lions club steunt burgemeester keijzerschool Zuidpias IUBILEUMTRANSPORT SKR 75 KEER 75 JAAR ZANG- EN ONTMOETINGS AVOND MET FAMILIE DEN OS !|J INTRODUCTIE PROGRAMMA LEEFSTIJL BESLISSING VALT OVER SCHOLEN ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Meer en betaalbare starters- woningen! CHAKEN MOERKAPELLE BEHAALT ERSTE overwinning Meer levens- loopbestendige woningen voor ouderen! Bij woningen: meer parkeer plaatsen! SURSUM CORDA ZOEKT IVERSTERKING zfwcmuii II7FM-MQÉRKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 15 Lerkapelle - In navolging van ba- Ischool 't Reigerbos heeft nu ook ■(Burgemeester Keijzerschool ge lden voor het sociaal-emotionele Aardigheid programma 'Leefstijl'. Let op de, bij 't Reigerbos, be- Jaalde successen, heeft Lions Club levenhuizen niet getwijfeld om dit, llatief dure, programma financi al te ondersteunen, temeer daar T het recente verleden de belofte gedaan dat iedere basisschool L Zevenhuizen-Moerkapelle die leefstijl' introduceert, gedurende Jfie achtereenvolgende jaren een Jflopende bijdrage ontvangt van lespectievelijk 5.000, 2.500 en ten- lotte 1.000 euro. Ijver Leefstijl leefstijl staat voor sociaal-emotio- televaardigheden waarvoor in het Jnderwijs steeds meer belangstel ling is. Vooral bij de bestrijding van Probleemgedrag en als preventie van ongewenst gedrag. Leefstijl is een methode, waarmee leerlingen zich bewust worden van waarden en normen. Het omvat een scala van vaardigheden zoals kennis maken, luisteren, communiceren, zelfvertrouwen, gevoelens uiten en weerbaarheid. Lions en Leefstijl Stichting Lions Quest is de offici ële naam van de organisatie die het programma voor jongeren uit geeft. Veel gebruikers van de me thode zijn uitermate verrast wan neer zij horen dat Lions zo nauw bij dit product betrokken zijn en het zo promoten. Het motto van de Lions is 'Wij Dienen' of wel 'We Serve', en dat geldt niet alleen voor waarden en normen, doch ook voor andere zaken die de leef kwaliteit kunnen verbeteren. Aangezien de introductie van Leefstijl op de Burgemeester Ke ijzerschool reeds heeft plaats gevonden, zal Lions Club Ze venhuizen binnenkort op een symbolische wijze het bedrag ad 5.000 euro voor 2009/2010 symbolisch overhandigen. Voor meer informatie: www.leefstijl.nl of www.lions.nl/ zevenhuizen. Zevenhuizen - De raad heeft ingestemd met de realisatie van een multifunctioneel scholencomplex in Moerkapelle en de uitbreiding van het scholencomplex in Zevenhuizen met zes lokalen. Door Elias van der Plicht In de raadsvergadering van dinsdag 27 oktober is de raad akkoord gegaan met de komst van een multifunctioneel scho lencomplex in Moerkapelle nabij dorpshuis Op Moer. In het com plex worden naast de Keijzer school en de Rehobothschool ook de kinderopvang en een bibliotheekvoorziening onder gebracht. Daarnaast zal het scholencom plex in Zevenhuizen met zes lokalen worden uitgebreid. On danks dat geen van de partijen wilde tornen aan het voorstel om het scholencomplex te ver groten, was er wel kritiek te horen. Het complex waarin de scholen 't Reigerbos en de Een- dragt gevestigd zijn, is in de cember 2006 opgeleverd en nu al is uitbreiding nodig. Mariska Arron - de Jong (PvdA): "Het is triest dat twee jaar na de ople vering de school al te klein blijkt te zijn." Ook was er zorg voor de toekomst. Volgens prognoses zal de school over enkele jaren op nieuw te klein zijn. Martien Zij derhand (Gemeentebelangen): "Het college moet met een visie op de scholen komen, want an ders moet er binnen een paar jaar weer worden bijgebouwd." Moerkapelle - Voor de 20e keer verzorgt Stichting Kinderhulp Roeme- Jiië, SKR, een hulptransport naar Roemenië. Op donderdag 5 november lal een konvooi van 15 vrachtwagens op pad gaan, waarvan 13 zijn vol- lepakt met hulpgoederen, waaronder 28 ton aardappelen, 5 ton uien, l dozen groenteconserven, 900 levensmiddelenpakketten en bijna dozen kleding, gesorteerd op leeftijd. Voorts vervoert men bed ien, dekens en lakens, eetgerei en borden en baby- en peuterspullen als linderwagens, schommelstoeltjes, reiswiegjes en kinderboxen. Dok de scholen worden niet ver- leten. Schoolpakketten voor kin peren, schoolborden, kapstokken pntl-verlichting zijn in aantocht. In lotaal zal ruim 200 ton hulpgoede ren naar Roemenië vervoerd wor- pen. pan de overige twee vrachtwagens doet er één dienst als technische annex materiaalwagen met onder meer vriezers voor eten voor de chauffeurs en reservematerialen voor de vrachtwagens en één dient