ZEVENHUIZEN HEEFT BESTE TOERFIETSBESTUUR id, Verantwoordelijkheid en Respect. ZEVENSTER NAAR NIEUWE VEELZIJDIG PAPIER VAN ANJA DE MAN HUISELIJKE SFEER OP NIEUWE LOCATIE BSO Ast'!*? TURF HOUDT UITVERKOOP VERKEERSVISIE VOOR KADERS INFRASTRUCTUUR Uw WD-Kandidaten Zevenhuizen-Moerkapelle staan voor: M ZEVENHUÏZEN^MÖ^ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 13 Zevenhuizen - Nu de voorstellin gen van Turf voorbij zijn, is het tijd om het decor af te breken. Turf heeft één week de tijd om de aardappelloods aan het Zuid einde leeg te ruimen, want op za terdag 14 november vindt daar de slotmanifestatie van de Culturele Zuidpias plaats. Belangstellenden die interesse hebben in een mooie boom of een ander rekwisiet zijn welkom op zaterdag 7 november tussen 10.00 en 12.00 uur. De bo men variëren in hoogte van 3,5 tot 6 meter, hebben een echte stam en takken en zijn voorzien van kunsttakken afgewisseld met echt blad. De bomen kunnen bui ten staan, maar komen zeker ook tot hun recht in een showroom of een kantoorpand. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de penningmeester van Turf via witkampstoffels@gmail.com. Vele handen maken licht werk Het heeft de decorploeg maan den gekost om het hele Turfdorp en het decor op te bouwen. Dit alles moet nu binnen één week afgebroken en opgeruimd wor den. Wie zin heeft om mee te helpen is welkom op woensdag 4 november vanaf 19.00 uur en op zaterdag 7 november vanaf 9.00 uur. Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - De raad heeft de Verkeersvisie Zevenhuizen-Moer- kapelle aangenomen. Hierin wor den de infrastructurele kaders aangegeven voor de toekomstige verkeerssituatie in en rondom beide kernen. De Verkeersvisie is nodig om rekening te houden met de diverse projecten die in en rondom de gemeente op stapel staan. Grootste kritiek kwam van de VVD. Fractievoorzitter Ginus Aalderink pleitte ervoor om in de Verkeersvisie geen keuze te maken voor een noordelijke ontsluiting van Zevenhuizen, aangezien dit volgens hem tot sluipverkeer door het dorp zou leiden. Hij diende een amendement in, en vond hier bij VVD-wethouder Te Meij op zijn weg. Te Meij ontraadde het amen dement. Ook de andere partijen zagen niets in het VVD-voorstel. Zoetermeerder zwaargewond bij ongeval Zoetermeer/Moerkapelle - Een 41-jarige scooterrijder uit Zoe- termeer raakte woensdag 28 oktober om 23.00 uur zwaarge wond bij een botsing met een 38-jarige automobilist uit Moer- kapelle. Het slachtoffer reed over de Europaweg en negeerde vermoedelijk op de kruising met de Luxemburglaan het rode ver keerslicht. De GGD vervoerde het slachtoffer met vermoedelijk hersenletsel naar het ziekenhuis. De verkeersongevallendienst van Politie Haaglanden stelt een on derzoek in naar de exacte toe dracht van het ongeval. Daar moet iets leuks mee gedaan kunnen worden. Utrecht/Zevenhuizen - Tijdens de bike-Motion fietsbeurs in Utrecht werd zaterdag 31 oktober het beste verenigingsbestuur 2009 ge kozen door toerfietsbond NTFU. Uit 500 aangesloten verenigingen en 50.000 aangesloten toerfiet- sers waren drie vrijwilligers en drie besturen genomineerd voor de titel vrijwilliger en bestuur van het jaar. Geheel onverwachts werd het bestuur van TC Zevenhuizen 80 genomineerd en even na 14.00 uur maakte Dick Kik, de voorzitter van de Fietsbond, bekend dat TC Zevenhuizen 80 werd verkozen tot beste verenigingsbestuur 2009. Genoemd werden detoerfietstoch- ten die al bijna 30 jaar lang vanuit de Roerdomp worden georgani seerd, de ritten die in samenwer king met de ANWB georganiseerd worden en de toertochten rond het "Grand Depart" van de Tour de France in Rotterdam. Maar ook de nieuwe koers met nieuwe club outfits, een nieuwe interactieve website en een clubblad zijn niet onopgemerkt gebleven. Ook werd de maatschappelijke betrokken heid van de club genoemd zoals de ritten voor het diabetesfonds en het tandemrijden met visueel beperkte achterrijders. De prijs, een kleding-cheque van 1.000, is een kans om volgend jaar tijdens het dertig jarig bestaan iets extra's te doen. Op de clubavond donderdag 19 november bij La Baraque is Neder lands Kampioen Koos Moerenhout te gast en is er een presentatie van de plannen rondom de start van de Tour de France 2010. Ook niet-le- den zijn welkom, toegang is gratis, aanmelden op: andre@tczevenhui- zen80.nl. Voor meer informatie: www.tczevenhuizen80.nl. a