Wie neemt mij mee? INFORMATIEVE AVOND HELPT VRIJWILLIGERS OP WEG "VOOR HET EERST VAN M'N LEVEN GEBAKJES BESTELD" @M0ER DICHT, HANGJEUGD HARDER AANGEPAKT IVrijwilligers zijn onmisbaar Echpaar Monster zestig jaar getrouwd KERKDIENSTEN ZONDAG 6 DECEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 december 2009 pagina 17 IZevenhuizen - Vrijwilligers zijn Loor verenigingen onmisbaar. Zij Isepen de rommel voor rommel markten aan, trainen de F-jes, en I blussen zelfs branden. Zonder vrij- I williger is het dorpshuis dicht en I staat de kachel op de waakvlam, he Lionsclub Zevenhuizen wil alle vrijwilligers in de gemeente niet alleen in het zonnetje zetten, maar hen ook nuttige kennis meegeven om hun werk te vergemakkelij ken. Door Christine de Vos We merkten dat er onder vrijwil- Igers veel behoefte bestaat aan de uitwisseling van kennis en erva ring", vertelt Pieter van Loon van de Lions. Daarom houden we in samenwerking met de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle op 10 december een informatieve vrijwil- Iigersavond in basisschool de Een- dragt." Het Rabobank dividend- :onds, een potje voor initiatieven van maatschappelijk belang, droeg bij aan de kosten van de avond In enkele workshops worden door medewerkers van de Vrijwilligers- winkel Nieuwerkerk adviezen en tools aangereikt om het vrijwilli gerswerk te vereenvoudigen of om efficiënter en met meer plezier te doen. Deelnemers kunnen zich in schrijven voor twee workshops van een half uur", zegt Lion Cees van Mullem. "Men kan kiezen uit the ma's fondsenwerving; hoe kom ik in de krant; het werven van vrijwil ligers; begeleiding van vrijwilligers en activiteiten; actief luisteren. assertiviteit en conflicthantering en vereniging en recht. Via de ant woordkaart of op de website kun nen mensen hun eerste tweede en derde keus aangeven." Van Mul lem benadrukt dat de avond voor alle vrijwilliger sis bedoeld en niet alleen voor bestuursleden van ver enigingen. Vrijwilligers die afgelopen zomer op de barbecue van de gemeente waren en wier gegevens bekend zijn, hebben inmiddels een uitno diging ontvangen. Van Loon: "Het is best mogelijk dat we mensen over het hoofd hebben gezien. Vrijwilligers die geen uitnodiging hebben ontvangen zijn natuurlijk van harte welkom." Met de avond willen de Lions een eerste aanzet geven voor een jaar lijks terugkerend evenement. "Ge meenten hebben een potje voor dit soort activiteiten", zegt van Loon. "Ik hoop dat Zuidpias het oppakt en voortzet." Aanmelden kan via www.lions.nl/ zevenhuizen of Pieter van Loon, telefoon: 079-5931819. Door Marianne Fortuin Moerkapelle - De heer en me vrouw Monster-Scheele waren op 29 november zestig jaar ge trouwd. Burgemeester Jo Fijen ging maandag 30 november op bezoek. Het heuglijke feit werd door het echtpaar zaterdag ge vierd met een etentje. Meneer Monster werd geboren in Zevenhuizen, in het Julianahofje, dat tegen Moerkapelle aan lag. Zijn vrouw werd in Waddinxveen geboren. Ze leerden elkaar ken nen via een broer van meneer, die met een zus van mevrouw was getrouwd. Meneer Monster: "Op mijn veertiende ben ik het am bacht van brood- en banketbak ker gaan leren, in Zevenhuizen. Mijn oudste broer was ook bakker. Het liefste maakte ik brood. En tot voor kort ook nog alle gebak voor onszelf. Ik heb nu voor het eerst gebakjes besteld. Eind 1949 kon den we een bedrijfje overnemen on daar hebben we gewerkt tot '983. Dat was in Wilnis. Ik heb al tijd met veel genoegen mijn werk gedaan, ook al stond ik op vrijdag om drie uur 's nachts op." Zijn vrouw: "Ik zorgde voor de kinde ren en het huishouden en stond ln de kleine winkel, een soort eenpersoonswinkel. Ook met de bakfiets werd brood uitgevent, waarbij soms de kinderen mee gingen." Ze liet een tekst zien die ;e zelf geschreven had over het ambachtelijk brood dat haar man bakte; die tekst stond ook op de broodverpakking Mevrouw: "Er kwamen zelfs mensen uit Amster dam naar de winkel om ons brood te kopen." Meneer