FUSIENIEUWS Zevenhuizen-! NOSTALGIE IN DORPSSTRAAT Gemeente BEPERKTE OPENING GEMEENTEHUIZEN EIND DECEMBER 2009 V RGADERING BESTUURLIJKE KLANKBORDGROEP FUSIE WEEKENDAFS1IJ1IINGN2Q9 EN OP^ AFRIT BIEEWgK ABMKALENDER 2010 RAAD EN COMMISSIES ■fciÊJb r !m fa-sla™ Dit jaar een identiteitsbewijs of rijbewijs nodig? Vraag vóór 22 december aan De gemeentehuizen van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapeile zijn vanaf v,\>ensdag 23 december 2009 beperkt geopend. Vanaf die tijd vindt de verhuizing plaats en worden systemen als de gemeentelijke basisadmini stratie voorbereid op de start van de gemeente Zuidpias per 1 januari 2010. Paspoorten en rijbewijzen kunt u vanaf 23 december 2009 tot 4 januari 2010 niet aanvragen. Wilt u voor het nieuwe jaar nog een rijbewijs of identi teitsbewijs? Dan vragen we u dit uiter lijk op 22 december aan te vragen. Op 23 december 2009 tot 12.00 uur kunt u wel een spoedaanvraag voor een rijbewijs of identiteitsbewijs doen. Dit brengt extra kosten met zich mee. Laatst week van december: beperk te dienstverlening publiekszaken In de laatste week van december kunt u eerder aangevraagde rijbewijzen en identiteitsbewijzen wel ophalen. U kunt hiervoor tussen 9.00 en 12.00 uur terecht op het gemeentehuis waar u uw aanvraag heeft gedaan. Ook kunt u aangifte doen van geboorte of overlijden. Voor andere dienstverlening zijn de gemeenten beperkt open. Hierover vindt u volgende week meer informa tie. Vanaf maandag 4 januari 2010 om 12.00 uur opent het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias haar deuren in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuis plein 1. Houdt u de gemeentepagina en ge meentelijke websites in de gaten voor actuele openingstijden en bereikbaar- heidsgegevens. In december ontvangt u in uw brievenbus een verkorte uitgave van de gemeentegids met daarin de belangrijkste gegevens van uw nieuwe gemeente. Verzoek: heeft u dit jaar een rijbewijs of identiteitsbewijs aan gevraagd? Haal dit document dan voor het einde van het jaar op! De eerstvolgende openbare vergadering van de Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie vindt plaats op woensdag 9 december 2009. De vergadering wordt dit keer gehouden in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapeile, Dorpsstraat 89 in Zevenhuizen. De vergadering start om 19.30 uur. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. Verslag van de vergadering van 28 oktober 2009, inclusief actie- en afsprakenlijst 4. Ingekomen stukken ter kennisname: aBesluitenlijst stuurgroep d.d. 8 oktober 2009 b. Huisvestingskosten organisatie d.d. 6 oktober 2009 5. Informatie uit de Stuurgroep 6.Stand van zaken werkgroepen: I Verdieping BMC II Griffie m/IV Voorsorteren Kort verslag vergadering d.d. 23 november 2009. Lijst met verordeningen en beleidsstukken die doorgeleid worden naar de gemeente raad van Zuidpias. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Volgende week in uw brievenbus: j Zuidpla; Volgende week (week 51) ontvangt u de AFVALKALENDER 2010 in uw brievenbus. De afvalkalender is bestemd voor de kernen Moerkapelle en Zevenhuizen (Oud Verlaat). U vindt alle informatie op deze kalender over het inzamelen van de verschillende afvalsoorten en het ophaalschema van uw restafval in de grijze container, het GFT afval in de groene container en het plastic afval in de Plastic Heroes zak in uw eigen woonplaats op deze kalender. Ook is de afvalkalender voorzien van het logo van de gemeente Zuidpias. Deze gaat namelijk op 1 januari 2010 van start. Moerkapelle en Zevenhuizen horen dan bij de gemeente Zuidpias. Onder het logo treft u dan ook de nieuwe contactgegevens aan. Hang of leg de afvalkalender op een vaste plaats! Geen afvalkalender ontvangen? Haal