A ^Gemeenteraadsverkiezingen |l Girlpower bij de PvdA 1 Minister van Middelkoop terug naar de kern in zuidpias 1 Rita Verdonk op pad in Zuidpias woensdag 18 november 2009 luidplas - De PvdA is trots op hun jonge vrouwelijke lijsttrekker Karin Slooters. Om haar te ondersteunen tijdens verkiezingstijd brachten minister Jacqueline Cramer en voorzitter van de eerste kamer Mariëtte Hamer zaterdag 7 november een bezoek aan luidplas. In zowel Nieuwerkerk, als Moordrecht en Zevenhuizen deelden ze, samen met een groot aantal partijgenoten folders en de beroemde PvdA-rozen uit. Door Marlonneke Willemsen Voor Cramer was het een weer zien met een bekend gebied. "Ik kom hier zeer regelmatig. Het is een van de gebieden in Nederland met veel ontwik kelingen op het gebied van milieu, economische ontwikke ling en duurzaam bouwen." Bij deze bezoeken was het vooral Karin Slooters, die de minister voorzag van informatie en niet andersom. "Natuurlijk heb ik veel specifieke kennis over het ruimtelijk- en milieubeleid, maar toen ik hier kwam, heb ik aan Karin gevraagd wat hier nu echt allemaal leeft. Op deze manier versterken we elkaar. Ze weet ook alles van de plannen voor dit gebied. Dat hoef ik haar echt niet meer te vertellen." Volgens Hamer is de partij blij met de keuze voor Slooters als lijsttrekker. "We zijn heel trots op haar, omdat ze een vrouw is, omdat ze de jongste lijst trekker is en omdat ze toch al lang meeloopt. Terwijl we hier folders aan het uitdelen waren, merkten we dat echt iedereen haar kent en dat is een groot compliment. Het is voor ons heel belangrijk om te laten zien hoe breed de partij is. Vandaag zijn ook bijvoorbeeld een groot aantal leden van de JS, de Jonge Socialisten, aanwezig om ons te helpen." De partij is volgens Hamer op dit moment populair onder jongeren. "Het komt niet zo veel in het nieuws, maar er zijn veel jongeren die lid van de partij worden. De ouderen zijn nog een beetje boos en blijven weg, maar de jongeren weten onze partij echtte vinden." Ook Cramer vindt het belangrijk dat er jongeren in de politiek actief zijn. "Ouderen hebben andere opvattingen dan jongeren. Het is belangrijk datje hier een mix PvdA trots op jonge lijsttrekker. "Veel jongeren weten de PvdA te vinden. van maakt. Als oudere politicus leer je van de jongeren weer dat je je soms toch anders moet op stellen dan dertig jaar geleden. De maatschappij verandert nu eenmaal. We zitten nu in een crisistijd en het zijn de jonge ren die straks extra aan de slag moeten. Zij zijn dus belangrijk voor Nederland." luidplas - Ook de Christenunie krijgt steun van een hoogwaar digheidsbekleder uit Den Haag. Maandag 9 november kwam minister van Defensie Eimert van Middelkoop de Zuidpias Christenunie leden vlak voor de verkiezingen een oppepper ge ven Ook Van Middelkoop kon vanuit het verre Uruzgan te rugkeren naar zijn eigen kern, Serkel en Rodenrijs, ook al drukt de Nederlandse bijdrage aan ISAF een zware stempel op zijn huidige bezigheden. door Niels Raas Een enthousiaste lijsttrekker Marnix de Romph legde nog maar eens uit waar de Chris tenunie voor staat. De Romph krijgt soms het verwijt dat zijn partij laveert tussen het CDA en de SGP. "Dit klopt ook wel, we hebben stuurmanskunst. We zijn een pro-life partij, maar ook sociaal en heel milieube wust." De Romph gaf aan dat de Christenunie een gezamen lijke fractie zal vormen met de SGP in Zuidpias, maar bena drukte dat zijn partij toch ook vooral een brug wil vormen tussen het CDA en de SGP. Verder gaf de Romph aan te staan voor een sociaal en solide beleid waarbij de positie van naasten centraal staat. "Het lijkt soms of iedere partij