De Mond vol 'GEZELLIG CAFÉ' MET KONINKLIJKE BEWONERS VREUGDEVUUR BRANDT BIJ EERT GEMAKKELIJK LANGS NESSELANDE DE MOND VOL LEKKER LEZEN EN PLAATJES KIJKEN IN JUBILEUMBOEK 0ZM TAART VOOR MEISJES C2 NESSELANDE ZpyFNHl II7FNMV10ERKAPELLE Bestuursleden Oud Zevenhuizen-Moerkapelle onderscheiden iYBAi Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 11 Zevenhuizen - Precies vijfentwintig jaar nadat bij de notaris de oprich tingsakte getekend was, werd zaterdag 12 december een uitgebreide receptie gehouden om dit heugelijke feit te vieren, 's Ochtends was er een feestelijke bijeenkomst georganiseerd voor oud-bestuursleden, be stuursleden van de zusterverenigingen, sponsors en donateurs. Door Geertrude Verweij Voorzitter Hans van Lowijde: "Men vraagt mij wel eens: wat heeft zo'n vereniging voor nut? Dat stel ik een tegenvraag: waarom bewaart u uw vakantiefoto's? Ik zou het belang van onze vereniging willen vergelijken met een gezellig café. Dat wordt niet gebouwd door een architect, maar gemaakt door mensen en hun verhalen." Burgemeester Jo Fijen kreeg als eerste het jubileumboek dat werd uitgedeeld aan alle donateurs overhandigd en feliciteerde de ver eniging met het vijfentwintig jarig bestaan. "Dit initiatief is een goede zaak geweest. Wie zijn verleden niet kent, heeft geen toekomst. Het is opmerkelijk dat u al in 1984 de ver eniging Oud Zevenhuizen-Moerka pelle genoemd heeft, nog voordat deze gemeente bestond. Een voor uitziende blik die bijzonder is voor een historische vereniging. En nu gaat u de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle overleven." Cadeaus Naast de reeds toegekende subsi die voor automatisering en digita lisering, had de burgemeester nog een cadeau voor de vereniging. Een achttal foto's en schilderijen die in het te verlaten gemeente huis hangen, werden aan het mu seum geschonken. "Als gebaar naar de stichting en in een stukje zekerheid dat u een aantal voor onze dorpen belang rijke stukken zult borgen." Koninklijke Onderscheidingen Hierna werden Johan Ottevanger en Wouter Paul naar voren geroe pen. Beide bestuursleden van het eerste uur namen afscheid van de vereniging. Fijen noemde zowel voor Ot tevanger als voor Paul een lange lijst activiteiten op. Ottevanger is medeoprichter van Oud Zeven huizen-Moerkapelle en was tot 2001 penningmeester, verzorgde de donateuradministratie en was verantwoordelijk voor de werving van nieuwe sponsors en donateurs. Paul is eveneens oprichter van de vereniging. Van 1984 tot 1991 was hij secretaris en vanaf 1992 was hij redacteur van het Verleden Tijd schrift, waarin inmiddels vijfen negentig artikelen van zijn hand verschenen. "Iemand wordt benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau als hij of zij zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingezet of anderen daartoe heeft aange zet dat te doen, en werkzaamhe den heeft verricht met een bijzon dere maatschappelijke waarde. En daarom heeft het Hare Majesteit behaagd u te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau." Onder belangstelling van familie en vrienden kregen de decorandi de onderscheiding opgespeld. De echtgenotes kregen bloemen. "Zonder het thuisfront gaat het niet", aldus Fijen. Weert/Zevenhuizen - De dames van Cofely-Nesselande hadden zon dag 13 december in Weert tegen PND VC Weert een off-day. Weert moest winnen om stevig in de top vier te blijven en haalde alles uit de kast. Dat leverde winst op: 3-0 (25- 17, 25-17 en 25-17). Voor de Zevenhuizense dames staat zaterdag wederom een zwa re wedstrijd op het programma. Ze spelen zaterdag 19 december om 19.30 uur tegen de huidige koplo per Heutink/Pollux. Zevenhuizen - De stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle heeft er 25 jaar op zitten. Het jubileum werd zaterdag 12 december ge vierd in het historisch centrum 'Ons Verleden'. Naar aanleiding van de feestelijkheden werd een jubileumboek uitgegeven. Burge meester Jo Fijen kreeg het boek als eerste overhandigd. In het boek komen naast de op richters en medewerkers van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle, vijfen twintig bewoners van Zevenhui zen-Moerkapelle aan het woord. Elly van Gelderen, die voor het Hart van Holland de rubriek Oude Tijden Herleven verzorgt, tekende de verhalen op van vijfentwintig bewoners van Zevenhuizen-Moer kapelle. Dat leverde grappige, ontroerende en mooie verhalen op. Zo verhaalt mevrouw Everaart uit Moerkapelle over de vele kleine winkeltjes die Zevenhuizen-Op Hartvan Holland- online wordt lezers deze week ge vraagd hun mening te geven over het vreugdevuur van Moerkapelle, dat dit jaar door de gemeente zelf wordt georganiseerd. Volgens 70 procent van de respondenten zal het feestje desondanks gierend uit de klauw lopen, 13 procent ver moedt dat een veilige gecontro leerde omgeving synoniem is voor een dooie boel. In de talkshow De Mond Vol van zondag 20 december komt een jongere uit Moerkapelle vertellen wat het gaat worden. Verder komt een bedenker van gezelschapsspellen aan het woord over de kenmerken van een goed spel. De derde gast in de show is Leontien van Moorsel, dus het is alle wielerliefhebbers toegestaan om een keer de zondagse toer tocht over te slaan. Aanvang 12.00 uur in Theater Swanla in Zevenhuizen. De zaal is open vanaf 11.30 uur. Kaarten kos ten 5 euro en zijn te bestellen via demondvol@planet.nl Moerkapelle ooit telde. Meneer Breedijk werkte op het 'land van belofte' als boerenknecht en kon de paarden maar niet vergeten, Oud Moerkapelle. Oud Zevenhuizen. thuis was het een hanenhok met zeven zonen, maar tegenover was het kippenhok van de buurvrouw met zeven dochters. "Ze plaagden ons en zeiden, jullie moeten de grote hanen maar eens verwisse len." Hij lacht er nog steeds sma kelijk om. De verfwinkel van Huis man was er wel honderd jaar, net als het bedrijf van Van Marle dat in negentig jaar uitgroeide van siga- renmakerij tot winkel en drukkerij. Zevenhuizenaar Wim Boode komt ook aan het woord. De motorfreak kickte als hij op zijn oude B.S.A.- motor kon scheuren, en nu op zijn 94e klust hij op zijn klompen nog iedere dag aan motoren. De Jong en Veerman vertellen over het kat- tekwaad wat zij uithaalden in Ze venhuizen. Veel prachtige verhalen met nooit eerder gepubliceerde foto's van vroeger. Het boek is bestemd voor leden, nieuwe leden en dona teurs. Zevenhuizen - De meiden C2 van volleybalclub Nesselande hebben zater dag 12 december het kampioenschap binnengehaald. Geen punt werd verspeeld en dat moest gevierd worden, samen met trainer Bert Verburg. Jeugdbestuurder Steven Hendriks zorgde voor de taart, die traditiege trouw niet alleen in de magen der kampioenen verdween, maar gedeel telijk in het gezicht van de trainer.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 11