Wie neemt mij mee? VUURWERKDEMONSTRATIE VAN HERWIJNEN GROOT SUCCES VERKOOP VUURWERK BIJ BENFRIED VAN START GEGAAN MET ERVARINGSCERTIFICAAT STA JE STERKER Ik bleek al tussen mbo-niveau 3 en 4 te zitten" rtvanholland-online.nl www. h a Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 pagina 29 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Het verkoopteam van Benfried heeft er zin in. Moerkapelle - Op het terrein van Benfried aan de Bredeweg 28 vond afgelopen vrijdag een spectaculaire vuurwerkshow plaats. De meer dan 400 belangstellenden genoten van het spektakel en van muziek, warme drankjes en oliebollen. Het assortiment van Benfried be staat uit kwalitatief hoogwaardig vuurwerk, dat uiteraard voldoet aan de eisen van de Nederlandse wet. Vuurwerkspecialist Marcel 's Gravemade: "Ons vuurwerkpak ket is zo samengesteld dat er voor iedereen iets tussenzit. Zo hebben we exclusief siervuurwerk, specta culair knalvuurwerk en uiteraard ook veilig kindervuurwerk. Ook dit jaar hebben we schitterende aanbiedingen en hebben we voor de mensen die vooraf bestellen een ruime keuze aan gratis vuur werk. Overigens is het kopen van vuurwerk aan leeftijd gebonden; klanten moeten 16 jaar of ouder zijn. Bestellen onder de 16 jaar is wel mogelijk". Al het vuurwerk dat vóór donder dag 24 december wordt besteld, kan, zonder veel wachttijd, op de officiële verkoopdagen wor den afgehaald. Dit kan op dins dag 29 en woensdag 30 decem ber van 9.00 tot 20.00 uur en op donderdag 31 december van 9.00 tot 17.00 uur. Ook voor de losse verkoop kan men op deze dagen terecht. Folders met acties en bestellijsten zijn verkrijgbaar in de winkel, ge vestigd aan de Bredeweg 28. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zoetermeer - Van Herwijnen is al 25 jaar dé vuurwerkspecialist van Zoetermeer en omstreken. Ooit begon het bedrijf met een kleine opslag van 500 kilogram vuurwerk; inmiddels is dit uitgegroeid tot 16.000 kilogram. Eigenaar en grondlegger Gerrit van Herwijnen is maar wat trots als hij terugkijkt naar hoe hij ooit is begonnen: "De kanonslagen werden destijds nog geleverd in houten kisten die met spijkers waren dicht gemaakt. Stalen banden daaromheen maakten het nog lastiger om deze open te maken, wel hadden we daardoor in ieder geval altijd genoeg hout voor de open haard." Voor wie steviger wil staan bij reorganisaties, ontslag of het vinden van een baan is er nu het Ervaringscertificaat. "Met mijn kappersdiploma en jarenlange werkervaring als productiemedewerker bleek ik al tussen mbo-niveau 3 en 4 te zitten. Dat hielp de overstap te maken naar m'n droombaan in de detailhandel", vertelt llona ledema. Vuurwerkdemonstratie Sinds importeur Broekhoff de 'Crown Collection' introduceerde, zo'n 14 jaar geleden, liep liefheb ber Van Herwijnen direct warm voor de serie. "Dat was dermate mooi vuurwerk, dat we wisten dat we daar meer mee moesten doen." Zo werd de eerste vuur werkdemonstratie van Nederland geboren. Begonnen aan de sloot kant bij de Dorpsstraat, moest we gens groot succes al na een aantal jaar uitgeweken worden naar het oude Spar terrein. Tegenwoor dig vindt de demonstratie plaats bij De Dobbe Plas. De siervuur- werkdemonstratie van afgelopen maandag mag wederom en succes genoemd worden en werd onder grote belangstelling gadegesla gen. Jubileumkorting Vanwege het 25-jarig jublieum van Van Herwijnen zijn er diverse jubileumknallers. Op een aantal siervuurwerkartikelen wordt 25% korting gegeven. Informatie hier over is te vinden in de bestellijst, welke verkrijgbaar is in de winkel aan de Dorpsstraat 66, of via www. vuurwerkzoetermeer.nl. Hier zijn tevens online afbeeldingen en uit werkingen te zien en men kan hier tot en met maandag 28 december 21.00 uur een bestelling plaatsen. Hierbij ontvangt men dan nog eens een extra korting van 10% op het gehele assortiment. ledema werkte bij Nedcar totdat ze door een reorganisatie haar baan verloor. Via het mobiliteits centrum doorliep ze een Erva- ringscertificaatprocedure. "Ik vond dat prima zolang ik maar niet terug hoefde naar het pro ductiewerk." Bewijs wat je kunt Het Ervaringscertificaat is een be wijs van de kennis en vaardighe den die je hebt opgedaan tijdens je werk, betaald of als vrijwilliger of stagiair. Je kunt een Ervarings certificaat aanvragen bij ruim honderd erkende aanbieders, zoals onderwijsinstellingen, ken niscentra en speciale bureaus. Dit kun je zelf doen of regelen via je werkgever (of het UWV Werkbe- drijf als je werkzoekend bent). Vergoeding De kosten variëren tussen de 500- 1500 euro. Door meerdere of fertes aan te vragen kun je geld besparen. Wie het Ervaringscerti ficaat zelf betaalt, kan de kosten aftrekken van de belasting. Regel matig betaalt ook de werkgever (of kun je een vergoeding krijgen via het sectorfonds) of het UWV voor werkzoekenden. De procedure - Kies een erkende EVC-aanbieder - Vertel je doel: sterker staan in je werk of een (andere) baan vin den -Verzamel bewijsstukken wat je geleerd hebt in de praktijk en stop dit in je portfolio - De beoordelaars toetsen je port folio - Je ontvangt een Ervaringscertifi caat met beoordeling en advies. Meer informatie Het Ervaringscertificaat helpt bij herplaatsing, interne promotie, salarisonderhandelingen, sollici tatiegesprekken en het vinden van een baan. Ook geeft het vaak meer zelfvertrouwen en waarde ring van je collega's en baas. Op de site staat ook de lijst met EVC-aanbieders. Voor meer infor matie: www.ervaringscertificaat. nl cnor@hart-van-holland.nl

Hart van Holland | 2009 | | pagina 29