zijn eigen fabeltjeskrant maakt. In de echte fabeltjeskrant zitten Ed en Willem, maar die lijken wel uit Oss te komen. Bor de Geldwolf is de WD. Sport mag meer kosten, maar er mag 9een sociale woningbouw komen. Stoffel de Schildpad voelde zich appelig. Dan denk met twee jaar noemde van Middelkoop een verantwoord politiek besluit, waarbij alles is afgewogen. Een betrokkenheid die ook past binnen de traditie van de Christenunie om orde en een notie van internationale gerechtigheid te brengen in de vele staten, volken en naties. Afghanistan is uitverkoren. "Elk Afrikaans land met een ver gelijkbare armoedeschaal kan alleen maar verlangen naar hoe snel Afghanistan vooruit gaat." Kandidaat Jan-Willem Schuur man stelde de vraag: "Waar heeft u in de gemeente Berkel en Rodenrijs tijdens de eerste jaren na de fusie het meeste last van gehad?" Van Middel koop lachte: "Ik zal eerlijk zijn. Ik heb mij vrouw gevraagd om de gemeentepolitiek te volgen, maar ik betwijfel of ze dat doet. Ik weet inmiddels beter hoe het in Uruzgan staat dan in Berkel en Roderijs." Een mevrouw stelde de vraag hoe de partij Wilders voor kan zijn met de roep om repressief gedrag. Van Middelkoop: "Nederland is al een behoorlijk repressief land geworden, maar wat we ook doen, voor de PW is het nooit genoeg." ik aan het CDA." Dat de minister aanwezig was, was geen fabeltje. Ook de gemeente waar hij woont, Berkel en Rodenrijs, heeft een fusie doorstaan en is nu onderdeel van de gemeente Lansingerland. De Christenunie is volgens van Middelkoop een partij die gewapend is tegen populisme. Inmiddels heeft de partij meer gedeputeerden in de provincies dan de WD. "Wij zijn de laatste partij die zich mogen bewijzen in Den Haag. Wij hebben niet de fouten gemaakt die bij de kleinere partijen horen." Volgens van Middelkoop heeft de Chris tenunie in de huidige econo mische crisis de problemen zorgvuldig aangepakt, "leder volgend kabinet krijgt te maken met dezelfde problematiek. Wij zeggen: alles is bespreekbaar. Dit moet ik de SP en WD nog horen zeggen." De verlenging van de Ne derlandse deelname aan de vredesmissie ISAF in Uruzgan Zuidpias - Met nog anderhalve week te gaan, is de verkie- zingstrijd is volle hevigheid losgebarsten. De kernen van de nieuwe gemeente Zuidpias werden het afgelopen weekend volop bezocht door zowel loka le als landelijke politici. Ook Rita Verdonk kwam haar plaatselijke team ondersteunen. Samen met een grote groep TON-vrijwilli- gers uit het hele land werden de verschillende kernen bezocht om met de bewoners te praten en om verkiezingsfolders uit te delen. Door Marlonneke Willemsen Vooral het bezoek aan een aantal tuinders aan de Knibbel- weg maakte indruk op Verdonk en lijsttrekker Ferry van Wijnen. Volgens van Wijnen gaan de lo kale ondernemers echt gebukt onder de veranderingen voor de Zuidpias. "Deze tuinders hebben te maken met de wet voorkeursrecht en daar heb ben ze zwaar last van. Hierdoor kunnen ze niet meer op een normale manier hun bedrijfs voering doorzetten. Dit vinden wij erg, want ondernemers zijn toch de motoren van de eco nomie." Volgens Verdonk ligt hier duidelijk een taak voor de overheid. "Het is de gemeente die zelf bepaalt of ze de WVG op een bepaald gebied leggen. Als overheid moet je je niet al leen richten op goed nieuws. Je moet ook slecht nieuws durven brengen naar de burgers. Als de mensen en bedrijven niet op de huidige locatie kunnen blijven, moeten ze daar duide lijkheid over krijgen en zal er een goede oplossing voor hen gezocht moeten worden." Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 november 2009 pagina 41

Hart van Holland | 2009 | | pagina 41