KLIKKEN MAG! SCHEIDEND BEVELVOERDER BRANDWEER ONDERSCHEIDEN f AANSLUITING SNELWEG A-20 MOORDRECHT GROTENDEELS GOEDGEKEURD OUDERENFONDS VERHOOGT OPBRENGST KERSTMARKT RAMO UIT DE LUCHT VRIENDEN VAN DE ZUIDPLAS LIVE MOORDRECHT MOET ROLSTOELVRIENDELIJKER MOORDRECHT Raad van State - uitspraak KERKDIENSTEN ZONDAG 20 DECEMBER KERSTCONCERT HARMONIE KUNST NA DE ARBEID RK PAROCHIE HELPT VOEDSELBANK dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl IÉ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 25 Moordrecht - "Per 1 januari bestaat de vrijwillige brandweer van Moor drecht niet meer", zei burgemeester Huub A. van der Meer. Daarom werd dit laatste feest van het jaar aangegrepen om niet alleen diploma's uit te reiken, maar ook een Koninklijke onderscheiding voor de heer Henk van der Weijde. De scheidende bevelvoerder werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, na 27 dienstjaren bij de brandweer. Door Joke Heikens Voor Van der Weijden was de on derscheiding niet zo'n grote verras sing: "Ik had wel zoiets verwacht, dat is toch normaal na twintig jaar vrijwilligerswerk? Maar ik ben er natuurlijk wel heel erg blij mee." Van der Meer haalde de werkgever van Van der Weijde aan: "Het is na tuurlijk heel fijn dat schildersbedrijf Steenbergen er aan meewerkte, zij gaven hem vrij als hij nodig was. Ze moesten ook wel als ze zelf gehol pen wilden worden bij brand." Van der Weijde onthulde: "Ik wil mijn vrouw er graag bij hebben. want jullie denken wel dat ik al vijf tien jaar de secretaris ben, maar in werkelijkheid staat die naast mij." Commandant Marco Bos kreeg eveneens een cadeau. Het bleek een schilderij te zijn wat al bij hem thuis 'proef' had gehangen. "De kunstenaar vertelde mij dat hij het graag dit weekend nog wilde lenen voor een expositie, dan kon ik het daarna van hem kopen", vertelde de blij verraste commandant. Bevelvoerder en 'privé-secretaris'. Den Haag/Moordrecht - De nieuwe aansluiting van Moordrecht op de snelweg A-20 kan worden aangelegd. Wel moet de gemeente Moor drecht nog een oplossing vinden voor de toegankelijkheid van een wei land voor een schapenhouderij, want die wordt door de nu geplande aansluiting onbereikbaar. Dat heeft de Raad van State vorige week be slist. Het bestemmingsplan waarin de aanleg wordt geregeld, werd door diverse bedrijven in het plange bied bestreden. Zo krijgt een van hen een afrit die uitmondt voor de deur. Dat betekent lawaai en vieze lucht. Ook wordt getwijfeld aan de noodzaak van de aanleg van de nieuwe aansluiting. Maar de Raad van State zegt dat die noodzaak voldoende aannemelijk is gemaakt. De huidige aansluiting leidt volgens de Raad namelijk tot files en onveilige situaties vanwe ge een slechte doorstroming van het verkeer. Ook het huidige wegrestaurant De Pleisterplaats maakte bezwaar. Volgens de exploitant van het res taurant komt de nieuwe aanslui ting verder weg te liggen, waar door er een langere rijtijd nodig is om het restaurant te bereiken. Dat kan klanten teveel zijn. Het res taurant had ook verplaatst willen worden naar een plek dichter bij de nieuwe aansluiting. Maar dat plan ketste af in een overleg met de gemeente. Volgens de Raad van State wordt de rijafstand weliswaar groter, maar door de verbeterde doorstro ming kan het restaurant toch vlot worden bereikt. Moordrecht - In zorgcentrum Moerdregt werd vorige week een kerstmarkt gehouden. De op brengst van de verkoop van de kerstcadeautjes, het handwerk en de lekkernijen bedraagt 2735,20 euro. Een mooi resultaat dat door het Nationaal Ouderenfonds met 2.500,- euro wordt verhoogd en volledig bestemd is voor Stichting De Vrienden van. Moerdregt. Deze stichting heeft als doel financiële Moordrecht - Radio Moordrecht stopt haar activiteiten per 1 januari 2010. Dat heeft