ilijkheid, Verantwoordelijkheid en Respect. KiEVITENCROSS MUZIEKAVOND AMATEURS ONTBIJTEN VOOR HET GOEDE DOEL DUS ZO ZIET ZEVENHUIZEN ER NU UIT? HOE WORDEN KLANTEN TOPBETALERS Uw WD-Kandidaten Zevenhuizen-Moerkapeüe staan voor: OPBRENGST DIABETES COLLECTE VOOR HET (H)EERLIJK AVONDJE NAAR WERELDWINKEL WERELDDIABETESDAG Regio - Prachtig weer, een lekker nat parcours en ruim 70 deelnemers bij de Kievitencross in Bleiswijk. Ook een aantal regioatleten stonden aan de start om te zien hoe hun conditie zich in de modder zou houden. Marcel Markus uit Moerkapelle deed het erg goed door na bijna 9 km op 53 seconden van winnaar Paul van den Berg als derde te finishen in 36.59. Paul Heijnen uit Zevenhuizen een 39e plaats bij de mannen 55 in 46.17. Nesselande was sterk vertegenwoordigd. Martijn Mert was de best geklasseerde in 38.01, verder Gert Boller, 42.19, Pieter Alkemade, 43.03, Bianca de Breij 44.17, Saskia Warmer 44.33, Huib Boon 45.22, Cees van Muiden, 50.15 Dick Molenaar (Kieviten) 53.13 en Simone Heemskerk 53.18. Oud Verlaat - Het was vrijdag 6 november een slaperige boel bij ba sisschool de Nessevliet. De leerkrachten waren in pyjama en ochtendjas naar school gekomen om daar te ontbijten. De Nessevliet deed mee aan het Nationaal Schoolontbijt. Directeur Riekelt Korf: "Dit is een prima ini tiatief om samen met de kinderen stil te staan bij een goed begin van de dag. In de kinderboekenweek hebben we al veel aandacht besteed aan gezonde voeding en dit is een mooie afsluiting". Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door het Voorlichtings bureau Brood. Een groot aantal partners leverde de producten voor een volledig ontbijt, waarbij bakkerij Gerritsen zorgde voor vers brood en broodjes. Het programma duurt van 10.00 tot 16.00 uur en vindt plaats aan de Kampenringweg 45D-E. Van 10.30 tot 11.00 uur wordt aan dacht besteed aan het jubileum, van 11.00 tot 12.00 uur zijn er di verse gastsprekers. Na de lunch is er vanaf 13.00 uur wederom een aantal gastsprekers en is er een forum. Voor kinderen en jongeren vinden in de middag diverse activiteiten plaats en de kans bestaat dat Sinterklaas ook nog even zijn opwachting maakt. Van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur is er kinderopvang aanwezig. Voor meer informatie: 0182-586421. zrvFMui iiTTMlMnERKAPELLE" Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 november 2009 pagina 13 Diabetes is een hot item. Zaken als de explosieve groei van het aantal mensen met diabetes, de ontwikkelingen in de insuline- pomp/sensor en onderzoeken naar behandel- en genezings methoden zijn in volle gang. Oud-Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte voor het Di abetes Fonds is een bedrag van 369,91 euro opgebracht. De or ganisatie dankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen-Moerkapelle - Bin nenkort is de Sint in het land en van deze kindervriend is bekend, dat hij graag speelgoed koopt, dat wel vóór maar niet dóór kin deren gemaakt is. Daarom vult hij zijn voorraad cadeaus graag aan met speelgoed van bijvoor beeld Lanka Lamai, van Unicef en van de Wereldwinkel. Speel goed van Lanka Lamai en Unicef is niet alleen degelijk en veilig, het daagt de peuters en kleu ters ook uit tot leren,ontdekken en sorteren. Lanka Lamai uit Sri Lanka produceert onder meer speelgoed, maar financiert het scholen, kindertehuizen en op leidingen. Het speelgoed en de spelletjes, vaak van hout, zijn handgemaakt, maar er zijn ook zachte knuffels. Bij de Unicef-afdeling kan de Sint on der andere terecht voor horlo ges, kleurpotloden, puzzels en auto's. Voor de letters kan Sint de Tony's chocoladeletters kie zen, slaafvrij geproduceerd en voorzien van het Max Havelaar keurmerk. De wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 17.00 uur. Gouda/Regio - De Diabetes Vereniging Nederland, afdeling Gouda en omstreken presen teert zaterdag 14 november, Werelddiabetesdag, een gevari eerd programma voor alle leef tijden met als thema 'Verleden, heden, toekomst'. Bergambacht - Contact Jonge Be drijven (CJB) Midden-Holland orga niseert voor maandag 23 november insamenwerking met de Rabobank een avond over kredietmanage- ment voor jonge ondernemers. Er wordt dan onder meer antwoord gegeven op de vraag "Wat is jouw risico op slechte of wanbetalers?". In het tweede deel van avond is er een mini-workshop, waarin deel nemers ervaringen en tips met el kaar kunnen uitwisselen. De avond vindt plaats in restaurant Onder de Molen aan de Molenlaan 16 en be gint om 20.00 uur. Zaal open vanaf 19.30 uur. Introducés zijn welkom; de toegang is vrij. Aanmelden kan op info@cjb.nl. Voor meer infor matie: www.cjb.nl. Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk aan de Dorpsstraat 106 wordt voor zaterdag 21 november voor de 36e keer een muziekavond voor amateurs georganiseerd door de Zeven Muzen. Op het pro gramma staan werken voor piano solo, orgel solo, en cello en er is een optreden van een blokfluit kwartet. Gezongen wordt er door Clary de Jong en door de koren Het Singend Goetje en De Zingerij. De muziekavond begint om 20.00 uur; de toegang is vrij, maar er wordt wel een vrijwillige bijdrage ter dekking van de kosten wordt op prijs gesteld. Aanmelden volgende muziekavond De eerstvolgende muziekavond staat gepland voor 24 april 2010. Aanmelden hiervoor kan, tot 24 maart, op 0180-311942 of via Ielievink@tele2.nl onder ver melding van titel, componist, uitvoerende(n) en tijdsduur (maxi maal 10 minuten). Ongeveer twee weken van te voren krijgt men het programma thuisgestuurd. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl/ activiteitenagenda. Clary de Jong, op piano begeleid door Rob de Jong (archieffoto). Zevenhuizen - De leerlingen van de Eendragt zijn druk met de op handen zijnde fusie. Om duidelijk te krijgen hoe Zevenhuizen nu pre cies uitzag en ziet ging groep 4B op bezoek bij een echte molenaar, Johan Ottevanger. Zij bekeken een film over de "Molenviergang", een werkende molen en één die mo menteel gerestaureerd wordt. An dere groepen bezochten Historisch Centrum Ons Verleden en kregen uitleg over het ontstaan van Ze venhuizen, het turf baggeren, het Zevenhuizense bos en konden met Hoezo nieuwsgierig? eigen ogen zien hoe een huiskamer er zo'n 100 jaar geleden uitzag. De kleuters vonden het geweldig om in een oud schoolbankje te zitten, net als opa en oma vroeger, en hadden veel plezier met het aap- noot-mies bord. Op het program ma staat nog een fotospeurtocht door het dorp. De leerlingen zijn er maar druk mee, hebben ze nog wel tijd om een nieuwe vlag voor de Gemeente Zuidpias te maken, of zijn ze die vergeten? Kom het donderdag 12 november bekijken vanaf 18.30 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13