sf Gemeenteraadsverkiezingen 1 Alexander Pechtold in Zuidpias: Politicus? Je hoeft er niets voor te kunnen" i - wHm woensdag 18 november 2009 X Jan Marijnissen geen hoofdrol in SP-film I SGP maakt verkiezingstoer per paardentram X PvdA voert campagne: 'grote namen' in Zuidpias 1 Tweede kamerlid Mirjam Sterk in zespunt k Balkenende bezoekt Zuidpias a Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 4 november 2009 pagina 35 Zuidplas/Nieuwerkerk - Ook D66 krijgt vlak voor de verkiezingen een hart onder der riem gestoken van een landelijk zwaargewicht. Alexan der Pechtold bracht vrijdag 30 oktober een bezoek aan Zuidpias. Naast Turf en een bezoek aan het laagste punt in Nieuwerkerk, bezocht Pechtold de Prins Willem Alexander School in Nieuwerkerk. De kinderen mochten vragen stellen. En ja, ze mochten echt alles vragen. Door Niels Raas D66 Zuidpias lijstrekker Rik van Woudenberg heeft een speciale binding met de school. Zijn twee kinderen zitten er op school en ook hij zelf moest heel lang geleden op deze school rekensom metjes oplossen. Pechtold kwam druk telefonerend aan bij de school. D66 is stijgende in de peilingen en dat is volgens Pechtolds medewerkers te merken aan stijgende verzoeken om in terviews. Ondanks de drukte nam Pechtold de tijd om de vragen van de kinderen in alle rust te beant woorden. En die vragen gingen vrijwel over ieder onderwerp. Pechtold wist vragen soms te gebruiken om juist de typerende kenmerken van D66 aan de leerlingen weer te geven. Op de vraag wat hij het gekste zou vinden bij D66 antwoordde hij: "De partij kan heel hoog en heel laag komen. D66 heeft geen vaste achterban." De nodige zelfspot maakte de conversatie met de leerlingen voor iedereen boeiend. "Wat voor opleiding heb je nodig om in de politiek te gaan?" Pechtold: "Je hoeft er niets voor te kunnen. Sommige mensen zeggen dat ze dat inderdaad merken. Je moet wel veel kunnen lezen, praten en natuurlijk scholen bezoeken." Onvermijdelijke kwamen er de ge voelige vragen. "Wat vindt u van Geert Wilders?" Pechtold: "Ik ben het niet met hem eens. Je moet goed met mensen omgaan. Veel mensen van Marokkaanse en Turk se afkomst zijn hier geboren en die verdienen natuurlijk ook een kans." Gelukkig weet Pechtold ook wat en vooral wie de roots van zijn partij zijn. "Wie is uw beste vriend bij D66?" Pechtold: "Er zijn natuurlijk een heleboel goede mensen binnen D66, maar ik heb veel geleerd van de oprich ter van D66, Hans van Mierlo. Ik bel hem nog steeds een paar keer per week om te vertellen hoe het er voor staat." Er waren tien minuten over voor Zuidpias - Er was geen hoofdrol weggelegd voor SP partijvoorzit ter Jan Marijnissen, in de film die vorige week in de Zuidpias werd opgenomen. Aan de andere kant van camera en microfoon stond hij ditmaal. Marijnissen interview de inwoners van het Zuidplasge- bied voor een interne SP-film. Het eindresultaat wordt gebruikt om de afdelingen, die in maart naar de stembus gaan, op het congres te enthousiasmeren en te laten zien wat je zoal in een campagne kunt doen. Jan Marijnissen interviewt lijstduwer Dick Elksamp (87) uit Moerkapelle. (foto: René Mullenders) Zuidpias - De SGP zal zich tijdens haar verkiezingscampagne niet alleen richten op de stemmers, maar vooral ook op de jeugd. Im mers, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Om dit te onderstrepen zet men paard en wagen in op zaterdag 7 november. In Zevenhui zen kan men deze dag om 10.30 uur bij het gemeentehuis opstap pen en in Moordrecht kan dit om 13.00 uur. Hier is de opstapplaats bij de Bethelkerk. Op zaterdag 14 november zal de paardentram rijden door Moerkapelle, waar om 10.30 uur opgestapt kan worden aan de Raadhuisstraat. Om 13.00 uur kan men in Nieuwerkerk opstappen bij