Zevenhuizen - Met een springkussen voor de kinderen, een poppenkast, hapjes en drankjes voor de ouders en mooie cadeaus werd op donder dag 29 oktober officieel de nieuwe locatie van de buitenschool opvang aan Dorpsstraat 85 in Zevenhuizen in gebruik genomen. Clustermana ger Sonja Sandbergen is erg blij met het gebouw. "Eerder zaten we met alle kinderen in de aula's van de scholen, maar nu hebben we de groep kunnen splitsen. Twintig kinderen van vier tot zes worden opgevangen in een lokaal van basisschool de Eendragt. Daarnaast vangen we op deze nieuwe locatie dertig kinderen van zes tot twaalf jaar op." Door Geertrude Verweij De kinderen en hun ouders zijn in middels gewend aan het nieuwe adres. "We hebben eerst flink moeten verbouwen om het geheel BSO- proof te maken, maar medio juli zijn we erin gegaan. Daarna moes ten er nog wel een paar kleine din gen gebeuren. En nu zijn we dan eindelijk klaar voor de officiële opening." Toch is het waarschijnlijk maar een tijdelijke oplossing. "Het gebouw is van de gemeente. In principe heb ben we het voor een jaar gehuurd en moeten we er volgend jaar juli weer uit. We hopen natuurlijk dat we langer mogen blijven, maar door de fusie is dat allemaal een beetje onzeker." Eigenlijk moet er ook een grotere ruimte komen. "We hebben nu per dag vijftig kindjes en de wacht lijsten groeien gestaag. Er wordt natuurlijk ook veel gebouwd, wat weer nieuwe gezinnen met zich meebrengt. We zijn echt proactief op zoek naar een nieuwe ruimte. We hebben er wel vertrouwen in dat het straks ook allemaal handen en voeten gaat krijgen." Voorlopig is Sandbergen heel te vreden met deze nieuwe locatie. "Het is een bestaand woonhuis, wat heel goed aansluit bij ons uit gangspunt. Wij zeggen altijd: bui tenschoolse opvang is geen school. Kinderen moeten zich thuis voelen. Dit is bij uitstek een locatie voor de huiselijke sfeer die wij nastreven." Zevenhuizen - De kogel is door de kerk. De Zevenster wordt verplaatst naar een nieuwe locatie. Na jaren van overleg werd dinsdag 27 oktober het fiat voor de nieuwbouw gegeven. Door Elias van der Plicht Het huidige gebouw van het be jaardentehuis is sterk verouderd en aan vervanging toe. De gemeente heeft gekozen om het nieuwe bejaardentehuis te bouwen op de hoek van de Leliestraat en de Noordelijke Dwarsweg. Wethou der Bosman legde uit dat een voet balveld van Groeneweg negentig graden wordt gedraaid, zodat er ruimte komt voor de Zevenster en tachtig tot negentig procent van het parkje behouden blijft. Diverse insprekers gaven hun me ning over de nieuwbouw. Hieruit bleek dat het bestuur en de bewo ners van de Zevenster voorstander zijn van de nieuwe locatie. Kritiek was er van bewoners van de Le liestraat en Noordelijke Dwarsweg. Ze vonden dat er onvoldoende is gekeken naar andere locaties en betreurden het dat ze niet bij het besluitvormingsproces zijn betrok ken. SGP-fractievoorzitter Dick Bac had een andere visie: "Wij hebben be grip voor de omwonenden, maar als gemeenschap hebben wij alle maal belang bij zo'n voorziening en dan moet je tot een locatie keuze komen. Wethouder Bosman heeft hierbij zijn huiswerk goed gedaan." De PvdA keek hier anders tegenaan. Gerard Zweere vond dat voorbij was gegaan aan de emoties van omwonenden en vond dat niet voldoende is gekeken naar alter natieve locaties. Het pleidooi van de PvdA vond geen gehoor bij de rest van de raad. Als enige partij stemde de sociaal-democraten te gen het voorstel. Zevenhuizen - Gedurende de maand november exposeert Anja de Man met papierkunst in bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhui zen-Moerkapelle. Met haar werk wil De Man laten zien hoe veelzijdig papier is. In haar werk heeft ze zoveel mogelijk zelf- geschept papier verwerkt, wat wil zeggen dat ze van oud papier pulp heeft gemaakt waar ze diverse materialen aan heeft toegevoegd, zoals kleurstoffen, draadjes, krui den en bloemen. Bij de afwerking maakt ze gebruik van wol, zijde en andere natuurlijke materialen. Niet alleen schilderijen en collages zijn er te zien maar ook schalen, kaarten en doosjes van handge schept papier. "In deze tijd van sms-jes en e-mails moet het toch prachtig zijn om een met zorg gemaakte handgeschep te kaart te ontvangen", meent de exposant. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen. nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13