^Gemeenteraadsverkiezingen i Zorg en welzijn I VVD bus rechtsaf langs landschapslittekens 1 SP Zuidplas opent verkiezingstelefoon woensdag 18 november 2009 Vervolg van pagina 28-29 Beter Moordrecht Gemeentelijke hulp aan men sen die dat echt nodig hebben is belangrijk. Te denken valt aan armoede en alcoholgebruik. Gestreefd wordt naar een pak ket van voorzieningen dat past bij de omvang en de aard van elk dorp. Nieuwerkerk is groter dan de andere kernen en heeft dus voorzieningen die elders ontbreken. Leden en vrijwil ligers houden zelf hun vereni ging draaiende. Als dit niet lukt moet de gemeente een steuntje in de rug geven. CDA Het maatschappelijk mid denveld dient waar nodig te worden ondersteund. De tot standkoming van levensloop- bestendige woningen en van zorgcentra waar zorg en verple ging op maat kunnen worden gegeven wordt gewenst. Er dient ruimte te worden ge maakt voor nieuwe sporten. Christenunie Er wordt geen subsidie gegeven aan zaken die in strijd zijn met bijbelse normen en waarden. Het spoedig opzetten van een centrum voor jeugd en gezin wordt gestimuleerd evenals de samenwerking tussen sport clubs van verschillende sporten om zo de faciliteiten beter te benutten. D66 Subsidies worden uniform vormgegeven voor de gehele gemeente. Bovendien zijn deze erop gericht de doelgroepen van verschillende culturele en levensbeschouwelijke stromin gen te verbinden. Effectieve opvoedingsondersteuning moet een belangrijke voorziening zijn. Gemeentebelangen Gelet op de kwaliteit en de af stand naar de huidige voorzie ningen, wordt gestreefd naar een huisartsenpost (HAP). De diversiteit aan sportvoorzienin- gen en sportverenigingen moet blijven bestaan. In iedere kern dient een voorziening te zijn waar boeken, muziek en films geleend kunnen worden. Nieuwe Gemeente Politiek Het aantal leden van een ver eniging behoort van invloed te zijn op de hoogte van de sub sidie. In samenwerking met de verenigingen kan de gemeente het aanbod van sportvoorzie- ningen voor specifieke groe pen, zoals bijvoorbeeld senio ren, bevorderen. PvdA De inkomensgrens om een beroep te kunnen doen op de bijzondere bijstand wordt ge handhaafd op 120 procent van de bijstandsnorm. Sportparken en voorzieningen moeten in tensiever worden gebruikt. Dat kan door het verder invullen van de maatschappelijke taken van de sportverenigingen. SGP Het geven van subsidie voor activiteiten die indruisen tegen bijbelse normen en waarden, waaronder subsidiëring van zondagsport, wordt afgewe zen. Gezond bewegen, ook door mensen met een beper king, wordt gestimuleerd. SP Er moeten kleinschalige, buurtverpleeg- en verzor gingshuizen, senioren- en aanpasbarewoningen worden gebouwd. De polikliniek in Nieuwerkerk dient te worden uitgebreid. Iedere dorpskern moet een zaal krijgen voor repetities, voorstellingen, kunst en cultuurlessen. Mensen in de Zuidpias - Als het aan de WD ligt moet de verrommeling in de Zuidpias aangepakt worden. Zo vlak voor de verkiezingen hamert de WD maar al te graag op het belang van het herontwlkkelen van de 'litte kens in het landschap.De Zuid- plas WD'ers gingen maandag 9 november langs een aantal van deze plekken en kregen versterking van statenlid Floor Vermeulen en Tweede Kamer lid Brigitte van der Burg. In een grote tourbus trok het gezel schap door Zuidpias. En ja, de bus sloeg vrijwel alleen maar rechtsaf. door Niels Raas Lijsttrekker en Nieuwerkerkse wethouder Tamara Venrooy begon enthousiast aan de tour. "De WD heeft zijn huiswerk gedaan. We hebben voor op andere partijen dat wij keuzes bebben gemaakt." Venrooy gaf aan dat de WD plekken wil aanpakken die grootschalige ontwikkeling in de weg staan. "Er is al veel werk verricht, maar we moeten kijken of het huidige instrumentarium toereikend is. Met name met de Groene Waterparel zijn we al wat verder. Dit laat zien wat we met lokale instrumenten voor elkaar kunnen krijgen. Ginus Aalderink zorgde voor de uitleg bij de littekens. Eerste punt was de Eendragtspolder. Aalderink gaf hier de beperkin gen van de