ASBESTPROTOCOL KOMT WERKSNELHEID RENOVATIE HUURWONINGEN TEN GOEDE MEER AANDACHT VOOR VOORZIENINGEN VOOR GEHANDICAPTEN EN OUDEREN FRANK APPELMAN NOG EENMAAL IN RAADSZAAL MOORDRECHT MOORDRECHT KERKDIENSTEN ZONDAG 8 NOVEMBER DOOR MERG EN BEEN P^LITI E BERICHTE» Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 33 Moordrecht - De raad nam dinsdag 27oktober officieel afscheid van raadslid Frank Appelman. Na elf jaar prettig te hebben gewoond in Moordrecht verhuisde de fractievoorzitter van de plaatselijke PvdA af gelopen zomer tamelijk onverwachts naar Haarlem. Omdat een raadslid woonachtig moet zijn in de betreffende gemeente kon Appelman zijn functie als raadslid niet langer voortzetten. Vanwege het zomerreces was er toen voor de raad geen gelegenheid afscheid te nemen, vandaar dat Appelman voor de gelegenheid nog eenmaal terugkeerde naar de Moordrechtse raadszaal. Door Natasha Qualm In 2005 werd Appelman lid van de lokale fractie van de PvdA. Voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 werd de toen nog onbekende Appelman plots vooruitgeschoven als lijstrekker. Liftend op het suc ces van de landelijke verkiezingen kwam de Partij van de Arbeid als grootste uit de stembus en nam de PvdA het voortouw bij de onder handelingen over de vorming van een nieuw college en het opstel len van een nieuw raadsprogram- ma. Samen met fractiegenoot Ed Diersman werd Appelman infor mateur. "Ik vond dat heel prettig omdat ik door de vele gesprekken snel kennis kon maken met de ove rige fracties", zei Appelman. Na een eerste ronde verkennende ge sprekken bleek dat het CDA en de VVD het dichtst bij de standpun ten van de PvdA stonden en dit leidde uiteindelijk tot een coalitie van deze drie partijen. "Dit was vooral te danken aan de goede ge sprekken met Gert Will en Wouter Groenendijk van het CDA. Zonder de PvdA en het CDA was er geen andere coalitie mogelijk. Niets ten nadele van de andere coalitiepart ner, maar ik denk dat de CDA en PvdA de stabiele factor waren in deze samenwerking," memoreer de Appelman. Hoop gedoe In de afgelopen drie en een half jaar werden vele onderwerpen door de raad behandeld waaron der de aanloop naar de fusie. Ap pelman was een tegenstander van de fusie met Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapel- le. In een interview liet hij weten weinig voordelen van deze fusie te zien maar wel een hele hoop gedoe. Zelf ging zijn voorkeur uit naar een fusie met de gemeente Gouda. Toen echter de kiezer aangaf wel voor een fusie met de twee kleinere buurtgemeentes te zijn ging Appelman overstag. "Als een echte democraat was je loyaal aan wat de meerderheid gekozen had," zei Gert Will in een toe spraak. "Ik heb je dan ook nooit kunnen betrappen op enige te genwerking en dat siert je." Zoals het bij een afscheid betaamt werden er door diverse raadsleden lovende woorden over Appelman gesproken. Burgemeester Huub van der Meer noemde Appelman een betrokken en kritisch raadslid en dankte hem voor zijn inzet. Ook dankte de burgemeester de vrouw van Appelman. "Het is geen ge ringe taak om volksvertegenwoor diger te zijn. Dit vraagt veel tijd en aandacht. Het uitvoeren van deze taak is mede mogelijk door steun van het thuisfront. Mevrouw Ap pelman wil ik dan ook bedanken voor het delen van haar man met de burgers van Moordrecht." Gert Will noemde zijn collega de rede- Appeiman: "Vanuit mijn woonplaats zal ik de ontwikkelingen hier goed in de gaten blijven houden." lijkheid zelve. "Bij je collega's is alom waardering voor je wijze van werken." Namens de PvdA-fractie liet Leo Loch weten dat het af scheid van Appelman nogal plot seling kwam voor de fractie. Hij roemde Appelman voor zijn kwa liteit