VEERTIG JAAR BEZIG MET BEWEGEN KINDERVAKANTIEFEEST AUTO TE WATER TAXATIE EN INKOOP OUDE EN ZELDZAME BOEKEN INSPIREREND VROUWENUITJE WORKING CLASS OSS VROUWEN VAN NU IN BAN VAN HOED MOOI BEDRAG VOOR UNICEF fill TESTOSTERON IN SWANLA KERKDIENSTEN ZONDAG 18 OKTOBER 7cwFMHt II7FN-MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 oktober 2009 pagina 9 Zevenhuizen - Veertig jaar lang konden mensen met gewrichtsproble men en andere klachten waar een fysiotherapeut uitkomst kan bieden bij Dick van Oije terecht. "Ik ben in 1968 hier begonnen. Ik was toen net afgestudeerd. De fysiotherapeut die hier praktijk hield, overleed vrij plotseling en haar moeder vroeg mij of ik het over wilde nemen. Er was destijds een enorm gebrek aan fysiotherapeuten." Door Geertrude Verweij Van Oije studeerde dan ook eigen lijk voor Heilgymnast-masseur. "Je kon een aanvullende cursus fysio- techniek volgen en daarmee was je fysiotherapeut. Het beroep trok me omdat ik zelf erg graag sport. Als fysiotherapeut ben je veel met bewegen bezig. Dat leek me een uitdaging." Direct na zijn afstuderen begon hij aan een opleiding manueel thera peut. "Manuele therapie is een specifie ke behandeling voor de wervelko lom en de gewrichten. Het wordt ook wel kraken genoemd. In 1974 studeerde ik af. Dat was een flinke uitbreiding van mijn behandelpak- ket. Het trok patiënten uit de hele regio." Manuele therapie was destijds vrij onbekend. "De opleiding werd gegeven door buitenlandse the rapeuten. Meneer Philips was on der behandeling van een manueel therapeut in het buitenland en heeft mensen naar Eindhoven ge haald om de opleiding te geven. Die kwamen dan steeds een week of twee weken en gaven dan blok- lessen. Dat viel niet mee rvéast een drukke praktijk." In beweging blijven In de afgelopen veertig jaar maak te de fysiotherapie een enorme ontwikkeling door. "De behoefte aan fysiotherapie was destijds nog niet zo groot als nu. Met een verstuikte enkel werd men drie weken op een stoel gezet en met rugklachten moest je zes weken op een plank liggen. Nu we ten we dat die methode verkeerd was. Een mens moet in beweging blijven, daar zijn onze spieren en gewrichten op gemaakt. Boven dien doet men nu veel eerder een beroep op fysiotherapie. Er is geen tijd meer om met een been om hoog te zitten. Men is liever giste ren dan vandaag weer beter. Het valt niet mee de moderne mens ervan te overtuigen dat er soms toch echt rust moet worden ge houden." Tennis- en muisarm Toch zijn veel van de klachten het zelfde gebleven. "Vroeger had men een tennisarm, nu een muis arm. Het heet anders, maar het zijn dezelfde overbelastingsklachten. Door computers en beeldscher men gaat het wel vaker mis. Vroe ger moest men nog wel eens op staan om iets op te zoeken, maar nu staat alles in de computer. Er is minder noodzaak om uit die stoel te komen, men zit op die stoel vastgeplakt. Ik zeg dan ook tegen patiënten dat ze dat patroon moe ten doorbreken. Ze moeten vaker opstaan en heen en weer lopen. Er is vaak tijdens het werk echt een gebrek aan beweging." In 1974 ging van Oije een maat schap aan met Cor Berkouwer uit Nieuwerkerk aan den IJssel en verhuisde hij zijn praktijk van het Groene Kruisgebouw naar een praktijk aan huis aan de Lange Zijde. De praktijk bleef groeien. In 1995 kwam daar het Medisch Fitness Centrum Corpe Forte bij, op een locatie aan de Groeneweg, tussen Zevenhuizen en Nieuwer kerk in. "We merkten dat mensen een fol low up nodig hadden. Patiënten die bij ons uitbehandeld zijn, moe ten vaak wel oefeningen blijven doen. Dat gaat een paar weken goed, maar dan vergeet men het. We zagen vaak dat mensen na een half jaar weer bij ons op de stoep stonden met dezelfde klachten omdat ze hun oefeningen verwaar loosd hadden. Thuis oefenen is vaak afstompend en vraagt te veel discipline. In zo'n centrum kan een mooi programma voor de patiënt Zevenhuizen - De leden van de Vrouwen van Nu, afdeling Ze venhuizen, gaan dinsdag 3 no vember naar de kerstshow van een tuincentrum in Utrecht. Vertrek 10.00 uur vanaf het gemeentehuis. Zij kunnen in Utrecht inspiratie opdoen voor sfeercreaties in en om het huis. De kosten voor deelname be dragen 15,- voor leden, niet-le- den betalen 17,50 euro. Vrouwen van Nu afd. Zeven huizen. Voor meer informatie en aanmelden (tot 16 oktober): 0180-632396. Zevenhuizen-Voor iedereen die ooit op gym zat en benieuwd is of hij/zij nog aan de ringen kan zwaaien of een fatsoenlijk kop rol kan maken, maar ook voor iedereen die calorieën wil ver branden op de tumblingbaan, heeft O.S.S./Be Fit een Working Class opgezet. Elke vrijdag van 20.30 tot 21.30 uur is een ieder welkom eens een kijkje te ko men nemen bij de enthousiaste lingen die zich inmiddels al een aantal keren in het zweet heb ben gewerkt. De eerste twee 'essen zijn gratis. Voor meer in formatie: www.ossbefit.nl Zevenhuizen - Erna Wouters verzorgt op donderdag 15 ok tober voor Vrouwen van Nu een lezing over de 'hoed'. Wou ters maakt hoeden van allerlei materialen, zoals