhaal aparter." Later willen de meiden het liefst iets met toneel gaan doen. Marit zit op dit moment op de theater havo-vwo en Ghislaine volgt het profiel kunst en cultuur op het Thorbecke VO, waar ze ook theater- lessen krijgt. "Ik wil graag verder als het lukt, maar dat is best moeilijk." Ook Marit is voorzichtig over de toekomst. "Ik zou graag door willen, maar de audities voor vervolgopleidingen zijn heel zwaar. Ik ga in ieder geval mijn best doen en dan zie ik wel hoe het verder gaat." Assepoester is tot 1 november te zien. Voor meer informatie www.jeugdtheaterhofplein.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Alvorens te verhuizen naar het nieuwe pand, wordt voor de maand novem ber een feestelijk programma georganiseerd in Taver na. Om terug te kijken op decennia lang feestplezier worden diverse feesten georganiseerd met als afslui ting de aller-aller-allerlaatste reünie met teams ach ter de bar van vroeger en nu, maar bijvoorbeeld ook met dj's van weleer. De avond begint in het heden en naarmate de uren verstrijken wordt verder terug gegaan in de tijd. Speciale kroegavonden De kroegavonden in november staan eveneens in het teken van 'vroeger', niet alleen qua muziek, maar ook met dj's en barteams van toen. De kroegavonden, op 4, 11 en 18 november, beginnen om 20.30 uur. Voor de eerste avond staat in ieder geval een fotospeurtocht op het programma. '70's en '80's party of liever Hakküh? Op zaterdag 7 november herleven de alternatieve ja ren '70 en '80 in Taverna met een live coverband die veel bekende nummers uit die tijd zal spelen. De jaren '90 kunnen op zaterdag 14 november op nieuw beleefd worden met 'Hakküh' (of Hakkeeh) met Henk; een dansstijl uit de Nederlandse hardcore en gabber-scene in de jaren '90. Beiden feesten duren van 20.30 tot 0.30 uur. Het Stek Naast feesten zijn er gedurende de afgelopen jaren ook tal van andere activiteiten georganiseerd in Ta verna. In feestmaand november zal toneelvereniging Het Stek op vrijdagavond 13 november een optreden verzorgen. Het Stek, dat al te bewonderen was op onder meer het Hitland festival, is voor deze avond al enige tijd aan het repeteren. De toegang bedraagt 1,- euro. winnen prijzen zijn bijvoorbeeld een Playstation of een waveboard. Het toernooi wordt georganiseerd door het Jongerenwerk van de ge meente. Voor de jongere kinderen is er een springkussen. Voor meer informatie en aanmel den: 06-54223699, arjovander- steen@stjjmh.nl of bij de super markt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor het nieuwe, multifunctionele jongerencentrum is een nieuwe naam nodig. De sluitingsdatum van de uitgeschre ven naamwedstrijd is inmiddels gepasseerd. Er zijn 130 kaarten ontvangen met ideeën voor een nieu we naam. Aan de jury nu de moeilijke taak om er hier één uit te kiezen. De uitslag wordt tijdens het laatste feest in Taverna, op zaterdag 21 november, alsmede via deze krant bekend gemaakt.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 28