KLIKKEN Groot Dictee DICTEE VOOR taalfanaten, VOGELVRIENDEN WADDINXVEEN WINNEN NOTABELEN, BLONDJES EN SPORTERS ROTTEMERENCUP DE KLASGENOTEN VAN OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE R00DLICHTC0NTR0LE NOODZAKELIJK KWAAD KINDERKUNST LANGS Al 2 IN SWANLA 7FyFNHÜIZÉN-MÓËÏRKAPELLE Zevenhuizen-Noerkapelle Ontmoetingskerk woensdag 16 december 2009 20.00 unr iiBcnrijven: www.Mfeiros.fa dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl ALLERGROOTSTE GRIEP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 december 2009 pagina 13 MAG! Zevenhuizen - Het Groot Dic tee der Nederlandse Taal wordt woensdag 16 december voor de twintigste keer uitgezonden op de Nederlandse televisie. Voor de éérste keer is het mogelijk om mee te doen aan de plaatselijke variant van dit dictee in de Ontmoetings- kerk in Zevenhuizen. Naast het tes ten van hun kennis van de Neder landse taal steunen de deelnemers met hun deelname de aanleg van de stiltetuin bij de Ontmoetings- kerk. Wie mag zich de winnaar noemen van deze eerste editie van 'het dictee'? ledereen kan meedoen; inschrijven kan in diverse cate gorieën: notabelen, studenten, blondjes/bodybuilders, midden standers, nederlands als tweede taal, sporters en ambtenaren. Voor meer informatie en aanmel ding: www.hotelvos.nl Zevenhuizen/Waddinxveen - De tentoonstelling van Vogelvereni ging Zang en Kleur werd afgelo pen weekend goed bezocht. Ook Omroep Zuidpias kwam langs voor het maken van een nieuwsitem. Op de tentoonstelling waren 583 vogels te bewonderen van 65 in zenders. Winnaar van het klas sement van de vijf beste eigen kweek vogels werd L. Wooning in de categorie kanaries. P. Dullaard werd eerste in de categorie tropen en A.P. Klingeman veroverde de eerste plaats in de categorie par- kietachtigen. Jody Dullaard werd kampioen bij de jeugd en A.H. Voortman had de mooiste vogel van de show en werd uitgeroepen tot algeheel kampioen. In de strijd tussen de verschillend'e verenigin gen onderling waren het de Vogel vrienden uit Waddinxveen die de Rottemerencup wisten te verove ren. Regio - Wie op de A12 rijdt en de windmolens goed bekijkt ontdekt bij de nieuwste windmolen een kunstwerk aan het hek. Dit kunstwerk is gemaakt door de leerlingen van groep 4b van de Eendragt. Zij hebben dit tijdens de officiële opening van de vierde windturbine door staatssecretaris de Jager mogen onthullen. De foto van deze week is van de openbare kleuterschool te Zeven huizen in 1956. Op de bovenste rij van links: Izaak van den Berge, Henk Boerop, Dik Schmidt, Kees Wiggers, Bert Heemsbergen, Piet Keijzer en Johan van Wilgenburg. Op de tweede rij: Jan Visser, Janie van den Hoek, juf Rietveld, Rika van de Bor, Piet Spekman en Dik Schmidt. Op de derde rij zittend: Liesbeth van der Pol, Lenie Ver schoor, Marieke Duiiaart, Barbara Spekman en Berta Bos. Op de on derste rij Rien van der Graaf, Theo Duijndam en Kees Duijndam. Correcties en aanvulling zijn van harte welkom. Vorige keer Op de klassenfoto van de vorige keer zijn een aantal reacties ge komen. De foto betrof de open bare lagere school 't Reigerbos in Zevenhuizen in het seizoen 1971- 1972, klas 5. Vanuit Frankrijk mailde de heer Looman dat de groep op de foto zijn allereerste groep was na de Pabo, waar hij nog steeds goede herinneringen aan bewaart. Het toeval wil dat Looman per 1 maart jongstleden afscheid heeft geno men van zijn laatste groep. Hij is nu met vervroegd pensioen en een oude boerderij in de Bourgogne aan het moderniseren en verbou wen. Door de reacties zijn een aan tal verbeteringen aangebracht; op de bovenste rij van links naar rechts: Sjoukje de Mol, Joke Sol, Karin Troost, Wilco Bruggeman, Jan Huurman, Hans vd. Weide, Mark Scheffers, Jeanette Dekker, Helmy Boevee, Nico Perdijk, Peter de Groot, meester Looman, Bert Edeling en Rob Nagtegaal. Op de tweede rij van links naar rechts: Theo Wiltenburg, Maarten Ver- maat, Irma Paul, Diana van Kralin gen, Sjanie Spekman, Lia Moonen, Lyda de Jong, Erik Scheffers, Daan Koert, Martin van de Bor, Gert Post en Dirk de Leeuw. Op de onderste rij: Reinbert Martijn, Rudy Noorian- der, Adrie Heemsbergen, Joan Kok, Nel Metselaar, Miriam Rosbergen, Kees Jansen, Peter-Joost van Rijs, Peter de Vries en Jari Abbekerk. Van iedere gepubliceerde klassen- foto is een kopie foto te bestellen tegen de kostprijs twee euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goe de aan de Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle. Sofie van den Enk als duo 'Anne Jan en Sofie' het Camerettenfestival in Rotterdam. In 2005 won hij solo de jury- en publieksprijs op het Gro ninger Studenten Cabaretfestival. Sindsdien treedt hij door het hele land op. Ook is Toonstra mede oprichter van het standupcomedy collectief De Hyena's. Na 'Hikikomori' is 'Noodzakelijk Kwaad' het tweede soloprogram ma. Een voorstelling met 'veel energie, rockende pianonummers en alles wat Anne Jan wil zeggen: hard, zacht, vriendelijk, kwaad. En meestal erg leuk. Soms ook niet. Maar dat moet dan. Dat heeft dan z'n redenen'. Van klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. Wellicht krijgt de foto een plekje in deze rubriek. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom (van 20.00 tot 22.00 uur): 0180-633077 of famvd- zalm@hetnet.nl Tussen 9.30 en 11.30 uur is er op de Beyerincklaan in Wad dinxveen gecontroleerd. Om dat daar snoeiwerkzaamheden waren, was er een gedeelte van een rijstrook afgesloten en wa ren er tijdelijke verkeerslichten geplaatst. Bij deze verkeerslich ten negeerden 28 bestuurders het rode licht. Varkensgriep of die van kip of muizen. van geit, konijn, cavia, schaap of luizen De prikfabriek weet raad en van wanten Het is nu wachten op griep van olifanten Harry de jong (foto: Sander Martens) Waddinxveen/Zeven huizen- Moerkapelle - Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft donderdag 3 december een roodlicht controle gehouden in Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen. Tussen 7.00 en 9.00 uur is er gecontroleerd bij de spoorwegovergang op het Noordeinde te Moerkapelle langs de A12. Daar negeerden acht bestuurders de rode knip perlichten. Zevenhuizen - Anne Jan Toon stra speelt vrijdag 18 december in theater Swanla zijn programma 'Noodzakelijk Kwaad'. Aanvang 20.15 uur, de toegang bedraagt 12,50 euro. Cabaretier Toonstra komt uit Gro ningen. In 2001 won hij samen met

Hart van Holland | 2009 | | pagina 13