KLIKKEN VRIJWILLIGERSAVOND DORPSE GESCHIEDENIS: GRAAG GELEZEN, GRAAG GEZIEN ERNESTO ZINGT ZICHZELF IN SWANLA Lionsclub Zevenhuizen L Rabobank .ZÉVEN HUIZEN-MOFRk-APcj r Oud Zevenhuizen-Moerkapelle vijfentwintig jaor dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl KOMT ALLEN TE SAMEN JORIS KWAM NIET 10 december 19.00 uur in de Chr. Basisschool De Eendragt Wij bieden alle vrijwilligers van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een GRATIS kennisbijeenkomst met workshops aan. U kunt zich nu aanmelden via www.lions.nl/zevenhuizen. Doe dit z.s.m. maar zo mogelijk vóór 5 december. Wacht niet te lang, want vol=volü Workshops 1) Fondswerving 2) Hoe kom ik in de krant 3) Het werven van vrijwilligers 4) Begeleiden van vrijwilligers en activiteiten 5) Actief luisteren, assertiviteit conflicthantering 6) Vereniging en Recht pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 december 2009 Zevenhuizen - Na vijfentwintig jaar is het mooi geweest. Wouter Paul en Johan Ottvanger zijn vanaf de oprichtingsdatum - 12 december 1984 - actief als bestuurslid van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Het jubileum is een mooi moment om een stapje terug te doen en het bestuur te verlaten. Door Geertrude Verweij Wouter Paul was degene die het ontstaan van de stichting in wer king zette. Paul: "Ik was bezig met familieonderzoek. Iedere keer als ik in Den Haag de archieven door spitte, vond ik leuke dingen over de geschiedenis van Zevenhuizen. Daar maakte ik aantekeningen van. In het archief in Den Haag raakte ik in contact met de heer Kuysten. Hij heeft me echt enthou siast gemaakt voor de geschiede nis van Oud Zevenhuizen. Toen Kuysten overleed kreeg ik zijn in formatie toegestuurd. Tijdens een bezoek aan Zevenhuizen vertelde ik Bram Veerman daarover en ik vroeg hem of we er niet iets mee konden doen." Verleden Tijdschrift Veerman verzamelde een groep mensen om daarmee een histori sche vereniging op te richten. Een van die mensen was Johan Ot- tevanger, die direct enthousiast was. "Toen de stichting eenmaal opgericht was, zijn we begonnen met het uitgeven van het blaadje. De naam 'Verleden Tijdschrift' is door Johan Bakker verzonnen. Dat is echt een begrip geworden." Het eerste boekje werd gratis ver spreid met Hart van Holland. "Meer dan tweeduizend exempla ren waren het, voor alle huizen in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Het was heel eenvoudig, een paar historische verhaaltjes, maar het sloeg aan. De eerste paar boekjes hebben we helemaal zelf gemaakt. De teksten werden door ons getypt en in kolommen geknipt, de plaatjes plakten we ertussen. Hele avonden waren we daar mee bezig. Na een tijdje kre gen we een oude computer. Dat ging gemakkelijker. We maakten er vier per jaar en dat doen we nog steeds." 't Geen men zoekt Wouter Paul is al die jaren de re dacteur geweest en schrijft een groot deel van de inhoud. "Als je merkt dat mensen een bepaald on derwerp interessant vinden, lokt dat weer uit om naar het archief te gaan. Als je genoeg materiaal hebt, ga je er een verhaal van ma ken." De zinspreuk van de stichting is: 't Geen men zoekt is te krijgen, maar dat men verwaarloost ontsnapt." Die spreuk is niet zelf verzonnen, maar ontleend aan de geschiede nis. Paul: "Ik was bezig met achiefon- derzoek en kwam erachter dat er rond 1800 in Zevenhuizen een lees gezelschap was met dit motto. Ik vond het een passende spreuk." Het Verleden Tijdschrift is belang rijk voor de stichting. "Het boekje is de motor van de club, het is onze continuïteit. We hebben van het begin af aan ge zegd dat het er netjes uit moet zien. Mensen bewaren het, we hebben zelfs verzamelbanden. Er zijn leden die ze vanaf nummer één in de kast hebben staan." Museum Daarnaast neemt het museum een steeds grotere plaats in. Ottevanger: "Toen we eenmaal wat meer bekendheid hadden, kregen we ook spullen aangereikt. Van Henk van Vliet mochten we een bunker huren en daar sloegen we alles op. Op braderieën, Konin ginnedag en de donateursavonden lieten we daar delen van zien. Hoe meer mensen wisten dat we oude spullen hadden, hoe meer we kre gen. Alles lag opgestapeld in rek ken. We kregen veel dezelfde din- Ottevanger en Paul, uit het bestuur, maar blijvend actief. gen, dat is logisch, maar er waren