winkelcentrum de Reigerhof, waar op die dag een verkiezingsmarkt plaatsvindt. Jong en oud kan een ritje maken met de paardentram van de SGP. De kinderen mochten echt alles vragen, (foto: Marlonneke Willemsen) een aantal extra vragen maar toen was het moment van afscheid daar. Pechtold moest weer tele foontjes beantwoorden en op weg naar een volgende afspraak. En de kinderen, die waren weer druk met leren. Pechtold zal daar blij met zijn. Hij vertelde de kinderen dat onderwijs samen met het creë ren van banen de beste manier is om de economische crisis op te lossen. Zuidpias - De PvdA Zuidpias voert campagne in meerdere kernen van de toekomstige gemeente. Kandidaat raadsleden waren zaterdag 31 oktober in Nieuwerkerk aan den IJssel en in Moordrecht; de week daarvoor bezochten ze Zevenhuizen. De komende weken krijgt de afdeling Zuidpias steun van kabinetleden en partijgenoten uit de regio. Minister Jacque line Cramer en fractievoorzitter Mariëtte Hamer zijn zaterdag 7 november te vinden in alle ker nen van Zuidpias en vrijdag, 13 november bezoekt minister Bert Koenders de nieuwe wereld winkel in Nieuwerkerk. Daarna vergezelt hij zijn partijgenoten bij de wervingscampagine in de kern Moerkapelle. Tijdens de slotdag van de straatcampagne, zaterdag 14 november, zijn zowel minister Ronald Plasterk als staatsecreta ris Nebahat Albayrak in Zuidpias te vinden. En dan is er nog de minister voor Wonen, Wijken en Integratie, Eberhard van der Laan. Hij zal zich maandag 16 november op de hoogte stellen van de reno vatie van de Bomenwijk (564 sociale huurwoningen) in Nieu werkerk en de nieuwbouw van zorgwoningen in het centrum van de wijk Dorrestein. Lijsttrekker Karin Slooter van PvdA Zuidpias: "De eerste jaren van de gemeente Zuidpias zullen een grote inspanning vragen van alle betrokkenen. We hebben in Nederland en in de wereld te maken met moeilijke economi sche tijden en in de Zuidpias- polder staan grote projecten op stapel. Dit gebied valt straks voor het overgrote deel in de nieuwe gemeente. Vooral ten aanzien van de nieuwe ontwik kelingen in de Zuidpias zal de steun van het rijk en van de pro vincie onontbeerlijk zijn. Voor de PvdA staat vast dat rijk, provincie en het nieuwe gemeentebestuur hard zullen moeten werken aan een sterke en sociale gemeente Zuidpias. Dit in het belang van alle huidige en toekomstige inwoners. De PvdA zal zich daar lokaal, regionaal en landelijk voort inzetten." 4 t t i I I .1 I l.„ I rv i fN 14-/-V f l H f\ Moordrecht - In het kader van het jaarthema 'Kleur bekennen' van de Protestantse Gemeente rondom de Dorpskerk en de Ontmoetingskerk, komt Tweede Kamerlid Mirjam Sterk op donderdag 12 november om 20.00 uur naar de Zespunt om te spreken over 'politieke kleur en geloof'. Mirjam Sterk (1973) is Tweede Kamerlid voor het CDA. Namens de fractie is zij woordvoer der op het gebied Integratie en Jeugdzorg. Zij volgde de studie theologie aan de Universiteit Utrecht en voltooide de Kerkelijke Opleiding aan de Universiteit van Amsterdam. Tevens neemt Sterk als secretaris deel in het bestuur van Kerk en Wereld. Kerk en Wereld initieert en subsidi eert projecten op het grensvlak van geloof en samenleving. Zuidpias - In het kader van de CDA Zuidplascampagne brengt minister president Jan Peter Balkenende woensdag 11 november een be zoek aan de Zuidplasgemeenten. Lijsttrekker Jan Verbeek ontvangt Balkende in sportcomplex De Zuid- plas in Moordrecht, waar hijook een korfbalclinic bijwoont. Ver volgens gaat het gezelschap naar Moerkapelle voor een bezoek aan een orchideënkwekerij aan de Bre- deweg. Hierna gaat men richting Nieuwerkerk voor een ontvangst door de directie van de Brede School aan de Beethovenlaan.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35