GRATIS BOODSCHAPPEN Wil BESTEED BREDE SCHOOI NU AL TE KLEIN m BRASSBAND, BLOEMBOLLEN, BEELDEN, BANK EN BALLEN BREIEN Onderhoud en reparaties van alle merken ook voor uw lease auto BOVAG APK keuring, Airco, Service Accu's, (sport) velgen (winter) banden KERKDIENST ZONDAG 6 DECEMBER Vanuit Nesselande Slechts 5 min. nfsselande Bewonersbudgetten bekend pagina 33 Nesselande - De deelgemeente heeft 25.000 euro beschikbaar gesteld voor projecten die de sa menhang tussen inwoners van Nesselande bevorderen of op een andere manier de wijk ten goede komen. Robert Krul, voorzitter van de deelgemeente Prins Alexander reikte op woensdag 25 november in de Kristal cheques uit aan zes bewonersinitiatieven. De eerste cheque ging naar Ca- rima Werleman. Zij wil een Caribi sche Brassband oprichten voor de jeugd uit Nesselande. Een docent en oefenruimte is al geregeld, dus met de cheque erbij kunnen ze na de kerstvakantie al van start gaan. Ambitieus is ze ook: "we gaan zor gen dat we op het komende Zo mercarnaval kunnen optreden". De tweede cheque gaat naar het plan van mevrouw Winnie van Lith. Zij heeft met de kinderen van de Brede School Nesselande bloembollen geplant. Volgend voorjaar zullen de resultaten zicht baar worden. Het derde project is van kunstzin nige aard. Architect Albert Jan Dekking wil beeldende kunst toe voegen aan Waterwijk. Een werk groep van bewoners uit Waterwijk onderzijn leiding heeft de plannen uitgewerkt. Er worden beelden geplaatst op verschillende plek ken in het water. Het zijn beelden die jong en oud aanspreken. Met het geld kunnen nu een zeemeer min en een windwijzer in de vorm van een gans worden geplaatst. Ook zal er een stichting worden opgericht die het onderhoud van de beelden garandeert. Marieke van der Honing en Ca- rin van Haastrecht werden een eindje op weg geholpen met het cultureel festival Mirakels!. Zij wil len een winterse variant ten uit voer brengen. Het heet Mirakelse Kitsch Kerst en zal plaatsvinden op 12 december, in de Kristal. Er is muziek, je kunt kerstballen breien, kerstkranssjoelen en er komt een 'mystery guest' op een kitsch slee. Voor kaartjes en meer info: www. mirakels.nu. Ruud van der Zwaan. Hij maakt met zijn buren aan de Dick Ket- straat en de Carel Willincksingel een 'Social Sofa'. Dat is een beton- De buit is binnen. nen buitenbank die ze nu geza menlijk met mozaïek kunnen gaan versieren. De laatste cheque is voor Tanja Sis sing. Zij wil voor Hollands Glorie en Nessegaarde hanging baskets met planten en bloemen aan alle lantaarnpalen maken. Ook aan de toekomst is gedacht. Woonbron stelt geld beschikbaar om ieder jaar de plantjes te vervangen. Nesselande - In het kader van de opening van de nieuwe Albert Heijn aan het Maltaplein, mochten drie Nesselanders gratis winkelen voor een goed doel. Supermarktmanager Iwan Tims koos uit de vele inzendingen de Scouting Nesselande, de senioren van de Kristal en het Buurtouder- project 't WeB uit Hollands Glorie. Door Maartje Letzel Auke Bergsma van Scouting Nes selande shopte voor 1155 euro aan boodschappen bij elkaar. "We heb ben de voorraadkast lekker kunnen aanvullen. Schoonmaakmiddelen, koffie, thee dat soort artikelen. Ook hebben we chocoladeletters voor de vrijwilligers mee kunnen nemen. De houdbare spullen bewaren we voor de kampen die we organiseren voor de ruim 60 kinderen die er lid zijn van onze vereniging. Volgende week vieren we Sinterklaas, dus ook daarvoor hebben we heel wat snoepgoed kunnen inslaan." Mevrouw Haverman en mevrouw de Klerk wonen beiden in de Kris tal. Zij organiseren regelmatig op- zoomeractiviteiten. Mevrouw Ha verman zegt: "we doen het voor de ouderen, dan bedoel ik dus nog ouder dan wij. Van de zomer heb ben we nog een barbecue georga niseerd. We zijn bijzonder blij met deze prijs, want we hebben echt een kar vol gekregen. We hadden de donderdagavond voor de ope ning ruim anderhalf uur de tijd om de kar vol te laden. We hebben wijn, port en bier gekozen, en aller lei lekkere hapjes. Hier gaan we op 6 december met zijn allen van ge nieten op een Sinterklaasfeest. Er komt een Sinterklaas, er is prijzen- bingo en