D66 BRENGT 'NIEUW ELAN IN WADDINXVEEN' GEMEENTE EN BOUWFONDS TEKENEN VOOR TRIANGEL CREMERS SUST COMMISSIE: FUSIE NOG IN ONDERZOEK tm ZCEKTOCHT NAAR KERST DOOR AD0NAI WADDINXVEEN SPECIAL EMMYLOU HARRIS BIJ RTW FM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 december 2009 pagina 35 Door Niels Raas Rotterdam/Waddinxveen - Chris telijk Regiokoor Adonai verzorgt op woensdag 16 december om 20.00 uur een kerstconcert in de Laurenskerk te Rotterdam, waar het koor, onder begeleiding van een samengesteld orkest en on der leiding van dirigent Peter Burger, de toehoorders zal mee nemen op een zoektocht naar Kerst. Nieuwe cd Was het concert vorig jaar nog geheel in het Engels, voor dit jaar is gekozen voor een optre den in het Nederlands. Dit Ne derlandse repertoire is ook te vinden op de cd die tijdens het kerstconcert officieel gepresen teerd zal worden. Bekende musici en orkest De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Marco den Toom op het orgel, Jan Lenselink op de piano, door sopraan Judith Spor- tel en door een groot samenge steld orkest. De kerk biedt plaats aan 1200 personen. Na afloop van het concert wordt een col- 'ecte gehouden waarvan de op brengst bestemd is voor het werk van De Hoop ggz in Dordrecht. Dinerarrangement Het is mogelijk om het concert te combineren met een dinerar rangement in Humphreys te Rot terdam. Vanaf 16.30 uur is men aldaar welkom voor een drie- Qangendiner. Voor meer informatie en bestel len van kaarten, dinerarrange ment of kerstcd: www.crkado- nai.nl of 079-5932078. Waddinxveen - Het gaat landelijk goed met D66. De partij kijkt vol ver trouwen uit naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2010. Maan dagmiddag presenteerde de Waddinxveense afdeling haar lijst met kandidaten, het verkiezingsprogramma 'Een Nieuw Elan' en de lijst met speerpunten. De kandidatenlijst wordt aangevoerd door voormalig duo raadslid Albert Grooten. De speerpunten bevatten naast typische D66 stokpaardjes als een open bestuur met betrokken burgers ook typische Waddinxveense zaken als het weer aan elkaar verbinden van de kerk- weg Oost- en West. Voorzitter Fatima Kalai sprak van een goed, sterk en gevarieerd team dat een goede afspiegeling vormt van de samenleving. De par tij heeft recent veel nieuwe leden gekregen, waarvan er vier op de lijst staan. Kalai: "D66 is er voor iedereen. De kandidaten zijn en thousiast en iedereen heeft er zin in." Al snel werd het woord overge nomen door lijsttrekker Grooten. Van 1996 tot 2006 heeft hij reeds bij verschillende commissies als duo-raadslid aan de vergadertafel zitting mogen nemen. Voorzitter Kalai staat als tweede op de lijst. Huidig duo-raadslid bij alle drie de commissies, Peter Rubeling, staat op plaats drie. Art-Jo Wittenberg die reeds vele maanden aandach tig vanaf de publieke tribune de vergaderingen heeft gevolgd, mag nu vanaf plaats vier proberen om ook echt in de raad te komen. Be stuurslid van de Turkse Vereniging Erbay Arslan staat op plek vijf, dit is de laatste verkiesbare plaats. Op plaats zes staat Claudia van der Toorn en op plaats zeven Stef Hoonhout. Beiden stellen zich ver kiesbaar als duo-raadslid. Burgers direct betrokken Over een mogelijke wethouder doet de partij nog geen uitspraak. Grooten: "Als de uitslag dit toe staat, dan gaan wij bestuursver- antwoordelijkheid niet uit de weg." Als eerste speerpunt noemt Door Niels Raas Waddinxveen - Vorige week meldden verscheidene media dat er in de gemeentebesturen van zowel Gouda als Waddinxveen het gevoel be staat dat fusie een meerwaarde kan geven aan de samenwerking tussen de twee gemeentes en noemden dit expliciet in de koppen. Dit leidde in de commissie Bestuur en Middelen tot menig verontrust commissielid en een niet al te blijde burgemeester. Stephan Peters (WeWa): "Ik blij dat er op het gebied van ICT goed wordt samengewerkt met Gouda, maar ik heb toch het idee dat het college al wat verder is dan de raad." Theo van der Velde (VVD): "Er leeft in de pers het idee dat er al bijna een fusie is." Burgemeester Bert Cremers gaf nadere uitleg. "Het is natuurlijk absoluut niet de bedoeling dat de besturen voor de troepen uit gaan lopen. In 2011 wordt er een besluit genomen of er een fusie of een versterkte