ook heel interessante stukken bij." Het aanbod van Arie Dekker om de ruimte aan de Tweemanspolder weg te huren, zodat de collectie kon worden tentoongesteld, werd dan ook met vreugde aanvaard. In het museum staan enkele bijzon dere stukken, zoals een paar oude glas-in-loodramen van Hervormde Kerk. "We hebben een oude motor staan van het gemaal aan de Mid delweg. Dat ding weegt 1750 kilo. Ik heb geen idee hoe we het bin nen gekregen hebben." Duizend donateurs De ruimte van het museum is be perkt. "We krijgen soms land bouwwerktuigen aangeboden. Dat is natuurlijk ook van historisch belang, maar we hebben er echt geen plaats voor." De belangstelling voor het museum neemt nog steeds toe. Wekelijks worden zo'n zeventig bezoekers ontvangen. Het aantal donateurs van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle is vanaf het begin hoog geweest. "We hebben bij de start heel veel reclame gemaakt en overal waar we kwamen mensen gevraagd lid te worden. We hoopten op drie honderd donateurs, maar het ging boven verwachting goed. We zijn uitgegroeid tot de grootste oud heidkundige vereniging van de regio." Op het hoogtepunt telde de stich ting meer dan twaalfhonderd do nateurs. "We zijn nu tot ongeveer negen honderdvijftig donateurs gezakt. Het zou mooi zijn als wij onze vijf entwintig jaar konden afsluiten met duizend donateurs. We hopen dat mensen zich tijdens de receptie op 12 december willen opgeven. Mensen die dat doen, ontvangen net als de andere donateurs een mooi jubileumgeschenk." Beide heren verlaten het bestuur, maar blijven nog actief voor de vereniging. Johan Ottevanger was belast met de PR en zal dat voor lopig blijven doen. "Ik heb een drukke baan en ben ook actief in het Molenmuseum, ik moet keuzes maken. Ik kijk met veel plezier te rug op deze vijfentwintig jaar. We hebben leuke dingen gedaan." Ook de inmiddels 80-jarige Paul trekt zich niet volledig terug en blijft schrijven voor het Verleden Tijdschrift. "Ik blijf dat gewoon doen zolang ik helder en vitaal ben. Ik heb het vijfentwintig jaar lang met veel plezier gedaan en ga er rustig mee door." De receptie wordt gehouden in het museum aan de Tweemanspolder 15 in Zevenhuizen op 12 december van 13.30 tot 16.00 uur. Lid worden kan ook via de web site: www.oudzevenhuizenmoer- kapelle.nl MAG! Moerkapelle - In het kerge- bouw van de gereformeerde gemeente wordt vrijdag 18 de cember een kerstzangavond gehouden. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verlenen de chris telijk gemengde koren Sursum Corda en Asaf, ouderenkoor de Avondster, de jongerenko ren Nethanja en Asarela en een muziekgroepje. ledereen is wel kom, de toegang is vrij. Zevenhuizen - Het optreden van Joris Linssen op zater dag 28 november in theater Swanla ging wegens familie omstandigheden van Linssen niet door. Het optreden is verplaatst naar vrijdag 12 fe bruari, aanvang 20.15 uur. De kaartjes blijven geldig. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor deze voorstelling bij reisbu reau De Zwaluw. Mede mogelijk gemaakt door: Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Gouwestreek Vrijwilligerswinkel nl Zevenhuizen - Ernesto 81 Ensemble de Minuit treden zaterdag 12 decem ber op in theater Swanla met het programma 'Ernesto zingt Zichzelf', een muziekshow met een cabaretesk tintje en een persoonlijke ontmoe ting met Ernest Beuving. Beuving zingt eigen liedjes samen met Ensemble de Minuit, met on der andere Jan Hendriks van Doe Maar, en zal het geheel 'op eigen wijze uit elkaar praten'. "Ik speel mezelf omdat niemand anders mij wil spelen." Als imitator is hij tijdens Ernesto zingt Zichzelf ook af en toe even iemand anders om zichzelf wat rust te gunnen. Vaste begeleiders zijn verder kunstfluiter Geert Chatrou, die in de zomer van 2008 voor de derde keer Wereldkampioen Kunstfluiten werd in Japan, violiste Monique Lansdorp (onder andere Boudewijn de Groot, Doe Maar) en percussio nist Jan Wolfkamp (onder andere Jenny Arean, Robert Long). Ernest Beuving trekt naast dit programma de theaters langs als Ernesto in: Ernesto en Marcellino met bijwerking van Wilfried Fin kers. In 1993 won hij met Marcei lino de jury- en publieksprijs op het Camerettenfestival in Rotterdam. Aanvang 20.15 uur - toegang euro. 12,50

Hart van Holland | 2009 | | pagina 10