SUPERCUP VOOR MEEST ERVAREN VOLLEYBALLERS NIEUWERKERK AAN KOP HEREN 1 DE GOUWE VERLIEST ONNODIG VAN SASSENHEIM 1 KORBIS WINT VAN MADJOE GOUD EN ZILVER JITAE IN 0SS NEDERLAAG VOOR INVICTUS IJSELMEERL00P SUCCESVOL VOOR AV'47 SPORT VOETBAL MOORDRECHT WINT, MAAR SCHEIDS BEPAALT DE WEDSTRIJD GROENEWEG WINT WEER HOCKEY EENVOUDIGE OVERWINNING IJSSEL VOLLEYBAL KORFBAL WATERPOLO KORFBAL BADMINTON ATLETIEK pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober Moordrecht won met 2-0 van Lekkerkerk. Raymond |Boer was terug van een blessure. Na de derde minuut was de trend van de wedstrijd gezet; Andy Esa- jas beging een overtreding, zei iets 'best vriendelijks' tegen de scheids, maar kreeg meteen geel. Na een kwartier hadden beide ploegen twee gele kaar ten, zonder dat iemand wist waarom. 17e minuut een uittrap van de keeper die terechtkwam bij Jan de Joode die alleen door liep op de keeper en 1-0 scoorde. In de 28e minuut ging een mooie aanval via de Joode, Raymond Boer die hem op Dennis Heuvel man speelde, maar de bal werd van de lijn gehaald door een Lekkerkerse speler. De scheids rechter floot erg veel, waardoor er zeven minuten extra bij de eerste helft getrokken werd. Na vijf minuten maakte Raymond Boer de 2-0 na een hele mooie aanval via Jan de Joode en Paul Overeijnder die hem voorgaf. Lekkerkerk nam daarop veel ri sico's, maar de achterhoede van Moordrecht hield goed stand. In de 65e minuut kwam Leilakabes- sy in het veld voor Raymond Boer en Jan de Joode werd onderuit gehaald, maar hij kreeg rood wegens grof taalgebruik. Moor drecht was toch met tien man de beter voetballende ploeg. Heu velman kwam nog alleen voor de keeper maar schoot langs de verkeerde kant van de paal net naast. Moordrecht was de betere ploeg tot het einde toe. Tijdens de tweede helft is de trainer van Lekkerkerk van het veld gestuurd wegens opmerkingen naar zijn spelers en dit werd als een rode kaart door de scheids genoteerd, waardoor Lekkerkerk zijn trainer weken moet missen. De scheids rechter was erg bepalend, met vijf gele en twee rode kaarten in deze vriendschappelijke wed strijd. Er werd geen zware over treding begaan. Groeneweg dames won met 6-0 van Tonegido. Het was aan de keeper van Tonegido te danken dat het 'pas' 4-0 was met rust, zij speelde veel beter dan de rest. Na twintig minuten kwam Groenweg pas op voorsprong door een corner die binnengetikt werd door Wendy van Tichem. Zij maakt ook de 2-0 binnen tien mi nuten. Na 35 minuten kwam de stand op 3-0 toen Simone alleen op de keeper af ging. Vlak voor rust was het andermaal Simone die na een mooie counter voor de 4-0 ruststand zorgde. In de tweede helft was het beeld van de wedstrijd hetzelfde; veel kan sen voor Groeneweg, maar weer de keeper van Tonegido die het doel schoon hield. Marjolein wist er toch doorheen te komen en zorgde voor de 5-0. Diane maak te de 6-0. IJssel heren won met 1-7. Een pri ma wedstrijd waarin IJssel domi neerde, slechts een kans en een strafcorner weggaf. Een belang rijk punt voor IJssel, dat vorig sei zoen nog verloor. De doelpunten werden gemaakt door Duncan Alexander uit een strafcorner, in de tweede helft Daan van der Vlis weer uit een strafcorner, Marnix Korsten scoorde de 3-0, Van der Vlis zorgde voor 4-0, Korsten weer 5-0, de 6-0 was het tweede doelpunt