daarna gaan we dineren in het restaurant. Het wordt vast gezellig." Liz Veldhuis, bewoonster van Hol lands Glorie, heeft haar boodschap- penkar volgeladen voor Stichting in 't WeB. In 't WeB is een initiatief van een aantal actieve buurtou- ders, die zich inzetten voor een betere samenhang in de buurten Hollands Glorie en Nessegaarde. Zij doen dit door activiteiten te orga niseren voor kinderen, jongeren en volwassenen op allerlei gebieden zoals: kunst en cultuur, sport en spel en muziek en natuur. Nathalie Grootenboer en haar buurvrouwen zijn er razend druk mee. Ze hebben nog geen tijd gehad een middag te plannen. Maar vast staat dat de boodschappen verdeeld gaan wor den onder de vele gezinnen in de buurt, die wat extra's kunnen ge bruiken. Door Maartje Letzel Nesselande - Nog vóór het school gebouw Kindcluster II aan de Laan van Avant-Garde officieel wordt opgeleverd, vraagt de Dienst Jeugd Onderwijs en Samenleving het College van B&W in te stem men met de financiering van een extra bouwlaag op het gebouw. De verhuizers zijn besteld om OBS "Het Passepartout" en de Katho lieke basisschool "Het Tangram" nog voor de kerstvakantie te ver- Ambtelijke molens pompen geen water Nog een probleempje moet wor den opgelost: de watervoorzie ning. Directeur van Het Tangram kien Geers verzucht: "Alle aanslui tingen zijn maanden geleden te gelijk aangevraagd, maar op één of andere manier ligt de aanvraag voor water nog steeds bij een ambtenaar van "bureau leiding net" van gemeentewerken op het bureau. Er is geen beweging in te krijgen." En als er dan eenmaal een vergunning wordt afgegeven, dan moeten er nog waterleidin- huizen naar het nieuwe pand aan de Laan van Avant-Garde. Maar nog voor de eerste leerling binnen is, knapt de school al uit zijn jasje. Bij het slaan van de eer ste paal ruim een jaar geleden was het namelijk al duidelijk dat het gebouw bij oplevering te klein zou zijn. De twee basisscholen moeten noodgedwongen nog een aantal klassen in de noodlokalen laten zitten. Om de noodlokalen nog te kunnen behouden is er geschoven met de plannen voor de sport- en hockey- gen worden aangelegd onder de Laan van Dada door, naar het nieuwe schoolgebouw toe. De directeuren van de scholen ma ken zich zorgen. "Als we voor de Kerstvakantie verhuizen en het is nog niet in orde, dan hoefje niet te hopen dat het dan na de kerst vakantie geregeld is. Tijdens de feestdagen is helemaal niemand bereikbaar en gebeurt er weinig. In het ergste geval moeten we dan na de vakantie met onze ta fels en stoelen weer terug naar de noodlokalen." velden. Het sportveld dat bedoeld was voor algemeen gebruik, zal nu door de hockeyclub OMHC ge bruikt gaan worden, waardoor de aanleg van het veld dat op de plek van de noodlokalen zou komen, nog uitgesteld kan worden tot mei 2011. Vóór die tijd zou er dus een extra verdieping op het nieuwe ge bouw geplaatst moeten worden. De dienst Jeugd Onderwijs en Sa menleving (JOS) ziet in dat er meer ruimte nodig is. Marian Mulder van JOS meldt dat er in het Huis vestingsprogramma voor 2010 staat dat er een extra bouwlaag op Kindcluster II gebouwd zou moeten worden. Het huisvestings programma zal in december be sproken worden in het college van B en W. Als het plan goedgekeurd wordt, kan het vergunningstraject opgestart worden. Dan moet het bestemmingsplan herzien wor den en de nodige inspraak- en be zwaarprocedures moeten worden doorlopen. Directeur Rien Geers verzucht: "We willen niet nóg een keer zoveel vertraging oplopen als bij de bouw van Kindcluster II". Een extra bouwlaag zal 12 extra loka len opleveren. Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur dhr. Gert van den Bos/ ds. Leon de Borst (doopdienst). HUISARTSENPRAKTIJK gezond heidscentrum Nesselande in Mul tifunctioneel Centrum De Kristal, Cypruslaan 402. Tel. 010-2229750, www.gcnesselande.nl. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WO- NIO 010-2222811 of info@nesse- web.nl s Jaap Eindhoven Noordeinde 25a^ Zevenhuizen Nesselande Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 december 2009 Door Maartje Letzel

Hart van Holland | 2009 | | pagina 33