1 j# Nieuwerkerk a/d IJssel Heart Home w- 1# SCHOON SCHIP DE TONG Extra koopavonden voor de kerst F Pittoresk winkelen... MAAK KENNIS MET HET OUDE DORP VAN NIEUWERKERK A/D IJSSEL EXTRA OPEN VOOR DE FEESTDAGEN Jfc Coop Wim Bos: vier generaties modern boodschappen doen -2- Het Oude Dorp is het oudste stukje van Nieuwerkerk aan den IJssel. Sinds de ontginning van het ruige veenlandschap in de dertiende eeuw, is de nederzetting uitgegroeid tot een dorp met kerken, scholen en bedrijvigheid. Op het Oude Dorp vindt u in originele straat opgetrokken panden waar het gezellig winkelen is. Nog steeds staan de vriendelijkheid en persoonlijke service van weleer hoog in het vaandel. Het assortiment is echter geheel van deze tijd. Ontdek het ruime aanbod in bedrijven, restaurants en winkels, elk in hun eigen branche en specialiteit. Samen organiseren winkeliers regelmatig tal van originele activiteiten, ludieke acties en bijzondere evenementen voor jong en oud. Winkelen in het Oude Dorp is echt een dagje uit! Dinsdag 22 december en woensdag 23 december tot 21.00 uur open >r 1 - 'j'C Nu heel voordelig kado-artikelen kopen 't oude Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 9 december 2009 pagina 15 Rechtstreeks uit Italië hebben wij de nieuwe kerstcollectie van luxe Hamigni handgemaakte koekjes in mooie verpakkingen binnen. Een culinair kado voor uzelf ofvoor iemand anders. Noteer vast in uw agendadé December hebben wij op de kaarsjesavond een kraam met leuke aanbiedingen. Kom gezellig binnen Bij Bourgondisch Dorpsstraat - 2?12 CA Nieuwerkerk aan den IJssel Telefoon: 0160-512202 - Eax: 0160-520424 - E-mail: infoêbi|bouigondisch.nl I I Studio Capelli Telefoon: 0180 - 314 301 OTI I I tj lil Dorpsstraat 37 2912 CA novlta@studiocapelll.nl O L CJ I W KJ M Var III Nieuwerkerk aan den IJssel www.studlocepelli.nl SM»-am. tuE-y,;-. - Kerklaan 94 2912 CL Nieuwerkerk aan de IJssel Tel: 0182 - 634040 Maandag 13.00 t/m 17.30 uur Dinsdag 08.30 t/m 21.00 uur Woensdag 08.30 t/m 21.00 uur tS •fl Dorpsstraat 49 2912 CA Nieuwerkerk aan den IJssel Openingstijden: j Di wo: op afspraak Do vr: 10.00-17.00 Za: 10.00-16.00 www.heartandhome.nl i Door Geertrude Verweij Nieuwerkerk aan den IJssel - De supermarkt van Wim Bos is geen nieuw verschijnsel in het oude dorp. In 1919 al begon de grootvader van de huidige eigenaar een bakkerszaak op bijna dezelfde locatie. "De bakkerswinkel zat aan de overkant van de straat. We hebben in die negentig jaar op alle vier de hoeken van het kruispunt gezeten", aldus Wim Bos. "Mijn opa kreeg bakkerseczeem en kon zijn werk niet meer doen. Daarom is hij een levensmiddelen zaak begonnen, de voorloper van de huidige supermarkt." De zaak ging over van vader op zoon op kieinzoon en werd steeds aangepast aan de moderne ontwikkelingen. "Daarom zijn we een aantal keren verhuisd en uitgebouwd. Wij waren in de jaren zestig de eerste winkel in Nieuwerkerk waar klanten zelf met een mandje rondliepen. Het pand waar we nu zitten vol doet aan alle moderne eisen qua assortiment en oppervlakte." Het is nog steeds een familiebedrijf. Wims zoon Sander, die als bedrijfsleider in de winkel werkt, is de vierde generatie. Ook de klanten komen al generaties lang bij Bos boodschappen doen. "We hebben in onze klantenkring nog mensen die bij opa boodschappen deden, en hun kinderen en kleinkinderen komen hier ook. Daarnaast hebben we ook veel klanten uit de regio." Op dit moment is de supermarkt aangesloten bij de Coop. "Het is landelijk niet zo'n heel bekende formule, maar we doen wat betreft assortiment niet onder voor de grotere ketens." Ook de prijsbewuste consument kan bij Bos terecht. "We hebben aanbiedingen te over. Zeker op het gebied van lekker eten." Dat laatste is iets waar de komende weken flink de nadruk opgelegd wordt. "Ik verwacht dat de consument er in deze tijd voor kiest thuis meer werk van het eten tijdens de feestdagen te maken, in plaats van uit eten te gaan. Dat hoeft niet moeilijk of veel werk te zijn. We hebben bijvoorbeeld gourmetschotels, maar ook kant en klare vleesschotels die zo de oven in kunnen." Voor wie tijdens de feestdagen wil kiezen voor de iets luxere producten is er Coop Select. "Coop Select is het topsegment in het as sortiment. We hebben ondermeer vleeswaren, patés, brood, salades, pastas en sauzen. Ik verwacht dat mensen dat met de feestdagen wel uit gaan proberen. Het is iets duurder dan het huismerk, maar nog steeds aantrekkelijk geprijsd." Dorpsstraat 28, Niéuwerker

Hart van Holland | 2009 | | pagina 15