van Alexander en tot slot 7-0 door Jan Willem Moest, pas daarna viel het enige doelpunt tegen. Apeldoorn/Zevenhuizen - De seizoensstart voor de heren van Zadkine Rotterdam.Nesselande verliep moeizaam, maar tijdens de Supercup in Apeldoorn kwam de beloning voor hard werken. In de strijd tegen het Apeldoornse SV Dynamo werd een 3-0 (25-16, 35-33, 25-20) overwin ning behaald. Trainer/coach Albert Cristina kon beschikken over spelverdeler Nico Freriks en zette de volgende basis voor Zadkine Rotterdam.Nesselan de in het veld; Niels Koomen, Nico Freriks, Jorn Huiskamp, Ramsey Mauricia, Jochem de Gruijter, Jairo Hooi en libero Richard Rademaker. Vanaf het begin wist Nesselande de Apeldoorners onder druk te zetten en moest Redbad Strikwerda bij 12- 15 in het voordeel van Nesselande de eerste time-out aanvragen. Dit had geen effect, Nesselande liep verder uit en maakte de met 25-16 af. In de tweede set zorgde beide teams voor spektakel. In eerste in stantie leek Nesselande af te ste venen op een degelijke setwinst, maar bij 21-24 stand in het voordeel voor de Rotterdammers, werden de drie setpoints weggewerkt. Een bloedstollende slotfase was het ge- Nieuwerkerk won met 5-21 van All Ready, dat eigenlijk niet op dit niveau thuishoort. Nieuwerkerk had zich goed voorbereid op deze wedstrijd, ook op het spelen op een grasmat. Het begin was niet al te sterk van de bezoekers en de Zeeuwenaren kwam op 2-1. Nieu werkerk werd wakker en het ging lopen. Kores Punt maakte direct de gelijkmaker en Paul Hooger- waard zette de stand op 2-4. Joy ce Harms zorgde voor het laatste punt van de eerste helft: 2-10. In de tweede helft scoorde Hooger- waard twee maal uit strafworpen, Kores Punt maakte weer twee sco res en het was 2-14. Pas in de 21e minuut kwam All Ready tot scoren. Na 29 minuten stond Nieuwerkerk op 3-21 en in de slotfase, toen de Nieuwerkerkse concentratie was verdwenen, kwam All Ready op 5-21. Doordat TOP verloor, staat Nieuwerkerk nu alleen aan kop. Volgende week speelt Nieuwer kerk tegen deze concurrent zijn laatste veldwedstrijd. Waddinxveen - Heren 1 van De Gouwe speelde afgelopen zaterdag thuis tegen Sassenheim 1. De Gouwe begon, evenals vorige week, slap aan de wedstrijd, waar bij de bezoekers aan het begin van de tweede periode op een 0-2 voor sprong stonden. In deze tweede periode kwam De Gouwe echter al snel op gelijke hoogte door goals van Alexander Schot bij het verstrij ken van een overtalsiuatie en door Patrick Witjes, die ook de manmeer wist te benutten. Door een aantal gemiste kansen bij De Gouwe wist Sassenheim uit te lopen naar een 2-5 voorsprong. In de derde peri ode benutte Alexander Schot een manmeer situatie en zorgde aldus voor de aansluitingstreffer, maar via een manmeer en een break liep Sassenheim uit naar een 3-7 voor sprong. De Gouwe moest wederom aan de bak om terug te komen, wat redelijk lukte. Via tweemaal een manmeer zorgden Bas Pronk en wederom Alexander Schot voor de 5-7 na de derde periode. In de laatste periode kreeg Sassenheim al vroeg een strafworp, waardoor het uit kon lopen naar 5-8. De Gouwe kwam hierna eerst via Myk Midden dorp, die een manmeer verzilverde op 6-8 en vervolgens op 7-8 door dat Bas Pronk na afloop van de manmeer wist te scoren. Met nog een minuut te spelen volgde nog een hectisch