UNITY99 VEROVERT DRIE TITELS OP NK KEIHARD WERKEN BRENGT E2 W WADDINXVEEN GEEN WINST O MUZIEK EN ANIMATIE CENTRAAL TIJDENS MIRAKELSE KITSCHKERST REGIO VOETBAL JEUGD KARATE JEUGD SINT NIC0LAASL00P ALPHA CURSUS FEESTELIJK INPAKKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 december 2009 pagina 39 :n interjeurdouw De Moordrecbtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrecbtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. De succesvolle jeugd van Unity99 met coaches Patrick van Daalen en Virgil Fisser. Rotterdam - Unity99 Rotterdam vaardigde een selectie van 14 karateka's in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar af naar de Nederlandse Kampioen schappen, die afgelopen weekend plaatsvonden. Bobbi Been, Brandon Smith en Bryan Lusse veroverden alledrie een Nederlandse titel. In totaal werden drie gouden, vier zilveren en drie bronzen medailles veroverd door de Rotterdamse club uit de deelgemeente Alexander. Lizzy Klappe, Bob Kremers, Estelle Waltz en debutante Narjes Koutet, zorgden voor de zilveren plakken. De drie bronzen mediales werden gewonnen door Jeroen van Ou denaarden, Alexander Mazur en Zoë Jutte. Mevrouw Annie Immerzeel- Knop, geboren 1922, vertelt: Bijna mijn hele leven woonde ik in Moerkapelle. Mijn ouders zijn vaak verhuisd. Mijn vader was landarbeider, eerst bij boer Paul Schipper aan de Middelweg en later bij boer Jaap Lievaard. Mijn ouders hebben in de Dorps straat en op de Zesde Tochtweg, vervolgens op het Honderd Mor- gense dijkje en als laatste in de Julianastraat gewoond. Als kind ging ik al op het meisjeskoor, daarna ging ik naar het koor voor volwassenen 'Sursum Cor- da'. Na de lagere school bezocht ik de MULO in Waddinxveen. Maar moeder werd ziek en ik moest thuiskomen en het gezin met drie broers draaiende hou den. Toen moeder weer beter was vroeg de schooldirecteur of ik terug kwam omdat ik zo goed kon leren. Maar ik had geen zin meer. Ik ging in Hillegersberg op naailes en werd daarna zelfstan dig costumière. Ik heb zeven trouwjurken ge maakt op een handnaaimachine en veel andere kledingstukken op bestelling. Ik kreeg verkering met Wout Immerzeei, hij was schoenmakersknecht bij Brem- mer in Moerkapelle. Zijn zoon heeft nu een schoenzaak in Waddinxveen. De dochter, Mas Bremmer, heeft 42 jaar bij ons in de huishouding gewerkt. Mijn man heeft ook bij schoen maker Doornhein in Waddinx veen gewerkt. We trouwden en kregen één zoon, Pieter, die nu directeur is van een school in Den Haag. We kerkten in de hervormde kerk in Moerkapelle en nu kerk ik al weer zestien jaar in de her vormde kerk in Zevenhuizen. Jarenlang woonden we met ons gezin op het 'Kerkedijkje' in Moerkapelle. Gemeentebaan Mijn man kon een baan bij de gemeente krijgen bij de on derhoudsdienst. Later werd hij gemeentebode en werden zijn werkkleren ingeruimd voor een Bleiswijk - Het weer begon net op te klaren toen Sinterklaas het startschot gaf voor het eerste on derdeel van de Sinterklaasloop. De kidsloop, over 1000 meter, werd gewonnen door Alessio van Straaten uit Berkel en Rodenrijs in 3.42. Eerste meisje was Tess Grootscholten uit Bergschenhoek in 4.14. Winnaar op de 5 km loop werd Remco Peters uit Rotterdam in 17.48. Eerste dame was Kieviten lid Marloes Nuijten in 22.45; zij was ook meteen eerste bij de meisjes. Bij de jongens pakte Jori Paarden- kooper de eerste plek met een pr van 22.20. Hans de Niet uit Moer kapelle finishte in 26.08 en Peter Saers uit Zevenhuizen zat daar vlak achter in 26.19. De 15 km werd gewonnen door Menno Lieven uit Capelle aan den IJssel in 51.49. Eerste dame was Ju lie Beukers uit Bergschenhoek in 61.07. Uit Moerkapelle kwam Mar cel Markus tot een tijd van 61.32 en was daarmee snelste streek genoot. Paul Jongman finishte in 78.17. Nieuwerkerker Leen de Koning finishte in 66.51; plaatsge noten Thea en Corrie Bosman kwa men gezamenlijk over de finish in 78.23 en Barend Heijkoop in 81.01. Voor Zevenhuizen hielden Paul Heijnen 73.58 en Dirk van der Pol met 82.00 de eer hoog. Uit Wad dinxveen kwamen John Droog in 69.56, Cees van Beek in 71.42, Rob Meijer in 72.06, Sjaak Nobel in 75.05, Nico van Hoek in 75.12, Jan Voorwinden in 75.47 en Koek van Berkel in 85.35, over de finish. Alle deelnemers gingen met een pak speculaas naar huis. Voor meer informatie, foto's en uitslagen: www.dekieviten.nl. De E2 van vv Waddinxveen in actie tegen Soccer Boys E5. Waddinxveen - Bij vv Waddinxveen werden afgelopen zaterdag de wedstrijden van de A1, MA1, D2, E3, F1 en F2 afgelast en de MB1 was vrij. De A2 verloor met 2-3 nipt van Spirit A2 en de C1 speelde met 2-2 gelijk tegen ARC. De D1 won met 8-0 van BVCB en de D3 wist met 3-0 te winnen van TOGB. De E1 speelde