om moelijke problemen kort en eenvoudig te kunnen samenvat ten. "Je werd nooit persoonlijk. Je deed altijd alsof je de redelijkheid zelve was, zonder jezelf daarbij te kort te doen," aldus Loch. Steek onder de gorde! Zelf liet Appelman zich in zijn afscheidsspeech wel kritisch uit waarbij vooral Beter Moordrecht het moest ontgelden. "Ik blijf moeite houden met een partij die zijn bestaansrecht ontleent aan de onvrede in de samenleving. Het dieptepunt van onze samenwer king vond ik de discussie over de recreatieparken waarbij ik werd beschuldigd van onbetrouwbaar heid. Dat vond ik echt een steek onder de gordel en voor mij had Beter Moordrecht toen wel afge daan," zei Appelman terwijl hij alsnog zijn gram haalde. Verder liet Appelman weten het werk als raadslid met plezier te heb ben gedaan. Wel gaf hij aan dat het steeds moeilijker werd om de tijd te vinden naast een reguliere baan om de taak als raadslid goed uitte oefenen. Appelman had dan ook al met pijn in het hart de con clusie getrokken om zich voor een volgende ronde niet meer beschik baar te stellen. "Wel zal ik vanuit mijn woonplaats de ontwikkelin gen hier goed in de gaten blijven houden." De lege plek die ont stond door het vertrek van Appel man is inmiddels opgevuld door Cor Laurier. Door Natasha Qualm Moordrecht - Wethouder Ron Gast van de gemeente Moordrecht en Jo Krul van Woningbouwvereniging Moordrecht tekenden op woens dag 28 oktober een asbestproto- col. Dankzij dit protocol hoeft Wo ningbouwvereniging Moordrecht tot eind 2010 niet meer voor elke kleine asbestverwijdering apart een vergunning aan te vragen. Iets wat de werksnelheid ten goede komt. Het komt nog regelmatig voor dat er asbest uit woningen moet wor den verwijderd. Particulieren kun nen voor kleine hoeveelheden tot 35 m2 volstaan met een asbestmel- ding bij de gemeente. Bedrijven echter moeten voor iedere asbest verwijdering een sloopvergunning aanvragen. Voor woningbouwver- eningingen is dit een tijdrovende klus waarvan de behandeling van de vergunningaanvraag zeker zes Synchroontekenen voor asbestprotocol. tot acht weken in beslag kan ne men wat tot grote vertraging in de werkzaamheden kan leiden. In een poging hier iets aan te doen is er een landelijk protocol opgesteld met daarin de voorwaarden en vervolgstappen waardoor het af geven van een parapluvergunning Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. De Reuver. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Vlok en 18.30 uur ds. B. Oosterom. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 32e zondag door het jaar; 11.00 uur Eucharistie- en Vormselviering met vicaris Verba kei en Thomas van der Horst. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur, waarna om 12.00 uur het middaggebed zal plaatsvinden. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. mogelijk is. Zo kunnen gemeenten die akkoord gaan met het protocol een vergunning voor langere tijd afgeven. De woningbouwvereni gingen kunnen dan sneller en vei lig aan de slag. Woningbouwvereniging Moor drecht heeft op basis van het lan delijke protocol een eigen protocol opgesteld. Dit behelst een stap penplan met als uitgangspunt het streven dat uiteindelijk alle wonin gen (veelal uit de jaren 50-60) die worden verhuurd, asbestvrij zijn. De gemeente staat achter de plan nen van de woningbouwvereni ging en geeft na ondertekening van het protocol een vergunning af. Met deze vergunning kan de woningbouwvereniging tot eind 2010 tot maximaal 35 m2 asbest houdende materialen en onderde len verwijderen op basis van een melding. Beide partijen toonden zich na afloop van de onderteke ning tevreden. Moordrecht - Zo gaat het letterlijk als beenbewerkster