slot, maar verder dan een schot kwam De Gouwe helaas niet, waarna Sassenheim de volle winst mee naar huis kon nemen. Waddinxveen - Korbis 1 wist in een goede wedstrijd, waarvan vooral de tweede helft belangrijk was, de winst te pakken op tegenstander Mad- joe. Korbis 2 speelde een erg goede wedstrijd tegen Rhoda 4, maar ver loor nipt met 7-8. Korbis 1 mochtop een regenachtige zaterdagmiddag aantreden tegen Madjoe 1, geen onbekende voor Korbis; in de zaal werd Madjoe ten koste van Korbis kampioen. Korbis had dus nogal wat recht te zetten en ging voor de volledige winst. Vanwege de weersomstandighe den was het vooral de eerste helft voor beide ploegen erg aftasten en werd er voorzichtig gespeeld. Er werd niet veel gescoord en de rust werd dan ook in gegaan met een 3-2 voorsprong voor Korbis. De tweede helft kwamen beide ploegen meer los en was het dui delijk dat Korbis erg gebrand was op een overwinning. Met mooie en goede aanvallen wist Korbis gestaag de voorsprong uit te bou wen. Uiteindelijke uitslag was dan ook 10-3 in het voordeel van Korbis. De spelers kunnen terugkijken op een goede wedstrijd. Er werd ge duldig en volwassen gespeeld en de kansen werden afgerond. Met dit goede gevoel kunnen ze de laatste veldwedstrijd en de nieuwe competitie in de zaal vol vertrou wen ingaan. Oss/Waddinxveen/Gouda - Het wedstrijdteam van de Jitae Taekwondo Club is zaterdag 10 oktober het wedstrijdseizoen goed begonnen. Op de Open Tapia in Oss werd bij de meisjes zowel goud als zilver behaald. En dat is één.. (foto: Jan van Woerden) volg met kansen voor beide teams. Nesselande had twaalf setpunten nodig om Dynamo van zich af te schudden. Dat lukte uiteindelijk omdat Niels Plinck op 33-34 de bal uit sloeg. In de derde set gingen de heren van Nesselande door en lieten zien dat de ervaring in de ploeg de doorslaggevende factor was. Met een degelijke 25-20 setwinst was de overwinning voor de Rotterdam mers. Achteraf keek nieuwbakken coach Cristina terug op een goede wedstrijd en toonde zich een geluk kig man. "Voor een team wat pas gisteravond duidelijkheid had over de huidige samenstelling en zó'n wedstrijd speelt, dan kan ik alleen maar tevreden zijn", was zijn com mentaar. Dynamocoach Strikwerda was duidelijk in de reden waarom er verloren werd. "Als je niet ser veert dan kan je niet winnen", zo stelde hij. De Open Tapia in Oss is traditiege trouw het eerste toernooi van de Taekwondo Bond Nederland en met 497 deelnemers verdeeld over twee dagen tevens een van de grootste toernooien. Jitae kwam zaterdag in actie met de jeugd. Primeur was de toepassing van de nieuwe wedstrijdregels waarbij de taekwondoka's weer gedurende twee volledige rondes uitmaken wie op basis van de meeste treffers de winnaar wordt. Voorheen werd een verschil van zeven punten aan gehouden en werd de partij voor tijdig beëindigd. Waddinxveense Dominique Rijs- bergen start dit seizoen een ge wichtsklasse hoger, tot 40 kg. Uitkomend bij de aspiranten (11 t/m 13 jaar) C-klasse (witt/m geel groene band) hoopte zij op meer tegenstand dan in de klasse tot 36 kg. Ondanks een overtuigende Sharona van Os uit Den Bosch was Dominique ook dit keer prima op dreef. Dominique won voorname lijk door haar goede dollyo-chagi's de finale. Wederom goud voor de Waddinxveense waarbij het voor haar