1 EEN 'GLOSSY' VOOR CKV BESTEMMINGSPLAN KLEINE VINK VASTGESTELD ANTIEK OF PRULLARIA? LAATSTE NIEUWERKERKSE WIJK- EN BUURTBIJEENKOMST JUBILEUM BAZAAR SPREEKUUR PGZ OPEN DAG POLIKLINIEK INSCHRIJFAVOND REIS NAAR AUSCHWITZ PlotfOfli Cetotffapfeft Ziitfpta/ NÉi LEZING OVER ADHD Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 31 Door Johanna van Waardenberq Nieuwerkerk aan den IJssel - De christelijke korfbalvereniging heeft zaterdag 31 oktober vol trots hun nieuwe presentatiegids getoond. Lijsttrekkers van politie ke partijen, sponsors en een aantal leden waren aanwezig bij de uit reiking van de eerste nieuwe Mi- kraak. De uitreiking werd vooraf gegaan door een debat over 'sport in de gemeente Zuidpias' met de lijsttrekkers. Voorzitter Alfred Huijser fungeer de tijdens het debat als de 'Mat- thijs van Nieuwkerk' van Nieuwer kerk. Het nieuwe sportpark Kleine Vink en de nieuwe sporthal van CKV Nieuwerkerk kwamen daarbij aan de orde. Huijser speelde zijn rol met verve, hij was goed op de hoogte van de programma's en re ageerde scherp. "Wat opviel was het gebrek aan discussie. Het leek alsof alle partijen het met elkaar eens waren. Er was in ieder geval voldoende respect voor eikaars standpunten. Wat dat betreft kan de landelijke politiek een voor beeld nemen aan de politiek in de gemeente Zuidpias", vond Huijser na afloop. Hij overhandigde het eerste clubblad aan wethouder Sport Jan Verbeek. Mikraak is in een nieuw jasjes ge hesen. Huijser: "Ons oorspronke lijk clubblad werd om de twee a drie weken uitgebracht, maar te genwoordig lezen veel leden de uitslagen van het internet. Ook Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is definitief: sportpark Kleine Vink wordt aangelegd. In de raadsvergadering van 27 oktober is het bestem mingsplan vastgesteld, waardoor niets meer de komst van het sportpark in de weg lijkt te staan. Volgens wethouder Jan Slagt zijn er de afgelo pen twee weken met alle ondernemers in het gebied gesprekken ge voerd. "De gesprekken waren open en constructief en er zijn al vervolg afspraken gemaakt om de onderhandelingen voort te zetten of zelfs te intensiveren." De eerste is voor sportwethouder Jan Verbeek. de aankomende wedstrijden wor den van het internet gehaald. We moeten dus iets anders bedenken om onze leden weer aan het lezen te krijgen", zegt voorzitter Alfred Huijsers. Vandaar dat de organi satie bedacht om de Mikraak een metamorfose te geven. "De Mi kraak is een glossy geworden vol met leuke interviews en mooie foto's. Dit nieuwe blad komt drie keer per jaar uit. De politici waren erg positief over het blad. Ze vonden het een leuk initiatief. Vooral omdat het blad gemaakt wordt door vrijwilligers. "En natuurlijk zijn we zelf ook ape trots", aldus Huijsers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Beëdigd taxateur Roozendaal taxeert za terdag 7 november door het publiek aangeleverd antiek en prullaria. Van 10.30 tot 12.00 uur kan een ieder die altijd al wilde weten of het schilderij op zolder een meesterwerk is of het vaasje van oma echt zoveel waard is als grootmoeder altijd beweerde, terecht in de biblio theek. Belangstellenden dienen zich aan te melden: 0180-316201 of info@bibliotheeknieuwerkerkaandenijssel.nl De kosten voor deelna me bedragen 3,-. Er kunnen maximaal 50 mensen deelnemen. Door Marlonneke Willemsen De Nieuwerkerkse wijkavonden worden sinds meer dat vijf jaar ge houden. Eens in de drie maanden krijgen de inwoners van de ver schillende wijken een verslag van de stand van zaken in hun wijk van het college van B&W en de politie. Ook krijgen zij de gelegenheid vra gen te stellen en bepaalde zaken onder de aandacht te brengen. De avonden worden goed bezocht en Door Marlonneke Willemsen Tijdens de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening maak te een groot aantal partijen zich nog zorgen over de positie van de ondernemingen die nu in het ge bied gevestigd zijn. Daarom heeft de commissie wethouder Slagt de opdracht gegeven om met deze ondernemers om de tafel te gaan zitten. Hier heeft de wethouder gehoor aan gegeven, waardoor hij tijdens de raadsvergadering bijna alle zorgen heeft kunnen wegne men. "Met alle bedrijven zijn ge sprekken gevoerd en deze waren open en constructief. Geen van de bedrijven heeft gevraagd om ver plaatsing en als ze zouden kunnen blijven zitten, zou ze dat een lief ding zijn, maar iedereen begrijpt dat dit een utopie is. Maar mijn mening hebben we wel de morele plicht om te proberen om de on dernemingen binnen Nieuwerkerk te herplaatsen. Het is onze inzet om binnen de zuidplasontwikke- ling snel te beginnen met de aan leg van nieuwe bedrijventerrei nen, waardoor er hiervoor nieuwe mogelijkheden komen. De klokken zijn gelijk gezet en er zijn ook al afspraken gemaakt voor verdere onderhandelingen." De raadsleden waren erg tevreden met de uitleg van de wethouder. Ben de Deugd (VVD)was blij dat hiermee naar de ondernemers het signaal wordt afgegeven dat de ge meente een betrouwbare partij is en volgens Govard Slooters (PvdA) is het belangrijk dat het plan wordt doorgezet, ondanks dat het nog een lange weg te gaan is. Gerth Westmaas (ChristenUnie/SGP) zei verheugd te zijn met de geboekte resultaten, maar volgens hem was dit nog niet voldoende. "De onder handelingen hebben nog niet tot resultaten