vilt, cinamay, stro, stof, zeegras en buntal. Zij maakt veel hoeden voor brui loften en andere bijzondere feesten en in de Ridderzaal is ook wel eens een hoed van haar hand te zien. De lezing vindt Plaats in de Zevenster en begint om 20.00 uur. Zevenhuizen - In de herfstvakan tie houdt de hervormde kerk het jaarlijkse kindervakantiefeest voor kinderen van groep twee tot en met acht van de basisschool. Er zijn activiteiten op woensdag 21 en donderdag 22 oktober. Het thema van dit jaar is Kom maar op! Het feest staart woensdag om 9.30 uur in de grote kerk aan de Dorpsstraat. De ochtend staat in het teken van sport en spel. Op donderdag gaan de kindervakan- tiemedewerkers om 13.00 uur met de kinderen aan de slag om een musical in te studeren met behulp van De Vliegende Speeldoos, een groep artiesten, die op eigen wijze bijbelverhalen aan kinderen ver telt. De kostuums wordt zelf gemaakt, liedjes en dansjes worden ingestu deerd. Bij het feest in zit een ge zamenlijke maaltijd. Voor alle be langstellenden volgt om 19.00 uur de voorstelling, de toegang is vrij. Zevenhuizen - De onlangs gehouden kinderkleding- en speelgoed beurs heeft een bedrag van 963,60 euro opgeleverd. Deze opbrengst zal gedoneerd worden aan Unicef. Zevenhuizen - De politie, twee ambulances, vijf brandweervoer tuigen en de Rotterdamse trauma helikopter werden zondagavond 11 oktober naar de Middelweg gestuurd, nadat gemeld was dat daar een auto te water was ge- (foto: Wilco Hogen bi rk) raakt. Bij aankomst van de hulp diensten bleek het voertuig leeg en verlaten. Onderzoek wees uit dat de bestuurder reeds thuis was en onder de douche was bijgeko men. De auto raakte zwaar be schadigd. uitgewerkt worden dat onder be geleiding wordt uitgevoerd." Op 1 januari heeft Jan Clardeij de praktijk in Zevenhuizen overgeno men. Tot 1 september assisteerde van Oije nog halve dagen, maar nu is hij definitief gestopt. Toch blijft het vak zijn belangstelling houden. Van Oije denkt dat de toekomst van de fysiotherapie vooral ligt in het in beweging houden van de moderne mens. "Bewegen voorkomt gezondheids problemen bij bijvoorbeeld men sen met diabetes en overgewicht. Kinderen moeten tot meer bewe gen gestimuleerd worden en ook voor ouderen moeten er bewe gingsprogramma's opgezet wor den. In Finland is een programma opgezet voor negentigjarigen en dat is heel succesvol. Fysiotherapie zal steeds meer gericht zijn op het voorkomen van klachten." Zevenhuizen - De groep iNtrmzzo veegt op zaterdag 17 oktober met groot plezier de vloer van Theater Swanla aan met het eigen genre. Boyband iNtrmzzo is gastheer van de 34th Vocal Edition, of the Aca demy Awards. Op onnavolgbare wijze geven zij invulling aan en commentaar op de uitreiking van de Awards. Gedreven door hun sterkste wapen testosteron, en zonder zichzelf te sparen, bege ven zij zich op het gladde ijs van de filmmuziek in een serie bekende, tijdloze songs uit de filmmuziek en delen muzikale klappen uit die leiden tot een absurdistische a ca- pella comedy. Aanvang 20.15 uur, entree 15 euro. Kaarten verkrijgbaar bij de Zwa luw, reisbureau in de Dorpsstraat en op de avond zelf in het theater. Moerkapelle-Taxateuren veiling houder Arie Molendijk uit Rotter dam komt donderdag 29 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur naar Dorpshuis Op Moer om oude en zeldzame boeken, handschriften en oude bijbels op hun waarde te schatten. Molendijk is vooral gespeciali seerd in oude geschiedenis, to pografie, (staten)bijbels en theo logie. Ook oude foto's en albums zijn welkom. Voor taxatie wordt 3,- euro per persoon gevraagd. Desgewenst kunnen bezoekers hun oude boeken ter plaatse ver kopen. Voor taxatie of verkoop van een bibliotheek of een partij moeilijk te vervoeren boeken kan eventueel een afspraak worden gemaakt. Voor meer informatie: 010-4667164, 06-51950097 of info@molendijkboeken.nl. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C.H Wesdorp en 19.00 uur ds. G.J van Beek. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds J. Voordouw. Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. van Andel. Ver.v.Vrijz.Protest. Zev. 10.30 uur ds. R.P. van Dijk. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. Driessen en 19.00 uur ds. G. Clements. Herst. Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur ds. P. den Ouden. Herv. Gem. n.n.b. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10 Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gou da, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500 fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maat schappelijk werk. nloop- en telefonisch spreek uur: Dorpsstraat 75, Zevenhui zen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreek uur: Weideplantsoen 20, Moer kapelle; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of nfo@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Florisweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00 - 20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9