Het Mekka voor fijnproevers Veel gezelligheid toegewenst door alle medewerkers van Rabobank Gouwestreek. Gastrovino is een wereld aan lekkers Een heerlijk avondje. Dat is het idee Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/gouwestreek Rabobank pagina 2 Hart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 2 december 2009 Met de feestdagen voor de deur breken er traditie getrouw drukke tijden aan voor Jan Dijkshoorn, zijn echtgenote en de acht medewerkers. Zijn foodspe- cialiteitenwinkel Het Mekka aan de Dorpsstraat 168 in Zevenhuizen is inmiddels feestelijk ingericht met mooie geschenkpakketten voor elke portemonnee. "Want ondanks de recessie blijft de behoefte be staan om elkaar met vooral heel nuttige en smake lijke artikelen te verrassen. Wat ons betreft bepaalt de klant waarmee én voor welk bedrag hij zijn pakket wil samenstellen", aldus Dijkshoorn. De winkel van Jan Dijkshoorn is niet meer uit het Zevenhuizense straatbeeld weg te denken. En dat is niet zo vreemd wanneer je bedenkt dat Het Mekka al vanaf 1976 bestaat en sindsdien slechts één keer in de Dorpsstraat is verhuisd. Jan Dijkshoorn: "Indertijd startten wij de wijn- en versspecialiteitenzaak met een beperkt assortiment wijnen, kazen, noten, patés, salades én allerlei soor ten boter. Vandaag de dag is de keuze uit versartike len enorm uitgebreid. En de boter smeren we alleen nog op de royaal belegde broodjes voor lunches en serveren we bij koude buffetten voor bedrijven en particulieren." In de ruim dertig jaar dat Dijkshoorn zijn winkel runt heeft hij veel in en om het bedrijf zien veranderen. "Om je blijvend te kunnen onderscheiden van an dere aanbieders, is het belangrijk dat je klanten van een deskundig advies kunt voorzien en dat je verse artikelen verkoopt. Ik ben er dan ook maar wat trots op dat onze medewerkers hun vak echt verstaan en wij onze vele trouwe klanten uit het dorp, Nes- selande en de Zuidpias een uitgebreid assortiment aan kwaliteitsproducten kunnen, bieden." Over wijnen en kazen moetje niet praten, die moet je proeven. Dat moet ook Rabobank Gouwestreek gedacht hebben. Daarom organiseerde zij onlangs in samenwerking met Het Mekka voor leden een drukbezochte wijnproefavond in haar conference- room. Dijkshoorn is niet alleen lid van de Rabobank, maar ook van de coöperatie Gastrovino; een ver eniging die eveneens zonder winstoogmerk onder meer de inkoop van heerlijke versspecialiteiten, deli catessen en wijnen uit alle delen van de wereld voor hem regelt. "Voordat de folder met daarin de aanbiedingen tot stand is gekomen, vergaderen we uiteraard eerst uitgebreid over de inhoud ervan. Echter, pas wanneer wede producten hebben geproefd en van de kwaliteit overtuigd zijn, verdient het artikel een plaats in onze folder." Aan het woord is Arjan Rosendaal. Hij is commercieel manager van Gastrovino, een in Zevenhuizen gevestigde Coöperatieve Inkoop Vereniging met bijna ze ventig leden uit het hele land. Arjan Rosendaal: "Door onze gezamenlijks in koop zijn wij in staat om al onze heerlijkheden tegen een aantrekkelijke prijs aan de consu ment aan te kunnen bieden. Bovendien pro fiteren onze leden, waarvan Jan Dijkshoorn er dus één is, van voordelen als bijvoorbeeld het gezamenlijk voeren van een reclamecampagne en ons uitgekiende distributienetwerk." Om lid van Gastrovino te mogen worden en te blijven, moet de ondernemer en hun winkel aan een aantal strikte kwaliteitsnormen voldoen Jaarlijks wordt hij door een vakjury bestaande uit een aantal collega's en leveranciers op maar liefst 180 verschillende criteria beoordeeld. "Op die manier kunnen wij de beste producten op het hoogste niveau bieden. En dat is precies wat de klanten van onze leden wensen en dus telkens weer ook van ons mogen verwachter", besluit Rosendaal.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 2