Sjooó kamt uit op iJfie 3tague J/lavea Roeken met Prof una PAINTBALLEN Het Hart vaii Holland Scholierenpanel EINDPRESENTATIE MUZIEKWORKSHOPS PEPTALK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen die de af gelopen tijd deelgenomen hebben aan de diverse mu ziekworkshops in Taverna, tonen op zondagmiddag 18 oktober in Taverna wat zij onder leiding van Sebas van Vugt geleerd hebben op het gebied van gitaar, basgitaar, drums en zang. Aanmelden voor nieuwe workshops is deze middag mogelijk. De toegang tot de presentatie is vrij. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het ambulant- en sport- buurtwerk van Stichting Jeugd werk Zuidpias organiseert voor dinsdag 20 oktober, in de herfstva kantie, een middagje 'paintballen' in Rotterdam. De deelnemers ver trekken om 17.00 uur vanaf Taver na. De kosten bedragen 25,- euro. Er zijn inmiddels al 15 aanmeldin gen binnen. Voor meer informatie en aanmel den: 06-48102366 of allard@jeugd- werkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - ledereen die een instrument bespeelt is vrijdagavond 16 oktober welkom in Taverna om mee te doen aan een jam sessie. In de zaal wordt mu ziek gemaakt en in de kroeg kan gezellig bijgekletst wor den. Deur open om 20.30 uur. De toegang is vrij. Boskoop - Roots-country/America- na zanger Danny Santos uit Texas zal op donderdag 15 oktober om 20.00 uur een eenmalige optreden verzorgen op het Coenecoop Col lege. De Amerikaan is op tournee door Europa en zal na Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland één tus senstop maken in Boskoop. Hij is ■op tournee om zijn nieuwe, derde, album 'Say you love me too" te promoten. Het album is een ver zameling geworden van typische Santos-songs, waarin de liefde een belangrijke rol speelt. De avond is 'toegankelijk voor alle leerlingen, r ouders, docenten en verwanten :van het Coenecoop College. De toegang is vrij. Gezien het beperkt aantal beschikbare plaatsen, is het raadzaam om tijdig te reserveren. Voor meer informatie en reserve ren: op school via Fleur ten Hoopen of op f.ten.hoq£en@coenecoopcol- lege.nl. Den Haag/Waddinxveen - De eerste van de drie geplande voorrondes van 'The Hague Moves' vond afgelopen week end in Den Haag plaats. The Hague Moves is een cho reografiewedstrijd voor 15- tot 35-jarigen, waar nieuw en jong talent de kans krijgt zich te laten zien en verder te ontwikkelen. Alle dansstijlen komen aan bod: HipHop, Bellydance, Bollywood, Modern, klassieke Indiase dans, Streetdance, Showdance en Breakdance. Toos Streetdance en HipHop dansdocente Lotte van Starren- burg heeft drie dansgroepen klaargestoomd voor de uitda ging: Girls Squad, MO 4, 14-16 jaar. Up Beats, MO 5-6, 16+, alsmede Troops, FoKus HipHop dansselectie 16+. De komende week verschijnt het juryrapport. Dan zal bekend worden wie er op zaterdag 25 oktober in de halve finale staan, welke plaatsvindt in theater Korzo5Hoog met als uiteinde lijke doel het behalen van de fi nale op zondag 15 november in Theater aan het Spui tijdens het Holland Dance Festival. Te win nen zijn een prijs voor de beste choreografie, een originaliteits- prijs én de publieksprijs. Voor meer informatie: 0182- 640277, 0182-613839 of www. tooswaddinxveen.nl. Troops, FoKus Streetdance!HipHop selectie 16+. Stelling: Er is deze week nogal veel ophef ontstaan over de fi nanciën van het koninklijk huis en hun uitgaven. Men heeft onder andere bezwaar tegen het nieuwe vakantiehuis van Prins Willem Alexander in Mozambique. Op dit moment krijgen ze een grote bij drage van de staat. Daarnaast hoeft de koningin geen belasting te betalen. Vind je dit terecht of moet de koningin ook gaan bezuinigen of vind je dat de rest van Nederland zich niet mag bemoeien met de uitgaven van de koninklijke familie? Door Marlonneke Willemsen Priscilla van Gelderen (14 jaar) uit Nieuwerkerk: Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het podium van Taverna staat vrij dag 30 oktober de band Profuna Ocean; een progressieve rockband die zich niet echt in een bepaald genre laat stoppen. Raoul Potters, gitarist en zanger, schrijft de num mers en vindt hiervoor zijn inspira tie vooral in de minder mooie kan ten van het leven, waarbij hij zich niet beperkt voelt tot de basis structuren en lengtes van muziek. Voor hem zouden er geen vaste regels voor muziek mogen zijn, zo lang het maar goed klinkt! René Visser transformeert op Profuna Ocean. keybord de teksten tot één sym fonisch geheel. De vaste, strakke basis van Arjan Visser op de bas en Fred den Hartog op drums, staan garant voor de juiste groove en rock als dat nodig is. Deur open om 20.30 uur. De toegang be draagt 2,- euro. "Ik vind dit zeer asociaal dat het vakantiehuis de Nederlandse be volking en dus andere mensen geld gaat kosten. We zitten al lemaal nu in de crisistijd! Ik vind het niet kunnen dat ze dan nog geld gaan vragen aan iedereen voor een vakantiehuis. Naar mijn mening moeten ze of het plan voor het huis maar uitstellen of zelf gaan bezuinigen, zodat ze de hogere kosten uit hun eigen zak gaan betalen." nieuwe vakantiehuis uitstellen of niet alle spullen die zij kopen te rugvorderen van de Nederlandse staat." Claire Ugen (13 jaar) uit Moordrecht: Mohit Mistry (16 jaar) uit Nesselande: "De hele wereld zit nu in een eco nomische crisis. Overal ter wereld is geld nodig. Moeten mensen die al bevoorrecht zijn, nog meer geld krijgen? Ik vind van niet. Het koninklijke huis zou eigenlijk uit eigen initiatief moeten zeggen dat zij zelf ook een bijdrage gaan leveren voor het Nederlandse volk. Wat zij bijvoorbeeld kunnen doen is ook een deel van de be lasting betalen, de bouw van hun "Ik vind dat we ons in principe niet met de zaken van het konink lijk huis moeten bemoeien, maar als we het er toch over hebben... Ik vind wel dat ze niet per se be lasting hoeven te betalen, maar ze mogen, als ik zo hoor hoe veel ze allemaal uitgeven, best een beetje bezuinigen."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29