J ROMANTISCHE RUÏNE MOET 'EEN PLAATJE' WORDEN VEEL ANIMO VOOR EXCURSIE AUSCHWITZ VAN VEDJ PARANORMALE AVOND MET ECHTPAAR BURG0YNE LEZERSDEBAT OVER 0ER0EG EENZAME OUDEREN SAMEN AAN TAFEL MET KERST OPBRENGST BAZAAR BIJNA 20.000 EURO f 1 www.makelaarlagendijk.nl BEGINNERSCURSUS INTERNET Complete en persoonlijke begeleiding bij de verkooo van uw wonina liiifl -gif j| I t 1 1 pi J^IFUWËRKERK Minister Plosterk geeft startsein renovatie steenovens CO^TACTOCHTEND VOOR JONGE OUDERS POLITIE BERICHTEN .- - - - moéd/Mn - toxoteun, k Hi Haan m 1 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 11 november 2009 pagina 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - "We moeten in Nederland trots zijn op onze monumenten." Daarom is de minster van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Ronald Plasterk naar Nieuwerkerk gekomen om het start sein te geven voor de renovatie van de steenovens. Het rijksmonument is hard aan een opknapbeurt toe. Hiervoor heeft de gemeente een subsi die van zowel het rijk als de stuurgroep Hollandse IJssel gekregen. Gede puteerde van Zuid-Holland Lenie Dwarshuis was eveneens van de partij om deze feestelijke start te vieren. Door Marlonneke Willemsen Alle betrokkenen waren blij dat de renovatie eindelijk van start kon gaan. Burgemeester André Bonthuis noemde de steenovens 'een molensteen om de nek van de gemeente' en ook wethouder Jan Slagt was gelukkig dat er nu ein delijk met de renovatie begonnen kon worden. "Het schijnt uniek te zijn dat je bij de eerste aanvraag in de prijzen valt, dus dan moeten de steenovens wel een uniek monu ment zijn. Ik ben blij met de komst van de minister, die het bijzondere en unieke karakter van dit monu ment nog eens onderstreept." Vuurtje stoken Plasterk had de opening niet wil len missen. "Het is een genoegen hier te mogen zijn. Ik verheug me op het feit dat ik straks een vuurtje mag gaan stoken." In zijn toespraak bleek dat de minister goed op de hoogte was van de historie van de steenovens. "Rond 1684 stond op de kaart hier al een steenplaats. In Nederland zijn nog maar een paar honderd steen ovens over en de meesten hiervan staan in Gelderland. Het is mooi dat een dergelijk monument er is, ondanks dat ze wel eens worden aangeduid als de lelijke eendjes onder de monumenten. Bijzonder Nieuwerkerk aan den IJs sel - De Vierstroomzorgring organiseert voor maandag 7 december van 14.00 tot 16.00 uur een themabijeenkomst voor ouders van baby's van 0 tot 4 maanden. Tijdens deze bijeenkomst kunnen de jonge ouders met elkaar ervaringen uitwisselen over onderwerpen als: Hoe is het om moeder en/ of vader te zijn?. Wat is er ver anderd in je leven?, Hoe heb je de zwangerschap en bevalling ervaren? of Kun je al een ritme vinden bij het verzorgen van en het omgaan met de baby. De bijeenkomst wordt bege leid door een jeugdverpleeg- kundige van het consultatie bureau. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aan melden: 0900-9300 of cursus- sen@vierstroomzorgring.nl. Verdachte van mishandeling aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft 7 november rond 01.30 uur een 17-jarige Rotter dammer aangehouden op ver denking van mishandeling van een 19-jarige Capellenaar. De twee kregen in een café onenig heid met elkaar toen de Rotter- dammertegen de ander gelopen zou zijn waardoor er bier over de laatste gevallen was. De Ca pellenaar kreeg een bierglas in zijn gezicht waarop er een vecht partij ontstond. Portiers hebben hen uit elkaar gehaald en buiten gezet. is dat hier ook nog twee turfschu ren overeind staan, waar de sto kers in zaten. Op dit moment zijn de steenovens grotendeels verval len. Zo'n romantische ruïne is ook mooi, maar je kunt er veel meer mee doen. Daarom is het goed dat ze worden gerenoveerd." Volgens Plasterk moeten we in Nederland veel trotser zijn op ons culturele erfgoed. "Nu we midden in een economische crisis zitten, moeten we veel meer aandacht gaan be steden aan duurzaamheid. Hiertoe behoort culturele duurzaamheid. We moeten zuinig zijn op onze so ciale verbanden en elkaar. Tastba re objecten moeten hierin een rol gaan spelen en Nederland moet trots zijn op haar monumenten." Als officieel startsein werd door Plasterk, Slagt en Dwarshuis een vuur in een van de ovens aange stoken. Door het natte weer, wilde dat niet echt lukken. De bezoekers waren uit voorzorg achter hekken geplaatst, maar dat bleek niet no dig. Er moest extra benzine aan te pas komen om het vuur echt op gang te krijgen. Na afloop over handigde Bonthuis de minister een beeldje van een steenkruister. Dit beeld, dat een symbool voor de Nieuwerkerkse geschiedenis is, zal binnenkort in groot formaat bij dorpshuis De Batavier geplaatst worden. Mag je vuurtje stoken, lukt het niet. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de excursie van stichting Vedj naar Auschwitz komen ook vanuit Capelle en Krimpen aan den IJssel veel aanmeldingen binnen. Om na te kunnen gaan of het zinvol is om een extra excursie naar Auschwitz te plannen in het najaar van 2010, roept Vedj belangstellenden uit beide gemeenten op zich te melden. Aange zien Vedj in beide gemeenten niet op subsidie kan rekenen moet men uitgaan van een bedrag van circa 250,- euro voor de drie dagen durende excursie. Voor de excursie voor belangstel lenden uit Nieuwerkerk, welke ge pland staat van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 mei, zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie niet wil wachten met aanmelden tot op de informatie-avond op woens dag 2 december kan zich alvast Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woens dag 25 november om 20.00 uur een paranormale avond in Con Musica, tweede gebouw op het terrein van vv Nieuwerkerk. Trevor is een En gels medium en healer die onlangs te zien was in het tv-programma van Paul de Leeuw. Corrie is Neder lands medium en healer. Tezamen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nationaal Ouderenfonds organi seert in samenwerking met het Van der Valkhotel een kerstdiner voor ouderen die de komende feestdagen relatief eenzaam drei gen te zijn. Het gratis driegangen diner is bestemd voor ouderen uit Nieuwerkerk, Zevenhuizen, Moor drecht en Capelle aan den IJssel en vindt plaats op woensdag 16 december. Ouderen die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich aanmelden op 0180-314818. Wanneer men iemand kent die voor dit diner in aanmerking komt, wordt het op prijs gesteld indien men hem en/of haar op dit kerst diner attent maakt. Wel is het van belang dat uitsluitend diegenen die anders niets met de feestdagen zouden hebben en/of niet de mid delen en de mobiliteit hebben om zelf iets te ondernemen zich aan melden voor het diner. Omdat het aantal plaatsen aan tafel beperkt 'onder voorbehoud' op de lijst la ten plaatsen. De informatieavond vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op hetterrein van vv Nieu werkerk en start om 20.00 uur. Voor meer informatie: 06-14606126, info.vedj@gmail.com of www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein zal op donderdag 19 november vanaf 20.00 uur ge debatteerd worden over het boek Oeroeg van Hella Haasse. Er wordt deze avond gediscussieerd over het verhaal Oeroeg en over de parallel- is, wordt geadviseerd niet te lang te wachten met aanmelden. De organisatie van de kerstdiners wordt mogelijk gemaakt door de inzet van veel vrijwilligers. Het ho tel sponsort een groot deel van de kosten en de Zonnebloem en de Lions verzorgen het vervoer. Gif ten van bedrijven of particulieren die de actie willen steunen kunnen voor informatie terecht op www. ouderenfonds.nl. Het Ouderenfonds steunt ouderen in Nederland die het moeilijk heb ben met concrete diensten en acti viteiten. Voorbeelden hiervan zijn, de BoodschappenPlusBus, de Com- puterPlusBus, de Ouderentelefoon (0900-6080100) en de kerstdiners. Alle diensten en activiteiten zijn gericht op het stimuleren van so ciale contacten en zelfwerkzaam heid van ouderen om zo eenzaam heid te bestrijden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Seniorweb organiseert in samenwerking met de Openbare Bibliotheek een beginnerscursus Internet. De cursus is bedoeld voor hen die geen of zeer weinig ervaring hebben met in ternet. Onder leiding van Gerard Siepkes maken de acht cursisten een kennismakingstocht over het World Wide Web en leert men meer over termen als 'zoekmachine', 'inloggen' en 'apestaartje'. Ook leert men een e-mail te verzenden en te ontvangen. De cursus vindt plaats op maandag 30 november, 7 en 14 december van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek aan het Raadhuisplein. Voor meer informatie en aanmelden: aan de balie van de bibliotheek tijdens openingsuren, via 0180-316201 of via activiteiten@bibliotheek- nieuwerkerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bazaar in kerkgebouw De Bron op don derdag 5 en vrijdag 6 werd druk bezocht ondanks de werkzaamheden aan de Ringvaartlaan. Buiten was het koud en donker, maar door de ra men en openstaande deuren straalde licht en warmte. Binnen was het gezellig, wild beschilderde kinderen renden rond, er waren spelletjes te doen, prijzen te winnen, het rad van fortuin draaide en overal snuffelden mensen tussen de boeken en de puzzels. Velen gingen naar huis met mooie aanwinsten. De opbrengst van 19.500,- euro gaat voor de helft naar Hospice IJsselt- huis; de andere helft naar de Bron. De winnende lotnummers: 677, 3401, 1257, 1048, 2559, 1072, 3727, 651 en 3357. verzorgen zij demonstraties met als thema 'helderziende waarne mingen'. De avond is bestemd voor iedereen van 14 jaar en ouder. Aanmelden, verplicht, kan via 06- 14606126 of info.vedj@gmail onder vermelding van naam en telefoon nummer. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie: www.vedj.info. len die vanuit het boek getrokken kunnen worden naar de samen leving in haar huidige vorm. Het panel bestaat uit Francie Reichard, Ben Vermeiden, Allard Lammerts van Buuren en Joke van Gelderen. De discussie wordt geleid door Cora Kuyvenhoven. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 21