BUURTCENTRUM DE BOOG CENTRAAL IN BEHOEFTE JONGEREN NOORD ONDELWIJKERS DISCUSSIËREN OVER R0ENREN0VATIE WANDELEN VAN GOUDA NAAR MOORDRECHT VAN BENTWOUD TOT BRUG: COMMISSIE ZET DROMEN VAN COLLEGE ONDER KOUDE DOUCHE KLAVERJASSEN GOUWE RIJDERS MPÏMAnïmixvÉÉN .Van Berkel Schilderwerken Gespecialiseerd in onderhoud, schilderwerk, nieuwbouw en wandafwerking Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 27 Waddinxveen - Het is de bedoeling dat het speelruimteplan er voor zorgt dat in alle wijken van de gemeente voldoende speelplekken gere aliseerd worden, maar wat willen de kinderen en jongeren eigenlijk zelf. De gemeente hield maandag 2 november een jongerenavond in buurt centrum de Boog in Noord om de wensen van de jongeren met betrek king tot spelvoorzieningen en wijkactiviteiten te peilen. Duidelijk werd dat met weinig verandering veel bereikt kan worden. De opkomst was niet al te hoog, maar wethouder Dorenda Gerts stelde dat in dit geval kwaliteit boven kwantiteit gaat en gaf aan te hopen dat de aanwezigen via een sneeuwbaleffect ook de anderen jongeren in de wijk betrekken. "We willen weten wat de wijk wil." Door Niels Raas Spelvoorzieningen Arnold Rietdijk van Jongerenwerk leidde de 'brainstormsessies'. Harm Visser legde uit dat de gemeente wil weten wat de jongeren voor voorziening willen tussen de flats en de Staringlaan. De aandacht ver schoof echter snel naar de voorzie ning die er al is: het veldje voor de Boog. Hier wordt sinds jaar en dag gevoetbald. Visser gaf aan dat er 's avonds licht nodig is om te spelen. Licht kan echter ook dienen om het gevoel van overlast bij omwonen den weg te nemen. "Als het licht automatisch om elf uur uitgaat, is dit een teken dat iedereen kan gaan slapen." Ook jongerenwerker Daniel Korver ziet wel wat in deze aanpak. "Het laat zien dat je met een aantal kleine veranderingen bestaande velden aantrekkelijker kan maken." Tijdens de sessie over activiteiten voor jongeren kwam er meer crea tiviteit omhoog. "Wiemisterwatin de wijk?" Eén van de jongeren: "Ik mis meer inloop, gewoon hier in de Boog." Korver noemde vervolgens een groot aantal activiteiten, zoals workshops, die in de Boog georga niseerd kunnen worden en gaf aan dat een recente activiteitendag in de Victorwijk een groot succes was. Eén van de jongens had een erg uitdagend idee. ."Is het niet leuk om een film op te nemen. Door bijvoorbeeld een aantal jongeren te volgen op school. We moeten er iets speelfilmachtigs van maken. Met de opbrengst kunnen we men sen helpen die het slecht hebben." Korver deed daarbij de suggestie om ook oudere mensen in de film te betrekken. Bijkomend voordeel is dat een film met weinig midde len gerealiseerd kan worden. Visser peilde uit de stemming dat de jongeren het belangrijk vin den om gewoon even bij de Boog binnen kunnen lopen. Eén van de jongens: "Vroeger was het druk. Toen kon je er playstation spelen en een filmpje kijken. Nu is het gebouw alleen op zondagmiddag en dinsdagavond open." Rietdijk stelde daarop: "Op zich is het best voor elkaar in de wijk. Alleen moet de Boog wat vaker open. Als deze meer open is, kan er meer georga niseerd worden." Minke Posthuma de Boer van de gemeente gaf ech ter aan niets te kunnen beloven, omdat er een aanzienlijke kans bestaat dat er geen geld beschik baar is voor begeleiding bij het langer open blijven. Er is sowieso nog onduidelijkheid wat betreft de Boog, omdat het gebouw weinig gebruikt wordt. Tijdens de avond konden de jongeren met post-it's hun voorkeur aangeven voor be paalde speelvoorzieningen en ac tiviteiten. De gemeente gaat