[/Gemeenteraadsverkiezingen Lijsttrekkers Zuidpias trekken hun mond open De Hond vol woensdag 18 november 2009 VVD glorieuze winnaar verkiezingsavond 'De Mond Vol' Zuidpias - Naast gebruikelijke items als neuzen tellen en een rap draalde het op 4 november tijdens talkshow 'De Mond Vol' vooral om de gemeenteraadsverkiezingen van 18 november. Bijna alle lijstrekkers waren vertegenwoordigd en mochten hun mond open doen. Veel politici betekende naast een volle mond ook een vol programma. Ruimte voor een echt debat was er dus niet. Deson danks kon het publiek op deze manier wel veel informatie over de partijen vergaren waarop zij hun stem kunnen baseren. De zaal was goed vol en na het item neuzen tellen voor het pu bliek, mochten ook de lijsttrek kers de rode clownsneuzen op of af zetten om op die manier bevestigend of ontkennend te antwoorden op een vraag. En zoals altijd: heb je een vraag fout, dan moetje zitten. Na tuurlijk waren de vragen politiek getint en geen enkele politicus ging de fout in, totdat de vraag werd gesteld "Wie vervangt de burgemeester als voorzitter van de raad bij afwezigheid, is dit de nestor of mag de raad dat beslissen?" Alle politici dachten dat als raadslid zelf te mogen uitmaken. Niets daarvan, de nestor is plaatsvervangend voorzitter. Allemaal zitten dus. Daarna was het uit met de pret. De lijsttrekkers werden in groep jes van drie aan tafel geroepen. In de grote bokaal zaten kaartjes met stellingen die willekeurig werden getrokken, leder groepje kreeg drie stellingen voor de kiezen. Daarnaast kreeg iedere politicus één minuut om uit te leggen waarom zijn of haar partij anders is dan alle andere partijen. Karin Slooters (PvdA), Harm Lamberts (GBZ) en Marnix de Romph (CU) mochten het Neusje-op is het foute antwoord; allemaal zitten dus. Ervaren politicus en nu nog wethouder in Nieuwerkerk Jan Verbeek (CDA) zat in de tweede ronde met nieuwko mers Rik van Woudenberg (D66) en Ferry van Wijnen (TON). Dit leverde drie heel ver schillende één-minuten op. Van Woudenberg: "We zijn positief ten aanzien van het traject Zuidpias. leder individu moet meedoen. We moeten van Zuidpias een groene oase ma ken." Van Wijnen benaderde het negatiever "Tachtig procent van de burgers geeft aan onte vreden te zijn met het bestuur. Mijn kinderen moeten net als uw kinderen opgroeien in een veilige gemeente Zuidpias. TON is daadkrachtig, betrokken en besluitvaardig." Verbeek pro mootte vooral zijn stokpaardjes sport en onderwijs. De jeugd is immers de toekomst. "We zijn een landelijke partij met een ideologie en die hebben we nodig. We moeten aan de voorkant staan van een heleboel jeugdproblemen. Wie kiest voor het CDA, kiest voor sport, culturele activiteiten en natuurlijk BRAINS." Kristl en muzikanten voor een hoogstaand intermezzo. eerst bij presentator Geert van der Burg en co-presentator Karin Heeren aansluiten. Sommige antwoorden waren creatief en verweven met de uitstraling van de partij. Stelling: "Zuidpias moet zichzelf op de kaart zetten door een groot evenement naar Zuidpias te halen." De Romph: "We moeten eerst maar eens Zuidpias bij de inwoners op de kaart zetten. Daarna moeten we hun enthousiasme vormgeven. Er gebeurt al heel veel in Zuid- plas." Dit antwoord sloot mooi aan op de verkiezingsslogan van de CU: 'Terug naar de kern.' De laatste ronde was voor Tamara Venrooy (WD), Evert Knoester (SP) en Jan Spelt (Beter Moordrecht). Stelling: "Zuidpias moet zich actiever opstellen om een groter aantal allochtonen in de gemeente te huisvesten." Venrooy reageerde met een rotsvast: "De WD stelt mensen centraal. Wie er in de nieuwe gemeente Zuidpias wil wonen, is welkom. De WD is niet voor Presentator Geert van der Burg met voormalig politiek verslaggever van Hart van Holland Karin Heeren als sidekick. percentages." Spelt en Knoester gaven aan dat een spreiding van allochtonen noodzakelijk is, gezien het verleden. Spelt: "Bij grotere aantallen moetje ook nadenken over huisvesting. Venrooy: "Ik hoor steeds de combinatie allochtonen en get tovorming. We zijn dit stadium toch al lang voorbij." De duidelijke antwoorden klonken ook door in de minuut van Venrooy. "De WD heeft zijn huiswerk gedaan. U weet wat u van ons kunt verwachten. Ons motto is denken, durven, doen. Wij maken het waar." In De Mond Vol maakte de WD het die avond zeker waar. Bij de stemming onder de aanwezi gen was de WD aan het begin van de avond de grootste met zes zetels, aan het eind van de avond was dit aantal gegroeid tot negen. De WD werd daar mee met vlag en wimpel de win naar van de verkiezingsavond. Filmpje? www.hartvanhol- land-online.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 11 november 2009 pagina 9 Door Niels Raas

Hart van Holland | 2009 | | pagina 9