een exemplaar op in het gemeentehuis of neem contact op met de gemeente, tel. 0180-637777 In verband met de reconstructie van de N209 (tussen de A12 en Bleiswijk/Groenedalseweg), wordt de N209 en de op- en afrit Bleiswijk van de A12 richting Utrecht tijdelijk voor al het verkeer afgesloten. De afsluiting vindt plaats van vrijdag 11 december 2009 21:30 uur tot maandag 14 december 2009 05:00 uur. Of zoveel langer of korter als noodzakelijk Omleidingen - Het verkeer vanuit Den Haag richting Benthuizen wordt omgeleid via de op- en afrit Zevenhuizen - Het verkeer vanuit Den Haag/Utrecht richting Bleiswijk wordt omgeleid via de afrit Zoeter- meer - N470/N471 - N209 - Het verkeer vanuit Bleiswijk richting Den Haag/Utrecht wordt omgeleid via de N209 - N471/N470 - Het verkeer vanuit Benthuizen richting Utrecht wordt lokaal omgeleid. Bijzonderheden Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van het afgesloten werkvak. Raad Raad 15 december 17 december (buitengewone vergadering) De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal gel dende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de ver gadering aan te melden bij de raadsgriffler, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. Er is gelegenheid om het woord te voeren bij het betreffende agendapunt Op de agenda van de raad van 15 december onder andere: 1. Vragenuur 2. Spreekrecht burgers 3. Voorstel tot het starten van een projectprocedure voor 34 woningen in Groot Swanla te Zevenhuizen en de bevoegdheid tot het afhandelen van deze procedure delegeren aan het college van burgemeester en wethouders 4. Voorstel tot het intrekken van de Verordening godsdienst- en vormingsonderwijs 1995 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 150.000,- voor het uitbreiden van de aula/rouwcentrum te Zevenhuizen 6. Voorstel tot het instemmen met het door het college vastgestelde Normen- en toetsings kader voor de accountantscontrole 2009 7. Voorstel inzake de accountantscontrole 2009 8. Voorstel inzake jongerenvoorziening @Moer in Moerkapelle 9. Voorstel tot het vaststellen van de 2e Bestuursrapportage 2009 10. Voorstel tot het vaststellen van de tarieven voor diverse belastingen en rechten in 2010 en aanpassen van de verordeningen Op de agenda van de raad van 17 december onder andere: 1. Afscheid raad. Deze buitengewone openbare raadsvergadering vindt plaats in Theater Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Aanvang is om 15.00 uur. De complete agenda's inzien? In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van res pectievelijk raad en de commissies I en n inzien. Ook in de dorpshuizen 'Op Moer' te Moerkapelle, 'Swanla' te Zevenhuizen, 'De Vierkap' te Oud Verlaat en in de Openbare Biblio theek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Ook kunt u deze stukken raadplegen via de gemeenteüjke website. n s- Hart van Holland Dé krant voor de Zuidptas 9 december 2009 pagina 5 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeenti WWW.ZEVENHUIZEN-MOER K A PFl p NL MmMfflteri* aan den IJssel en zevenhulzen-MoerHa/Mle de nieuwe bevneente Zuidpias. Nieuwerkerk aan den IJssel - De winkeliers van 't Oude Dorp gaan op woensdag 16 december terug in de tijd met een kerstmarkt, die in het teken zal staan van Charles Dickens. Tussen 18.30 en 21.30 uur kan het publiek genieten van de muziek van een speciale kerst dj, van een wandelend draaiorgel en van een looporkest. Voorts kan men zich tegoed doen aan pof fertjes, stroopwafels, oliebollen, broodje warme beenham, glüh wein en erwtensoep. Kinderen kunnen onder meer kerstknutse- len. Kramen voor de kerstmarkt wkunnen gehuurd worden via 0181-320130 of via www.krokos-evenementen.nl.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 5