NIEUWERKERKS KERSTFESTIVAL EXPOSITIE MOZAÏEK OP PAPIER KERSTMAN DEELT MANDARIJNEN UIT BEGINNERSCURSUS INTERNET BUITENGEMEENTETOESLAG MUZIEKSCHOOL VERVALT 0ELEWAMMES KEERT TERUG IN GRABBELD00S ER WERD GEBRIDGED... HARRY B0RGERS IN VORM WÊ III 11 M KERK gl 'trrtrffit ,'éiÉ" i? P0STDUIVENTENTOONSTELLING P y LITIE BERICHTEN BEROVING BIJ PINAUTOMAAT JEU DE BOULES Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - De F1 van voetbalvereniging Nieuwerkerk werd zaterdag 12 december kampioen van de 2e klasse. De beslissende wedstrijd tegen Dilettant F1 werd met 2-0 gewonnen. Na afloop overhandigde wethouder Verbeek van sportzaken persoonlijk de bij het kampi oenschap behorende trofeeëja aan Joris, Jasper, Thijs, Rick, Joey, Robèn, Ryan en Tom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk vindt op za terdag 19 december voor de acht ste keer het Nieuwerkerks Muziek festival plaats. De opzet van het festival is, dat alle plaatselijke mu ziekgezelschappen, in de breedste zin van het woord, de gelegenheid krijgen zich te presenteren. Thema dit jaar is 'kerst'. In het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat 10 worden vanaf 20.00 uur optredens verzorgd door de River Big Band, door Symfonisch Blaas- orkest da Capo, door het Nieu werkerks Vrouwenkoor en door Muziekschoolkoor Euterpe. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 6,- euro; kinderen tot en met 12 jaar gratis. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Pianoworkshop aan de Kerklaan 45c, bij de Mu ziekschool aan de Schubertstraat 50, tussen 13.30 en 16.30 uur en aan de zaal. Voor meer informatie: www.scnn.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Post duivenvereniging de Reisduif orga niseert voor zaterdag 19 en zondag 20 december haar jaarlijkse post- duivententoonstellingl In het club gebouw aan de Prinses Irenestraat zijn belangstellenden op zaterdag welkom tussen 19.30 en 23.30 uur en op zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Op beide dagen draait het rad van avontuur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-631447. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein is tot 4 januari een expositie te bezichtigen van het werk van de in 1953 in Bandung geboren Vivian Kwee. Dertig jaar geleden startte Kwee met tekenen en schilderen en maakte zich zelf de diverse technieken eigen. Het belangrijkste uitgangspunt in haar werk is de vrije expressie; al doen de en experimenterend iets creë ren op papier. 'Mozaïek op papier' is geïnspireerd door Gaudi, maar in plaats van tegels gebruikt Kwee in stukjes geknipte foto's. Het thema, Yin en Yang, symbool van respec tievelijk het passieve en actieve beginsel in de kosmos, heeft ze in verschillende variaties tot uitdruk king gebracht. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens openings tijden van de bibliotheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - In samenwerking met Seniorweb wordt in januari een beginnerscursus Internet georganiseerd in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Onder leiding van Gerard Siepkes van Seniorweb maakt men met zeven andere cursisten een ken- nismakingstocht over het World Wide Web. In deze praktische cursus zet men in drie ochtenden de eerste stappen op de digitale snelweg, waarna woorden als zoekmachines, downloaden, www of apestaartje geen geheim meer vormen. De cursus vindt plaats op maandag 11, 18 en 25 januari van 10.00 tot 12.00 uur. Voor de cursus op 8, 15 en 22 februari zijn ook nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten® bibliotheeknieuwerkerkaandenijs- sel.nl. Gewapende overval op Kruidvat Nieuwerkerk aan den Ijssel - Bij het Kruidvat aan de Dorpsstraat vond maandag 14 december rond 17.50 uur een gewapende overval plaats. Twee mannen dreigden met een mes en hebben uit de kassa geld buitgemaakt. Hierna zijn de twee blanke mannen de winkel uitgegaan en rechts afgeslagen. De politie heeft na de melding