ff et Hart van Holland Scholicrcnpancl mmöm mammam Coêtjecoop College trendsetter met extra rekenonderwijs /MMB0 THE FINAL I TAVERNA Toos dansers spetteren tijdens waterballet KELLif WINT FOTOSPEURTOCHT SANGRIA-AVON O VOOR OUD-MEDEWERKERS» TAVERNA PEPTALK TURNEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 juni 2009 Stelling: De regering is niet tevreden met de rekencapaciteiten van Nederlandse scholieren. Daarom zullen alle middelbare scholie ren vanaf het schooljaar 2013-2014 een verplichte rekentoets tijdens hun eindexamen moeten doen. Vind je dat je zelf goed genoeg kunt rekenen of vind je het juist een goed idee dat er extra aandacht aan rekenen wordt besteed? Door Marlonneke Willemsen Priscilla van Gelderen (14 jaar) uit Nieuwerkerk: "Ik heb soms best moeite met rekenen. Daarom vind ik het wel I een goed idee dat er les- sen komen voor mensen die er moeite mee hebben of die beter in rekenen willen worden, omdat ze dat later in hun studie nodig hebben. Jongeren worden volgens mij steeds luier en gebruiken al heel snel de rekenmachine. Daarom is het beter als er af en toe zonder rekenmachine lesgegeven wordt, zodat je oefent om het uit je hoofd of met een kladblaadje te doen." Bob van der Wende (17 jaar) uit Zevenhuizen: "Zelf ben ik niet echt een reken wonder en ook niet echt een fan van wiskunde. Ik vind het wel goed dat ze op scholen extra rekenlessen geven, want ik merk zelf dat ik heel snel mijn rekenmachine pak. Ik denk ook dat daar een deel van het probleem ligt, zeker als ze deze nu ook al op de basisschool gaan gebruiken. Ik vind ook dat daar meer aan dacht voor rekenen moet komen. De basis wordt denk ik vooral op de basisschool gelegd." Cheslie Rupke (15 jaar) uit Wad- dinxveen: "Ik vind het wel goed dat er extra aandacht aan wordt besteed. Ik zit op het Coenecoop College en vorig jaar hadden wij al extra rekenlessen, omdat we onder het niveau zitten. We moesten een CITO toets ma ken en uit die resultaten bleek, dat de meeste uit onze klas onder het rekenniveau van groep 6 za ten. Dit jaar hebben we weer een boekje, waarin we extra rekenop drachten moeten maken. Ik vind het niet heel vervelend, maar ook niet echt leuk." Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met de nadere verhui zing naar een nieuw pand, vond in Taverna de afgelopen tijd een fotospeurtocht plaats. De vele 'raad-het-plaatje' foto's bezorgden de deelnemers me nigmaal een hoop denkwerk, bij het herkennen van de betrokken personen. In de nek-aan-nek race was het uiteindelijk Kelly de Kleijn die de meeste punten bij elkaar wist te sprokkelen. De bijbehorende prijs was een krijttekening van Taver na, gemaakt door Annet Kwast. Om iedereen de mogelijkheid te geven om van dit kunstwerk te genieten heeft Kelly de tekening gedoneerd aan Stichting Jeugd werk Zuidpias. Het kunstwerk zal een ereplaats- je krijgen in het nieuwe pand. Onderschrift: Kelly de Kleijn won de fotospeurtocht in Taverna. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Bruincafé van Taverna wordt voor vrijdag 20 november een speciale avond georganiseerd. Het 'oude team', bestaande uit Joost, Kees en Marijn staat deze avond achter toegang is vrij. de bar en alle oud-medewerkers van Taverna zijn deze welkom om afscheid te nemen van Taverna en te genieten van een glaasje San gria. Deur open om 20.30 uur; de Nieuwerkerk aan den IJssel - In Taverna aan de 's-Gravenweg zal op vrijdag 13 november 'As sepoes' van toneelvereniging Het Stek in première gaan. Een moderne versie van het wel bekende sprookje, welke met veel humor gebracht zal wor den. Het Stek was eerder al te bewonderen op onder meer het Hitland festival. De voor stelling begint om 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaren '90 keren terug in Taverna. Op zaterdag 14 november zorgen dj's Basz, Rextar, Cy- kiq en D-Jim er voor dat 'Ta- verna's ground will shake one last time!'