ruimte voor ruimte Zuidplaspolitid omringen statenlid Floor Vermeulen en kamerlid Van der Burg. regeling aan. "Het glas moet hier weg. De opbrengst van de beperkte woningbouw die men hier wil realiseren is niet genoeg om bedrijvigheid te realiseren Er komt nu een com plete woonwijk op vijf kilome ter van het dorp. We moeten verrommeling niet vervangen door verrommeling." De tocht voer ook langs Nesselande. Wethouder Mies te Meij uit Zevenhuizen-Moerkapelle gaf aan dat het truckcentrum bij de afrit Zevenhuizen nu volledig verkeerd ligt en verplaatst moet worden. "Het is een prachtig centrum, maar de op- en afrit gaat nu weg. Bovendien moet straks de Veilingweg langs het complex lopen." Eenmaal in Moerkapelle ging de bus over de Herenweg naar Moerka- peile-Noord. Ook hier moet glastuinbouw plaatsmaken voor woningbouw. Aalderink: "Het is hier minder een probleem, omdat de te bouwen wonin gen hier tegen de dorpskern aanliggen." Aalderink raakte een stukje verderop helemaal enthousiast. "Kijk dit is nu het echte polderlandschap." Ook Jacco Vroegop kan zich de woningen in Noord wel voor stellen. "Veel mensen willen nieuwe woningen. De komst van nieuwe bewoners maakt het dorp levendiger." De tocht vervolgde richting Moordrecht en richting Nieu werkerk langs autohandel van Vliet. Dit bedrijf zal moeten ver dwijnen net als de aanwezige glastuinbouw. De rit eindige bij het voormalige tenniscentrum 's Gravenhout. Het complex ligt er nu verlaten bij. Henk van der Torn gaf aan dat er binnen de politiek de bereidheid bestaat om de huidige bestemming van het complex te wijzigen zodat er woningbouw gerealiseerd kan worden. Daarna was het tijd voor evaluatie. Vermeu- Zuidpias - De SP in de Zuidpias heeft een verkiezingstelefoon geopend om zo vragen van inwoners in de Zuidpias over het programma of andere standpunten te kunnen beant woorden. De SP biedt, naast alle gegevens online, ook de mogelijkheid directe vragen te stellen. De lijn is tussen 19.00 bijstand moeten gratis lid kun nen worden van een sportver eniging. Trots Op Nederland Senioren worden te vaak weggestopt in grootschalige verpleeg- en verzorgingscom plexen. Zij moeten niet ergens achteraf wonen, maar in de wijken en woonkernen. Senio ren worden gestimuleerd zich in te zetten voor de samenle ving. VVD Het Polderbad moet vervangen worden. Het buitenzwembad de Koornmolen moet worden heropend. Er moet een zo breed mogelijk scala aan spor ten in de gemeente worden gecreëerd. Mensen moeten dichtbij huis geholpen worden. De vestiging van poliklinieken en van huisartsencentra met extra mogelijkheden wordt bevorderd. len gaf aan dat de provincie verspreid in versnipperd glas wil opruimen, mits die tuinders ergens anders naar toe kunnen binnen of buiten de Zuidpias. Littekens kunnen volgens Ver meulen alleen maar beter wor den: "Men kijkt bij de provincie vaak van bovenaf tweedimen sionaal op een kaart. Men kijkt wat er staat en wat er voor in de plaats moet komen, maar men moet ook kijken hoe een locatie er uit ziet en hoe het verbeterd kan worden." Van der Burg riep de lokale WD'ers vooral op om creatief te werk te gaan met woningbouw. "Ik zal eerlijk zijn. Er wordt door dit kabinet heel veel bezuinigd. Ik verwacht niet dat er nog veel te halen valt uit subsidies voor woningen." Niet linksaf betekent dus nog niet dat de weg niet dood zal lopen. en 21.00 uur elke avond ge opend. Buiten deze tijden kan men een bericht achterlaten en wordt men teruggebeld. De SP verkiezingstelefoon is bereikbaar op: 06-49863396. "Met deze dienst willen we inwoners van Zuidpias een mo gelijkheid bieden om prangende vragen te kunnen stellen. Het kan gebeuren dat men twijfelt over een standpunt en hierover meer informatie wil. Ook kan de lijn gebruikt worden als er vra gen zijn over het verkiezingspro gramma of over een onderwerp dat juist niet in het programma staat", legt lijsttrekker Evert Knoester uit. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 november 2009 pagina 49

Hart van Holland | 2009 | | pagina 49