Wie schrijft die blijft Petje af voorTCZ80 Wij wensen u fijne feestdagen! Denkt u aan onze openingstijden? U kunt 24 uur per dag terecht op www.rabobank.nl. Gesloten en toch open, dat is het idee. Tijdens de kerstdagen, op nieuwjaarsdag en zaterdag 2 januari zijn wij gesloten. Op oudjaarsdag zijn onze vestigingen tot 14.00 uur geopend. Oudjaarsavond kan vuurwerkschade met zich meebrengen. Daarom stellen wij op de vooravond van 31 december onze geldautomaten buiten werking. Op 1 januari zijn de automaten in de loop van de dag weer beschikbaar. Rabobank. Een bank met ideeën. www.rabobank.nl/gouwestreek Rabobank pagina 2 jjart van Holland Dé krant voor de Zuidpias 16 december 2009 Tegelijk met de TV-uitzending van "Het Groot Dictee der Nederlandse Taal", organiseert de culturele ver eniging Hotel Vos op woensdagavond 16 december in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen een plaatselijke variant op deze popu laire nationale schrijfoefening. Voor de samenstelling van dit eerste Groot Dictee van Zevenhuizen-Moer- kapelle tekende Nico Dirkzwager. Als oud-directeur van basisschool 't Reigerbos verstaat hij de taal van correct Nederlands schrijven en spreken uitstekend. Verdeeld over verschillende categorieën binden be kende en minderbekende deelnemers uit Zevenhui zen en Moerkapelle de taalstrijd met elkaar aan. Eén van hen is Johan Tiller, directeur van de Rabobank in Zevenhuizen-Moerkapelle. Hij bevindt zich in goed gezelschap van onder meer huisarts Kees Onderwa ter, Olympisch volleybalkampioen Brecht Rodenburg en notaris Jaap van der Hammen. Het vele geld dat zij en de andere, naar schatting 60 deelnemers met hun spellingprestatie inzamelen, is bestemd voor de aanleg van de openbare stiltetuin bij de Gerefor meerde Kerk. Deze plek, bedoeld om tot bezinning te komen, zal in fasen achter de kerk worden aange legd en ingericht. Na de oplevering is de tuin voor iedereen vrij toegankelijk. Onlangs organiseerde het bestuur van Toerclub Zevenhuizen '80 (TCZ80) haar jaarlijkse feest avond voor leden en introducés in uitgaans centrum La Baraque. Onder de ongeveer 90 be zoekers bevond zich niemand minder dan de Nederlands Kampioen wielrennen Koos Moe renhout. "Normaal gesproken wordt een promi nent gastspreker met een opsomming van zijn grootste successen geïntroduceerd. Dat wilden wij natuurlijk ook doen, maar dan op een an dere manier." Aan het woord is André van der Velden, de secretaris van TCZ80. "Naar goed voorbeeld van het populaire TV-programma 'Holland Sport'kreeg iedere bezoeker een petje van de Rabobank. Vervolgens stelden wij hen tien vragen over Koos waarop zij telkens voor antwoord A of B met het Rabobankpetje op of af konden kiezen. Degene die zo de meeste vragen goed had, bleef als laatste staan en won een leuke prijs. Na afloop kreeg iedereen het petje mee naar huis." Voor deze gelegenheid had Moerenhout twee wielertruien meegenomen; zijn eigen Neder lands kampioenentrui en de gele trui die zijn toenmalige ploegmaat en de winnaar van de Ronde van Frankrijk Floyd Landis aanvankelijk in 2006 won. André van der Velden: "In de week na deze overwinning werd echter bekend dat Landis positief was getest op het gebruik van doping tijdens de Ronde. Ook de contra-exper tise was positief. In mei 2007 werd Landis of ficieel geschrapt als Tourwinnaar. Met recht een trui met een bijzonder verhaal." TCZ80 is een zeer actieve tourclub. In de peri ode van maart tot en met oktober organiseert zij veelal in de weekenden tal van tourtochten. Dat doet zij niet alleen voor haar leden, maar ook in opdracht van bijvoorbeeld de ANWB, voor visueel gehandicapten op tandems of voor inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssei en haar Duitse partnergemeente Bückeburg. Van der Velden: "Ronduit bijzonder is de betrok kenheid van onze club bij de organisatie van 'Ie Tour de Rotterdam' op zaterdag 3 juli 2010. Onder het motto 'ledereen op de fiets' kunnen fietsers één dag voor de 'Grand Depart'van de tourkaravaan uit de Maasstad in een echt tour decor aan verschillende tochten deelnemen." Zon actieve tourclub kan niet onopgemerkt blijven. Dat vond ook de Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU). Om die reden verkoos deze over koepelende organisatie van toerfietsverenigin gen in Nederland het bestuur van deTCZ80 tot beste van het jaar.

Hart van Holland | 2009 | | pagina 2