liet een foto album zien: "We waren de eerste in de familie die een auto hadden, een Ford. We gingen met vakan tie liever naar België en Duitsland dan naar Nederland, omdat het hier duurder was. Vooral met zes kinderen maakte dat veel uit." Eén kleindochter is in de voetspo ren van haar opa getreden: ze is banketbakker en chocolatièr. Toen meneer last kreeg van zijn knieën is hij gestopt met wer ken. Sinds augustus 2003 wonen ze in Moerkapelle. Meneer rijdt nog steeds auto. Zijn gezondheid is redelijk en die van mevrouw goed: "Ik doe alles nog zelf." Het echtpaar kreeg zes kinderen: vijf dochters en een zoon. Er woont Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Het college wil @Moer definitief sluiten en de door hangjeugd veroorzaakte overlast harder aanpakken. Op 1 november 2008 werd ge start met de pilot @Moer. Een jongerenvoorziening in dorps huis Op Moer zou de overlast van hangjongeren moeten te rugdringen. De pilot is geen suc ces gebleken. Volgens wethou der Bosman is het niet gelukt met de jongeren afspraken te maken. Een aantal vervelende incidenten heeft geleid tot ge brouilleerde verhoudingen en het sluiten van @Moer. In de commissievergadering van afgelopen maandag deed VVD- er Ginus Aalderink een pleidooi om de grenzen van de wet op te zoeken bij de aanpak van de jongeren. Bovendien was hij ontstemd doordat nu pas boven tafel kwam dat er eigenlijk een jongerenwerker van een zwaar der kaliber had moeten worden aangenomen. "Pas na een jaar krijgen we te horen dat de ver keerde jongerenwerker is aange trokken. Dat kan toch niet waar zijn?" Dick Bac (SGP) benadrukte nog eens dat slechts een handvoi jongeren tot de daadwerkelijke onruststokers behoort. "Zijn wij nou echt niet in staat die jonge ren aan te pakken?" vroeg hij zich af. Chiel van der Kooij wilde weten of kerken en predikanten betrok ken zijn bij het oplossen van de problematiek. Bosman liet weten dat overleg plaats vindt tussen de gemeente, de jongeren, de ouders, de kerken, de politie en jongerenwerk over een nieuwe jongerenvoorziening. Ondanks dat @Moer de overlast niet heeft opgelost, voorziet het voor een deel van de jongeren namelijk wel in een behoefte. Ook verze kerde hij dat waar nodig de poli tie harder zal optreden. één dochter in Nederland, de rest in Amerika en Canada. Mevrouw: "Ja, die werkten bij ambassades, bijvoorbeeld als kinderjuffrouw. Vandaar dat ze in het buitenland wonen. Een kleinzoon studeert nu hier in Delft, die is afgelopen za terdag mee uit eten geweest, met onze dochter die hier woont. Dat was kostelijk...." Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur T. Meijer en 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur dr. C. Haasnoot. Geref. Kerk 9.30 uur ds. H. IJzer man. Ver.v.Vrijz.Protest, geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur J. Driessen. Herst. Herv. Gem. 11.00 en 18.30 uur ds. J.C. den Toom. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Visser en 18.30 uur ds. R.W. van Mou- rik. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079-593 2702 en mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079-5932668. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad, Algemeen maatschap pelijk werk. Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen; elke maandag tussen 09.00 en 10.00 uur. Inloop- en telefonisch spreekuur: Weideplantsoen 20, Moerkapel le; elke donderdag tussen 09.00 en 10.00 uur. Telefoon 0900-1202150 (lokaal tarief) of 0182-594710. Of via www.stichtingkwadraad.nl of info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182- 594935. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide- plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Flo- risweg 77-79, 2805 AH Gouda ingang van Jan Beaumontstraat GHZ Polikliniek Nieuwerkerk aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691. Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050. Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17