KLIKKEN y An i "3 ■VfeN GRIEZELEN OP HET HEKSENPIEIN HERFSTWANDELING JONGERENCENTRUM XPRESZ0 GEOPEND Onderhoud en reparaties van alle merken ook voor uw BOVAG lease auto HEDELFINGER IN ORION APK keuring, Airco, Service Accu's, (sport) velgen (winter) banden nfsselande Vampiers, zombies, spoken en weerwolven... dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KERKDIENST ZONDAG 8 NOVEMBER BABYSPREEKUUR KRISTAL Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 23 Nesselande - De hele week zijn de bewoners van Bernard Canterstraat en omliggende straten in de weer geweest om hun huizen om te to veren tot ware spookhuizen. Het is inmiddels het zesde jaar dat deze buurt Halloween viert, leder jaar gooien de bewoners er een schepje bovenop. Gewapend met een bol knoflook (tegen vampiers), een potje rout (tegen zombies) en een zilveren kogel (tegen weerwolven) gingen rij zaterdag 31 oktober op pad. Door Maartje Letzel Drie heksen spraken de massaal toegestroomde kinderen, ouders en opa's en oma's toe op het Hek- senplein. De heksen hingen rode spookjes op langs de route. De kinderen moesten ze tellen en de gene die het aantal juist had won een cadeaubon. De gelukkigen zijn Luuk Verschoor, Tim Jansen, Am- beren Wessel van der Meulen, Bas Groeneweg en Romero Machor. Zij kunnen hun prijs ophalen op de Wout van Heusdensingel 99. De kinderen waren allemaal ver kleed: als spook, duiveltje, mum mie of heks. Zij gingen de deel nemende huizen langs voor een snoepje, hoewel ze soms éérst een enge of vieze opdracht moes ten uitvoeren. Zo moest er in de spaghetti gegraaid worden om een snoepje te pakken. En er was een gemene heks waar de kinde ren eerst hondenbrokken, schim melkaas, snotjes of hondenpoep moesten proeven. Hall of horror Een huizenblok aan de Wout van Heusdensingel had het gangetje achter de huizen omgetoverd tot een 'hall of horror'. Hier was de inzet van de bol knoflook en de pot zout echt nodig. Om binnen te komen moesten de kinderen door een zwart gat kruipen om vervol gens over een tapijt van bladeren, tussen de spinnenwebben door te lopen. Met enge spookmuziek op de achtergrond en hier en daar een skelet. Achter elk tuinhek was een ander spannend tafereel te vin den. Ook liepen er zombies rond. Bij de uitgang, moesten ze langs een schorre weerwolf, die krijste als een krolse kater. Het spookslot van de Efteling is er niets bij. Voor de kinderen was een wande ling in het donker al heel erg span nend, maar met de vuurkorven, lampionnen, heksen, skeletten en niet te vergeten de bakken vol met snoep is Halloween op het Hek- senpiein een onvergetelijk feest geworden. Griezel de griezel in de hall of horror. Nesselande - Recreatieschap Rot- temeren houdt, in samenwerking met Rotta Natuur, zondag 8 no vember een herfstwandeling in recreatiegebied Rottemeren en het Hoge- en Lage Bergse Bos. Deelnemers aan de wandeling kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf kinderboerderij 'De Blijde Wei' en kunnen kiezen uit diverse afstanden. Het is mogelijk onder leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie, start 14.00 uur. Nieuw bezoekerscentrum Rotta Natuur Aan de Hoeksekade 164 wordt volgend jaar het nieuwe bezoe kerscentrum van Rotta Natuur geopend. Deelnemers aan de wandeling hebben de primeur: het bezoekerscentrum is deze dag speciaal voor hen geopend van 11.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 010-2981010. Opening door Robert Krul: "Eigen inbreng van de jeugd is belangrijk." Nesselande - "Ik ben blij dat we hier nu staan en dat het jongerencen trum eindelijk wordt geopend." Jongerenwerker Gijs Verhoef van stich ting jeugdwerk Alexander is trots op het nieuwe jongerencentrum in de Kristal. Het centrum werd vrijdag 30 oktober officieel geopend door Ro bert Krul, voorzitter van de deelgemeente Nesselande. Voor de jonge ren was een avondvullend programma samengesteld met onder andere een zumba-workshop en een workshop henna tatoeages maken. Door Marlonneke Willemsen Het jongerencentrum werd offi cieel geopend door de onthulling van een aantal graffitikunstwer ken. Volgens Krul zorgen deze ervoor dat het centrum echt voor de jongeren wordt. "Deze ruimte wordt ook nog voor andere activi teiten gebruikt en een aantal da- gen geleden ben ik hier geweest voor een lezing van het historisch genootschap. Ik vond het toen maar een kale bedoeling. Tot mijn vreugde zag ik vandaag dat daar 'ets aan gedaan is. De graffiti geeft de ruimte echt kleur en het is °ok echt jullie inbreng. Ik vind dat belangrijk. De jongeren moeten geen afwachtende houding heb ben maar juist zelf meedenken met de jongerenwerkers. Ik heb begre pen dat er al een groep jongeren geruime tijd met de inrichting be zig is geweest en dat er voor van avond een uitgebreid programma in elkaar is gezet. Dat vind ik heel goed." Volgens Krul was het een hele uitdaging om het jongeren centrum in de Kristal in te passen. "Een jongerencentrum in een wijk- gebouw is erg opmerkelijk. We zijn hiermee de eerste deelgemeente, maar als ik het resultaat bekijk ver wacht ik dat er nog wel een paar bij zullen komen." Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. H.C. Marchand. HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesse- web.nl Nesselande - Theatercollectief Elan speelt zondag 8 november de voor stelling Hedelfinger in cultureel centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a. Hedelfinger is een bewerking van 'Beneden de rivieren' van Ger Thijs. leven niet hebben gehad. Over al les wat ze gedeeld en niet gedeeld hebben. De urn raakt leeg, het ge sprek loopt ten einde. Is de cirkel rond? Aanvang 15.00 uur. Toegang 5,- euro. Voor meer informatie en reserveren:www.ccorion.nl of 010- 4204480 (dinsdag en donderdag). Hedelfinger is een grappig, grim mig en ontroerend relaas over een vader en zijn zoon. Vader en zoon zouden elkaar beter willen begrij pen, maar iedere poging lijkt te mislukken. De vader sterft plotse ling. De as verstrooien op zijn wei lijkt een goed idee. De tuin was immers zijn lust en zijn leven. De zoon komt uit het Noorden om die taak te verrichten. Zo gauw hij de urn opent verschijnt de vader. Ze hebben het gesprek dat ze bij zijn Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in de Kris tal aan de Cypruslaan 402, houden zaterdag 7 november het maande lijkse gratis babyspreekuur, waar jonge ouders uit Nesselande te recht kunnen met vragen over de ontwikkeling van hun baby. Het spreekuur vindt elke eerste zater dag van de maand plaats van 9.00 tot 11.00 uur. Voor meer informa tie: 010-2229746, 010-2229742 of www.fysiotherapieinnesselande.nl Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland | 2009 | | pagina 23