Zevenhuizen-MoeitaMjilg Gemeente Kijk ook eens op: www.stenmenvoorznidplas.nl RAAD EN COMMISSIES AGENDA VERGADERING PROGRAMMARAAD ABCNZ GOED RI00LGEBRUIK RUIMTELIJKE ORDENING WEEKENDAFSLUITING A12 VAN KNOOPPUNT GOUWE TOT ZOETFRMFFK FEMlVIlhriHN VEERTIGJARIG BESTAAN KErjZERSCHOOL KAPPEN BOOM OPKNAPBEURT BOMEN IN ZEVENHUIZEN-MOERKAPEI-I-E BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Help mee ons water schoon te houden Aanvragen bouwvergunning: Bouwvergunningen: Sloopvergunning: Verleende Ixruwvergurrningen met ontheffing: Ontheffing bestemmingsplan Vergunning pagina 4 P°StbuS 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuben-moerkapelle.nl XiAi!' i/l N. MOERKAPELLf WEEK Veel mensen spoelen wel eens frituurvet door de wc, gooien een doelcje in het toilet, of spoelen hun verfkwasten uit in de gootsteen. Zonder daarbij na te denken. Gelukkig zorgt de gemeente voor de afvoer van het afvalwater. Het water uit de gootsteen en het toilet stroomt door het riool weg en thuis is iedereen er van af. Toch is het verstandig eens stil te staan bij wat u doet. Schoonmaakdoekjes en frituurvet U bent niet de enige die wel eens een doekje door de toilet spoelt. In de grote rioolpijpen komen die doekjes samen en hopen zich op tot grote kluwen. Of het doekje komt bij een pomp terecht. Omdat een pomp geen doelg'es kan verwerken, kan deze vastlopen. Frituurvet stolt waimeer het afkoelt. In uw eigen riool of in het openbare riool ontstaan grote klonten gestold vet, dat er net zo uitziet als stalag- mieten en stalagtieten in druipsteengrotten. Uiteindelijk kan het afvalwater niet meer door het riool stromen en blijft het staan in uw wc-pot of gootsteen. Medicijnen, verf en teipentine Andere stoffen, zoals medicijnen, verf en terpentine zorgen niet voor verstoppingen in het riool, maar vervuilen wel het op pervlaktewater (vijvers, sloten, meren en rivieren). Het afvalwater komt via het riool in de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Hier zorgt het waterschap dat het afvalwater wordt gezuiverd, voordat het naar het oppervlakte water stroomt. De zuivering haalt veel stoffen uit het water, zoals zand en kleine deeltjes, opgeloste stoffen en natuurlijk alle fecaliën. Niet alle stoffen kunnen worden verwijderd; zo blijft een deel van de medicijnen achter in het water en kan dan in rivieren en sloten terecht komen. Zo komen in het ergste geval resten van verontreinigende stoffen via vissen en vogels in de voedselketen terecht. Gevolgen verkeerd rioolgebruik Om de verstoppingen te verhelpen en de zuivering te verbeteren, is geld nodig. Veel geld. Gemeenten en waterschappen vragen dit aan de burgers. Alleen met de bijdrage via de rioolheffing en de verontreinigingsheffing kunnen gemeenten en waterschappen zorgen voor een goede afvoer van uw afvalwater en het schoon houden van de rivieren, meren en sloten. Als uw eigen riool is verstopt kost het u zelf veel geld om een ontstoppingsbedrijf de problemen op te laten lossen. U heeft dus invloed op de kosten die u betaalt voor het afvoeren en zuiveren van uw afvalwater. Door goed te letten op wat wel en wat niet in het riool thuis hoort. Wat wel en wat niet in het riool kan, en wat u wel met uw afval doet leest u hieronder en op www.nederlandleeftmetwater.nl. Ook kunt u de speciale informatiefolder ophalen in het gemeentehuis. Help ook mee ons water schoon te houden. Wat mag niet in het riool? Medicijnen. Oude medicijnen kunt u inleve ren bij de apotheek of als chemisch afval. Verf en terpentine. Kwasten kunt u Help ook mee ons water schoon te houden Troep in b« riool is tchadelijkfr dan je deukt. Wat je met je afval doet. watje wel en nietten doorspoelen, leeajeopnederiandletftmetwaie.nl In verband met de reconstructie van de A12 wordt de A12 in de richting van Den Haag, van knooppunt Gouwe tot afrit Zoetermeer, tijdelijk voor al het verkeer afgesloten. De afsluiting vindt plaats van vrijdag 20 november 2009 22:00 uur tot maandag 23 november 2009 05:00 uur. De tussenliggende opritten Waddinxveen, Zevenhuizen en Bleiswijk worden al om 21:30 uur afgesloten. Omleidingen Het verkeer vanuit Utrecht richting Zoetermeer wordt omgeleid via de NU en de N209 met omleidingsletter A - Het verkeer vanuit Utrecht richting Den Haag wordt omgeleid via de A20 en de A13 met omleidingsletter D - Het verkeer vanuit Utrecht richting Waddinxveen/Moerkapelle wordt omgeleid via afrit Gouda met omleidingsletter W - Het verkeer vanuit Waddinxveen richting Den Haag wordt omgeleid via de A20 oprit Moordrecht met omleidingsletter D Op vrijdag 6 november 2009 werd het veertigjarig bestaan van de Burge meester I.J.P. Keijzerschool in Moerkapelle gevierd. Burgemeester Fijen en wethouder Te Meij-de Laat waren ook aanwezig bij de viering van het jubileum. Burgemeester Fijen gaf samen met oud-buigemeester de heer I.J.P. Keijzer om het startsein van de ballonnenwedstrijd. Wethou der Te Meij-de Laat (portefeuillehouder onderwijs) heeft namens de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een zitbank voor de speelplaats aangeboden. Zij overhandigde voor de start van de ballonnenwedstrijd een