RESOUND I VERSLAVING, MIJN PROBLEEM?! JONGERENDIENST MET LAATSTE REÜNIE TAVERNA peptalk pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 Waddinxveen - SGP-jongerenvereniging Contrast organiseert voor vrijdag 13 november om 19.45 uur een debatavond in zalencentrum Het Trefpunt aan de Stationsstraat 18 met als thema 'Verslaving.... ook jouw probleem?'. Alcohol en drugs zijn niet meer weg te denken uit de maatschap pij. De gevolgen van overmatig gebruik zijn verschrikkelijk en kunnen niemand ontgaan. Op deze avond komen vragen aan de orde als 'Is het zinvol om de leeftijd waaronder je geen alco hol mag kopen, op te schuiven van 16 naar 18 jaar?', 'Waarom zou je niet auto kunnen rijden als je drie biertjes of twee wijn tjes op hebt?', en 'Verslaving ook jouw probleem?'. Aan het woord komen onder meer B.J. van der Vlies, SGP-kamerlid en A.J. Moerkerke, wethouder Ca- pelle aan den IJssel, onder meer van jeugdzorg. Het debat wordt geleid door J. van Ginkel, voorzit ter SGP- kiesvereniging Waddinx veen. Voor meer informatie: contrast@ solcon.nl. Nesselande - De Kerk in Nesselande, gevestigd in De Knoop van de Bre de School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 10, organiseert voor zondag 15 november om 19.30 uur een jongerendienst waaraan RE:Sound haar medewerking zal verlenen. In deze interactieve dienst zal Hester Zoutman onderwerpen als 'Hoe beleef jij je zondag' en 'Wat mag je nou wel of niet' aan de orde stellen. Deur open om 19.15 uur. Na afloop van de dienst is er een afterparty. De toegang is vrij. Speelsters FC Utrecht geven clinic in Waddinxveen. Waddinxveen - Het Coenecoop College stimuleert haar leerlingen om veel te bewegen. Sporten is immers gezond: het zorgt ervoor dat je be weeglijk bent en 'goed in je vel zit'. Ook de gemeente Waddinxveen ziet graag dat haar jeugdige inwoners met plezier bewegen. De gemeente stelde begin dit jaar geld beschikbaar aan de school om sportprojecten te organiseren. Karei de Bruin en Willem Berkenkamp zijn sportdocent op het Coenecoop College. Zij bedachten zich geen moment en gingen met een nieuw sportproject aan de slag. Het werd een voetbalclinic, die vrijdag 6 november plaatsvond. Alleen voor meisjes dit keer. Door Karin Jongkind (Tekstueel) FC Utrecht "Daar is niet echt een speciale re den voor," aldus Karei de Bruin. "Ik kwam eigenlijk toevallig in contact met Lesley Landweer. Zij is oud-leerlinge van onze school en docent LO op een basisschool in Waddinxveen. Daarnaast is ze één van de vaste waarden in het da mesvoetbalelftal van FC Utrecht. Lesley was direct enthousiast. Ze wilde graag voor een clinic naar onze school komen om de meisjes enthousiast te maken voor haar sport. Het werd een gezellige mid dag, waar zo'n 25 meisjes aan deel namen." Lesley Landweer bracht collega-voetbalsters Monique van Veen en Anouk Hoogendijk mee. Deze laatste is international en daarnaast net als Lesley docente LO op een basisschool. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij sponsoring van een sportteam gaat het vaak om een bedrijf en commerciële belangen. Maar het kan anders. De meiden van A1 van hockeyclub de IJssel dragen truien met de slogan 'Because I'm a Girl', de ac tie van Plan Nederland, waarbij extra aandacht wordt gegeven aan meisjes in ontwikkelingslan den. Samen met hun coaches en ouders hebben ze een sponsoractie opgezet, waarbij ze in totaal al bijna duidend euro hebben ingezameld. Het idee om een goed doel te sponsoren kwam van de vader van een van de team-leden, Lisa Veerman. "Mijn vader wilde ons wel sponsoren, maar vond het niet leuk om dat via zijn bedrijf te doen. Daarom hebben we bedacht om een spon soractie voor een goed doel op te zetten. Met z'n allen hebben we eerst een doel uitgekozen, waar we graag voor wilden hockeyen en uitein delijk is dat Plan Nederland geworden. We heb ben kleding uitgezocht en daar het logo van Plan op laten drukken. We hebben contact met Plan opgenomen en via hun website kunnen mensen binnenkort onze actie steunen." Girls Volgens aanvoerder Laura de Haas kan iedereen zich vinden in de keuze voor Plan. "We wilde graag een goed doel steunen dat niet al door ie dereen gesteund wordt of heel veel op de voor grond treedt. Dus zijn we bij Plan uitgekomen. Wij zijn ook allemaal meisjes en daarom passen we heel goed bij de slogan 'Because I'm a Girl'. We vinden het leuk om meisjes in