deze input gebruiken bij het opstellen van de plannen. Waddinxveen - In het visiedocument 'Van Bentwoud tot Brug' zijn veel mooie projecten in de kristallen bol van het college te zien. Een jacht haven is misschien iets te veel, maar het college blijft nadenken over nieuwe initiatieven. Yvonne van Went (D66) gaf aan dat zij deze mooie toekomstdromen niet aan de inwoners kan verkopen nu de gemeente het niet voor elkaar krijgt het nieuwe centrum te realiseren. Dit leverde een stevig debat op tussen van Went en wethouder Wiebrand Dijkster- huis. Door Niels Raas Van Went: "Ik heb me zeker drie keer achter de oren gekrabd. Het was eerst een gebied tussen sta tion en brug en het wordt nu uit gebreid tot het Bentwoud. Ik ben wel blij dat de ambities iets lager komen te liggen. De jachthaven wordt nu een aanlegsteiger." Het punt waar het college in het vi siedocument echter de nadruk op legt is de herontwikkeling van het Passagegebied, maar hier zit voor Van Went nu juist de pijn lijke angel. "Als het centrum niet gebouwd gaat worden, hoe leg ik dan aan de inwoners uit dat er wel een Passage gebouwd gaat wor den." Als de plannen uit de visie worden uitgevoerd, is dat verlies gevend. Kostendekkendheid is een voorwaarde voor het CDA. Hugo van Berkesteijn: "We moeten net zo lang rekenen en tekenen tot de plussen en minnen op nul uit komen." Ook Kees de Jong (PCW) bepleit voorzichtigheid. "Als het een kwestie wordt van meten en persen, wordt het heel moeilijk om terug te rekenen." Lottie van den Berg (PvdA) stelde dat in het visie document alleen de Passage voor de gemeente een actief project is. Bij de rest van de projecten treedt de gemeente faciliterend op. Wethouder Dijksterhuis noemde het gebied tussen Bentwoud en Brug een cruciaal gebied. De wet houder haalde ook de structuurvi sie tot 2030 aan en sprak over een verrommeld gebied waar veel ont wikkelingen gaan plaatsvinden. De gebiedsvisie is volgens Dijksterhuis geen serie plannen, maar stelt de toetsingskaders voor de plannen die in het gebied uitgevoerd gaan worden. Van Went reageerde: "U gaat mij toch niet vertellen dat het gebied van de Petteplas tot de Dorpsstraat verrommeld is?" Dijksterhuis stelde daarop dat als er een gebied wordt ontwikkeld ook wordt gekeken naar de omge ving. "Het is goed om een visie op te hangen aan de ontwikkelingen in een omgeving. Het is niet alleen een kwestie van geld, maar ook hoe je het gebied typeert." De herontwikkeling van de Passa ge is volgens Dijksterhuis noodza kelijk. "Het Centrum komt er en dit betekent gehele of gedeeltelijke ontmanteling van de huidige Pas sage." Van Went reageerde door te stellen dat de Waddinxveense be volking daarin niet meer gelooft. Dijksterhuis reageerde fel. "Als u gelooft in het project, dan moet u dat geloof ook uitstralen. Ik wi! voorkomen dat negatieve verhalen negatief blijven. We zijn druk be zig met het Centrum. De Passage is daarin een cruciaal onderdeel. We onderhandelen op dit moment met de winkeliers over uitkoop." Van Went: "Daar zijn we al jaren mee bezig. We moeten de inwo ners van Waddinxveen overtuigen dat het Centrum er komt. Met een project in het Passagegebied met financiële risico's in het huidige economische klimaat, weet ik niet goed hoe ik dat moet doen." Dijk sterhuis: "Het Centrum en de Pas sage zijn aan elkaar verbonden. We weten allemaal dat de Passage niet winstgevend wordt, maar daarom moeten we de min tot een mini mum terugbrengen. We moeten niet het beeld ophangen dat het Centrum er niet komt. De politiek moet geen ongeloof uitstralen." Van Went verteerde de woorden van de wethouder niet. "U moet niet aan de raad ophangen dat er geen geloofwaardigheid is. Het is moeilijk om dingen te geloven die maar aanduren die bovendien veel financiële risico's hebben." Waddinxveen - Autoclub De Gou we Rijders organiseert voor don derdag 5 november om 20.00 uur een klaverjasavond in Eetcafé Zin- ne aan de Nesse 20. Er worden vier ronden gespeeld. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. ledereen is wel kom; lidmaatschap is niet nodig. Voor meer informatie: 079-3315205 of 06-23671549. Waddinxveen - Het seniorenwerk van de Stichting Vonk organiseert voor maandag 9 november een wandeltocht van ruim zes kilome ter. Vooraf opgeven is niet nodig; op de dag zelf kan men vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar Gouda. Daarvandaan loopt men naar Moordrecht, waar de koffiestop zal plaatsvinden. De kosten bedragen 3,- euro; dit is in clusief een consumptie. Aan deel nemers die meerijden, wordt een kleine bijdrage in de autokosten gevraagd van maximaal 1,- euro. De volgende korte wandeltocht staat gepland voor 14 december. Voor meer informatie: 0182-*- 631932. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De gemeente is druk bezig met een renovatieplan voor de groenvoorzieningen in het dorp. Deze 'groenrenovatie' moet vanaf begin 2010 ten uitvoer worden gebracht. De gemeente wisselt tijdens informatieavon den met inwoners van gedachten om te weten te komen wat zij be langrijk vinden. De inwoners van de Vondelwijk waren donderdag 29 oktober als tweede groep uit genodigd voor zo'n informatie avond. Meer dan veertig mensen kwamen naar de bijeenkomst in de Ontmoetingskerk. Zij waren vooral nieuwsgierig naar wat er staat te gebeuren. Een aantal van hen was wel teleurgesteld dat niet meer wijkbewoners de moeite hadden genomen om mee te komen pra ten. Toch ontstond er al vóór de officiële opening van de avond een levendige discussie rondom de nieuwe plannen. Wensen inventariseren In het plan zit een aantal rigou reuze vernieuwingen, zoals lagere struiken, kleinere bomen en ver mindering van het aantal plant soorten. Dit is gedaan om meer rust in het beeld te krijgen en som mige bomen zijn nu ook simpel weg te groot in verhouding tot de breedte van de stoep of de groen strook. De Vondelwijkers kregen van medewerkers van BTL Advies uitleg over het nut en de nood zaak van de veranderingen. Dit adviesbureau maakte het nieuwe groenplan voor het dorp. "De uit straling van wijken en buurten kan beter. Daarnaast moeten groen voorzieningen rondom speel- en parkeerplaatsen beter aansluiten bij de wensen van de gebruikers." BTL Advies onderzocht de staat van het groen in Waddinxveen en bracht in kaart wat er nu precies op welke plek staat. Harm Visser van de gemeente Waddinxveen: "De informatieavonden voor de in woners zijn vooral bedoeld om hen de kans te geven hun mening te geven over de nieuwe plannen, zo dat wij de puntjes op de i kunnen zetten. Mensen die dagelijks in de wijk vertoeven, weten wat ze leuk vinden én wat belangrijk is voor de (verkeers)veiligheid en een fijn woongevoel. In een eerdere bij eenkomst met de inwoners van de wijk Groenswaard bleek al dat de bijdragen zeer waardevol zijn. Wij vragen mensen om tips en ideeën op papier te zetten. Waar mogelijk houden wij daar rekening mee." Nu betaalt u geen 19% btw, maar 6% btw mits uw woning ouder is dan 2 jaar. Tevens ontvangt u een leuke korting deze winter! Bel voor een vrijblijvende offerte en advies. Weidezoom 49 - 2742 EZ Waddinxveen 0182 - 63 13 29 - 06 - 53 962 244

Hart van Holland | 2009 | | pagina 27