met 4-4 gelijk tegen Floreant. mooi dienstpak. Hij heeft dit werk tot zijn pensioen gedaan. Zelf heb ik ook veel geholpen in het gemeentehuis met schoon maken en koffieschenken bij vergaderingen. In 1983 zijn we beiden gerid derd, mijn man kreeg een ko ninklijke onderscheiding, een lintje en een zilveren eremedail le voor zijn 25-jarige dienst bij de gemeente. En onverwachts werd ik ook nog in het zonne tje gezet voor 25 jaar lange hulp op het gemeentehuis en ook omdat ik mijn moeder negen jaar en mijn schoonvader zeven jaar thuis heb verzorgd. Ik kreeg ook een zilveren eremedaille. Dat verzorgen van de ouders was wel een zware taak, maar ik deed het met liefde. Ik werd ziek en toen ik vanuit het zie kenhuis weer naar huis mocht, moesten de oudjes weg van de dokter. Heel erg vond ik dat, maar het werd te zwaar. Moe der verhuisde naar Beth-San en mijn schoonvader naar een van zijn kinderen en daarna in een bejaardenhuis in Berkel. Het meisje van de zangvereniging Ook kreeg ik een oorkonde en werd erelid van de zangvereni ging waar ik zeventig jaar lid van geweest ben. Toen ze veel anderstalige liederen gingen zingen vond ik het niet fijn meer, want ik kon het niet uitspreken. Nu zing ik in het bejaardenkoor. Mijn man overleed drie en half jaar geleden. Sinds kort woon ik in een aanleunwoning in Ze venhuizen. Maar hele dagen in huis zitten valt me zwaar na een werkzaam leven dus ga ik veel met mijn hond wandelen of fietsen. Mijn zoon woont nog in Moerkapelle en inmiddels heb ik niet alleen kleinkinderen maar ook achterkleinkinderen. Jam mer dat mijn ogen zo achteruit zijn gegaan. Ik heb een appa raat waardoor alles vergroot wordt, dan kan ik tenminste nog lezen. Niet iedereen wordt zon der kwalen oud maar dat is nu eenmaal het leven." De E2 speelde tegen Soccer Boys E5. Binnen vijf minuten stond het team met 3-0 achter. Na hergroepering door de coaches kwam veel meer druk van de kant van Waddinx veen, maar doelpunten bleven uit. Met hernieuwde energie begon Nesselande - De band FunkyVille zal tijdens het Mirakelse Kitsch- kerstfeest op zaterdag 12 decem ber een swingend optreden ver zorgen, waarbij de voetjes van de vloer kunnen. Tijdens deze avond, die begint om 20.00 uur, zal er ook een animatie gemaakt worden van de maquette van Nesselande, waar bij de bezoekers van de Kitschkerst in de huid van de kunstenaars kun nen kruipen. De toegang bedraagt 3,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bar van het Nesscafé in De Kristal. het team aan de tweede helft. On danks dat de jongens keihard werk ten, wilde het doelpunt maar niet vallen. Tegengoals waren er wel en ondanks twee schoten op de lat en heel veel inzet van de mannen van de E2 werd er met 5-0 verloren. Traditiegetrouw dobbert de boot van Mirakels! in het water van de rotonde ter hoogte van de Brandingdijk en de Laan van Avant Garde. Nesselande - In Wijkcentrum De Kristal aan de Cypruslaan 404 gaat op 14 januari een Alha Cursus van start met als thema 'Er is meer'. De cursus is bestemd voor belangstel lenden die andere mensen wil len ontmoeten met verschillende opvattingen over God, geloof en spiritualiteit. In deze vrijblijvende kennismakingscursus worden de belangrijkste onderwerpen van het christelijk geloof besproken. De cursus omvat twaalf avonden én een weekend en loopt tot en met 22 april. De cursusavonden starten om 19.00 uur met een eenvou dige maaltijd. Na een korte uitleg over het cursusonderwerp wordt hier vervolgens in kleine groepen over doorgepraat. De avonden eindigen om 21.30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmelden: 06-50237979, harry.scholte@sterk- werk.nl ofwww.de-lichtkring.nl. Nesselande - In gebouw De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat wordt voor donderdag 10 decem ber van 19.30 tot 21.30 uur een workshop 'cadeautjes feestelijk inpakken' georganiseerd. Niet al leen met het oog op de komende feestdagen, maar ook voor diverse andere gelegenheden of naar aan leiding van een bepaald thema. Voor al het inpak- en versierma- teriaal wordt gezorgd. De deelne mers nemen alle ingepakte dingen mee naar huis en krijgen ook nog een verrassingspakketje mee. De kosten bedragen 27,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden: 06-29203734 of inpakcursus@live. nl. Mirakels! doet meer Op vrijdag 11 december vinden er tussen 13.00 en 15.15 uur diverse, gratis, workshops plaats in De Kris tal. Men kan kiezen uit het schrijven van kerstwensen, kersthapjes ma ken, spelletjes doen met kinderen, mirakelse kerstversiering maken of mirakels handwerken. Aanmelden kan via info@mirakels.nu. Voor meer informatie: www.mirakels.nu.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 39