samenwerking zal plaatsvinden." Cremers legde uit dat op dit mo ment onderzocht wordt of een fusie een meerwaarde kan leveren aan samenwerking, maar dat er absoluut nog geen conclusies zijn getrokken. "Ik kan overigens wel mededelen dat beide gemeentes veel vertrou wen hebben in het proces." Waddinxveen - Met het onderte kenen van een voorovereenkomst hebben de gemeente Waddinx veen en Bouwfonds de basis ge legd voor de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Triangel. Ook op andere terreinen wordt vooruit gang geboekt. Een voorlopig ste denbouwkundig plan wordt mo menteel uitgewerkt en wordt op 21 december gepresenteerd aan de themapanels. In januari 2010 zal het stedenbouwkundig plan ter vaststelling aan de raad wor den voorgelegd. Waddinxveen - In het country- programma Nashville Express besteedt presentator en samen steller Cor van Eijk donderdag 10 december extra aandacht aan countryzangeres Emmylou Harris, bekend van onder meer 'Together again'. De zangeres werkte tevens mee aan albums van collega artiesten. Tijdens de uitzending kunnen luiste raars een cd van Harris winnen of een cd van Alison Krauss, die twee weken geleden in het programma central stond. De Nashville Express is te beluis teren van 20.00 tot 22.00 uur. Tijdens de uitzending kan men reageren via studio@rtw.nl of 0182-610379. RTW FM is te be luisteren via de ether op 105.8 FM, via de kabel op 103.4 FM of wereldwijd via de stream op in ternet www.rtw.nl. D66 het brengen van een nieuw elan in Waddinxveen. Dit wil de partij proberen te bereiken door het dorp een sociaal-liberaal ge zicht te geven, zonder overbodige regeltjes en overheidsbemoeienis. Er moet volgens de D66 traditie een open bestuur zijn met veel betrokken burgers. Grooten: "Di recte communicatie met burgers kan veel beter via het internet. We moeten zorgen dat burgers betrokken blijven, anders gaat de burger gissen." Dit tweede speer punt uit zich ook in het derde speerpunt: burgers moeten direct betrokken worden bij het onder zoek naar een niet vrijblijvende sa menwerking met Gouda. D66 doet nog geen uitspraken of dit fusie of samenwerking moet betekenen. Grooten: "Dit kun je nog niet zeg gen. Waddinxveen mag er in ieder geval niet slechter van worden. Onze positie is afhankelijk van de uitkomst van het onderzoek. Aan het einde moet je pas een besluit nemen." Bijna gratis parkeren D66 wil natuurlijk het nieuwe Cen trum snel realiseren. Daaraan ver bonden wil de partij een integraal parkeerbeleid ontwikkelen voor de gehele gemeente. Het liefst zon der betaald parkeren, maar als het echt niet anders kan sluit D66 be taald parkeren in het centrum niet uit. Dit betaald parkeren zou dan moeten plaatsvinden volgens het Zoetermeerse model. Hierbij zijn de eerste uren parkeren gratis. Dit is om misbruik van parkeerplaat sen in de overdekte parkeergarage te voorkomen als het parkeren ge heel gratis is. Ook voor de invulling van het Passagegebied heeft D66 een helder idee. De 'historische as' tussen de twee kernen, de Dorps straat en het Bruggebied dient hersteld te worden. Dit houdt in dat de Kerkweg wat D66 betreft straks weer door het Passagege bied heen loopt, mogelijk als één- richtingsweg. Grooten: "Als je brug afkomt moet je de Dorpsstraat zien liggen. Het wordt dan weer echt een polderdorp." Ook wat betreft de openbare ruimte wil D66 groots uitpakken. Veel trottoirs liggen nu schots en scheef. De partij wil er voor zorgen dat rolstoelen, kin derwagens en natuurlijk voetgan gers niet het risico lopen te vallen. Straten moeten weer recht komen te liggen. Op 3 maart 2010 mag de kiezer be slissen of D66 het nieuwe elan mag laten uitvloeien over de gemeente. Het enige huidige raadslid, Yvonne van Went, komt in ieder geval niet terug. "Twaalf jaar is een lange tijd. Vorig jaar besloot ik dat deze termijn de laatste zou worden. Het was een hectische periode, maar ik ken nu de cycli van de raad. Het is tijd voor nieuwe mensen." Van Went blijft echter op zoek naar nieuwe uitdagingen. "Het alleen in de raad zitten waren tropenjaren. Ik ben echter geen mens om stil te zitten. Het hele leven bestaat uit uitdagingen." Het dream team van de sociaal-liberalen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 35