wethouder Ron Gast onlangs tijdens de commissie vergadering Welzijns Zaken laten weten. De gemeente werd per brief door de lokale radio-omroep op de hoogte gesteld van haar besluit. Door Natasha Qualm Met het besluit komt een einde aan de RaMo die jarenlang het lo kale nieuws bracht aan de inwo ners van Moordrecht. De omroep- die 24 uur per dag te horen is, laat dagelijks een uitgebreid pro gramma horen zoals Gospeltime, Zuidpias Dichtbij en Musikanten- stadl. Ook verzorgt zij de uitzen ding van de raadsvergaderingen. Enige tijd geleden liet de lokale radio-omroep nog weten inte resse te hebben om een ruimte in het souterain van het toekomsti ge Dorpshuis te gaan gebruiken voor haar uitzendingen. Maar nu heeft de RaMo, die volledig draait op haar vrijwilligers, dus te ken nen gegeven ermee te gaan stop pen. Hoewel de gemeente nog geen bevestiging heeft gekregen van Omroep Zuidpias, lijkt het erop dat zij de taak van de RaMo zullen gaan overnemen. Moordrecht - Het allerlaatste feest in het kader van het uitluiden van de gemeente Moordrecht vindt plaats op dinsdag 29 december van 18.00 tot 01.00 uur in gebouw De Zuidpias. Onder het motto Vrien den van de Zuidpias live', vinden er diverse optredens plaats. De avond wordt geopend met een optreden van de slagwerkgroep van harmo nie Kunst na de Arbeid. Aanslui tend staat de Kidzzzzband met aanstormende talent in de leeftijd van 11 tot 16 jaar op het podium. Hierna volgt een optreden van Djeff, de Moordrechtse Jeffrey Schroder die onlangs op tv te zien was in het programma van Paul de Leeuw waar hij samen met Michael Bublé mocht optreden. Om 20.00 uur volgt een kort offici eel gedeelte met onder meer een éénmalig audiovisueel spektakel, getiteld 'Een sfeerbeeld van Moor drecht tussen IJssel en Polder'. Aansluitend wordt verder gefeest op muziek van de 'huisband' en op de klanken van diverse gastspelers en -zangers. Bij de bar kan men terecht voor hapjes en drankjes. De toegang bedraagt 5,- euro, in clusief twee consumptiebonnen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boek handel Moordrecht, bij Fit&Fun Sports en aan de bar van De Zuid- plas. Vol is vol. Moordrecht - Tijdens de behandeling van de najaarsnota tijdens de raadsvergadering van 27 oktober stelde de SGP voor om 20.000, - euro te reserveren om de voorzieningen voor rolstoelgebruikers in het dorp te verbeteren. Aanleiding was het onderzoek van het Platform Ouderen en Gehandicapten Moordrecht waaruit bleek dat er nog te veel plaatsten in het dorp rolstoelonvriendelijk zijn. Wethouder Gast beloofde maatre gelen, maar weigerde het grind van de oude begraafplaats te vervangen door beter begaanbaar asfalt. ondersteuning te bieden bij ont spanningsactiviteiten, uitstapjes en aanschaf van hulpmiddelen en spelmateriaal voor activiteiten ten behoeve van de bewoners. Kortom: zaken die de leefsfeer verhogen en waarvan het stichtingsbestuur vindt dat deze gestimuleerd die nen te worden. Door de bijdrage van het Nationaal Ouderenfonds is de stichting in staat een aantal van haar wensen te realiseren. Door Natasha Qualm Wethouder Ron Gast wees de com missieleden op de beperkingen die een dijkdorp met zich meebrengt. "Op een gegeven moment lukt het niet om voorzieningen overal pas send te maken. Het is onmogelijk om alle dijkhellingen uit te vlaken of hellingsvlakken te maken." De wethouder liet weten dat er wel degelijk plekken zijn die verbeterd kunnen worden. "Zoals de brugge tjes in de polder. Deze zijn nu niet altijd te nemen met de rolstoel. Daar gaan we naar kijken." Ook zal de gemeente aanpassingen maken bij gebouwen die in gemeentelijk eigendom zijn zoals bijvoorbeeld De Kraal. Het toegangspad zal opgehoogd en opnieuw bestraat worden zodat De Kraal weer goed toegankelijk zal zijn. Lastiger