K$rstaetie L&@rlin§m Het Hart van Holland Scholierenpanel Ruben een Streun fine VOETBALACADEMIE ROTTERDAM OPENT DEUREN Qicmo op podium £oaóe £nd r Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 december 2009 pagina 25 "Ik vind het niet erg dat Nieuwer- kerk met Zevenhuizen en Moor drecht gaat fuseren. Ik heb liever dat we met onze buren één ge meente vormen, dan dat we wor den opgeslokt door Rotterdam of Gouda. Toch zal ik me Nieu- werkerker blijven voelen. Door de fusie zullen de gemeente, het gemeentehuis en het bestuur en dan vooral de politici wel veran deren, maar ik denk dat het ver der hetzelfde blijft." Bob van der Wende (17 jaar) uit Zevenhuizen: "Ik heb begrepen dat het doel van de fusie vooral is om te voor komen dat we niet door Rotter dam worden opgenomen. Dat vind ik goed, want ik hoop dat Zevenhuizen een dorp blijft. Er zitten ook nadelen aan de fu sie. Allerlei voorzieningen zul len naar Nieuwerkerk verhuizen, waardoor Zevenhuizen steeds meer een spookstadje zou kun nen worden. Ik verwacht dat dit pas in de toekomst echt een rol Claire Ugen (13 jaar) uit Moordrecht: Nieuwerkerk aan den IJssel - Hij weet dat hij goed in dictee is, maar dat hij de finale van het groot kinderdictee der Nederlandse taal zou halen, had Ruben van Streun niet verwacht. Samen met zijn klas, groep acht van de Elimschool, heeft Ruben aan de voorronden van het dictee mee gedaan. Ruben had slechts drie fouten gemaakt en was daarom één van de honderdtwintig halve finalisten. Dit ging wederom zo goed, dat Ru ben op 11 december mag meedoen aan de finale in de Tweede Kamer. "Ik vind het niet erg, zolang Moordrecht maar Moordrecht blijft heten. Ik denk niet dat ik er veel van ga merken, want het is niet iets waar ik me druk mee be zig houd. Ik denk wel dat er een paar veranderingen gaan plaats vinden, maar dat maakt mij niet echt uit. Voor de rest vind ik het alleen maar leuk; dan horen wij eindelijk ergens bij ais gemeen te!" Door Marlonneke Willemsen Op school is Ruben pas vorig jaar echt met dictees begonnen. "Ik heb meestal nul fout in dictees. Vorig jaar wilde ik ook al graag aan het kinderdictee meedoen, maar dat mocht niet, omdat ik nog niet in groep acht zat. Ik moest de beste van de klas worden, om eventueel de halve finale te kun nen halen. In het begin vond ik het wel spannend, want ik wist niet of ik het wel gehaald had. Toen ik hoorde dat mijn grootste concur rent negen fout had, wist ik dat ik had gewonnen." Na de halve finale was hij niet meer zo zeker van zijn zaak. "Ik vond de halve finale moeilijker, omdat er meer woorden met streepjes in zaten. Ik dacht eerst dat ik het niet zou gaan halen, maar geluk kig zat ik toch bij de beste zestig en mag ik aan de finale meedoen. Ik heb geoefend met oude dictees en die vond ik niet zo moeilijk. Het ligt er wel aan welke schrijver het dictee geschreven heeft. Het dic tee van Francien Oomen vond ik bijvoorbeeld veel moeilijker dan dat van Paul van Loon. Daar zaten veel meer meisjeswoorden in, die ik niet zo goed ken." Philip Freriks Ruben is voor de finale nog niet echt zenuwachtig, maar hij denkt dat hij dat op 11 december wel is. "Het moeilijkst vind ik om niet te gaan twijfelen, zodat je woorden gaat verbeteren, want dan ga je vaak juist fouten maken." De klasgenootjes zijn trots op Ru ben en zullen het dictee op tv vol gen. Het groot kinderdictee der Nederlandse Taal wordt op 11 de cember gehouden in de Tweede Kamer en wordt, net als het groot dictee, door Philip Freriks voorge lezen. Het dictee van dit jaar is geschre ven door Ted van Lieshout en wordt op 13 december om 19.00 uur uitgezonden door Z@pp op Nederland drie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert in samenwerking met het sportbuurtwerk voor