ontwikkelings landen, die geen goede toekomst hebben en het veel slechter hebben dan wij, te steunen. Plan helpt meisjes die bijvoorbeeld in de prostitutie werken en zorgt dat ze weer gewoon naar school kunnen. Ze laten zien dat niet alleen jongens, maar ook meisjes iets kunnen, want in dat soort landen tellen de meisjes vaak niet mee." De mei den dragen financieel zelf ook een steentje bij. Voor elk gescoord doelpunt, krijgen ze van alle ouders 50 cent en voor elke gewonnen wedstrijd dragen de teamleden en hun coaches elk één euro bij. Het team is in het vorige seizoen met de actie begonnen. Toen hebben ze 340 euro bij elkaar gespeeld. In dit seizoen, dat net begonnen is, staat de teller op 630 euro. Naast deze sponsoractie hebben ze meegedaan aan andere acties voor Plan, zoals de Leontine's Ladies Ride. Volgens Lisa is het team door de actie extra gemotiveerd om doelpunten te maken. "We doen wel extra ons best om, als we al voor staan, toch nog zo veel mogelijk doelpunten te scoren. In de voorcompetitie hebben we wel eens met 14-0 gewonnen. Vorig jaar werd het door de trainers af en toe als extra motivatie gebruikt. Ze zouden dan bijvoorbeeld de inzet verdubbelen als we een bepaalde wedstrijd zouden winnen. Maar over het algemeen proberen we altijd wel zo goed mogelijk te spelen. Nu worden we er ook echt voor beloond." fotobijschrift Nieuwerkerk aan den IJssel - Het klapstuk van de feest maand november is voor Ta- verna ongetwijfeld de aller- aller-allerlaatste reünie, welke zal plaatsvinden op zaterdag 21 november in het pand aan de 's-Gravenweg. Met teams achter de bar van vroeger en nu én met dj's van toen en nu. De avond begint in het heden en naarmate de uren verstrijken gaat men te rug in de tijd, waarbij er diver se verrassingen zullen zijn, zo als de onthulling van de naam van het nieuwe pand. Het programma start om 21.00 uur; de toegang is vrij al is een donatie voor het nieuwe pand uiteraard welkom. Aandacht voor sport De Bruin en Berkenkamp zijn enthousiast over de clinic. "Het Coenecoop College investeert dit jaar veel in sport. Over de hele breedte van de school kennen we de sportklassen en we laten alle leerlingen graag kennismaken met veel verschillende sporten. In het eerste leerjaar werken we nu toe naar een voetbalsportdag. Deze clinic past dus uitstekend in ons programma. De aanmelding stond open voor meisjes van klas 1 tot en met 6 en wij zijn tevreden over het enthousiasme van de meiden. Het is toch een activiteit die ze - na schooltijd - doen. Dan ben je een beetje afhankelijk van de interesse en het doorzettingsvermogen van de kinderen. De meiden van het Coenecoop College hebben laten zien dat het met hun enthousias me wel goed zit." Den Haag - Op de jaarlijkse Wa terschapsdag, voige week woens dag, werd de 17-jarige Laura Pie- rik officieel aan het grote publiek voorgesteld als zijnde de eerste jeugddijkgraaf van Nederland. Deze vwo-scholiere gaat aan het werk voor het Hoogheemraad schap van Delfland en zal als lan delijk ambassadeur van de Unie van Waterschappen optreden. Haar doel is het enthousiasmeren van jongeren voor het waterbe heer in Nederland. Laura Pierik is gekozen uit tien tallen kandidaten tussen de 12 en 18 jaar die bij het Hoogheem raadschap van Delfland hebben gesolliciteerd op de functie. Lau ra adviseert Delfland het komen de jaar bij de uitvoering van het educatiebeleid en ondersteunt dijkgraaf Van Haersma Buma bij zijn ceremoniële taken op het ge bied van jeugd en water. "Ik vind het super dat ik dit mag doen", Laura Pierik. (Foto van: Henri Cormont.) aldus Laura zelf. "De waterschap pen doen belangrijk werk, zoals zorgen voor schoon water en ons beschermen tegen de stijgende zeespiegel. En dat met de mo dernste technieken. Dat laat ik graag zien aan andere kinderen en jongeren." Reeuwijk - In Loose End, Buiten omweg 5, wordt voor zaterdag 14 november van 22.00 tot 04.00 uur een Hardcore-party voor jongeren vanaf 16 jaar georga niseerd en voor zaterdag 21 no vember een Pop/rock avond met medewerking van coverbands Prefab en BB Bob. Voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar wordt voor vrijdag 20 no vember van 20.00 tot 23.30 uur een tienerdisco met als thema "The White Party" georgani seerd. De toegang tot alle feesten is vrij. Voor meer informatie: 06- 12839280 of www.loose-end.eu.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 36