. Het feest duurt van 20.00 tot 02.00 uur. De toegang is vrij. pagina 37 Klas 25C heeft extra rekenles. "Niet leuk, wel nuttig.' Waddinxveen - Staatsecretarissen Marja van Bijsterveld en Sharon Dijks- ^a zijn niet tevreden met de rekencapaciteiten van Nederlandse scho rren. Daarom moeten alle middelbare scholieren vanaf het schooljaar 2013-2014 een verplichte rekentoets afleggen tijdens hun eindexamen. ®'j bet Coenecoop College wordt dit probleem al langer onderkend. On- der leiding van docent natuurkunde Frans Droog worden er sinds vorig laar aparte rekenlessen gegeven. ffgor Marlonneke Willemsen leerlingen van de eerste, twee- °e en derde klassen krijgen een Jantal rekenlessen per jaar, waarin f®, uit het hoofd of met een klad blaadje, een groot aantal sommen m°eten maken. Aan het begin en e,nd wordt een toets gehouden, waardoor de leerlingen kunnen zien hoe ver ze zijn en of ze voor uitgang geboekt hebben. Droog: "Bij natuurkunde zie ik al duide lijk resultaat." Het is volgens hem vooral toeval dat nu in de rest van Nederland zoveel aandacht voor het rekenonderwijs is. "Vooral bij vakken zoals na tuurkunde en economie merkten we dat de leerlingen banale reken- dingen niet kunnen. Dit heeft ook effect op de rest van het vak. Als je niet goed kunt reke nen, snap je vaak ook de formules niet. Daarom zijn we vorig jaar begon nen met extra rekenlessen. Het is interessant om te zien, dat het pro bleem nu ook in de rest van Neder land onderkend wordt en dat het nu een verplicht onderdeel De sterrenbeelden van TOOS. (Foto van: Antoinette Mooy.) Den Haag/Waddinxveen - Ruim 1000 amateurdansers uit de re gio Zuid-Holland legden zaterdag 1 november in het kader van het Holland Dance Festival al dan send, in de regen, een route van anderhalve kilometer af door het centrum van Den Haag. Met als thema 'toekomst' stonden originele, creatieve en fantasie rijke 'voortbewegende choreo grafieën' borg voor een enorme dansdiversiteit en zij waren een lust voor het oog van het publiek. Voor Jazzdans- en Turnvereniging TOOS dansten de sterrenbeelden vissen, stier, tweelingen, leeuw, weegschaal en boogschutter het publiek tegemoet en voorspelden een toekomst voor streetdance, moderne dans of jazzdans. De choreografie was in handen van Margreet Zuidam-Galavazi, Lotte van Starrenburg en Nathalie Bos. Tot en met 15 november vinden er in Den Haag diverse dansevene- menten plaats. Voor meer informatie: www.hol- landdancefestival.com en www. tooswaddinxveen.nl. van het examen wordt." Een van de klassen die op dit mo ment extra lessen krijgt, is klas 25C. Martine Onderwater, Jolina van der Elshout, Michelle Uittenbroek en Jamie-Lee Schuurman zitten in deze klassen. Zij vinden de lessen niet leuk, maar wel nuttig. Mi chelle: "Je pakt heel snel je reken machine, dus vind ik het goed dat we ook eens uit ons hoofd moeten rekenen. Dan blijf je dat tenminste ook oefenen." Martine is het hier mee eens. "Door de rekenmachine word je sloom. Doordat we bij de toetsen getest worden op snelheid en het goed oplossen van de som men, wordt dat beter. Je ziet op het eind datje duidelijk vooruit ge gaan bent. Bij andere vakken, zo als natuurkunde, heb je er ook wel voordeel van." Jamie-Lee denkt dat de leerlingen in de toekomst toch nog steeds hun rekenmachine zullen gebruiken. "Bij toetsen zal ik hem nog steeds gebruiken, ook al kan ik alles uit mijn hoofd uitreke nen. Je wilt toch zeker weten dat je het goed hebt. Zeker bij moeilijke sommen." De meiden kennen geen vrienden op andere scholen, die ook de re kenlessen hebben. Ze vinden het een voordeel dat hun school het wel heeft. "Het is soms best verve lend, maar het is wel goed. Door het herhalen leer je echt beter re kenen." Utrecht - Het Foute Feest brengt je op zaterdag 28 no vember alles wat maar fout, fouter, foutst is! Meisjes met roze cowboy hoeden en iets te veel oog schaduw dansen met jongens gehuld in iets te ver open staande Hawaï-blouses. Is Dries Roelvink jouw held, mis je geen aflevering van GTST en ken je alle liedjes van ABBA uit je hoofd? Niets om je voor te schamen tijdens het Foute Feest, waar je zoete witte wijn drinkt met een riet je en je los gaat op alle foute hits van George Baker, Britney Spears of Captain Jack. Trek je foutste danceoutfit uit de verkleedkist, bel je foutste vrienden op en kom naar Club Monza aan de Potterstraat 16. Open van 23.00 tot 05.00 uur. Tickets via www.hetfoute- feest.com, www.unomodo.nl, of www.primera.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 37