dinsdag 22 en woens dag 23 december een zaalvoetbaltoernooi in de Parkzoomhal. De dins dag is bestemd voor de jeugd tot en met 13 jaar; op woensdag zijn jongeren van 14jaar en ouder welkom. De wedstrijden vinden op beide dagen plaats tussen 11.00 en 17.00 uur. De kosten bedragen 0,50 euro. Vooraf aanmelden met een team kan op allard@jeugdwerkzuidplas.nl. Publiek is welkom. Rotterdam - De Voetbalacademie Rotterdam, VAR, officieel geopend in oktober, richt zich op jeugd en jongeren in de leeftijd van 6 tot en met 18 jaar. Met de slogan 'Voet bal voor iedereen' maakt de VAR duidelijk waar het voor staat; door de diversiteit in het aanbod kun nen scholen, voetbalverenigingen, talenten, straatvoetballers en be drijven terecht bij de voetbalaca demie. De VAR richt zich op de ont wikkeling van devoetbaltechnische aspecten van de deelnemers, maar heeft daarnaast ook oog voor het sociaal maatschappelijk belang. De Voetbalacademie Rotterdam zal in februari van start gaan. Tot die tijd kan iedereen zich aanmelden voor het openingsevent via www. voetbalacademierotterdam.nl. Voor meer informatie: info@voet- balacademierotterdam.nl. Reeuwijk - De regionale cover band Cicero staat zaterdag 12 de cember, zoals gewoonlijk elk jaar op de zaterdag na Sinterklaas, op het podium van Loose End aan de Buitenomweg 5. De band werd vijf jaar geleden opgericht en bestond destijds uit drummer Jan van Vliet, bassist Marco Spie ring, zangeres Carla Spiering en toetsenist Gert Jan van 't Spijker. Later voegden zich gitarist en key- boordspeler Marcel Kiviets en zan geres Angelique Roodbol bij de band. Inmiddels bestaat de band uit acht leden door het toetre den van zanger Willem Aartman en solo-gitarist Kees Pat. Het re pertoire van de band bestaat uit stevige rock, maar ook disco uit verleden en heden en van pop 'in je moerstaal' tot nummers uit de top 40. Deur open om 21.00 uur. De toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. Stelling: Op 1 januari fuseren Moordrecht, Zevenhuizen-Moer- kapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel gaan fuseren. Jullie worden dan inwoners van Zuidpias. Vind je het jammer dat de gemeente, waarin je nu woont, verdwijnt of denk je dat er door de fusie niet veel verandert? Door Marlonneke Willemsen Priscilla van Gelderen (15 jaar) uit Nieuwerkerk: Waddinxveen/Boskoop - De leerlingen van het Coenecoop College, lo catie Boskoop, bereiden voor donderdag 17 en vrijdag 18 december een aantal acties voor om geld in te zamelen voor een kindertehuis in Peru, Waar de stichting El Manguaré onderwijs wil gaan verzorgen. In Waddinxveen gaan de leerlin gen van de afdeling Mavo geld inzamelen voor de Stichting Oog, die hulp biedt aan drie scholen in Brunapeg in Zimbabwe. Een oud medewerker van het Coenecoop College is jaarlijks enkele maanden ln Brunapeg om de docenten daar te ondersteunen en te adviseren. De leerlingen van de afdeling Havo- Vwo onderbouw voeren actie voor een internaat in Chennai in Madras in India. Hier worden straatkinde ren opgeleid in houtbewerking en meubelmaken. Een medewer ker van het Coenecoop College is jaarlijks, namens Youth for Christ, enkele weken in Chennai om les te geven en het management te adviseren. Een leerling aldaar die het vak voldoende beheerst en de maatschappij in gaat krijgt van de school een set gereedschap mee. De Coenecoop leerlingen gaan op vrijdag 18 december tegen elkaar hockeyen waarbij ze per gemaakt doelpunt door familie en vrien den worden gesponsord. Na de kerstvakantie wordt de totale op brengst van de kerstactie bekend gemaakt. Een medewerker van het Coenecoop geeft houtbewerkingsles in Chennai in India. gaat spelen. Nu zal er niet veel veranderen."

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25