R ZEVENHUIZEN SPONSORT TURF VISSER TECHNIEK SNIJDT MUNT VOOR TURF I 1 1 RABOBANK-SCHATKIST VOOR TURF l iy II Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 TURF IN BEDRIJF Zevenhuizen - Dat Turf een evenement is waar heel Zevenhuizen bij betrokken is, blijkt uit het grote aantal sponsors waar de organisatie zich in mag verheugen. Door Geertrude Verweij Van de Provincie Zuid-Holland, de Gemeente en het Rabobank Divi dend Fonds ontving Turf aanzien lijke bedragen. Maar ook kleinere plaatselijke bedrijven zetten zich voor de musical in met diensten en producten. Zo draagt bouwbedrijf Coen r Baljuw-bakkebaarden. Schiereck een steentje bij, zorgt Richard de Wit van Voltage Elek trotechniek onder andere voor de noodverlichting en waakt Paul Didelot van Q8 met een BHV vei ligheidsteam over de veiligheid van het Turfdorp. Wijco Zalm co- ordineert het licht en geluid. Gert Westerik van dorpshuis Swanla verzorgt de catering, Arie Dijks hoorn het grondwerk en Look Tours het vervoer. Op creatief gebied kan er gere kend worden op de spontane en enthousiaste inzet van verschil lende mensen. Rene Laan legt alles vast op film, terwijl Elsa Blaaser de theaterfotografie ver zorgt. Aly Kouwenhoven heeft de coördinatie van de wandschil dering op zich genomen en heeft acht vrouwen warm gekregen om de Rotte te gaan schilderen. De organisatie is overigens nog wel op zoek naar mensen die de zaal op maandagavond 26 oktober willen decoreren met planten en bloemen. Middenstand De plaatselijke middenstand gaf aan graag mee te werken aan de promotie van het theaterspek takel door speciale producten te ontwikkelen. Bij Bakkerij Gerritsen is een spe ciaal Turfbroodje te koop. Ger ritsen: "Toen mij gevraagd werd speciaal voor Turf een broodje te ontwikkelen, leek het mij leuk om terug te grijpen op de manier waarop in die tijd brood werd gebakken. Destijds liet men het deeg een paar dagen liggen tot het ging gisten. Ik bak deze broodjes van een speciale zuur desemmix, waaraan ik wat zaden heb toegevoegd." Ook bij het Mekka werd rekening gehouden met de achtergronden van Turf. Jan Dijkshoorn: "Turf speelt zich af in de Middeleeuwen. Wij heb ben een notenmix samengesteld van gepelde noten. Deze zijn niet gebrand, want dat deden ze nog niet in die tijd. De noten hebben we gemengd met diverse ge droogde zuidvruchten." Een echt middeleeuws drankje is het kruidenbitter. Gall Gall heeft voor de gelegenheid een speciale kruidenlikeur omge doopt tot Turfbitter. Deze drank heeft een heel specifieke smaak, die lijkt op die van Jagermeister, maar het is iets zoeter. Voor wie zich tijdens een gezel lig diner in de Middeleeuwen wil wanen, stelde restaurant de Viergang een Turfmenu samen. Remco en Sandra Schuiling: "We hebben gezocht naar oude ge rechten, die een beetje Bourgon disch en middeleeuws aandoen. Het Turfmenu is een driegangen menu, Het voorgerecht is een lin zensoep gevolgd door gekonfijte eendenbout en als toetje een ha- zelnotenmousse." Bakkebaarden De karakteristieke bakkebaarden van Kees Wiggers van Novy Fixet Zevenhuizen hebben al voor heel wat vragen en reacties gezorgd. Wiggers speelt zelf mee in Turf. "Ik wilde graag meedoen, omdat het is gebaseerd op de geschiede nis van Zevenhuizen. Daar voel ik me mee verbonden. Door het en thousiasme van Ernst de Vogel is het uitgegroeid van niets tot iets moois." De bakkebaarden zijn niet alleen een goede manier om de musical ter sprake te brengen, ze zijn ook onderdeel van zijn rol. "Ik speel de Baljuw, een ambte naar die door de Graaf van Hol land is aangesteld als inspecteur. Meer kan ik niet vertellen, want dan geef ik teveel