Marloes Kee- reweer begint met het vervaardi gen van bijvoorbeeld een Keltische hanger, dobbelstenen, knopen, ringen of garenwinders. Been, ivoor, hoorn, gewei en zelfs balein werden, voordat er kunststoffen verschenen, veelvuldig gebruikt voor het vervaardigen van allerlei sier- en gebruiksvoorwerpen. Di verse sier- en gebruiksvoorwerpen van de hand van Keereweer zijn tot maandag 30 november te zien in de plaatselijke vestiging van bibli otheek de Groene Venen. Voor meer informatie en openings tijden: www. bibliotheekdegroene- venen.nl. Schennispleger aangehouden Gouda/Moordrecht - De politie heeft 29 oktober rond 23.15 uur een 25-jarige man uit Moordrecht aangehouden op verdenking van openbare schennis. De man liet bij de McDonald's op de Kleiweg zijn geslachtsdeel zien. De ver dachte, die onder invloed was van alcohol, werd op de Vrede- best aangehouden. Twee pesso- nen hebben aangifte gedaan. De politie maakt proces verbaal op. Moordrecht - Tijdens de behandeling van de najaarsnota tijdens de raadsvergadering van dinsdag 27 oktober heeft Kees Oosterwijk na mens de SGP aan het college gevraagd een bedrag van 20.000,- euro te reserveren voor het aanpassen van voorzieningen voor rolstoelgebrui kers in het dorp. Door Natasha Qualm Aanleiding voor de vraag was het feit dat de najaarsnota met een positief saldo van 34.026,- euro afsluit. Daarnaast bleek uit de uitkomsten van een onderzoek van het Platform Ouderen en Ge handicapten Moordrecht dat er nog teveel plaatsen in het dorp rolstoelonvriendelijk zijn. Hierbij moet gedacht worden aan het ontbreken van op- en afritten op de stoep en de toegankelijkheid van winkels, scholen en open bare gebouwen zoals De Kraal. De SGP concludeerde dat in de huidige begroting onvoldoende middelen beschikbaar zijn ge steld om de voorzieningen voor rolstoelgebruikers te verbeteren en verzocht het college middels een amendement een bedrag van 20.000,- euro te reserveren om hier verbetering in aan te bren gen. Wethouder Gea Gravesteijn reageerde op het voorstel door te laten weten dat zij nadat het voor stel bij haar binnen was gekomen gelijk in actie was gekomen. "Ik heb overleg gehad met wethou der Ron Gast zodat de afdelingen Zorg en Ruimtelijk Beheer samen de situatie kunnen doornemen en eventuele verbeteringen kunnen aanbrengen. Ik ga ervan uit dat de doelstelling van Ruimtelijk Be heer ook het zorgen van aanpas singen voor ouderen en gehan dicapten omvat. Wat mij betreft is een amendement dan ook niet nodig." Eventuele aanpassingen val len onder het budget van on derhoud. Extra financiën voor dit doel zijn wat de wethouder betreft dan ook niet nodig. Las tiger wordt het wat betreft de voorzieningen van particulieren. "We gaan op dit moment in de openbare ruimte inventariseren waar er eventuele aanpassingen moeten komen. Daarnaast kijken we wat we als gemeente kunnen doen om scholen en winkels aan te zetten om actie te onderne men," aldus Gravesteijn. In een reactie op de wethouder stelde Jan Spelt van de fractie Beter Moordrecht voor dat het college voor de laatste raadsvergadering in december uitsluitsel zal geven over de huidige stand van zaken zodat het onderwerp dan indien nodig weer op de agenda kan worden geplaatst. "Nu wordt er heen en weer gepraat zonder dat we weten wat de knelpunten zijn," vond Spelt. Burgemeester Huub van der Meer stelde voor om het onderwerp uitgebreider in de commissie verder te bespre ken. "Indien nodig kan het dan op een later tijdstip opnieuw in de raadsvergadering aan bod ko men." Kees Oosterwijk toonde zich tevreden met de antwoor den van het college en trok h?t amendement in.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33