geleid. Daarom ben ik blij dat de wethouder de term in tensiveren gebruikte. Ik hoop dat hij de juiste mate van intensiteit vindt, doordat we ook met het volgende agendapunt instemmen, namelijk het voornemen tot besluit tot onteigening van de gronden in Kleine Vink." Ook bijna alle andere partijen kbn- den zich in dit besluit vinden. GBN was het hier als enige partij niet mee eens. Harm Lamberts stelde voor het besluit een maand uit te stellen. "Op dit moment hebben we hier geen behoefte aan. Zo dra het echt nodig is, kunnen we het alsnog opnieuw bespreken." Ondanks deze bezwaren werd het voorstel aangenomen, hierdoor krijgt de raad van de gemeente Zuidpias de mogelijkheid een even tuele onteigening op de agenda te zetten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 wordt voor donder dag 5 en vrijdag 6 november voor de 30e keer de bazaar georgani seerd. Belangstellenden kunnen hier onder meer terecht voor boe ken, speelgoed, huishoudelijke apparatuur alsmede voor de ver- zamelbeurs. Openingstijden De beurs is op donderdag te be zoeken van 19.00 tot 23.00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 17.30 én van 18.30 tot 23.00 uur. De vrijdag morgen is bestemd voor bezoekers met rolstoel of rollator. Zij zijn wel kom tussen 10.00 en 12.30 uur. Aanleveren van spullen Spullen voor de bazaar kunnen vandaag, woensdag 4 november, nog aangeleverd worden tussen 10.00 en 20.00 uur. De opbrengst van de bazaar is voor de helft be stemd voor Hospice IJsselthuis; de andere helft gaat naar de Bron. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt op donderdagmid dag 5 november van 14.30 tot 15.30 uur spreekuur in De Batavier voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Tijdens dit spreekuur kan men met elkaar ervaringen uitwisselen en enkele bestuursleden van het PGZ zullen aanwezig zijn voor het geven van informatie. Ook de ouderenadvi seur zal aanwezig zijn voor hetjse- antwoorden van vragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Polikliniek aan de Doortocht 40, onderdeel van het Goudse Groe ne Hart Ziekenhuis, wordt voor zaterdag 7 november van 10.00 tot 16.00 uur een open dag geor ganiseerd. Op deze dag kunnen belangstellenden een rondleiding krijgen door de polikliniek, waar men ook terecht kan voor diverse activiteiten, waaronder gehoor- testen, bloeddrukmetingen en een bloedsuikertest. Kinderen kunnen poppen en knuffels laten onderzoeken bij de poppendok- t i-< ter. Bonthuis: "Wijkavonden blijken effectief." Nieuwerkerk aan den IJssel - Zowel de leden van het college als de bezoekers hebben donderdag 29 oktober met weemoed voorlopig af scheid genomen van de Nieuwerkerkse wijkavonden. Het is op dit mo ment nog niet bekend of deze na 1 januari ook in de gemeente Zuidpias worden voortgezet. Een groot aantal bezoekers gaf aan de wijkavonden erg prettig te vinden en ook voor de leden van het college is het de afge lopen jaren een zinvol instrument geweest om in contact te komen met de inwoners van de gemeente. er wordt volop gediscussieerd over zaken die in de buurt spelen. Wethouder Tamara Venrooy zei met weemoed afscheid te nemen. "Ik vond het bijzonder prettig om op deze manier met u te delen wat er gebeurt in uw wijk." Ook burge meester André Bonthuis is erg en thousiast over de avonden. "Het is gebleken dat ze erg effectief zijn. Een goed middel om erachter te komen wat er speelt." Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Is ADHD erfelijk?'; 'Is ADHD te genezen?', en 'Is ADHD een ge volg van de opvoeding?'. Deze, en talrijke andere vragen kun nen aan bod komen tijdens de lezing op dinsdag 10 november in de Openbare Bibliotheek. Gastspreker deze avond is ge staltetrainer en -therapeut Jan Witkamp die zal vertellen over ADHD bij kinderen en jonge ren. Op basis van voornamelijk bui tenlands onderzoek wordt aan genomen dat drie tot vijf pro cent van de kinderen onder de 16 jaar lijdt aan ADHD. Van alle twee miljoen kinderen in die leeftijd in Nederland zouden dus 60.000 tot 100.000 voldoen aan de diagnose ADHD. De le zing begint om 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor woensdag 2 december om 20.00 uur in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk, een informatieavond waar belangstellenden zich kunnen inschrijven voor een reis naar Auschwitz. In 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd. De gru welijkheden, welke plaatsvonden tijdens de Tweede Wereldoorlog op basis van uiterlijk, kleur, ras en geloof mogen nooit vergeten en herhaald worden. Stichting Vedj wil er met deze reis bij stilstaan, dat het belangrijk is dat men zich realiseert dat leven in vrijheid in Nederland te danken is aan hen die hiervoor gestreden hebben. De reis, welke geschiedt per bus en vliegtuig, is bedoeld voor ie dereen vanaf 15 jaar en duurt van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 mei. Er zijn 43 plaat sen beschikbaar. Het bezoek aan kamp Auschwitz vindt plaats op de vrijdag. Deelnemers die zich deze avond inschrijven of die zich al eerder ingeschreven hebben, wordt verzocht een aanbetaling van 50,- euro te verrichten. Na ontvangst door de organisatie van dit bedrag is men verzekerd van deelname. Voor meer informatie: 06-14606126, info.vedj@gmail. com of www.vedj.info.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 31