herinneringsplaatje voor deze bank aan de school. Commissie I 30 november Commissie n 1 december Raad 15 december De openbare vergaderingen vinden plaats in het ge meentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt. Het verkeer vanuit Zevenhuizen/Moerkapelle richting Den Haag wordt omgeleid via de A20 oprit Nieuwerkerk met omleidingsletter Het verkeer vanuit Bleiswijk/Benthuizen richting Den Haag wordt omgeleid via de Zoetermeerselaan en oprit Zoetermeer met omlei dingsletter D De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is van plan de boom te kappen voor de woning van Boslaan 31 in Zevenhuizen. De boom wordt vervangen. Heeft u hier vragen over? Neem dan contact op met Dick Langejans van de afdeling Openbare Werken, tel 06- 51430335 (op werkdagen van 7.30 tot 16.00 uur). Vanaf deze week worden alle bomen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle geïnspecteerd en opgeknapt. Dit houdt onder andere in dat bomen gesnoeid gaan worden, dat oud hout verwijderd wordt en dat sommige bomen gekapt moeten worden. De opknapbeurt van de bomen neemt minimaal zes weken in beslag. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. D. Langejans van de afdeling Openbare Werken, tel 06-51430335 (op werkdagen van 7.30 tot 16.00 uur). De Programmaraad ABCNZ (Alblasserdam, Bergschenhoek (gemeente Lansingerland), Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle) vergadert op woensdag 18 november 2009. De vergadering vindt plaats om 20.00 uur in het gemeentehuis van Capelle a/d IJssel, Rivierweg 111. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Vaststellen notulen 26e openbare vergadering van 23 september 2009 4. Verslag TV en Radiodag op 3-10-2009 5. Bespreking briefkabelraden.nl van 19-10-2009 6. Definitief TV advies 2010 7. Stand van zaken kwaliteitsproject kabelraden.nl 8. Rondvraag 9. Sluiting afgesloten bewaren met een beetje water of oplosmiddel. Spoelwater en gebruikte kwastreiniger moeten opgevangen worden en ingeleverd als chemisch afval. Schoonmaakdoekjes. Deze doekjes zijn vast afval en dus niet afbreekbaar. Daarom horen ze thuis m de afvalbak Frituurvet Vloeibaar frituurvet kunt u teruggieten in de verpakking en dan weg gooien in de afvalbak. Vast frituurvet kunt u eerst laten stollen in bijvoorbeeld een leeg melkpak en dan weggooien in de afvalbak. Voln de periode van 29/10/2009 t/m 05/11/2009 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Kmbbelweg 16,2761JE Zevenhuizen, gedeeltelijk vergroten clubgebouw (BR/2009/0042) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 30/10/2009 Oranjestraat 60,2751BH Moerkapelle, veranderen achtergevel (BL/2009/0039) Verzonden: 30/10/2009 Noordelijke Dwarsweg28,2761GB Zevenhuizen,verwijderen van asbesthoudend rookgasafvoerkanaal (SA/2009/0022) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aanteke nen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Verzonden: 30/10/2009 Vlietkade 36,2761DS Zevenhuizen, vernieuwen berginv (BL/2009/0031) Beroep vergunningen met ontheffingen Tegen de afgegeven vergunning met ontheffing kunt u, als belang hebbende, op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na verzending van het besluit schriftelijk beroep aantekenen bij de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 20302, 2500 EH s-Gravenhage. Heeft u een beroepschrift ingediend en meent u dat de betrokken belangen zo zwaar wegen dat u de beslissing hierop niet kunt afwachten, dan heeft u de mogelijkheid om een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzieningenrech ter van de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening bouwvergunning met ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het plaatsen van een dakkapel op de voorzijde van de woning op het perceel Kerkstraat 15,2751 EB Moerkapelle (BIj2009/0040). Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 12 november 2009 t/m 23 december 2009 gedurende 6 weiten tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637733. Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning geweigerd: A. Verduijn Constructie-en Carrosseriebedrijf revisievergunning voor een constructiewerkplaats en tankbouw reparatie op het perceel Wollefoppenweg 107a, 2761 DL Zevenhuizen Dit besluit kunt u vanaf 12 november tot en met 24 december 2009 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In beide gevallen moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. Beroep kan worden ingesteld door: belanghebbenden die eerder zienswijzen hebben ingebracht over een ontwerpbesluit; belanghebbenden die het niet eens zijn met de wijzigingen ten opzichte van een ontwerpbesluit; belanghebbenden die redelijkerwijs niet in staat waren hun ziens wijzen in te brengen over een ontwerpbesluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis. Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180 637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak ma ken. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, wwwjnilieudienst- middenholland.nl. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 I Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2009 | | pagina 4