direct in de omgeving gezocht naar de daders, maar heeft deze niet meer aangetroffen. De po litie doet verder onderzoek en verzoekt getuigen zich te mel den via 0900 - 8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 49-jarige vrouw uit Nieuwerkerk is zondag 13 december rond 19.30 uur beroofd bij de pinautomaat. De vrouw had net gepind bij de automaat van de Postbank bij win kelcentrum Reigerhof toen een jongen een mes liet zien en geld eiste. Een tweede jongen stond verderop. Nadat haar gepinde geld was afgepakt zijn de jongens weggerend richting de Eenden- daal en vervolgens de hoek om. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met de op handen zijnde fusie van Nieuwerkerk aan den IJs sel, Moordrecht en Zevenhuizen- Moerkapelle per 1 januari 2010 vervalt de toeslag voor leerlingen van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool uit Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle. Daarmee wordt het voor leerlin gen uit de fusiegemeenten goed koper om instrumentale of vocale lessen te gaan volgen bij de mu ziekschool. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Nesselande - De voorstellingen in Muziektheater de Grabbeldoos waren in de herfstvakantie alle maal uitverkocht. Zelfs bij de 5 ex tra voorstellingen zat het theater helemaal vol. Om kinderen alsnog de gelegenheid te geven een op treden van Oelewammes bij te wo nen, vinden in de kerstvakantie op maandag 21, dinsdag 22 en woens dag 23 december om 10.00 uur extra voorstellingen plaats. Hierin gaat Oelewammes op zoek naar de opwindknop van het dansende elfje. Onderweg komt hij onder andere de neuzenboom, de kik kerprins en kip Odorex tegen. De vraag is of zij hem kunnen helpen de opwindknop te vinden. Elke voorstelling duurt drie kwar tier, bevat veel leuke liedjes, grap jes en muzikale tegenstellingen en wordt afgesloten met limonade en een snoepje van het huisje van Nieuwerkerk aan den IJssel - De kerstman kwam afgelopen woensdag in Con Musica mandarijnen uitdelen aan de 27 kinderen die daar, onder leiding van vrijwilligers van stichting Vedj en met behulp van een aantal ouders, een kerststukje aan het maken waren. De kinderen waren blij verrast met dit gebaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van de Nieuwerkerkse Bridgeclub speelden maandag 14 december de tweede ronde van de eerste competitieronde. In poule A werden Michiel de Korver en Rita Krouwel eerste met 66.32; tweede werden Ron van Domburg en Wim Verhoeven met 58.33 en op de derde plaatst eindigden Greet Gal lagher en Ada van der Linde met 57.99. In poule B werden Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek eerste met 60.00. Tweede werden An neke Jansen en To Schreuder met 59.17 en derde Irma en Ab Sonne- veld met 57.92. Hans en Grietje. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van circa twee tot zeven jaar, met begelei der. De toegang bedraagt 5,- euro. In verband met de kleine ruimte dient men vooraf te reserveren. Het muziektheater is gevestigd aan de Jan Sirksstraat 2. Voor meer informatie en reser veren: www.degrabbeldoos.nl of 010-2223066. Nieuwerkerk aan den IJssel - Harry Borgers was zaterdag 12 december de verrassende winnaar van het kersttoernooi. Van de 48 deelnemers kwam hij als beste uit de bus. Met zijn winst in het laatste toernooi om de superprestige prijs 2009 sloot hij het seizoen tevreden af. Met name de dames en heren in de top van het klassement waren dusdanig gespannen dat ze punt jes lieten liggen. Al had dat geen gevolg voor de definitieve klasse menten. Daarmee kan de super prestige eindstand op 5 januari tijdens de nieuwjaarsreceptie be kend worden gemaakt. De uitslag van het kersttoernooi: 1. Harry Borgers, 3w+21; 2. Jan van Reeuwijk, 3w+18; 3. Willem Zwang, 3w+17. De Jeu de Boulesclub Nieuwerkerk speelt zaterdag 19 december met drie teams in het verenigingskam pioenschap van de NJBB.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 17