van het verhaal weg." Bourgondisch en middeleeuws eten bij De Viergang. Naast het meespelen in de musi cal zelf, wat hij beschrijft als een geweldige ervaring, heeft Wig gers ook plaatsgenomen in het productieteam. "Mijn ervaring in de organisatie van het Oogstfeest kan ik nu goed gebruiken. Ook bij Turf ben ik verantwoordelijk voor de logistiek en de infrastruc tuur. Er zijn zoveel mensen die meehelpen, het is één brok en thousiasme. Turf wordt een uniek gebeuren." Voor meer informatie: www.musicalturf.nl Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Een bijzondere bij drage voor Turf komt van Visser Techniek. Het bedrijf maakte met de lasersnijmachine een duizend tal speciale Turfmunten. Jan Visser: "We maken alles wat met staal en roestvrij staal plaatwerk te maken heeft. We snijden met de laser snijmachine, kunnen computerge stuurd zetten en doen licht con structiewerk in de meest brede zin van het woord. Toen ons werd ge vraagd of wij een munt voor Turf konden maken, hebben we geke ken naar wat onze mogelijkheden zijn en naar aanleiding daarvan een tekening gemaakt en een voorstel gedaan. Dat viel in goede aarde." De munt, met daarin het logo van de musical, werpl door Frank Zweers met de lasersnijmachine IBUMM uitgesneden uit twee millimeter dik plaatstaal. Productieleider Marja Nieuwveld vertelt dat er al gretig gebruik ge maakt is van de geldstukken: "Tij dens het oogstfeest en de presen tatie van de Rabobank werd ons door de geldschieters symbolisch een kist vol munten aangeboden. We gebruiken ze als promotiemid del om de naamsbekendheid van Turf te vergroten. Voor en na de voorstelling lopen er twee narren in het Turfdorp die ze zullen gebrui- Mannen van staal. ken om er mee te goochelen. Ver der hebben we nog wel een paar andere geschikte doeleinden voor de munten, maar dat kunnen we nog niet verklappen, anders is het geen verrassing meer. We hopen dat er ook nog voldoende munten overblijven om in ons winkeltje in het Turfdorp te kunnen verkopen. Wij zijn ervan overtuigd dat het een collectors item gaat worden, want Turf wordt een middeleeuw se beleving waar nog menig jaar over gesproken zaUtforden.' Moerkapelle/Zevenhuizen - Ra bobank Zevenhuizen-Moerka- pelle hield donderdag 8 oktober haar ledenvergadering in dorps huis Op Moer. Tijdens deze avond werden de toewijzingen van het Coöperatief Dividend Fonds van de Rabobank bekend gemaakt. Eén van de gelukkige ontvangers is Stichting Musical Turf die met een middeleeuwse delegatie de 10.000 dukaten dankbaar in ont vangst nam. Het geldbedrag werd door directeur Johan Tiller aange boden in een schatkist. De inhoud bestond uit Turfmuntjes die door de firma Visser Metaaltechniek zijn geschonken. De Turfdelega- tie kwam in vol ornaat, begeleid door Ernst de Vogel, het cre atieve brein achter Turf, op de piano, en bracht en pas sant een liedje uit de musical ten tonele. Mochten de aanwezigen op dat mo ment hebben getwijfeld aan de kwaliteit van hun gezang, dan is dit niet zo raar. Op het toneel stonden vogelschudder Maarten Overweel (voorzitter en verant woordelijk voor het decor), vo gelschudder Harmen Witkamp (penningmeester). Baljuw Kees Wiggers (logistieke hoekturf) en Marja Nieuwveld (productielei der). "De echte zangpareltjes bin nen Turf houden we achter geslo ten deuren, maar reken maar dat ze tijdens de voorstellingen zullen schitteren", verklaarde Nieuwveld trots. Dat was zij ook op de mooie grote Turfmunt die zij namens het productieteam aan Johan Tiller kon aanbieden als dank voor de broodnodige dukaten. ÉÉMÜbi I t-iS.ié

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31