wordt het met particuliere gebou wen die moeilijk toegankelijk zijn. "We zullen als gemeente hierover contact opnemen met de eigena ren," liet de wethouder weten. Verder melde de wethouder dat het dit jaar niet meer zal lukken om de nodige aanpassingen te re aliseren. "In 2010 moet dit echter wel lukken. Voor de realisatie van deze aanpassingen is echter geen extra budget nodig." De wethou der vond daarom de motie van de SGP om het najaarsbudget hier voor te benutten niet nodig. De fracties van de CDA, PvdA, VVD en Beter Moordrecht lieten Moordrecht Ger. Kerk (Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. T.R. Schep (4e Ad vent). Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. G.C. de Jong en 18.30 uur n.n.b. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 9.00 uur Eucharistie viering met Dick van Klaveren. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Kwadraad, Algemeen Maatschappelijk Werk Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht. Elke dinsdag en elke donderdag van 9.00 tot 10.00 uur; tel: 0900-1202150 (lo kaal tarief) of 0182-594710. Of op www.stichtingkwadraad.nl en info@stichtingkwadraad.nl. Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan te recht bij de Bereikbaarheid Bui ten Kantooruren (BBK) op 0182 594935. weten dat met de toezegging van de wethouder hier verder geen ex tra geld naar toe hoeft, en zij een motie ook niet zo nodig vonden Leo Loch (PvdA) voegde er wel aan toe dat dit niet betekent dat de fracties geen belang hechten aan goede voorzieningen voor gehan dicapten. "We schuiven het niet onder de stoel, maar gaan af op de woorden van de wethouder." Wel waren er nog vragen over de bereikbaarheid van de oude be graafplaats aan de Koningin Juli- anastraat. Kees Oosterwijk (SGP) vroeg zich af of daar verharding aangebracht moet worden omdat het in een scootmobiel het moeb lijk is om een weg door het grind te banen. Stefan van Dam (BM) ging een stapje verder en vond dat er aanpassingen gemaakt moes ten worden op de oude begraaf plaats. "ledereen moet op de oude begraafplaats kunnen komen," aldus Van Dam. Wethouder Gast stelde andere prioriteiten. "Het historische karakter van de oude begraafplaats is zodanig dat het grind daarbij hoort. Als je daar heen gaat en je zit in een rolstoel of scootmobiel dan zul je iemand mee moeten nemen. Dat is niet an ders. In het kader van vrijwilligers werk is het overigens wel te rege len dat er iemand mee kan gaan. Maar dat moet dan wel vooraf aan een bezoek worden aangegeven. Daarnaast is de begraafplaats aan de Middelweg goed te bereiken." Moordrecht - Harmonie Kunst na de Arbeid verzorgt op vrijdag 18 december om 20.00 uur een kerstconcert in de R.K. Parochie kerk aan het Oosteinde. Op het programma staan diverse nati onale en internationale kerst liederen. Pim Vink verzorgt een intermezzo op het monumentale Vollebrecht orgel en Pastor Tho mas van der Horst verwoordt een kerstgedachte, ledereen is wel kom; de toegang is vrij. Moordrecht - De RK Parochie Jo hannes Onthoofding gaat vanaf januari meehelpen bij het inza melen van voedsel voor de Goud se Voedselbank. Daartoe zal elke eerste zondag van de maand een doos of krat achter in de kerk klaarstaan, waar men een gift in natura in kan deponeren. Alles wat eetbaar is, mits niet over de houdbaarheidsdatum, is welkom. Ook zeep en dergelijke zijn wel kom. De Voedselbank Gouda is een vrijwilligersorganisatie, welke tot doel heeft de armoede te verminderen en tevens verspil ling van voedsel tegen te gaan. Voor een breder maatschappelijk draagvlak zal de Kerkeraad con tact leggen met alle christelijke kerken in Moordrecht om te zien of men tot een gezamenlijke on dersteuning van dit initiatief kan komen.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 25