als slaapwagen met 12 stapelbed den en herbergt keuken. Alle maal tijden worden in eigen beheer be reid door de cateringploeg. Het konvooi vertrekt donderdag om 14.00 uur vanaf het parkeerter rein van Jan Zijderhand Transport aan de Bredeweg 24. Uitzwaaiers zijn welkom. Vrijdag 13 november keert het konvooi aan het begin van de avond terug in Moerka pelle. Op zaterdag 21 november start vervolgens de inzameling voor het volgende transport. Vanaf die dag kan men elke zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke maandag van 19.00 tot 21.00 uur goederen bren gen in het magazijn aan de Heren weg 15. De foto's uit het boek worden gereed gemaakt voor de expositie. Moordrecht/Moerkapelle - Foto club Moerkapelle presenteert op zaterdag 7 november een boek met foto's en interviews over 75 mensen van 75 jaar en ouder in Moordrecht. Het boek is tot stand gekomen in samenwerking met de Gemeente en met de biblio theek van Moordrecht in het ka der van het verdwijnen van de zelfstandigheid van de gemeente en de daarbij behorende fusie. Gelijk met de presentatie is een expositie te bezichtigen van alle 75 foto's uit het boek. Deze wordt om 15.00 uur geopend door wet houder Ron Gast, in het bijzijn van alle ouderen die aan het boek hun medewerking hebben ver leend. Het boek is te koop in de bibliotheek en in de boekhandel in Moordrecht en de foto's zijn de gehele maand november te be zichtigen. Moerkapelle - In een thuiswedstrijd e9en De Haagse Schaakcombinatie boekte Moerkapelle 1 een nipte overwinning met 4,5-3,5. Het was ■en st|ïjd die in de loop van de mid- 9 a'le kanten op kon met over ïn weer kansen. Voor Moerkapelle Mnnen Wouter Vroegindeweij, Bac, Bouwdewijn Weijermars ïrl Gerard van Ommeren. Het altijd 3°ede eindspel van Gerard gaf de doorslag in deze wedstrijd. Andre 'eowlaat speelde remise en Hugo Elteren, Arno Luinenburg en aarten Vroegindeweij verloren. In eonderlinge competitie een zestal Partijen die geen verrassingen ople gen. Maarten Pilgram - Bouwde el Weijermars: 0-1. Tim van Breda Marijt: 1-0. Jurian v.d. Waal - Ad °orrnan: 0-1. Kevin Bakker - Jojan- ieke Weijermars: 0-1. Wim Wester- Jan" Gerrit van Meeteren: 1-0. Jan °°dand - Henk Doornhein: 0-1. De familie Den Os komt even op verhaal in Moerkapelle. Martijn den Os voerde er vluchten uit voor MAF, terwijl Annemieke, naast de dagelijkse dingen, de kin deren thuis les geeft. Enkele we ken geleden zijn ze naar Banda- Aceh verhuisd, een grotere plaats op Aceh. Dit keer verhuisde het hele MAF project, dus inclusief de vliegtuigen met al het materiaal. Na een barre tocht per auto door de bergen kwamen ze in Banda in een tijdelijke woning zonder basis voorzieningen. Rond deze tijd wa ren ook de aardbevingen op Suma tra Martijn heeft voor MAF een aantal hulpvluchten gevlogen. Na deze zware tijd zijn ze sinds 13 oktober, waar ze hun verlof van drie maanden doorbrengen in Moerkapelle. Naast uitrusten willen ze deze tijd ook gebruiken om donateurs, gemeenteleden en belangstellenden te ontmoeten. Hiertoe wordt voor zaterdag 7 no vember om 20.00 uur een zang- en ontmoetingsavond georganiseerd in de Hervormde Dorpskerk in Zevenhuizen, waar het koor Cha- verim uit Woerden, onder leiding van Peter Verwey, een optreden zal verzorgen. Daarnaast zal Mar tijn één en ander vertellen en la ten zien over zijn werk in Aceh. De toegang is vrij, Er wordt wel een collecte gehouden voor de onkos ten. Moerkapelle - Gemengd koor Sur- fcurn Corda is momenteel aan het [repeteren voor een kerstsamen- zang in Moerkapelle alsmede voor een (advent)concert in Rotterdam. Pe repetities vinden plaats op de Woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Rehobothschool. Het koor |istevens bezig met de voorbereidin gen voor een benefietconcert, dat .Zal plaatsvinden op 29 mei 2010. De ppbrengst van dit concert zal be- jtemd zijn voor de ThuisFrontCom- tissie voor David en Grea. Voor Pit bijzondere concert, en voor pe kerstoptredens, is men nog op Zoek naar zangers en zangeressen van binnen en buiten de gemeen de die, eventueel op projectbasis, nee willen doen. Ook oud-leden zijn welkom. Info en aanmelden: [079-5936138, 06-20615829 of meta. nalmimeespierson.com. Zevenhuizen-Moerkapelle - De familie Den Os verhuisde vorig jaar naar het door de tsunami getroffen Aceh op Sumatra, na eerst in Bandung een jaar taalstudie gevolgd te hebben. Zij woonden daar in een klein plaatsje, zonder winkels, school of medische hulp.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15