langzamerhand tijd wordt over te stappen naar de B-kiasse. Bij de sterk bezette pupillen C-klas- se tot 27 kg verloren Kevin Olieman en Mike Post uit Zevenhuizen maar net hun kwartfinale. Beiden moes ten door onervarenheid wennen aan het nieuwe systeem maar zijn wel een belofte voor de toekomst. Lindi Korpelshoek komt dit seizoen een gewichtsklasse hoger uit dan vorig seizoen, tot 39 kg. Na een prima 2-1 winst in de halve finaie op Al Ortani uit Rotterdam onder vond de frêle Goudse in de finale te veel last van de fysiek sterke Fleur Dassen uit Brunsum. Derhal ve een prima 2e plaats voor Lindi in de B-klasse (groen t/m blauw-rode band), meisjes pupillen (8 t/m 10 jaar)! Team Jitae neemt 24 oktober deel aan de Open Amsterdamse. Dan komen naast de pupillen en aspiranten ook de junioren in ac tie. Voor meer informatie: 0182- 636462 ofjitae@tiscali.nl Waddinxveen - Invictus 1 trad zater dagavond met een aantal invallers aan tegen het Wateringse Velo, dat behoort tot de favorieten voor het landskampioenschap. In de heren- dubbel maakte Alex van Gent naast Andre Aantjes zijn debuut in de ere divisie. Zij verloren eenvoudig hun partij. In de damesdubbel was het de beurt aan de tweede debutant Francis van den Hoed die speelde naast Ellen Kooijman. In twee sets werd de partij verloren. Bouke van Bergen-Bravenboer moest het ver volgens in de single opnemen te gen Dicky Palyama, de favoriet bij de tegenstander. Na een mooie pot moest Bouke het onderspit delven. Marloes van Heteren speelde, door afwezigheid van Dana Kuil haar eerste singel tegen Ginny Severien. De winst ging naar de tegenpartij. Tak Ling Lam begon gretig tegen Lisa Malaihollo, maar had het geluk met de lijnen niet aan haar kant, wat in een nederlaag resulteerde. Alex van Gent verloor in de singel van Van Daalen de Jel, waarna al leen nog de twee mixpartij in winst afgesloten konden worden. De te genstand van Aantjes/van Heteren en van Van Bergen-Bravenboer/ Lam was echter niet genoeg om respectievelijk Palyama/Verheul en Suijkerland/Severien van de winst af te houden. Invictus zette we derom een 8-0 nederlaag op het scorebord. tv. Purmerend/Boskoop - Acht atleten van AV'47 verschenen afgelopen zaterdag in Purmerend aan de start van de 22e editie van de IJselmeer- loop. Doel van deze loop is dat een team binnen 24 uur 380 kilometer af te leggen. Met een gemiddelde van 15 km per uur gingen Bert Kos ter, Hans Stolwijk, Kees Louwers, Leon van Prooijen, Paul Stolwijk, Ronald Zaal, Ton Aker en Wim Kos ter van start. Zij wisten dit tempo vol te houden tot middernacht, ter hoogte van Emmeloord. De wisse lingen van de lopers werden eerst om de 10 minuten gehouden, later per 8 minuten en tenslotte werd er om de 6 minuten gewisseld. Drie busjes met begeleiders zorgden ondertussen voor ontspanning en voor eten en drinken. Elke loper werd begeleid op de fiets. Onder weg zorgden open bruggen en sluiten en gesloten spoorwegover gangen voor nogal wat vertraging en vlak voor de finish stuitte het team ook nog op een kudde koei en, die de weg versperden. In een tijd van 25.11.12 uur eindigde het A'47 team als derde. Een bijzon dere verrassing kwam in de vorm van een bijdrage van 10.000 euro door de Rotary van Boskoop voor het goede doel Mappa Mondo

Hart van Holland | 2009 | | pagina 38